Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#101
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Sziasztok, mely szervizeket ajánlanátok fox villa (FOX Float CTD Evolution 29) és rugóstag (Custom FOX Float CTD Evolution with AUTOSAG) szervizeléséhez ?  Ezek milyen árban mozognak?

 

Üdv és köszi



#102
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Én meg eddig csak olyat láttam.

Csak azért kérdem mert lenne egy régebbi 26" kashima fox eladó amin nincs felirat, meg a színe is halványabb. Nem volt még rókám, hülye vagyok hozzá :)

Yeti-SB95C-Fox-Float-34-Kashima-Fork.jpg

A kérdés alapján egy a boxerekhez hasonló felirat a becsúszón jelent meg a leki szemeim előtt. :)



#103
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én meg eddig csak olyat láttam.

Csak azért kérdem mert lenne egy régebbi 26" kashima fox eladó amin nincs felirat, meg a színe is halványabb. Nem volt még rókám, hülye vagyok hozzá :)

 

nem biztos hogy pont azzal kéne kezdeni

 

vagy kicsit régebbivel, vagy várnék még egy két évet, míg rókás leszek, ha eddig elkerült a ravaszdi.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#104
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Első 2011-es Kashima bevonatos Fox teleszkópokon nem volt felirat. 2012-től van.


  • Kánya kedveli ezt

#105
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Én ezidáig nem láttam Fox becsúszón feliratot, lemaradtam...?

Én meg eddig csak olyat láttam.

Csak azért kérdem mert lenne egy régebbi 26" kashima fox eladó amin nincs felirat, meg a színe is halványabb. Nem volt még rókám, hülye vagyok hozzá :)

Yeti-SB95C-Fox-Float-34-Kashima-Fork.jpg



#106
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Urak!

Minden kashimás fox becsúszóján van felirat?

Én ezidáig nem láttam Fox becsúszón feliratot, lemaradtam...?



#107
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Urak!

Minden kashimás fox becsúszóján van felirat?



#108
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Aki magának szervizel, a legjobb megoldás a kis kannás kiszerelés.

 

https://www.bike-com...pferoel-p20058/



#109
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ez gyakorlatilag fluid (felülröl a 4-ik) http://www.endurofor...s.com/id37.html rwcapl_275.jpg  1.95$ csak hát érdemes több mindent összeválogatni mert hát ugye a szállítás és egyéb költségek.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#110
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Sziasztok!

 

Beszereztem álmaim bringáját Canyon Nerve Am 8.0 :), le szeretném szervizelni magam a benne lévő teleszkópokat. (rebámat gond nélkül mindig megoldottam motorex 10/5w) Olvasgattam a neten, de felmerült pár kérdésem:

  • Esetleg meg tudná nekem mondani valaki, hogy a Fox Float Fluid (kék) mivel váltható ki?
  • Győrben vagy vonzáskörzetében van olyan kerékpárszervizes aki alsó lábban perselycserét meg tud valósítani? Mintha minimálisan kotyogna a villa... tippeket várok esetleg ha nem ez, akkor mi lehet a baja?
  • a Fit rendszert milyen sűrűn kell szervizelni?

Köszi előre is a válaszokat ;)

 

Üdv Robi

Sala szerint a perselycsere nem segít a kotyogáson, mert a láb anyaga veszti el kör keresztmetszetét az idők során. a doctorbike-ban dolgozik viszont egy guru, aki képes rendbe hozni az ilyen jószágokat is. 

ha nagyon muszáj, szilikonzsír mehet a fluid helyére. nem biztos, hogy erőltetném, ha beszerezhető a fluid.



#111
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok!

 

Beszereztem álmaim bringáját Canyon Nerve Am 8.0 :), le szeretném szervizelni magam a benne lévő teleszkópokat. (rebámat gond nélkül mindig megoldottam motorex 10/5w) Olvasgattam a neten, de felmerült pár kérdésem:

  • Esetleg meg tudná nekem mondani valaki, hogy a Fox Float Fluid (kék) mivel váltható ki?
  • Győrben vagy vonzáskörzetében van olyan kerékpárszervizes aki alsó lábban perselycserét meg tud valósítani? Mintha minimálisan kotyogna a villa... tippeket várok esetleg ha nem ez, akkor mi lehet a baja?
  • a Fit rendszert milyen sűrűn kell szervizelni?

Köszi előre is a válaszokat ;)

 

Üdv Robi

Nem kell kiváltani, az kell bele, fit patront nem kell, zárt rendszer.


gaboca1 módosította - 2015. január 23. - 19:59


#112
citystar

citystar

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok!

 

Beszereztem álmaim bringáját Canyon Nerve Am 8.0 :), le szeretném szervizelni magam a benne lévő teleszkópokat. (rebámat gond nélkül mindig megoldottam motorex 10/5w) Olvasgattam a neten, de felmerült pár kérdésem:

  • Esetleg meg tudná nekem mondani valaki, hogy a Fox Float Fluid (kék) mivel váltható ki?
  • Győrben vagy vonzáskörzetében van olyan kerékpárszervizes aki alsó lábban perselycserét meg tud valósítani? Mintha minimálisan kotyogna a villa... tippeket várok esetleg ha nem ez, akkor mi lehet a baja?
  • a Fit rendszert milyen sűrűn kell szervizelni?

Köszi előre is a válaszokat ;)

 

Üdv Robi

 



#113
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
persze. a jófej gyártók olajat nem adnak az új villák mellé, csak egy marék forgácsot a lábban. egyből szervizzel kell indítani.

