Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#161
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Válaszoltak Canyontól, nyílt fürdős a villa ebben a modellnél: https://www.canyon.c...ike.html?b=3169

Melyik modell volt nyűgös sorozat a Foxokból most?

amik elhagyták a lábukat. de azt javította a cég.

amúgy a fitesek szarul mozognak, a kiállításon nyomogatva a 36 volt az egyetlen ami elfogadhatónak tűnt. az ob-s teló viszont elég +gyöző (32/150) ami az általam próbált meridában van. mért merevsége pedig mindnek pocsék. 32-eseket veri a sid, a 34-est pedig a karcsúbb revelation, nem kevéssel.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#162
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

igen.  (ha jók emlékeim közepes merida oneforty telója sem létezik aftermarket)

kanyonnál meg bármi lehet, volt már rá példa hogy a kép nem jelent semmit.

Válaszoltak Canyontól, nyílt fürdős a villa ebben a modellnél: https://www.canyon.c...ike.html?b=3169

Melyik modell volt nyűgös sorozat a Foxokból most?



#163
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
bocs dupla

Bikertigger módosította - 2014. február 17. - 11:01

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#164
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Fox gyári honlapon három alap típus létezik Factory-Performance-Evolution, a Factory 2014-ben az mind kashima bevonatos, Canyon bicókban a factory villák nem azok... A honlapon található adatok illetve kivitelek azok csak az aftermarket modellekre igazak?

igen.  (ha jók emlékeim közepes merida oneforty telója sem létezik aftermarket)

kanyonnál meg bármi lehet, volt már rá példa hogy a kép nem jelent semmit.


Bikertigger módosította - 2014. február 17. - 11:01

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#165
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Fox gyári honlapon három alap típus létezik Factory-Performance-Evolution, a Factory 2014-ben az mind kashima bevonatos, Canyon bicókban a factory villák nem azok... A honlapon található adatok illetve kivitelek azok csak az aftermarket modellekre igazak?

Ennél a modellnél: https://www.canyon.c...169#tab-reiter2

Ez a villa: http://Fox 32 Float 29 CTD Evolution megnevezése, ami a honlapon csak 26-osban létezik, mármint az evolution kivitel.

Ezen nem szerepel a FIT-es csillapítás matricája, elképzelhető az open bath csillapítás benne?



#166
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

pont forditva

Értem! Köszi!



#167
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.237 hozzászólás
  • LocationSvájc

pont forditva

 


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#168
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Fox CTD kormányról vezérelhető verziónál a kar alapállásánál van a Climb beállítás, a következő kattintásnál a Trail és utána a Descent? A kioldó kar kioldásával ugyebár vissza áll mindig az alap állásba ami, ha a Climb akkor nem értem a logikáját mert ilyenkor kvázi bezár a villa, ez nem túl szerencsés megoldás menet közben és ha bowden szakadás van akkor is ez történik ami nem egy kívánatos állapot egy verseny közben, jól gondolom?



#169
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Egy X-Fusion Velvet RL2 '12 lesz 100mm-re állítva. Az állítható nem tudom szebben mozog-e de nekem felesleges az állítható, végig betolva lett volna.

 

A Fox RP2 tag kisszervizét otthon is el tudom végezni? Veszik attól a garancia? Nagyszervizre kinek lehet küldeni?

hozzánk bármikor küldheted, de ha nem akarod nem is kell postázni, bemész egy FOX szervizpont kerékpárboltba, és szabott áron csinálják/csináltatják. Pont annyiért, amennyiért mi csináljuk.

Ha nem kell nitrogénnel tölteni akkor 4500+alkatrész, ha kell (azaz a belét is szét kell szedni, nem csak a levegő tömítés részt csinálni) akkor 12000+alkatrész.

ha szükséges továbbá, akkor DU bushing csere 3000 alkatrésszel együtt.


