Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#141
csecsi

csecsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy kis szaktanácsot szeretnék kérni tőletek! Most váltottam bringát, és ezzel együtt teleszkópot is ugye! Eddig Reba dual air-em volt, a mostani bringában pedig egy Fox 32 Alps series QR teló van! Nem igazán találok róla semmiféle leírást, de jó lenne tudni, hogy ez most jó-e, rossz-e, elfogadható-e? Azt érzem, hogy iszonyat nehéz a Rebához képest, bár még nem mértem le! Egy limitált szériás Focus-ban van, így nem nagyon lehet kereskedelmi forgalomban kapni! Szóval, mondtok valami véleményt?



#142
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.237 hozzászólás
  • LocationSvájc

csak a persely csere NEM oldja meg a problémát, egyéb eljárással orvosolható a kotyogás.

persely 9900ft
persely csere+javítás 10000ft

üdv
Sala

 


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#143
gix33

gix33

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

100mm-es 32-es foxon (float) kb mennyi lenne a perselyezés? alkatrész és szervíz díja külön-külön?



#144
lasali

lasali

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Fox 32 evolution float RL 29es villát vett egy ismerősöm használtan (1éves), ami kotyog. Olyan mintha a persely kikopott volna, fekezésnél is érezni, vagy ha az első feket behúzom előre hátra mozgatva a bringát, a kormányon érzem hogy kotyog. Nekem 32 float 140 RLC-m van még 2010 ből 26" de az ilyet nem csinál. Az eladó azt mondta ez normális a FOX 29es villáknál. Mi erről a vélemény? Köszi.

Szerintem Dr Bike, Pista bácsi & Sala megnézi. Szerintem persely csere, plusz nagyszerviz, aztán lehet használni a villát.



#145
Soti

Soti

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Fox 32 evolution float RL 29es villát vett egy ismerősöm használtan (1éves), ami kotyog. Olyan mintha a persely kikopott volna, fekezésnél is érezni, vagy ha az első feket behúzom előre hátra mozgatva a bringát, a kormányon érzem hogy kotyog. Nekem 32 float 140 RLC-m van még 2010 ből 26" de az ilyet nem csinál. Az eladó azt mondta ez normális a FOX 29es villáknál. Mi erről a vélemény? Köszi.

#146
lasali

lasali

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Áztatáshoz ki lehet pattintani a szimeringet.

2011-esből nekem nem akar kijönni..



#147
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hát bocsi én azért kérdeztem mert a Youtube-on láttam egy ilyen videót, és gondoltam megkérdezem valóban lehetséges-e így kivitelezni mondjuk egy szimering cserét vagy szivacs gyűrű cserét/újra áztatást.

Áztatáshoz ki lehet pattintani a szimeringet.



#148
dudo

dudo

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Ezt ha pl Sala elolvassa, mentőt kell hozzá hívni szerintem, fulladásos röhögőgörcshöz. 

 

Nagyon elmés a terved, de mindenféleképpen fog mellette kifolyni nem is kevés, (Na meg miér jó ha ott figyel bent a becsúszóba? Még nagyobb szívás lesz onnan tovább locsolgatni..) eleve egy lehúzott lábból is képes az ember mindenfele csöpögtetni az olajat.. 

Hát bocsi én azért kérdeztem mert a Youtube-on láttam egy ilyen videót, és gondoltam megkérdezem valóban lehetséges-e így kivitelezni mondjuk egy szimering cserét vagy szivacs gyűrű cserét/újra áztatást.



#149
lasali

lasali

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy kérdés nyílt olajfürdős villánál letudom úgy húzni az alsó lábat olaj folyás nélkül hogy a biciklit fejtetőre állítom, az olaj meg bent maradjon a becsúszó szárban?

Ezt ha pl Sala elolvassa, mentőt kell hozzá hívni szerintem, fulladásos röhögőgörcshöz. 

 

Nagyon elmés a terved, de mindenféleképpen fog mellette kifolyni nem is kevés, (Na meg miér jó ha ott figyel bent a becsúszóba? Még nagyobb szívás lesz onnan tovább locsolgatni..) eleve egy lehúzott lábból is képes az ember mindenfele csöpögtetni az olajat.. 



