Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1421
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
plusz munkadíj?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1422
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Nem fogom házilag megoldani. Nem adnak külön alkatrészt csak Fox szakszervíznek :D Így lesz a 4ezer forintos alkatrészbõl 11200 forint.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1423
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Srácok,

bevállalható a X-factor szervízen kívüli villa (értelemszerûen fox, 80-ast 100-asra) kihúzás, a nagyobb csillapítási egységet a factorban venném, de spórolnék 5000+ szervízköltséget? A szerelõ srácban megbízom, sok villát szedett már szét, gondolom a Fox se sokkal bonyolultabb.

Kösz, Gábor

már húzattam ki 100-at 120-ra,semmi gond vele

#1424
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Srácok,

bevállalható a X-factor szervízen kívüli villa (értelemszerûen fox, 80-ast 100-asra) kihúzás, a nagyobb csillapítási egységet a factorban venném, de spórolnék 5000+ szervízköltséget? A szerelõ srácban megbízom, sok villát szedett már szét, gondolom a Fox se sokkal bonyolultabb.

Kösz, Gábor
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1425
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Üdv mindenkinek! Olyan kérdésem lenne, hogy egy '09-es Vanilla 32 140mm-ert mozgó teleszkóp útját le lehet úgy redukálni 100mm-re, hogy a 140mm-úthoz való rugót arányosan 100mm-hez vágom, aztán a nyomórúd alá annyi távtartót pakolok amennyit elvágtam a rugóból? Tisztában vagyok vele, hogy ez egy gyárilag nem javasolt mûvelet, csak érdekelne, hogy szerintetek mûködne-e ez az elmélet.


azonos évjáratú vanillámat húzták össze 120ra a factorban, de pontosan nem tudom hogyan. nem tökéletes megoldás, amint lesz új váz, visszaugrik 140re, mivel a rugó túlzott mértékû elõfeszítése miatt nehezebben is indul meg, valamint a visszaútcsilli mértékét sem tudom olyan finoman belõni. a távtartós megoldás opcióját tudtommal egy ideje nem rakják már bele a vanillákba.
esetleg egy alapból 100at mozgó(ha van) foxi rugóját behekkelni.. talán egy telefont/mailt megér a dolog a factor felé.

#1426
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás

Gyurmás sár, megtelt a villa, aztán egy hosszabb lefelé és valószínûleg ekkor csiszolta le mindkét becsúszót, takarításnál vettem észre.


Függõlegeset még tolerálja, ha nem engedi az olajat, akkor nem vészes. Szinte mindegyik telón vannak karcok, körömmel érezhetõ, de tapintásnál nem, ezek egyáltalán nem okoznak gondok, a kitüremkedõ, taperolásnál érezhetõ, az már gond.

#1427
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
Üdv mindenkinek! Olyan kérdésem lenne, hogy egy '09-es Vanilla 32 140mm-ert mozgó teleszkóp útját le lehet úgy redukálni 100mm-re, hogy a 140mm-úthoz való rugót arányosan 100mm-hez vágom, aztán a nyomórúd alá annyi távtartót pakolok amennyit elvágtam a rugóból? Tisztában vagyok vele, hogy ez egy gyárilag nem javasolt mûvelet, csak érdekelne, hogy szerintetek mûködne-e ez az elmélet.

#1428
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Képet csinálsz? Mi történt?

Gyurmás sár, megtelt a villa, aztán egy hosszabb lefelé és valószínûleg ekkor csiszolta le mindkét becsúszót, takarításnál vettem észre.

#1429
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 hozzászólás

Legyaláztam az F100 RLC becsúszóit, van valami javítási lehetõség vagy csak a csere segít, Factort kérdeztem, horror áron van a nyak-váll-becsúszó kombó.


Képet csinálsz? Mi történt?

#1430
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Köszi szépen.


#1431
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Tisztelt Fox tudorok!

A 2008-as F80-at ki lehet húzni büntetlenül 100-ra?

Mikor én vettem a Foxot nem volt 100RLC, csak 80-as, a Factorban kivették belõle a távtartót és máris százas lett, csak egy távtartó a különbség a két villa között.

#1432
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

Tisztelt Fox tudorok!

A 2008-as F80-at ki lehet húzni büntetlenül 100-ra?


Úgy tudom, hogy nem, a csillapítóegység miatt, csak a nagyobb úttal rendelkezõt lehet beültetni.

http://service.foxra...ge2010nptbl.pdf

#1433
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Tisztelt Fox tudorok!

A 2008-as F80-at ki lehet húzni büntetlenül 100-ra?


#1434
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Ez érdekes. Nekem egy 2005-ös tallasom van és gyönyörûen kimozogja a teljes rugóutat.