  • Kisrozi kedveli ezt

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#170
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Pl. velvet rl2 110-140-ig állítható, könnyebb egy kicsivel mint a fox, ugyan úgy 15qr syntace meg taper. Egy ismerősnek van és ódákat zeng róla úgy hogy 10 évig fox volt neki. Biztos jók a foxok, bár utóbbi időben több embertől hallom hogy inkább a régebbi szériák, ez náluk nem tudom hogy mit takar. 

 

Egy X-Fusion Velvet RL2 '12 lesz 100mm-re állítva. Az állítható nem tudom szebben mozog-e de nekem felesleges az állítható, végig betolva lett volna.

 

A Fox RP2 tag kisszervizét otthon is el tudom végezni? Veszik attól a garancia? Nagyszervizre kinek lehet küldeni?



#171
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Foxéknál visszahívás van, ha valaki érintett! http://www.ridefox.c...nt.php?c=recall

 

Minden 2013-ban gyártott 120-160mm F32 vagy F34 érintett, ami Evolution cartridge-es. Az Evo villákat fel lehet ismerni az alsószáron levő kockás zászló szerű matricázásról.

evolution-fig3.jpg

Nálunk a villákat a FOX kereskedőkhöz vagy direktben hozzánk kell visszajuttatni. Aki nem biztos abban, hogy az ő villája érintett-e a visszahívásban, az a linkelt oldalon ellenőrizheti. Ha nincs meg az ID matrica, akkor a szériaszám alapján a If you can't find or read your 4 digit ID code skip to step 2 » linkre kattintva is ellenőrizhető.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#172
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Köszönöm mindenkinek, további kérdéseim felteszem az X-Fusion topicban, hogy ezt ne offoljuk szét.



#173
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

A Reba beépítési magassága miatt eleve feljebb van egy centivel - elismerem, ez nem észrevehető. A beépítési magasság is nagyon lényeges, mert az tovább emelheti a fejcsövet. Plusz 2-3 centi már valószínűleg nem ideális. Teljesen igaz, hogy mindegy ki mit mond, úgyis azt veszem amit jónak látok, de mégis figyelmbe veszem ki mit mond, mégha nem is látszik úgy. Az utóbbi időben sok termékhez (amiről addig nem is hallottam) a ti segítségetekkel jutottam el. Mint pl. az X-Fusion. Amikor már teljesen letettem a reményről, hogy lesz normális villa. Köszi a linket! Az üzlet megbízható?

Most mi a baj a rebával? Visszaolvastam és nem találtam semmi infót miért akarsz venni másik telót.



#174
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

ha attól az egy centitől félsz, hogy nem lesz jó vele mászni, akkor kérlek benned van a hiba. elárulok egy titkot: nyereg elejére csúszni, kormányra hasalni, oszt tekerni, meg kerülgetni a nagyobb köveket. az a baj, hogy eléggé túlmisztifikálod ezt a dolgot.. 

btw a kommentjeid olvasva az jön le, hogy mindegy ki mit mond, úgyis azt veszed, amit jónak látsz. (megjegyzem: én is szeretek görcsölni apró részleteken, aztán valahogy mindig úgy alakul, ahogy azt én elképzeltem, mert tudom-hogy-nekem-az-úgy-lesz-jó, mert másképp nem lennék boldog, elégedett. és pont.)

 

de hogy ne legyek teljesen off, a kedvedért beírtam a kedvenc barátom arcába: X-FUSION

A Reba beépítési magassága miatt eleve feljebb van egy centivel - elismerem, ez nem észrevehető. A beépítési magasság is nagyon lényeges, mert az tovább emelheti a fejcsövet. Plusz 2-3 centi már valószínűleg nem ideális. Teljesen igaz, hogy mindegy ki mit mond, úgyis azt veszem amit jónak látok, de mégis figyelmbe veszem ki mit mond, mégha nem is látszik úgy. Az utóbbi időben sok termékhez (amiről addig nem is hallottam) a ti segítségetekkel jutottam el. Mint pl. az X-Fusion. Amikor már teljesen letettem a reményről, hogy lesz normális villa. Köszi a linket! Az üzlet megbízható?



#175
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

ha attól az egy centitől félsz, hogy nem lesz jó vele mászni, akkor kérlek benned van a hiba. elárulok egy titkot: nyereg elejére csúszni, kormányra hasalni, oszt tekerni, meg kerülgetni a nagyobb köveket. az a baj, hogy eléggé túlmisztifikálod ezt a dolgot.. 

btw a kommentjeid olvasva az jön le, hogy mindegy ki mit mond, úgyis azt veszed, amit jónak látsz. (megjegyzem: én is szeretek görcsölni apró részleteken, aztán valahogy mindig úgy alakul, ahogy azt én elképzeltem, mert tudom-hogy-nekem-az-úgy-lesz-jó, mert másképp nem lennék boldog, elégedett. és pont.)

 

de hogy ne legyek teljesen off, a kedvedért beírtam a kedvenc barátom arcába: X-FUSION



#176
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

fit-esek nem mozognak szépen, pár éve anyag se nagyon van bennük (nem elég merevek)

 

 

ennyiért megnézném mit adnak az x-fusion-nál

 

Ez tömör és lényegretörő volt. Más fox modellt tudsz ajánlani ami szépen mozog?

 

OFF X-Fusionról nem is hallottam, hol kapok, tudsz esetleg ajánlani modellt (átütős, 100mm)? ON

 

 

Pl. velvet rl2 110-140-ig állítható, könnyebb egy kicsivel mint a fox, ugyan úgy 15qr syntace meg taper. Egy ismerősnek van és ódákat zeng róla úgy hogy 10 évig fox volt neki. Biztos jók a foxok, bár utóbbi időben több embertől hallom hogy inkább a régebbi szériák, ez náluk nem tudom hogy mit takar. 

 

Sajnos a taper nem jó, sima 1 1/8" kell. :( 110-től kicsit félek, hogy fejcső repedés lesz, meg nem lesz jó mászni. De ha belső átalakítással 100-ra levihető, az jó lenne.


freddyke módosította - 2013. október 23. - 23:13


#177
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

fit-esek nem mozognak szépen, pár éve anyag se nagyon van bennük (nem elég merevek)

 

 

ennyiért megnézném mit adnak az x-fusion-nál

Pl. velvet rl2 110-140-ig állítható, könnyebb egy kicsivel mint a fox, ugyan úgy 15qr syntace meg taper. Egy ismerősnek van és ódákat zeng róla úgy hogy 10 évig fox volt neki. Biztos jók a foxok, bár utóbbi időben több embertől hallom hogy inkább a régebbi szériák, ez náluk nem tudom hogy mit takar. 



#178
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

fit-esek nem mozognak szépen, pár éve anyag se nagyon van bennük (nem elég merevek)

 

 

ennyiért megnézném mit adnak az x-fusion-nál


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#179
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Erről a villáról tudtok valamit, jó széria? Átalakítható 100mm-esre?



#180
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ni van, 0 rev szerintem nem kell, de ha akrod +csináltathatod, kb 2 ember képes rá itthó normálisan megcsinálni , forúmkartársak mind2 Gege911 meg Sala.

 

Találtam egy osztrák céget itt a közelben, akinek mindene van, de majd még meglátom, köszönöm.

 

Kicsit kiábrándultam a Rock Shoxból. Szeretnék új 100mm-es, átütős, nem taperes nyakú teleszkópot. A webshopokban (főleg az átütőtengely miatt) nem látok ilyesmit. Ha tudtok olyan régebbi modellt, ami ezt tudja, megpróbálom ebay-en. Azzal is megalkudom, hogyha szakszerűen át lehet alakítani a villát 100mm-esre (beépítési magasság ügyileg) vagy állítható rugózású és a 100mm beleesik a tartományába. Még annyi, hogy nem tankot szeretnék, 2kg-ig max.


freddyke módosította - 2013. október 23. - 21:23