#150
dudo

dudo

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy kérdés nyílt olajfürdős villánál letudom úgy húzni az alsó lábat olaj folyás nélkül hogy a biciklit fejtetőre állítom, az olaj meg bent maradjon a becsúszó szárban?

 


  • lasali kedveli ezt

#151
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

srácok, valakinek van-e 2013/2014 Performance vagy Factory 32/34 villája? (tehát NEM EVO, azaz nem kockás matricás)

akinek van és megválna tőle április 3-10 között egy hétre, az elér ezen az email címen: robert.varga kukac paul-lange.hu

ígérem bárki jelentkezik nem fogja megbánni :) nem használatra kérem! tengely, nyak, rugóút mindegy.

 

írói vénával, saját bloggal megáldottak előnyben!


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#152
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok!

tud valaki véletlenül FOX ctd telóhoz remote kart? nem szükséges a 3állás.

 

ilyenem van:

http://www.bttgps.co...ck-ctd-2013.jpg

 

és ilyet szeretnék, akár csere is érdekelne:

http://ep1.pinkbike....p4pb9661281.jpg

nem kompatibilis a kettő egymással úgy tudom.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#153
gix33

gix33

    újonc

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

Sziasztok!

tud valaki véletlenül FOX ctd telóhoz remote kart? nem szükséges a 3állás.

 

ilyenem van:

http://www.bttgps.co...ck-ctd-2013.jpg

 

és ilyet szeretnék, akár csere is érdekelne:

http://ep1.pinkbike....p4pb9661281.jpg

 



#154
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Ó, legyünk optimisták, talán javulhat a minőség: http://www.mtb-news....on-nach-taiwan/

:D

csak azért kerül Taiwanra is gyártás, hogy a következő lánc ne hosszabbodjon:

- becsúszószár létrejön Taiwanon,

- ha Kashimás, akkor elutazik Japánba, ott kap bevonatot,

- vissza Taiwanba,

- alsószár elkészül Taiwanon

- onnan el az Államokba mindegyik, ott lesz belőle villa

- onnan vissza Taiwanra, ahol beépül egy kerékpárba

 

ez így időben is és pénzben is hosszú.

saját gyártás lesz, nem bérgyártás. úgy csinálják, mint a Schwalbe a fülöp szigeteken: saját gyártóegység, saját emberek, saját minőségellenőrzés - és így is csak az OEM villák készülnek majd ott, a dobozos villa úgy tudom még mindig usa gyártás lesz.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#155
tekerő

tekerő

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Hello!

Fox alps villámat kellene leszervizelni.Neten nem nagyon találok semmi olyat amin el tudok indulni,

Valaki segítsen...:)



#156
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

bizonyára jó szamaritánus módjára olcsósítani kívánják az árat...

Hiú ábránd :D




#157
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

bizonyára jó szamaritánus módjára olcsósítani kívánják az árat, hogy széles tömegek számára váljon elérhetővé a termékük. 

ja, szerintem is.

de eccer már próbálták. akkor nem jött be.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#158
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Ó, legyünk optimisták, talán javulhat a minőség: http://www.mtb-news....on-nach-taiwan/

:D

bizonyára jó szamaritánus módjára olcsósítani kívánják az árat, hogy széles tömegek számára váljon elérhetővé a termékük. 



#159
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ó, legyünk optimisták, talán javulhat a minőség: http://www.mtb-news....on-nach-taiwan/

:D



#160
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

amik elhagyták a lábukat. de azt javította a cég.

amúgy a fitesek szarul mozognak, a kiállításon nyomogatva a 36 volt az egyetlen ami elfogadhatónak tűnt. az ob-s teló viszont elég +gyöző (32/150) ami az általam próbált meridában van. mért merevsége pedig mindnek pocsék. 32-eseket veri a sid, a 34-est pedig a karcsúbb revelation, nem kevéssel.

Csillapítás problémára gondoltam, amit szó nélkül cseréltek ha kibukott a hiba, de nem nagyon propagálták.