Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1301
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tul sok mindent nem tudsz vele kezdeni, mert ha megvan hozza minden, akkoris csak ezzel a vazzal lesz kompatibilis, masba nem lesz jo. en javasolnam az eBay-t peldaul. [eladni oket]
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1302
freack

freack

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszi!Esetleg nem tudod hol lehet szerezni rá olyan gyûrût?Vagy mit lehet ezzel a taggal kezdeni?Mert van 4db belõle,gyûrû nélkül,és 1 Cannondale vázam sincs!:D

#1303
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ez regi fajta Cannondale Jekyll vazba valo, ami hianyzik rola az egy gyuru amit oda kozepen a menetes reszre tekersz. azt a gyurut fogja be a vaz.

Feltöltött kép

igy kellene kineznie:

http://www.thesellut...ekyllshock1.jpg
http://www.thesellut...ekyllshock2.jpg
http://www.thesellut...ekyllshock3.jpg

es igy nez ki mikor benne van a vazban

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1304
freack

freack

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!Tudna valaki segíteni ezzel a taggal kapcsolatban?Annyit derítettem ki,hogy ebben az állapotában nem lehet használni,mert hiányzik róla valami.És még annyit tudok,hogy valószínûleg csak néhány cannondale váz fogadja.Érdekelne,hogy mikori,esetleg egy link is jó lenne róla,és hogy a hiányzó alkatrészt be lehet-e szerezni?

Képek

#1305
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

sajnos a talas az egy preciz dolog, nagyon nehéz beállítani, hogy mindhátom rugóút állás meglegyen

mûhelyben nehezen ellenõrizhetõ, ha a factor csinálta nyugodtan vidd vissza, garanciában megjavitják


Ertem Koszi! Nem gondoltam, hogy nem ellenoriztek le. Bar szetszedve vittek el, marmint bringa nelkul :)
Sp

#1306
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
sajnos a talas az egy preciz dolog, nagyon nehéz beállítani, hogy mindhátom rugóút állás meglegyen

mûhelyben nehezen ellenõrizhetõ, ha a factor csinálta nyugodtan vidd vissza, garanciában megjavitják
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1307
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
Sziasztok!

Kicsit elkeseredtem ma :( a szervizben rendberakott Talas RLC-t probaltam ki a Hor-volgyeben. A telot es a tagot a nagykonyv szerint beallitottam megfelelloen es csaptam penteken egy reggeli melo kort a flaszteren. Itt ugye minek rugoutat allitgatni. De a mai turan mar kellett. Valami okbol a rugout 140 es 120 mm-re allithato. A 100-asra allitva is 120 -ban marad. Tekeres kozben a 140-re allitott rugout lassan visszacsuszik egy kicisit, es ha 120-ra allitom akkor kiuggrik 140-re. Nem ertem mi baj!! Az az egy biztos hogz szervizbe adas elott nem volt ilyen gondom. Eleg morcos voltam a felesleges utazasert.
Valaki tapasztalt hasonlot? Letezik, hogy a forgalmazo szervizeben elbuborekoltak valamit?
Sp

#1308
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

akkor nem gondolták végig, amit mondtak
sõt tetszõleges hosszra be lehet így lõni a villát - gyári távtartó ha jól tudom 30 és 20mm-es hosszban létezik. úthosszálítás így kb 15-20 perces meló
nekem 09 es float 36 volt elõször 120on, most pedig 140en


kösz

én meg lenni vak

"ADJUSTMENTS
EXTERNAL- Air spring pressure- Rebound

INTERNAL- Travel is internally adjustable in 10mm increments"

és akkor meg is van a telóm....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1309
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
akkor nem gondolták végig, amit mondtak
sõt tetszõleges hosszra be lehet így lõni a villát - gyári távtartó ha jól tudom 30 és 20mm-es hosszban létezik. úthosszálítás így kb 15-20 perces meló
nekem 09 es float 36 volt elõször 120on, most pedig 140en
fanatiX mtbc

#1310
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Igen? ezt jo tudni....nekem valami nyomórúd vagdalásrol meséltek meg ilyesmi

#1311
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
36 floatot is lehet rövidíteni
a gányolás ebben az esetben egy gyári távtartó behelyezését jelenti a bal oldali negatív rugók alá, ezt a dobozban mellékelik a villához
fanatiX mtbc

#1312
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
én is érdeklõdtem ezután....140 úttal kellene nekem 36 float, de csak gányolással lehet aszonták

#1313
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
Szakik

36-okat (float vagy van) sem lehet 2-3 centivel "butítani" ?

köszi

#1314
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Kétszer kellett szimmeringet cserélni, egyszer egy gyári foxra (ami nagyon gyorsan megadta magát) másodszor pedig egy EFS-re (ami még mindig bírja), és ennyi. 200-250 óránként meg cserélem az olajat (ez a gyári ajánlás a 2004es villákra), eddig csak egyszer volt koszos az olaj benne, amikor közvetlenül a tavalyi Szilvásvárad maraton után szedtem szét.


