Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1261
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
az en elso agyam fogad normal gyorszaras es atutos agyat is. akkormar inkabb az atutoset tennem bele. lehet nincs nagy kulonbseg, de artani nem fog
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1262
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Úgy van ahogy Trigger mondja. A gyorszáras és a qr15 között én sem érzek olyan nagy különbséget, mint a qr15/32-es becsúszó és 20mm tengely/36 között. Az egy teljesen más kategória. De a 36 nak ára van-a súlya.


na persze, de ha belegondol a zember hogy egy rs dart meg egy float 36 kb egy súlyban van, akkor nem is annyira vészes. :) csak mivel 120-at mozgó vázat tervezek, oda sok lenne a beépítési magassága még 120-ra butitva is meg tán azért oda túlzás lenne.
aztán volt idõm gondolkodni mostanság és akárhogy osztom szorzom a 5"t mozgó 04-es coiler/pike alapokara épített bringám volt a legjobb darab eddig. oké volt kb 13,5 kiló. semmivel nem volt vele fárasztóbb mászni mint a 12,2 kg-os -elvileg mászósabb geóju- stumpival. (nem vagyok versenyzõ alkat). lefelé viszont :) :)

de megcsinálhatták volna a 32-eseket is qr 15 helyett 20-assal. az egész szar csak presztizsbõl lett és semmi gyakorlati haszna. aki grammozik az úgysem veszi meg a 15-öst sem ,akinek a merevség a fontos az meg pont leszarja azt az 50-60 grammot ami a qr15 meg a 20 -as átütõ (stilszerûen maxle light :) ) között van (momentán csak becsülni tudom de jövöre majd kiderül a rs sector 3 változatának adataiból).

s gondolom az eddigiek alapján nem kell bizonygatni hogy amúgy ilyen foxbuzi vagyok,:) de a következõ telóm mégis egy átütõs reba lesz. pedig ha lenne 32-es átütõs ...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1263
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,069 posts
Spoon: Akkor azzal a villával tényleg nem stimmel valami. Szereltesd még egy kicsit a Factorosokkal. Egyszer csak elkapják a fonalat.
Úgy van ahogy Trigger mondja. A gyorszáras és a qr15 között én sem érzek olyan nagy különbséget, mint a qr15/32-es becsúszó és 20mm tengely/36 között. Az egy teljesen más kategória. De a 36 nak ára van-a súlya.

#1264
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

Spoon: Azért mert 15cm-t mérsz a látható becsúszón azért az még nem mozog 15cm-t. (az enyémnek 14,6cm a látható becsúszója). Balesetbõl meg nem fog többet mozogni. Max egy kis nagy magyar buherával.
Nekem 2008-as Stumpy Fsr- ben van a talas. Mindenhol felmegy 140-en, hosszú meredeken kell 120. De a 100-soha nem használtam még. Amint vízszintesre érnék vele átesnék a kormányon.
Talas extreme usage: Azért számít extrémnek, mert elengeded a kormányt kerózás közben. Balesetveszélyes. Nekik kötelességük felhívni a figyelmet erre, mert ha ez nem lenne benne, akkor az okos amerikai simán beperelné a gyárat egy baleset után, mondván, hogy az neki senki nem mondta, hogy eleshet, ha egy kézzel kormányoz míg a másikkal a Talast baszogatja. (szép példák a macskát mikróban szárító nõrõl, meg a tempomatot robotpilótának gondoló háziasszonyról) A Talas szerkezetnek nem lesz semmi baja ha menet közben állítod. Ugyanis erre találták ki.
Tamáska: Akkor már csak kóstolás végett is próbálj ki egy Foxot:-) Ha nem kell útállítás akkor 15-ös tengelyes Float vagy Vanilla szerintem jó lesz. Problémamentesebbek mint a Talas. A PM meg evidens a 15-ös szabványnál.


Itozs, en csak azt irtam le hogy szarul raktak ossze a telot es ilyen aranyban mozog, ma mar pl 135 nel melyebbre nem tudtam allitani. Nekem kell a 190 cm magassagom es 100 kg sulyomhoz a 100 mm nekem igy kenyelmesebb a felfele tekeres. Ma hazafele gyakorlatilag 140-el csinaltam vegig.. felmentem mindenhol de a hatam erezte. Ez van :) mas geometriaju a testem :) De azert koszi a hozzaszolast!
Sp

#1265
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

tetszene arcomnak a 36 is, az elso Yeti575 amivel mentem olyannal volt szerelve. De most nem akarok akkora sulyt tenni a gep orraba. olyan 1800grammbol meg kellene allni a villanak. es nem vagyok annyira nagy lockout hasznalo, egy sima R is valszeg boven eleg volna.

