Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#81
F40

F40

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Kedves Mindenki!

A tanácsotokat szeretném kérni.

Tavaly októberben vásároltam egy Mondraker Factor R biciklit, újonnan, hivatalos forgalmazótól.

Ebben a bicikliben mind a hátsó rugóstag, mind a teleszkóp Fox gyártmány.
A kerékpárt eddig alig használtam, csak kétszer tekertem vele aszfalt úton, olyan 80 kilométert.

A hátsó rugóstaggal már vásárlást követően meggyűlt a bajom, mert használat nélkül is mindig engedte a levegőt. Többszöri javítás sem segített, így végül garanciában cserélték.

Most viszont az első villával kapcsolatban vettem észre, hogy enyhén kotyog (Fox 32 Float 29 CTD Remote Evolution). Az első fék behúzásakor, ha "üresen" mozgatom a biciklit, akkor érezhető a kotyogás. Először azt hittem, hogy laza a kormánycsapágy, de azt ellenőriztem, illetve húztam rajta, de ettől nem javult meg a bicikli. Illetve a kis koppanó hang is a teleszkóptól jön.

Mit javasoltok, mit tegyek? Ez normális jelenség, vagy foglakozni kell vele? A Fox mennyi deig biztosítja a garanciát erre a termékre?

Köszönettel,

F40

#82
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Ha valaki hozzám hasonlóan pimpelni akarja Fox villáját, rugóstagját, annak innen letölthető a Fox Heritage 2015-ös teljes matricaszettje az elérhető színekben (szürke, fehér, kék, piros, sárga, narancs, zöld). Mivel volt eredetim, beszkenneltem, újrarajzoltam a teljes szettet. Egy ügyes matricát is nyomtatni tudó dekoros kell és kész. Használjátok egészséggel.

 

FoxHerritage_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Grande módosította - 2015. április 24. - 11:41

  • mof, zscs és Tibor a Vad kedveli ezt

#83
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

na jó lehet hogy inkább megy szervizbe a taggal együtt :D

Az is egy megoldás az amúgy félórás munkára. :) Egy liter Motorex ~4200Ft csak a megfelelô viszkozitás kell, a szintetikus váltóolaj kicsit kevesebb és elég egy jódarabig. Mire elfogy, kb addigra kell a FIT patront szétszedni. A tagba is ~5ml Float fluid (váltóolaj) kell.

Itt vannak az olajmennyiségek.



#84
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Fox Green és Red van meg a Float Fluid ami kék. A green helyett jó pl Motorex 10W (vagy amilyen kell) szintetikus villaolaj ez van az alsó szárakban és csak kenést szolgál a FIT-es villákban. A Float helyett 80W-s szintetikus váltóolaj jó, ez a légkamrába kell ~5ml villától függôen. A red a FIT patronba kell de azt ritkábban kell szervizelni.

na jó lehet hogy inkább megy szervizbe a taggal együtt :D


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#85
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

A fox gold/red olaja minek felel meg, vagy mivel lehet kiváltani? valami amit lehet kapni mezei olajboltban is..

fit-es villáknak valami extra igénye olajcsere ügyileg?


Fox Green és Red van meg a Float Fluid ami kék. A green helyett jó pl Motorex 10W (vagy amilyen kell) szintetikus villaolaj ez van az alsó szárakban és csak kenést szolgál a FIT-es villákban. A Float helyett 80W-s szintetikus váltóolaj jó, ez a légkamrába kell ~5ml villától függôen. A red a FIT patronba kell de azt ritkábban kell szervizelni.

#86
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

A fox gold/red olaja minek felel meg, vagy mivel lehet kiváltani? valami amit lehet kapni mezei olajboltban is..

 

fit-es villáknak valami extra igénye olajcsere ügyileg? 


albertfish módosította - 2015. április 18. - 10:03

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#87
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Értem, köszi.


TZoli módosította - 2015. április 05. - 18:58


#88
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Fox 32 Float 29R 100 O/C CTD Evolution teleszkóphoz hol találok  súly/nyomás táblázatot?

egyszerűbb a beülés alapján belőni a nyomást. pumpáld annyira, hogy max 20% legyen a sag.



