Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1401
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts
Najó, ez nem járahtó út....
Viszont
ugye az volna a fõ probléma a patron olajának cseréjében, hogy levegõs marad, mert a gumiharang így meg úgy
Viszont ha alulról tölteném bele az olajat akkor a levegõt folyamatosan felfelé szorítaná az olaj, és minden happy ELMÉLETBEN
Ezt azzal oldanám meg, h egy vékony gumicsövet belevezetek a patron aljáig, aztán fecskendõvel haddszóljon....

szerintetek életképes?
jah és ha valakinek van egy ábrája félbevágott FIT patronról pls küldje el:)

Megyek 4 napra téli DHra, szal jó lenne ha mozogna valamit a villám...:D
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1402
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts

1. ne állj neki
2. ne állj neki
3. ne állj neki

gumiharang, összenyomódáskor oda megy az olaj, patron alján lévõ bucli



jó, akkor majd csinálok valamilyen fûtést a telóra, h hidegbe is rendesen mozogjon :D
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1403
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
1. ne állj neki
2. ne állj neki
3. ne állj neki

gumiharang, összenyomódáskor oda megy az olaj, patron alján lévõ bucli
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1404
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts
Hello

1 kis segítség kellene
Volna egy Fox 40 RC2
tök fasza meg minden, csak a 7es olaj amivel kaptam így hidegbe már elég lassan csurog a szelepekben.... kb, mint a lockout
a legjobb megoldás az lenne, hogy ne biciklizzek, csakhát ez nálam nem kivitelezhetõ:D
Én boxxerhez szoktam, az egyszerû, mint a faék, de a foxokat nem ismerem beltartalmialg...
Szóval. 2.5ös Motorex olaj mehet bele? Mennyire nehéz a patront szétszedni (vagy egyáltalán szét kell?) Milyen szerszámok kellenek hozzá?
Úgy hallottam, hogy van valami kis gumibiszbasz valahol a patronba, amit könnyû megsérteni, és jó drága kicserélni... ez mi lenne benne voltaképp?:D
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1405
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

nem lehetséges , hogy fogja a féktárcsa küllõjét?
nekem akkor rángatottbe mikor ráfogott a féktárcsa felületét tartó küllõkre (F32RLC 80mm + Stroker Trail 180mm)

meg kell nézni , hogy a pofa felülete egyáltalán ne érintkezzen a féktárcsa küllõivel


okes megnezem! koszi!
Sp

#1406
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts

Sziasztok!

Probaltam keresni de nem talaltam sok mindent erre a kerdesre vonatkozolag.
Tehat: van egy FOX Talas RLC-m amire raktam egy avid juicy 7es feket 203-as tarcsaval. Most berangatja a villat fekezesnel amig a 185-os volt addig nem. Art ez a villanak vagy belefer meg? Fox hivatalos oldalan nincs ajanlas erre.
Elore is koszi!

SP


nem lehetséges , hogy fogja a féktárcsa küllõjét?
nekem akkor rángatottbe mikor ráfogott a féktárcsa felületét tartó küllõkre (F32RLC 80mm + Stroker Trail 180mm)

meg kell nézni , hogy a pofa felülete egyáltalán ne érintkezzen a féktárcsa küllõivel

A morcos.


#1407
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,789 posts
Kösz mindenkinek a válaszokat!

Mivel a problémával már volt a Factorban,
az olaj problémát kihúzom! A kenéssel nem lehet, gond!

Viszont abból kiindulva, hogy a használt telókkal ilyen gond
nem volt, már csak egy valamit tudok megpróbálni!
Ahogy írtátok a SAG-gel fogok játszani, max. egy kicsit
jobban be fog ülni! Aztán tavaszra, nyárra remélem "bekopik"! :)

#1408
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

...túra végére totál megfájdul a kezem


Utoljára ilyet egy rugós RST Gilával tapasztaltam, aminek nulla beülése volt a túl kemény rugó miatt, és persze szinte semmit nem mozgott ki... Újan kissé nekem is darabosabb volt a TALAS, de az elsõ olajcsere mindent megoldott. A második olajcsere után meg már egy álom. :) Talán bekopnia nem kell nagyon ezeknek (bár nincs túl sok tapasztalatom, nekem ez az elsõ Fox villám), kb. elsõ pillanattól fogva úgy kellene mozogniuk, mintha bársonyszõnyegen suhannál a bicajjal.
Pár dolgot ellenõrizz szerintem:
  • a nyomást ne a gyári táblázatban a testsúlyhoz ajánlott érték szerint, hanem beülés (SAG) szerint állítsd be, mondjuk 140-es állásban 25% SAG-ra (3,5 cm beülés). Nálam a 78 kilómhoz ez 68-70 psi a TALAS-nál, de nálad biztosan valami más érték lesz:)
  • ha nem sikerül és már túl alacsony a nyomás is, akkor a porlehúzókat óvatosan (!) emeld fel és nézd meg, a szivacsgyûrûk olajozottak-e és van-e a porlehúzók alatt kék Fox Float fluid. Ha a beülést nem tudod beállítani rendesen, tapad az egész és a viszonylag alacsony psi-érték ellenére alig akar megmozdulni, az elég árulkodó jel erre nézve, hogy száraz itt minden
  • ha mindez nem jelentett megoldást, küld be az X-Factorhoz, pláne ha garanciális még és/vagy új. Lehet, hogy túl sok vagy túl kevés benne az olaj (esetleg túl régi és szennyezett, ha nem új teleszkópról beszélünk)
Majd írd meg mi volt és mire jutottál!

