Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1321
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Most, hogy szétkaptam a foxot, azt vettem észre, hogy a perselynél már kicsit kopottabb a becsúszó (a barázdák látszanak). Pedig tartom a szerviz intervallumokat és mindig van benne elég olaj. Vagy ez normális egy 20ekm+ ment telónál?


A sebesség mindent megold.

 


#1322
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Használt már valaki foxban 2,5w-s olajat?
Azt hiszem kipróbálom.


A sebesség mindent megold.

 


#1323
atibiker

atibiker

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
[quote name='Mtbsrác']Ezt én is észrevettem a R 130 villámnál!
Tulképpen sala segített rájönni a megoldásra. Miután szétszedten nagy
puculás címén észtevettem hogy egy tartó kis gyûrû elfordult és a távtartó
nem feküdt rá teljesen és elnyomta oldalta a rugón. Miután visszatettem utána már alig 2-3mm-t tudok kihuzni a villán.

http://service.foxra...umers/index.htm
Valamelyik lépésnél lehet látni az említett gyûrût? Így nincs meg fejben mire gondolsz...a távtartó sem látszik mondjuk a képeken:S
minden estre kösz, ha más nem szétkapom megint, megnézem mi lehet az:)

#1324
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Majd ha egyszer megmutatja valaki hogy mükszik a karbantartása akkor majd én is megcsinálom , addig azonban jobban szeretem annál minthogy rosszul rakjam össze. Úgysem szeretnék járni hogy elmegyek Salához hogy "mester itt van egy szétszedet teló --- azt hittem fasza csávó vagyok pedig csak béna
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1325
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Zeezoltano, nekem ugyanez (80 mm-rõl 100 mm-re) 5500 ft + 4 üveg Heineken volt. 4000 ft az alkatrész, 1500 ft az olaj, 4 Heineken a szerelés. Jobban mozog azóta, mint új korában :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1326
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Zéé! Neked kihúzták 100-ra? Nem is tudtam, hogy a terrásokkal is meg lehet csinálni.
Én itthon szervizelem, igazán a Foxokban sincs semmi extra, csak ami máshol mûanyag, itt alu. ;)


#1327
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

WOW 15 ezer. ??
én most akarok nekilátni a karbantartásának.
Én használtan vettem egy német fazontól ebay-en keresztül még tavaly õsszel, mondjuk egy 80mm -e srugós manitou után álom.
Még mindíg nem ismertem ki rendesen, de eddig remek, sztem csak beállítás kérdése.

Jut eszembe, ehhez a Terraligoc-rendszerhez van valami külön utasítás a karbantartását illetõen? Szétszedés, stb.? Vagy inkább jobban járok, ha szervízre bízom? Factornet -et ajánlották.. õk jók?

Nekem 16000 ft volt a kihúzás 80-ról 100-ra olaj cser és ami ezzel jár 5 nap alatt megvolt szállitással együtt mert a lánc hálózatban adtam le
. Tuti lett.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1328
karlitoe30

karlitoe30

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

lehet vágott nyakkal mérte :D

amugy egy okos, jól kigondolt rendszer, minimum félévente 15 ezer javitási dijat kalkuáld bele és akkor tartós is lesz



WOW 15 ezer. ??
én most akarok nekilátni a karbantartásának.
Én használtan vettem egy német fazontól ebay-en keresztül még tavaly õsszel, mondjuk egy 80mm -e srugós manitou után álom.
Még mindíg nem ismertem ki rendesen, de eddig remek, sztem csak beállítás kérdése.

Jut eszembe, ehhez a Terraligoc-rendszerhez van valami külön utasítás a karbantartását illetõen? Szétszedés, stb.? Vagy inkább jobban járok, ha szervízre bízom? Factornet -et ajánlották.. õk jók?

#1329
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

kb 1 cm-t még kézzel ki tudok húzni, azon kívül amit magától kinyom...ezt nem tudom mire vélni...ha benyomom, akkor megint szépen bemozdul, de ismét nem nyomja ki a maradék 1 cm-t...mi lehet ennek az oka?