2009-es F120 R QR15? azt nem lehet kihuzni tovabb ugye?


ha jól tudom nem

de ha elég a 120 az van idei is nem fites qr15ös

ámbár oem elvileg lehet van nagyobb is
kona cadabránál nem írják hogy fites lenne (aztr lehet csak a kona slendrián, a katalogfotóról meg .....)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1266
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
tetszene arcomnak a 36 is, az elso Yeti575 amivel mentem olyannal volt szerelve. De most nem akarok akkora sulyt tenni a gep orraba. olyan 1800grammbol meg kellene allni a villanak. es nem vagyok annyira nagy lockout hasznalo, egy sima R is valszeg boven eleg volna.

2009-es F120 R QR15? azt nem lehet kihuzni tovabb ugye?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1267
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

szerintem érdemes rlc-t választani. kioldási erõ ~20-25%ra, villa lezár, és csak ott moccan ahol én szeretném.


már ha van igénye valakinek a lock out funkcióra. nekem pl nincs :)

Nekem 2008-as Stumpy Fsr- ben van a talas. Mindenhol felmegy 140-en, hosszú meredeken kell 120. De a 100-soha nem használtam még. Amint vízszintesre érnék vele átesnék a kormányon.
.


nekem 2007-esben volt (meg dawg-ban). használtam párszor 100-on de egyszerûen kényelmetlen volt.
140 meg hiába 14 cm rugoút ha a váz segge kolbász, a brain szarul mozog, a villa meg a gyorszszárral szintén kolbász..egyszerûbb volt mindig a 120
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1268
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

akkor keressek 2009-est?

QR15 Float [R, RL, RLC mindegy] pont jonak tunik.


szerintem érdemes rlc-t választani. kioldási erõ ~20-25%ra, villa lezár, és csak ott moccan ahol én szeretném.

#1269
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

akkor keressek 2009-est?

QR15 Float [R, RL, RLC mindegy] pont jonak tunik.


mondjuk én biztos R-t vennék

magamnak meg a 36-ból, mert a qr15-tel még mindig nem vagyok kibékülve.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1270
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
akkor keressek 2009-est?

QR15 Float [R, RL, RLC mindegy] pont jonak tunik.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1271
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

vegyek-e Fox villat? RS, Marzo, Manitou mar mind volt, tobb is, Fox meg sose. valami 130-140mm koruli 9, 15 vagy 20as tengely is jo lehet. hajlok valamelyik atutos fele. PM preferalt. meg hogy konnyu legyen


vegyél de ne ideit

mert az a szar hogy idén qr15-bõl aftermarket csak fites van. azt meg sztem ne.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1272
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,317 posts

Spoon: Azért mert 15cm-t mérsz a látható becsúszón azért az még nem mozog 15cm-t. (az enyémnek 14,6cm a látható becsúszója). Balesetbõl meg nem fog többet mozogni.


Ez a 36-nál van?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1273
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,069 posts
Spoon: Azért mert 15cm-t mérsz a látható becsúszón azért az még nem mozog 15cm-t. (az enyémnek 14,6cm a látható becsúszója). Balesetbõl meg nem fog többet mozogni. Max egy kis nagy magyar buherával.
Nekem 2008-as Stumpy Fsr- ben van a talas. Mindenhol felmegy 140-en, hosszú meredeken kell 120. De a 100-soha nem használtam még. Amint vízszintesre érnék vele átesnék a kormányon.
Talas extreme usage: Azért számít extrémnek, mert elengeded a kormányt kerózás közben. Balesetveszélyes. Nekik kötelességük felhívni a figyelmet erre, mert ha ez nem lenne benne, akkor az okos amerikai simán beperelné a gyárat egy baleset után, mondván, hogy az neki senki nem mondta, hogy eleshet, ha egy kézzel kormányoz míg a másikkal a Talast baszogatja. (szép példák a macskát mikróban szárító nõrõl, meg a tempomatot robotpilótának gondoló háziasszonyról) A Talas szerkezetnek nem lesz semmi baja ha menet közben állítod. Ugyanis erre találták ki.
Tamáska: Akkor már csak kóstolás végett is próbálj ki egy Foxot:-) Ha nem kell útállítás akkor 15-ös tengelyes Float vagy Vanilla szerintem jó lesz. Problémamentesebbek mint a Talas. A PM meg evidens a 15-ös szabványnál.