_____________________________________________
AM rlz


#1409
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
igazából az új foxok, az elõírtnál nagyobb sag-gal mozognak rendesen. ajánlott értéken elég fosok.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1410
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Nekem egyikkel sem volt ilyen gond, pedig már volt 3. Mondjuk egyiket sem újonnan vettem. Olaj mikor volt cserélve benne?
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1411
emptytrash

emptytrash

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,789 posts
FOX Float 32 RL telóval bajlódok! :(
A kisebb egyenetlenségeket nem akarja kimozogni,
túra végére totál megfájdul a kezem! A psi jól van beállítva!
Kell a Foxoknak valamennyi idõ, hogy bekopjanak?
Vagy valami gebasz van a villával?

#1412
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts
Sziasztok!

Probaltam keresni de nem talaltam sok mindent erre a kerdesre vonatkozolag.
Tehat: van egy FOX Talas RLC-m amire raktam egy avid juicy 7es feket 203-as tarcsaval. Most berangatja a villat fekezesnel amig a 185-os volt addig nem. Art ez a villanak vagy belefer meg? Fox hivatalos oldalan nincs ajanlas erre.
Elore is koszi!

SP
Sp

#1413
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Jeee, megjött a Factorból az F100-asról F80-asra átalakító csillapító egység. Csak az a gáz, hogy nekem éppen fordítva 80-as helyett kellett volna 100-as, pedig elég egyértelmûen írtam le. :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1414
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 posts
Sziasztok!

Az F90 RL teleszkópomhoz keresnék szelepkupakot, az enyémet úgy vettem,h egy sima szelepsapka volt rajta, de csak csinosabb lenne egy szép kék kupakkal... :)

Ha valakinek van széthullot telója vagy vmi hasonló, akkor gondolhatna rám! :beer:

#1415
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Lesz egy "láma" kérdésem: milyen olaj kell a Fox villába? Ha már egyszer szét lesz szedve valami hozzávaló kerüljön bele.


A villától is függ. Általában Fox 7wt és 10wt az ajánlott és "itt-ott" kell Float Fluid is. X-Factortól rendelhetõ mindegyik, s bár nem olcsó 1 liter ezekbõl (6-7e-re emlékszem), de elég 5-7 olajcserére. Sajnos a Float Fluid, meg méregdrága. ~700 Ft/5cc... :/ (De az biztos, hogy a Float Fluid a zsírnál mérföldekkel jobb, amit általában porlehúzó alá, az olajjal átitatott szivacsgyûrû "mellé" szoktak rakni.)
Szerintem ilyen hûvös idõkben valami 5wt Motorex vagy egyéb lehet a legjobb. RockShox is hasonlót ajánl, például 5wt-rõl 2.5wt-re.
(Sala?) ;)

Ha téli használat is tervben van, csak annyit írnék: nekem most Fox 7wt.-vel dolgozik egy 2008-as Talas, és így 5 fok körül meglehetõsen belassult a csillapítás. Heti legalább 100 km-t/2000hm-t tekerek ebben a nyálkás, sáros idõben, ami lehet, hogy nem sok, de talán nem is kevés. Mindenesetre tesztelem. ;)

_____________________________________________
AM rlz


#1416
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Lesz egy "láma" kérdésem: milyen olaj kell a Fox villába? Ha már egyszer szét lesz szedve valami hozzávaló kerüljön bele.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1417
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,694 posts

2002-tõl 2006-ig volt 100-at és 130-at mozgó verzió egyaránt. Gondolom belülrõl állítható akár utólag is valami alkatrészcserével, hogy mekkora utat mozogjon. 2007-tõl "csak" a 140-es verzió van, azt látom a Fox honlapján.
Vagy arra gondolsz, hogy neked elvileg egy nagyobb utat mozgó verzió van és abból csak 100-at mozog ki?


nem,100on van most és én ugy tudom hogy egy távtartó kivételével már 130at fog mozogni..ezt jó lenne tudni mielõtt megveszem
130ok a vázamba 100már tuti kevés
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#1418
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,248 posts
Sala, 4000 ft az alkatrész, 2200 ft a 2 dl olaj, 5000 ft a szerelési költség. + ha szükséges (szerintem nem az, semmi baja) szimering csere 7900 ft. Nekem a klubom boltjában ez 4000 ft-ba és pár doboz Heineken sörbe kerülne :D
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1419
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

vanilla r teló 100mm...ez nem megy többet? vagy gyárilag ekkora és toll a fülembe?


2002-tõl 2006-ig volt 100-at és 130-at mozgó verzió egyaránt. Gondolom belülrõl állítható akár utólag is valami alkatrészcserével, hogy mekkora utat mozogjon. 2007-tõl "csak" a 140-es verzió van, azt látom a Fox honlapján.
Vagy arra gondolsz, hogy neked elvileg egy nagyobb utat mozgó verzió van és abból csak 100-at mozog ki?

_____________________________________________
AM rlz


#1420
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,694 posts
vanilla r teló 100mm...ez nem megy többet? vagy gyárilag ekkora és toll a fülembe?
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra