Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#121
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni,megvettem első Freeride/DH kerékpáromat (KTM Caliber 38) és FOX DHX 3.0 van benne.

A kérdésem a következő lenne:
80-82 kg jo -e a 400x2.80-as rugo?Levegő ráfujással tudok segíteni a helyzeten?Mekkora nyomás kell/lehet benne?

Ill. az olajtartájban szürcsög az olaj,ez természetes?Nem engedi az olajat sehol,de eddig amiket próbáltam,ott nem lettem figyelmes ilyen hangra...

szia!

a rugókeménységhez kellene néhány adat, hogy meg lehessen mondani a neked megfelelő értéket. a tag szemtávja és útja, valamint a váz kialakítása is fontos. itt egyébként te is tudsz számolni, csak meg kell adni a kért paramétereket: http://www.tftuned.c...ring-calculator

a tagodat pedig küldd el olajcserére/szervizbe, nem fog sírni miatta;)



#122
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Szia elküldenéd mégegyszer a linket mert ez nem mükszik! Köszi!

http://forums.mtbr.c...0-a-752881.html

#123
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Szia elküldenéd mégegyszer a linket mert ez nem mükszik! Köszi!



#124
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Sziasztok!

 

Egy gyors kérdésem lenne! Lehetőségem lenne a gépemben lévő reba dual aires 29-es telót lecserélni egy ilyenre. Fox 32 F29 RL-100 15mm Thru-Axle tappered. A kérdésem hogy érdemes e. Különösebb bajom nincs a Rebával, csak éppen nem tudom a súlyomhoz normálisan beállítani 120kg, illetve 80-ra van állítva a becsúszó, és jelenleg eléggé be is van ülve, kb fingom nincs mitől, illetve a 26-osomban meg FOX van kb ugyanez és az nagyon szépen teszi a dolgát!

Állítólag 2012-es alig használt modell, de nyilván kipróbálnám mielőtt lecserélném! Egy specko 29 epicbe menne bele, amit nem is értem alapból miért nem foxal szereltek.

 

Köszi a mihamarabbi válaszokat és csak őszintén!

Itt egy cikk ami pont érint téged http://forums.mtbr.c...-a-752881.html 

Rebánál ami fontos, hogy ne az adatlap szerint állítsd be! Első soron csak a +kamrába nyomj annyi levegőt hogy az megfelelő legyen utána a - kamrával kompenzáld a SAG-ot.

Cimbim 115 kiló volt és ugyan ez a reba volt neki és tökéletesen be lehetett állítani



#125
lasali

lasali

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy gyors kérdésem lenne! Lehetőségem lenne a gépemben lévő reba dual aires 29-es telót lecserélni egy ilyenre. Fox 32 F29 RL-100 15mm Thru-Axle tappered. A kérdésem hogy érdemes e. Különösebb bajom nincs a Rebával, csak éppen nem tudom a súlyomhoz normálisan beállítani 120kg, illetve 80-ra van állítva a becsúszó, és jelenleg eléggé be is van ülve, kb fingom nincs mitől, illetve a 26-osomban meg FOX van kb ugyanez és az nagyon szépen teszi a dolgát!

Állítólag 2012-es alig használt modell, de nyilván kipróbálnám mielőtt lecserélném! Egy specko 29 epicbe menne bele, amit nem is értem alapból miért nem foxal szereltek.

 

Köszi a mihamarabbi válaszokat és csak őszintén!

Én nem merném lecserélni.. mostani foxok elég harmatosan szerepelnek, meg sok kikotyogósodóik marha hamar, ráadásul nem vagy könnyű súlyú.. lehet könnyen szétfékeznéd a bal oldalát..   Ha ki lehet húzni a mostani villád, akkor húzasd ki. 100 as telónál ha 2 centit beül az normális. Próbálj meg játszani a negatív légkamra nyomásával is. 


lasali módosította - 2014. november 20. - 00:57


#126
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy gyors kérdésem lenne! Lehetőségem lenne a gépemben lévő reba dual aires 29-es telót lecserélni egy ilyenre. Fox 32 F29 RL-100 15mm Thru-Axle tappered. A kérdésem hogy érdemes e. Különösebb bajom nincs a Rebával, csak éppen nem tudom a súlyomhoz normálisan beállítani 120kg, illetve 80-ra van állítva a becsúszó, és jelenleg eléggé be is van ülve, kb fingom nincs mitől, illetve a 26-osomban meg FOX van kb ugyanez és az nagyon szépen teszi a dolgát!

Állítólag 2012-es alig használt modell, de nyilván kipróbálnám mielőtt lecserélném! Egy specko 29 epicbe menne bele, amit nem is értem alapból miért nem foxal szereltek.

 

Köszi a mihamarabbi válaszokat és csak őszintén!



#127
agressor12

agressor12

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni,megvettem első Freeride/DH kerékpáromat (KTM Caliber 38) és FOX DHX 3.0 van benne.

A kérdésem a következő lenne:
80-82 kg jo -e a 400x2.80-as rugo?Levegő ráfujással tudok segíteni a helyzeten?Mekkora nyomás kell/lehet benne?

Ill. az olajtartájban szürcsög az olaj,ez természetes?Nem engedi az olajat sehol,de eddig amiket próbáltam,ott nem lettem figyelmes ilyen hangra...


agressor12 módosította - 2014. november 11. - 09:14


#128
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Mindenképp becsúszót kell cserélni és perselyt. Tudtommal becsúszó is van külön.