A 2007-es modellévre átdolgozták a Talasokat és ahogy az mtbr.com-on olvasom, általánosnak modható ez a jelenség. Tudok vele élni, végülis nem gond, ezzel együtt is szuper ez a villa. :)
Nincs idõm most kutakodni, hol olvastam, de 2010-es RLC FIT-rõl olvastam 1-2 hete olyan tesztet, ahol említették, hogy az új, 2010-es modellek már szépen kimozogják a teljes útjukat.

_____________________________________________
AM rlz


#1435
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Ez érdekes. Nekem egy 2005-ös tallasom van és gyönyörûen kimozogja a teljes rugóutat.

Köszi az infót! Á, nem bolygatom a Talast, eszemben sincs! Végülis jó így, ahogy van; csak a technika érdekelt, hogy elvi lehetõség van-e egy ilyesfajta tuningra. :) Hát igen, elsõre kicsit furcsa, hogy 100-as állásban is miért csak ~85 mm-t mozog ki (140-esben meg úgy 115-120-at, 25-30% SAG-nél is), de nagyjából már megszoktam.

De ha már Liteville: van már róla teszt is, a 2010-esrõl. Beszúrom, mivel nem túlságosan OFF és mivel FOX villát is tesztelnek benne: Supertourer 2010 im Test - Liteville 301, Scott Genius 10, Specialized Stumpjumper (angol verzióhoz translate.google.com:))



#1436
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

jól olvastad, de a Float nem Talas.
A 3-2,5cc dolog nem árthat, ha nem vagy 100+ kilós. A vágás dologot egy Float on készitettem és kiderült egy másik fórumban, hogy nem Talas "kompatibilis". Szóval ne piszkáld :no:

Apropó Float-Talas.
Mult 7-en olvastam 1 teszet valahol, ahol a tesztelök 1 évig Floatot és egy Tallast teszteltek (140mm). A Float mozgott szerintük finomabban, a feltétel egy váz, ami nem "kéri" a leeresztést. (egy Liteville bringa volt)


Köszi az infót! Á, nem bolygatom a Talast, eszemben sincs! Végülis jó így, ahogy van; csak a technika érdekelt, hogy elvi lehetõség van-e egy ilyesfajta tuningra. :) Hát igen, elsõre kicsit furcsa, hogy 100-as állásban is miért csak ~85 mm-t mozog ki (140-esben meg úgy 115-120-at, 25-30% SAG-nél is), de nagyjából már megszoktam.

De ha már Liteville: van már róla teszt is, a 2010-esrõl. Beszúrom, mivel nem túlságosan OFF és mivel FOX villát is tesztelnek benne: Supertourer 2010 im Test - Liteville 301, Scott Genius 10, Specialized Stumpjumper (angol verzióhoz translate.google.com:))

_____________________________________________
AM rlz


#1437
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Legyaláztam az F100 RLC becsúszóit, van valami javítási lehetõség vagy csak a csere segít, Factort kérdeztem, horror áron van a nyak-váll-becsúszó kombó.

#1438
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

Inkább csak érdekel, mint egy esetleges lehetõség: a 32-es Floathoz hasonlóan (5cc helyett 2.5cc olaj és egy "kis vágással") tuningolható a 32-es Talas mozgása is? A Float tuningról itt is olvastam, pár héttel ezelõtt, akkor kezdtem kutakodni egy kicsit.


jól olvastad, de a Float nem Talas.
A 3-2,5cc dolog nem árthat, ha nem vagy 100+ kilós. A vágás dologot egy Float on készitettem és kiderült egy másik fórumban, hogy nem Talas "kompatibilis". Szóval ne piszkáld :no:

Apropó Float-Talas.
Mult 7-en olvastam 1 teszet valahol, ahol a tesztelök 1 évig Floatot és egy Tallast teszteltek (140mm). A Float mozgott szerintük finomabban, a feltétel egy váz, ami nem "kéri" a leeresztést. (egy Liteville bringa volt)

#1439
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Inkább csak érdekel, mint egy esetleges lehetõség: a 32-es Floathoz hasonlóan (5cc helyett 2.5cc olaj és egy "kis vágással") tuningolható a 32-es Talas mozgása is? A Float tuningról itt is olvastam, pár héttel ezelõtt, akkor kezdtem kutakodni egy kicsit.

Más. Akinek esetleg volt Talas-szel rugóútállítós problémája, egy kis infó itt, hogy mi okozhatja (úgy látom, még nem linkelte senki).

Más #2. De ez már kommentár nélkül, FYI. :) 32mm Fork service intervals

_____________________________________________
AM rlz


#1440
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
felsõváll stucnival egybe, hope név alatt, csodálkoznék ha kevesebb lenne mint 50ezer....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->