Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#1281
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Jó költözést.


még mindig nem értitek a problémámat.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1282
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
sajna kitörölte a gép az üzimet mielõtt elküldtem volna.

Ezaz, települjetek, gyerünk!

NyugatEUban igaz hogy a fizetések 2szeresek, de az árak jóval többszörösek.Ingatlan, kaja, utazás, minden.

Olaszoknál, franciáknál az ingatlanárak 4szeresek, vagy több.

Olasz, francia és svájci tapasztalat van csak, de sztem máshol is így van.

Pl: Párizsban (ahol kb ilyen szintû a tömegközleedés mint pesten, csak az itteni villamosok a föld alatt mennek metróként) egy havi diákjegy a belsõ két körzetre (olyan mintha Bpesten csak a 1-5-6-7-8-9-10 kerület meg a 2-11-12 belsõ részeiben lenne érvényes) 14000ft. Égy jegy majdnem 400 . És nem lehet lógni. Vagyis buszból a csuklóson lehet mert ott mindegyik ajtón fel lehet szállni, metrón meg lehet de szinte lehetetlen és kockázatos. A bünti meg 14 ropi helyszínen, és szép fokozatosan 100ezer forintig KÖZTEHERig megy ha nem fizetsz. És az ellenõr elkérheti a személyidet.....

Vonat 250kmre kb 10000, felnõttnek, diáknak. Diákoknak nam jár alapból a kedvezmény, és ha jár akkor is 15 vagy 25%. Ritkán 50%.

Jó költözést.

edit:az üzleti inkorrektség ugyanolyan mint itthon. Nem is beszélve néha a bûnözési gondokról. A bürokrácia meg minél nyugatabbra mész annál nagyobb. Viszont innen nyugatra a dolgok/tárgyak minõség javul, és drágul. Szal ha van pénze az embernek, menjen, jobban fog élni de drágábban. Az "alap" nembio nemmagos nembarna kenyér jobb az olaszoknál, igaz drágább is
Meguntam az aláírásom....

#1283
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás

Ezt én is sokszor tapsztalom és nem értem. Vannak ismerõseim, guggolni már nem tudnak, van amikor járni is alig, de amikor éppen igen akkor betonon futnak 10-20 km-eket.


hát ez nem feltétlen így van az én tapasztalataim szerint
én vagy 10 éve futok, évekig aktív triatlonos voltam most is eljárogatok az edzésekre.
ha mondjuk 1 hónapig nem futok és utána hirtelen bicó vagy ilyesmi, akkor aligbírok futni utána. ha rendesen elkezdek futni ismét, semmi baja a térdemnek. én gyanítom a futás jó tesz a térdnek, ha rendszeresen csinálod és jó technikéal fut az ember, mert ez valamennyire erõsíti is a térdet. lehet hogy ez hülyeség de nálam tényleg ez van.

#1284
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Számomra ez a gondok egyik forrása.
Nem emlékszem már pontosan hogy a párizsi vagy a londoni körgyûrûn az egyedül utazók nem használhatják a leggyorsabb sávot, plusz drágább a sztrádajegy is egy-egy szakaszra. (Bátyám élménye volt, de hol is...?)


Az amiknál tuti így müxik.

#1285
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

Ráadásul a sugárirányú úthálózat mintapéldája Budapest. Minden egy pontba fut össze a belvárban. Ja és minden autóban csak egy ember ül...

Számomra ez a gondok egyik forrása.
Nem emlékszem már pontosan hogy a párizsi vagy a londoni körgyûrûn az egyedül utazók nem használhatják a leggyorsabb sávot, plusz drágább a sztrádajegy is egy-egy szakaszra. (Bátyám élménye volt, de hol is...?)
"In idem flumen bis non descendimus"

#1286
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
egy pillanatig se sírtam, csak a faszkivan, hogy ahogy mások is megfogalmazták feljebb mindenre van pénz, csak épp arra nincs ahova kell. (pölö felújítjuk a kedves miniszterek gép parkját, aztán meg kórházakat zárunk be. jeeee.)
ennyi.
különben nem szeressem a külföldieket, nemtudnám megmondani, hol érezném magam jól (ahol jártam, eddig tán Luxi a legszimpibb), de ez akkoris siralmas.
ennyi.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1287
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Boccs nem dohogo a topick neve? Ahol az ember jól kidühöngheti magát? Mellesleg nem mondtam, hogy az ember kimegy és minden faszal lesz, külföldön is ugyanannyit, vagy többet kell dolgozni. Egyszerüen szerintem külföldön talán ez az üzleti inkorektség nincs meg, mint ithon.