 

Fészbúkon a "Bringás cuccok adás-vétel" csoportban ma láttam egy 5.0-ás DHX-ből eladó alkatrészeket, volt becsúszószár is. Szerintem az jó lehet, utána kell nézni kompatibilis-e.



#129
frivo

frivo

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
  • LocationHU. Ajka

Sziasztok!

Valaki ujított már fel DHX 3.0ás tagot ? Szettet hol s mennyiért lehet hozzá venni?

Mellélelek egy linket ahol a DHX 3.0 ásom becsúszója van fotózva. Sajna kissé karcos a szár, és ott nyomja az olajat. Szerintetek lehet ezzel valami t kezdeni? Cserélhető csak az, vagy polírozni lehet???

https://drive.google...iew?usp=sharing


frivo módosította - 2014. november 01. - 19:45


#130
laspring

laspring

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás

Hello!
megtudná valaki mondani, hogy miért nem tudom lockolni a Fox float ctd telót? a boltban mikor megvettem azt mondták 1-2 nap és leszáll az olaj a helyére, utána zárni fog. ilyesmiket én is hallottam. viszont a teló még másfél hét után sem zár, max annyit érzek belõle hogy keményebb valamivel. Mit kéne tenni vele?

 

Illetve még annyi, hogy descend és trail módban kb ugyanazt érzem és ahogy írtam climb módban csak valamivel keményebb lesz, de semmi extra.

 

Múlt héten vettem egy használt 2012-es Cube LTD SL 29 bringát amiben egy FOX 32 Float 29 van és az a teleszkóp is pontosan így működik!!

Tehát jól sejtettem, hogy ez nem így az igazi?

Mekkora a baj, neked mit lett vele?



#131
lasali

lasali

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Alapból kottyan? Nem tudom mihez hasonlítod, nekem ilyen teleszkópom még nem volt!

0 hézaggal szerinted képes lenne bármiféle mozgásra a szerkezet? 

Valószínűleg csak nem érezted, vagy nem tudtad hogy kell megnézni. 

Mai szétkönnyített villákat ha használod, nem a frissen aszfaltozott országúton mész velük finoman, akkor kis időn belül már érzékelhető kottyanásuk van. Újabb modellek pedig tragikusak ilyen téren a legtöbb gyártónál..



#132
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Igen. De alapból is kottyannak egy kicsit, tehát igazából látni kéne hogy mennyire nagy a kottyanás. 

Ha bringán ülve fékezéskor érzed hogy lóg a teleszkóp az már általában baj.

 

Alapból kottyan? Nem tudom mihez hasonlítod, nekem ilyen teleszkópom még nem volt!



#133
lasali

lasali

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Sziasztok!

 

Tanácsot szertnék kérni. Van egy Fox F80 terralogic telóm nem mai darab, a keró még most lett összerakva úgy hogy sok tapasztalatom még nincs. Viszont azt tapasztalom ha behúzom a féket enyhe kottya van a telónak. Elképzelhető, hogy  perselyeket kellene cserélni? 

Igen. De alapból is kottyannak egy kicsit, tehát igazából látni kéne hogy mennyire nagy a kottyanás. 

Ha bringán ülve fékezéskor érzed hogy lóg a teleszkóp az már általában baj.



#134
serpent

serpent

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
  • LocationS.udvari

Sziasztok!

 

Tanácsot szertnék kérni. Van egy Fox F80 terralogic telóm nem mai darab, a keró még most lett összerakva úgy hogy sok tapasztalatom még nincs. Viszont azt tapasztalom ha behúzom a féket enyhe kottya van a telónak. Elképzelhető, hogy  perselyeket kellene cserélni? 



#135
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

A fox Alps a teljesen alap model annyira alap hogy csak limitált szériás :) bringákban van (arra jó hogy elmondhassák hogy fox teló van benne.).

Akkor van egy akciós eladó villám, esetleg csere érdekel Reba dual air-re :) !



#136
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

A fox Alps a teljesen alap model annyira alap hogy csak limitált szériás :) bringákban van (arra jó hogy elmondhassák hogy fox teló van benne.).


  • csecsi kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#137
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

kb bármelyik az útóbbi 2 -3 évben készült foxra vonatkozik, 36-tól lefelé.

Ezek is elkurvultak, mint anno a Manitou? :(

#138
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ez akkor azt jelenti, hogy nem a legjobb fox telóval van dolgom? :)

kb bármelyik az útóbbi 2 -3 évben készült foxra vonatkozik, 36-tól lefelé.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#139
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

gyorsan add el és végy egy rebát.

Ez akkor azt jelenti, hogy nem a legjobb fox telóval van dolgom? :)



#140
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy kis szaktanácsot szeretnék kérni tőletek! Most váltottam bringát, és ezzel együtt teleszkópot is ugye! Eddig Reba dual air-em volt, a mostani bringában pedig egy Fox 32 Alps series QR teló van! Nem igazán találok róla semmiféle leírást, de jó lenne tudni, hogy ez most jó-e, rossz-e, elfogadható-e? Azt érzem, hogy iszonyat nehéz a Rebához képest, bár még nem mértem le! Egy limitált szériás Focus-ban van, így nem nagyon lehet kereskedelmi forgalomban kapni! Szóval, mondtok valami véleményt?

gyorsan add el és végy egy rebát.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való