Ezt én is észrevettem a R 130 villámnál!
Tulképpen sala segített rájönni a megoldásra. Miután szétszedten nagy
puculás címén észtevettem hogy egy tartó kis gyûrû elfordult és a távtartó
nem feküdt rá teljesen és elnyomta oldalta a rugón. Miután visszatettem utána már alig 2-3mm-t tudok kihuzni a villán.

Sala uram!

Beleszerkesztettem az EFS szimeringet.
Délután erõs tesztelés lesz és kiderül milyen.

#1330
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
lehet vágott nyakkal mérte :D

amugy egy okos, jól kigondolt rendszer, minimum félévente 15 ezer javitási dijat kalkuáld bele és akkor tartós is lesz
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1331
durch_die_rippen

durch_die_rippen

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
urak,

olcsón tudnék szerezni egy f100x-et, csak semmi tapasztalatom a terralogic rendszerrõl. szerintetek milyen? mtbr-en sok olyat lehet olvasni, hogy hamar tönkremegy .
másrészt, az eladó szerint 1580 g a villa, de neten 1700 körüli mért adatok keringenek. valakinek van pontos mérése?

köszönet és hála. :)

#1332
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
De mivel "100mm re le volt húzva", kellett bele a gyári 130 mm-hez való alkatrész helyett egy 100 mm-hez való (a visszaállításhoz ismét kellene a gyári 130 mm-es alkatrész). "ott van rajta a "130mm" felirat", ha ragasztok egy 150mm 15QR feliratú matricát a villámra attól nem lesz átütõs freeride villa.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1333
atibiker

atibiker

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Cseréltetek benne alkatrészt, mert ugye értelemszerûen a 130 mm-esbe egy 30 mm-mel hosszabb egység kell? Én 80-ról alakítattam 100-asra és kellett hozzá az a viccesen egyszerû és méregdrága alkatrész.


Ennek a villának a jelzése is 130, mármint ott van rajta a "130mm" felirat....!?

#1334
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Cseréltetek benne alkatrészt, mert ugye értelemszerûen a 130 mm-esbe egy 30 mm-mel hosszabb egység kell? Én 80-ról alakítattam 100-asra és kellett hozzá az a viccesen egyszerû és méregdrága alkatrész.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1335
atibiker

atibiker

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!

Nem olyan régen használtan hozzájutottam 1 Fox Float 32 R villához. Sajnos köpte az olajat, és most volt módom benne szimeringet és olajat cserélni.
100mm re le volt húzva, most átállítottuk 130 ra, ez is gyári beállítás.
Mozgattam 1 ideig kézzel, minden jó volt, visszaút stb...1x hallottam 1 kattanásfélét és a visszaút csillapítás elment:O megijedtem kicsit, mozgattam tovább és visszajött. Azóta nem csinálta pedig direkt járattam (amíg nincs olyan idõ bringába nem rakom be). A másik érdekesség, amit nem értek, hogy kb 1 cm-t még kézzel ki tudok húzni, azon kívül amit magától kinyom...ezt nem tudom mire vélni...ha benyomom, akkor megint szépen bemozdul, de ismét nem nyomja ki a maradék 1 cm-t...mi lehet ennek az oka?

#1336
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
bázz hogy ez eszembe sem jutott!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1337
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
vagy szólj a kokknak :)

#1338
Demon

Demon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 314 hozzászólás

fox 40 felhasználót keresek prototipus tesztelésre!



nézzél szét pinkbikeon és ott írj akinek van, lehet így gyorsabb ;)
Taposd a pedált és hallgass metált
eladó cuccok

#1339
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
fox 40 felhasználót keresek prototipus tesztelésre!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1340
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Gabe-bel értek egyet. Most már unszimpatikussá vált a Terra...

Egy RL-lel simán megelégednék, de egyszerûen nem bírom felfogni, hogy miért nem csinálnak ezekhez a telókhoz lockout kart.
Pedig az fontos lenne.
Ezt a sufnituningot meg azért nem vállalnám be.
Mondjuk vannak még itt változatok... http://forums.mtbr.c...ad.php?t=382180
Pl. a 3. hozzászólásban egész megbízhatónak kinézõ cuccot hoztak össze.

A SID mellett szól még a PM is... maradok az eredeti elgondolásnál: az új telóm SID Race lesz.

Köszi mindenkinek a segítséget!