#114
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Elképzelhető az szerintetek, hogy egy 2 éves de soha nem használt - tehát gyári állapotú - Float evo 26-os villában nincs elég olaj?

 

igen.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#115
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Sziasztok!

 

Elképzelhető az szerintetek, hogy egy 2 éves de soha nem használt - tehát gyári állapotú - Float evo 26-os villában nincs elég olaj?

A másik amit észrevettem, hogy kb fél centit bennragad a becsúszó, ami elég érdekes egy zsír új villánál. Ez mitől lehet?



#116
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Kedves Fórumtársak!

 

Valaki igen jópofa volt és megszabadított a Gepida 700-as bringám  Suntour NCX D teleszkópjának műanyag kapcsolójától (lock-out).

 

Így néz ki:

http://www.testbike....

 

Azon túl, hogy bosszant a lopás ténye, szeretném valahogy pótolni, mert még korrozióvédelmet is jelent.

 

Van valakinek hasonló kapcsoló gombja elfekvőben? (A képen a kék műanyag)

 

Köszönöm az ötleteket.

Alkatrészem nincs, de itt a megfelelő helye a kérdésednek.

 

http://forum.bikemag...867-sr-suntour/



#117
Darida

Darida

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Kedves Fórumtársak!

 

Valaki igen jópofa volt és megszabadított a Gepida 700-as bringám  Suntour NCX D teleszkópjának műanyag kapcsolójától (lock-out).

 

Így néz ki:

http://www.testbike....

 

Azon túl, hogy bosszant a lopás ténye, szeretném valahogy pótolni, mert még korrozióvédelmet is jelent.

 

Van valakinek hasonló kapcsoló gombja elfekvőben? (A képen a kék műanyag)

 

Köszönöm az ötleteket.



#118
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Sziasztok Foxosok! ;)

Tanácsotokat szeretném kérni, úgy érzem akkor lesz kerek a történet ha az egészet leírom:

 

Kinéztem magamnak egy használt 2013-as Trek Am bringát melyben Fox 32 Float ctd evolution 150mm-es teleszkóp van.

Már majdnem megegyeztem az eladóval árban, stb mikor belebukkantam ebbe a visszahívásba:

 

http://www.ridefox.c...php?c=recall-de

 

Le is ellenőriztük a villa szériaszáma alapján, és valóban visszahívandó a teleszkóp ami benne van :/ . Valaki tudná részletezni, hogy mi a visszahívás oka, mit cserélnek benn? Esetleg én itthon el tudom ezt rendezni garanciában?

Abban egyeztem meg az eladóval, hogy ő beregel a fent linkelt oldalon. Ha megkapja a bontatlan cserealkatrészt amely a visszahívást indokolja akkor azt a bringával együtt csomagolva megveszem a korábban megbeszélt ár alatt 50euróval, és majd én belerakatom. Konkrétan nem tudom, hogy melyik alkatrész lehet ez, ezért fordultam hozzátok. Vagy rakassam bele vele?

 

A RS Reba Race teleszkópomat magam szervizelem, én alakítottam 120mm-esre távtartó kivételével (hűha :D). Ez a Fox teleszkóp gondot okozhat?

 

Várom a véleményeteket, tapasztalataitokat.

 

Üdvözlettel!

Robi

Ez ügyben ezt a számot hívd, vagy írj emailt

30/399-4776

foxinfo@paul-lange.hu

 

Villát nem cserélnek hanem új csillapítást kapsz. Beszerelést nem tudom ki végzi, de gondolom a legközelebbi forgalmazó, erről persze majd tájékoztatnak.

Ha itthon nem működik akkor itt próbáld http://www.ridefox.c...nt.php?c=recall



#119
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Szia!

 

Erről a visszahívásról én olvastam a neten cikket! Beutod googleba és kifogja dobni! Ha emlékezetem nem csal az egész tlót viszi a fox és kapsz helyette egy újat mert volt egyeset amikor talán széteset a teló menetküzben, vagy kiesett a teló hibájából a kerék vagy valami ilyesmi!



#120
citystar

citystar

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás

Sziasztok Foxosok! ;)

Tanácsotokat szeretném kérni, úgy érzem akkor lesz kerek a történet ha az egészet leírom:

 

Kinéztem magamnak egy használt 2013-as Trek Am bringát melyben Fox 32 Float ctd evolution 150mm-es teleszkóp van.

Már majdnem megegyeztem az eladóval árban, stb mikor belebukkantam ebbe a visszahívásba:

 

http://www.ridefox.c...php?c=recall-de

 

Le is ellenőriztük a villa szériaszáma alapján, és valóban visszahívandó a teleszkóp ami benne van :/ . Valaki tudná részletezni, hogy mi a visszahívás oka, mit cserélnek benn? Esetleg én itthon el tudom ezt rendezni garanciában?

Abban egyeztem meg az eladóval, hogy ő beregel a fent linkelt oldalon. Ha megkapja a bontatlan cserealkatrészt amely a visszahívást indokolja akkor azt a bringával együtt csomagolva megveszem a korábban megbeszélt ár alatt 50euróval, és majd én belerakatom. Konkrétan nem tudom, hogy melyik alkatrész lehet ez, ezért fordultam hozzátok. Vagy rakassam bele vele?

 

A RS Reba Race teleszkópomat magam szervizelem, én alakítottam 120mm-esre távtartó kivételével (hűha :D). Ez a Fox teleszkóp gondot okozhat?

 

Várom a véleményeteket, tapasztalataitokat.

 

Üdvözlettel!

Robi