#89
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 hozzászólás

Fox 32 Float 29R 100 O/C CTD Evolution teleszkóphoz hol találok  súly/nyomás táblázatot?

 



#90
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Azért az 50 óra és a 2 év között elég nagy a különbség.

látok én sokmindent....szóval nem biztos  :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#91
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 hozzászólás

Sziasztok van egy Fox Vanilla RL teleszkópom és szeretnék benne olajat cserélni. 
Töltöttem le User Manualt de ott nem egyértelmű a dolog hogy hova mennyi olaj is kell. 
Szóval ez lenne a kérdés hogy hova mennyi olaj szükséges. A leírásban 7.5W-s olajat írnak gondolom akkor azt célszerű használni bár találtam egy másikat ahol meg 10w-s az ajánlott. Szerintem a 10W-s jobb lenne neki...
Csak Fox olaj vagy a Motorex vagy Ohlins olaj melyiket ajánljátok?   
100mm-en szeretném használni a teleszkópot. 


Scotty19 módosította - 2015. március 30. - 14:30

Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett, igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon.

#92
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Azért az 50 óra és a 2 év között elég nagy a különbség.


Marci

#93
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Értelek én téged is de ki az a barom, aki 50 óránként szervizelteti a telóját ??

Még te sem csinálsz ilyet.

hát az a barom, aki két év után is azt várja, hogy úgy működjön a villája, mint amikor megvette ;)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#94
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Zoli ! Hívd már föl, nem-e árul most is valamit az ember ? ;)  Tőle én is vennék bármit.


  • zeezoltano kedveli ezt
Marci

#95
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

De én már találkoztam ilyennel. Tőle vettem a Scottot igaz hogy nála a montizás kimerült a szentendrei cukrászda látogatásban és minden tekerés után szemenként mosta ki a láncot. Na ekkor dőlt el hogy megveszem :)


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#96
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Értelek én téged is de ki az a barom, aki 50 óránként szervizelteti a telóját ??

Még te sem csinálsz ilyet.


Marci

#97
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

rob, te sem tanulsz meg soha semmit, mert mindenre van szakember?

van, amit meg lehet csinálni, és van amit nem. egy új Fox villa elég sok speciális szerszámot, és speciális alapanyagot igényel.

persze lehet kókányolni, de abból születnek az olyan kommentelők, akik életükben nem használtak semmilyen komoly villát 100km hosszan sem, de elkérték a haver okosba' karbantartottját, ami olyan is. és utána véres szájjal fröcsögnek, hogy a Fox (vagy bármelyik másik gyártó top villája) sz@r.

persze, hogy sz@r ha nincs rendesen karbantartva.

 

évente átlagosan 1500-2000 Fox villa érkezhet az országba OEM kerékpárokon. Mindnek a garanciális feltétele, hogy 50 üzemóránként szervizeljék.

Ez alapján a Fox dealereknek ki se kellene látszani a munkából.... 


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#98
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

autód van? abban is mindent magad szervizelsz?

 

rob, te sem tanulsz meg soha semmit, mert mindenre van szakember?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#99
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok!

 

Beszereztem álmaim bringáját Canyon Nerve Am 8.0 :), le szeretném szervizelni magam a benne lévő teleszkópokat. (rebámat gond nélkül mindig megoldottam motorex 10/5w) Olvasgattam a neten, de felmerült pár kérdésem:

  • Esetleg meg tudná nekem mondani valaki, hogy a Fox Float Fluid (kék) mivel váltható ki?
  • Győrben vagy vonzáskörzetében van olyan kerékpárszervizes aki alsó lábban perselycserét meg tud valósítani? Mintha minimálisan kotyogna a villa... tippeket várok esetleg ha nem ez, akkor mi lehet a baja?
  • a Fit rendszert milyen sűrűn kell szervizelni?

Köszi előre is a válaszokat ;)

 

Üdv Robi

autód van? abban is mindent magad szervizelsz?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Sziasztok, mely szervizeket ajánlanátok fox villa (FOX Float CTD Evolution 29) és rugóstag (Custom FOX Float CTD Evolution with AUTOSAG) szervizeléséhez ?  Ezek milyen árban mozognak?

 

Üdv és köszi

írj Gege911 kollégának itt a fórumon.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való