#1288
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Mért van az, hogy ismerös, aki 43 éves és katona volt ilyen igazi irodában ülõs, az elmehetett nyugdíjba kedvezményesen, és max nyugdíjt kap.


megoldás: rendõrnek, katonának kell menni. szép szakma az is. és mielõtt megunnád mehetsz nyugdíjba.

#1289
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
gyerünk gyerünk mindenki.....
Olcsó a repjegy nincs határ, bárhol lehet dolgozni, vagy tüntetni, hogy miért nem jó.Hajrá

Azt nem értem, bárki aki kimegy külföldre az ismerõseim közül, mind olyan melót válall el amit itthon nem csinálna. egyetlen olyan ismerõsöm sincs, aki valami igazi itthon is sok pénz érõ szakmában dolgozna kint...
Vajon miért van ez?
A nem annyira jó meló csak külföldön jó?
persze kint kolbászból a kerítés
F@szom kivan már a sok lehangoló emberbõl. Akinek annyira rosz, szépen csendben lépjen le. Nem kell mártírkodni, meg sírni, arról úgy is van elég hírünk a világban...

Edit: ehhh.. le se írom mert bannolnám magam:P

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#1290
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Azért van remény.


Remény az mindig van tudjátok az hal meg utoljára:)
Mondjuk én is egyre erösebben gondolkodok rajta, hogy diploma után el fogok innen menni minél meszebre. Mert az az igazság, hogy Magyarország mindig ilyen lesz, mert az emberek fejében nem lehet rendet csinálni.

Edit más:
Mellesleg ugy megvonnám a kedvezményeket némelyik állami alkalmazottól, mint a sicc. Mért van az, hogy ismerös, aki 43 éves és katona volt ilyen igazi irodában ülõs, az elmehetett nyugdíjba kedvezményesen, és max nyugdíjt kap.
Gyerekek van itt pénz szarásig, csak valahogy sose arra megy amerre kéne.

Ja egyébként szeretem Magyarországot, csak az emberek nagyrészét akik itt élnek nem.

#1291
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Azért van remény.

Tegnap épp egy (baka) õrmester ismerõsöm panaszkodott, hogy jövõre nem kap ingyen bérletet...

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1292
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Jorus:Te azt sem tudod, hogy most hol laksz?:)

#1293
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Ahova szeretnél. ;) Én nem megyek sehova, hiába mehetnék bármikor 2-3 számmal nyugatabbra.


nyilvánvalóan énse holnap..
de valahogy úgy érzem, hogy ez nem javulni, hanem romlani fog.
ám ne legyen igazam.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1294
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ahova szeretnél. ;) Én nem megyek sehova, hiába mehetnék bármikor 2-3 számmal nyugatabbra.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1295
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

A levelezõsök és estisek kedvezményét teljesen eltörlik."

'nyátok kínját...

tömjék csak a zsebüket..
ajj melyik országba is kénn. áttelepülni..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1296
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
"2007 elsõ félévében két lépcsõben, összesen 33%-kal emelkednek a MÁV tarifái - jelentette be Kóka János. Csökkennek a diákok kedvezményei, a 14 év alattiak és a nappali tagozatosok számára ez több mint 100%-os emelést jelent. A levelezõsök és estisek kedvezményét teljesen eltörlik."

#1297
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de a fix szavazóbázisuk kedvezményét azért megtartják(bocs, nem tudtam finomabban írni)

sebaj, az így megmaradó pénzbõl építenek maguknak kempinget a nyugatihoz:)

#1298
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
A széthányás az tényleg nem tudom mér kell! Miért jó az embereknek, hogy szarráteszik a környezetüket. A kutyaszaratókat sem értem. Mér kell a fájás! A magunk körüli kosz az tényleg nem pénzkérdés (Fõleg).

#1299
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
mindegy, én már ugyse vagyok jogosult semire sem, a fiamnak meg majd ujra lesz 67.5%-osa :D addigra talán eljut oda ez az ország, hogy ujra bevezessék....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1300
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás

Az államilag adható utazási kedvezményekben jelentõs megszorításokat jelentett be a miniszter. A nyugdíjasoknak 65 év fölött megmarad a 100 százalékos kedvezmény, azonban a diákoknak 50 százalékosra csökkentik az eddigi 67,5 százalékos kedvezményt. A közintézmények dolgozóinak csak évi 12 alkalommal jár majd az 50 százalékos utazási kedvezmény. A fogyatékosok, látás- és hallássérültek egységesen 90 százalékos kedvezményt kapnak.


ollé
Autist Team:)