#1274
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
vegyek-e Fox villat? RS, Marzo, Manitou mar mind volt, tobb is, Fox meg sose. valami 130-140mm koruli 9, 15 vagy 20as tengely is jo lehet. hajlok valamelyik atutos fele. PM preferalt. meg hogy konnyu legyen
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1275
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Na igen de ha olyan vazad van amihez a 140-es telot javasoljak? Nekem Merida AM 3000-es vaz van es 120-nal nem volt olyan kenyelmes, mintha orrnehez lett volna a jargany :) De az biztos, hogy egy jo atuto tengellyel verhetetlen lenne, foleg 90-100 kg korul.. Azt lefele valahogy MEG KELL ALLITANI :))))


én kona dawg-gal mászkáltam 140-es fox rl telóval (gyári setup)

mindenhol fel tudtam menni vele ahol bármi másal. lefelé meg :)

szal a következõm az vagy merida 120 átütõs rebával

vagy kona dawg egy 130 ra butított fox 36R-el.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1276
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Na igen de ha olyan vazad van amihez a 140-es telot javasoljak? Nekem Merida AM 3000-es vaz van es 120-nal nem volt olyan kenyelmes, mintha orrnehez lett volna a jargany :) De az biztos, hogy egy jo atuto tengellyel verhetetlen lenne, foleg 90-100 kg korul.. Azt lefele valahogy MEG KELL ALLITANI :))))


Alapvetõen egyetértek Biketriggerrel, a 120-as rugóút az bõven jó az itthonra jaz. :) Szinte mindig 120-on használom, kivéve a meredek emelkedõt, ahol 100-ra teszem. Kb. jó, ha 5%-ban használom 140-en - igaz, akkor jól jön, nem mondom...
Ja, és nekem is AM 3000-D-m van. Váz geója szerintem megfelel a 120-as rugóúthoz is. Ha alacsonynak tûnik, én tennék rá egy nagyobb emelésû stucnit és/vagy alápócolnám távartókkal azt - persze csak ha nincs csutkára visszavágva villanyak. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1277
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts
Na igen de ha olyan vazad van amihez a 140-es telot javasoljak? Nekem Merida AM 3000-es vaz van es 120-nal nem volt olyan kenyelmes, mintha orrnehez lett volna a jargany :) De az biztos, hogy egy jo atuto tengellyel verhetetlen lenne, foleg 90-100 kg korul.. Azt lefele valahogy MEG KELL ALLITANI :))))
Sp

#1278
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Pedig van ilyen. :) Meredek emelkedõn felkínlódás, ott megáll és szusszan. Hiába, kevés a kraft. Pihenés közben rugóút 100-ról 120-ra. Zúzós lefelé? Megáll, rugóút 120-ról 140-re és hajrá! :) Nem versenyzésre, hanem gyönyörködni "csak" egy kis házi sportolásra és tájban gyönyörködésre használom. ;) Én már úgy megszoktam, hogy így állítgatom, hogy fel sem tûnik, lehetne máshogy is.


az sztem baromi macerás
az a jó a talasban -pl a uturn-al szemben- hogy egy mozdulatos.

mondjuk én már asszem többet nem veszek útállítós telót. itthonra bõven elég a 120 rugóút, azzal meg lehet mászni is. de jó geóval 140-el is. ex talasom is majdnem mindig (minimum 95% ban) 120-on volt. szvsz sokkal többet számít egy köves lejtõn is a masszívság (átütõ tengely + jó erõs váz) mint a +2 centi rugóút.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1279
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Érdekes. Van ember, aki leszáll a kerójáról, összenyomja a villát, visszaül rá és leccgó? Elég hülye elgondolás :)


Pedig van ilyen. :) Meredek emelkedõn felkínlódás, ott megáll és szusszan. Hiába, kevés a kraft. Pihenés közben rugóút 100-ról 120-ra. Zúzós lefelé? Megáll, rugóút 120-ról 140-re és hajrá! :) Nem versenyzésre, hanem gyönyörködni "csak" egy kis házi sportolásra és tájban gyönyörködésre használom. ;) Én már úgy megszoktam, hogy így állítgatom, hogy fel sem tûnik, lehetne máshogy is.

_____________________________________________
AM rlz


#1280
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts
Én 2008-as RLC-t használok,mindig menet közben állítom az utat,még sosem volt vele gond,pedig vagyok 90 kg és az útállítgatás a hegyekben értendõ.Szóval bírja az!