Ejha, ez jól hangzik, elég tartós darab az a villa! És köszi az infót, mert ez mindenképp megnyugtató nekem, hogy ha vigyázok az enyémre, valószínûleg sokáig jó partner lesz. Épp egy ismerõsnek próbálok kicsit utána járni annak, hogy vajon RockShox rebás vagy egy F120 RL-el szerelt össztelós maraton bicajjal járna-e jobban. A weben keresgélve viszont találtam pár helyet, ahol pár hónapos Reba és Revelation-ökrõl érdekes írtak (1, 2) érdekes dolgokat (becsúszó kopás, bemaródás) - plusz még egy itteni másik topikban is volt ilyesmirõl szó. Nekem úgy tûnik, a Fox a tartósság terén mintha jobban teljesítene, mint az RS - bár hogy a saját tájam házán is kivétel erõsítse a szabályt, egy 2005-ös Duke SL-t most szervízelt nekem Sala mester, és nem volt vele semmi gond, holott az elmúlt 4 évben meglehet, hogy sosem volt szervízelve, porlehúzók már megrepedeztek stb. (Olajcsere + Enduro Fork Seals és oké minden.) :)

_____________________________________________
AM rlz


#1315
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Viszont a 20e km-es futásteljesítmény - szerintem - egészen jónak tûnik, pláne ha versenyeken is használtad! Halvány fogalmam sincs, hogy rendszeres karbantartással és kellõ odafigyeléssel mennyi a várható futásteljesítménye egy kerékpárvillának, mindenesetre nem tûnik ez az érték annyira rossznak, még ha látható is kopás a becsúszókon.
Csak érdekelne: milyen karbantartásokat kapott eddig a villa, mit kellett rajta cserélni eddig az olajon kívül?


Kétszer kellett szimmeringet cserélni, egyszer egy gyári foxra (ami nagyon gyorsan megadta magát) másodszor pedig egy EFS-re (ami még mindig bírja), és ennyi. 200-250 óránként meg cserélem az olajat (ez a gyári ajánlás a 2004es villákra), eddig csak egyszer volt koszos az olaj benne, amikor közvetlenül a tavalyi Szilvásvárad maraton után szedtem szét.


A sebesség mindent megold.

 


#1316
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Így már érthetõ.


Viszont a 20e km-es futásteljesítmény - szerintem - egészen jónak tûnik, pláne ha versenyeken is használtad! Halvány fogalmam sincs, hogy rendszeres karbantartással és kellõ odafigyeléssel mennyi a várható futásteljesítménye egy kerékpárvillának, mindenesetre nem tûnik ez az érték annyira rossznak, még ha látható is kopás a becsúszókon.
Csak érdekelne: milyen karbantartásokat kapott eddig a villa, mit kellett rajta cserélni eddig az olajon kívül?

_____________________________________________
AM rlz


#1317
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Korábban érdekelt a téma és íme, itt pont a kerékpár teleszkópok (azon belül is a Fox) olajai kapcsán járt ennek utána valaki. Úgy látszik, amit a gyártók a dobozra írnak, az nem (azaz, itt sem) mindig az, amire számít az ember. Aztán meg a fene se tudja. :)


Így már érthetõ.


A sebesség mindent megold.

 


#1318
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Beleraktam a 2,5w olajat (castrol) és nem érezhetõ különbség a visszaútcsillapításban ugyanolyan beállítás mellett, ezelõtt 5w motorex volt benne. Érdekes...


Korábban érdekelt a téma és íme, itt pont a kerékpár teleszkópok (azon belül is a Fox) olajai kapcsán járt ennek utána valaki. Úgy látszik, amit a gyártók a dobozra írnak, az nem (azaz, itt sem) mindig az, amire számít az ember. Aztán meg a fene se tudja. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1319
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
Én szobaton kapom vissza Sala mestertõl egy nagyszerviz után.Kíváncsi vagyok rá hogy fog mozogni.Még már nagyon hiányzik a kis róka régóta távol van már :D

#1320
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Használt már valaki foxban 2,5w-s olajat?
Azt hiszem kipróbálom.


Elbeszélgetek én itt magammal. :)
Beleraktam a 2,5w olajat (castrol) és nem érezhetõ különbség a visszaútcsillapításban ugyanolyan beállítás mellett, ezelõtt 5w motorex volt benne. Érdekes...
Majd egy hónap múlva kiderül, hogy hogy mozog vele.


A sebesség mindent megold.