Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1241
bcsoka

bcsoka

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts
Sziasztok !

Hétfõn elvittem a 2 teleszkópot az X-factorba és már készen is van. Mindez alig 30 pénzbe került.

Köszönöm a segítséget !

#1242
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 posts
YouTube - FOX F100 RL 2009 pushed to its limits

"just chillin killin"


#1243
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
Szia,
a képek alapján valószínûsíthetõleg szimmering probléma... nem vészes... hozd be vagy küldd be a hazai fox márka szervízbe (Factor Service Center [X-Factor], 1211, Bp, Központi út 49-53.) és pik-pakk megcsinálják... munkadíj+anyagköltség ~14.000,- Ft... bõvebb infóért írj a szerviz kukac xfactornet pont hu email címre...

Üdv,
Paraferee


Sziasztok !

Szeretnék egy hozzáértõbbtõl segítséget kérni!
A bringámban egy F100RL típusú teleszkóp van. 5 éve vettem és kb. 2-3000 kilométer van benne. Pl. a tavalyi top maraton sorozat. Ezidáig soha sem tapasztaltam ilyet. A szombati Buda maraton után a jobb oldali száron egy kis folt keletkezett. Ha víz + por lenne akkor 2 nap után megszáradt volna, ez viszont még mindig nedves, leginkább finom mûszerolaj+sár-ra hasonlít. Csináltam róla fényképet :
Picasa Webalbumok - 10966348430107694... - Fox
Szerintetek mit tegyek vele ?
a, letörölöm és nem foglalkozom vele
b, letörölöm és figyelem, hogy az elkövetkezõ 50-100 km alatt újra jelentkezik-e
c, nem csinálok semmit, csak ritka gyorsan elugrom egy szervizbe (hova ?)

Köszönöm a jótanácsokat !

Bálint


PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1244
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Sziasztok !

Szeretnék egy hozzáértõbbtõl segítséget kérni!
A bringámban egy F100RL típusú teleszkóp van. 5 éve vettem és kb. 2-3000 kilométer van benne. Pl. a tavalyi top maraton sorozat. Ezidáig soha sem tapasztaltam ilyet. A szombati Buda maraton után a jobb oldali száron egy kis folt keletkezett. Ha víz + por lenne akkor 2 nap után megszáradt volna, ez viszont még mindig nedves, leginkább finom mûszerolaj+sár-ra hasonlít. Csináltam róla fényképet :
Picasa Webalbumok - 10966348430107694... - Fox
Szerintetek mit tegyek vele ?
a, letörölöm és nem foglalkozom vele
b, letörölöm és figyelem, hogy az elkövetkezõ 50-100 km alatt újra jelentkezik-e
c, nem csinálok semmit, csak ritka gyorsan elugrom egy szervizbe (hova ?)

Köszönöm a jótanácsokat !

Bálint


b, megoldás

A szimmering haldoklik, ki kell majd cserélni hamarosan.


A sebesség mindent megold.

 


#1245
bcsoka

bcsoka

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts
Sziasztok !

Szeretnék egy hozzáértõbbtõl segítséget kérni!
A bringámban egy F100RL típusú teleszkóp van. 5 éve vettem és kb. 2-3000 kilométer van benne. Pl. a tavalyi top maraton sorozat. Ezidáig soha sem tapasztaltam ilyet. A szombati Buda maraton után a jobb oldali száron egy kis folt keletkezett. Ha víz + por lenne akkor 2 nap után megszáradt volna, ez viszont még mindig nedves, leginkább finom mûszerolaj+sár-ra hasonlít. Csináltam róla fényképet :
Picasa Webalbumok - 10966348430107694... - Fox
Szerintetek mit tegyek vele ?
a, letörölöm és nem foglalkozom vele
b, letörölöm és figyelem, hogy az elkövetkezõ 50-100 km alatt újra jelentkezik-e
c, nem csinálok semmit, csak ritka gyorsan elugrom egy szervizbe (hova ?)

Köszönöm a jótanácsokat !

Bálint

#1246
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts
Koszi tueskeesvanek az infot. Megmertem a rugoutakat, es most 110-130-150, szal 20 mm-ek mukodnek. A Velemenyem tovabbra is az, hogy ha beadok javittatni valamit akkor ugyanugy szeretnem hasznalni mint elotte. Gondolom ez nem nagy elvaras. Mar megszoktam ezt a konfigot es szeretnem igy hasznalni. Sajnos ma drama tortent... kettetort a merida 3000-D vaz alattam :(((((( es ez mar a masodik ami eltorik.. f@@@KKKK
Sp

#1247
tueskeesvanek

tueskeesvanek

    vendég

  • fórumtag
  • 40 posts

Sziasztok!
Kerdesem lenne a Tals RLC lelkenek ismeroihez :) Ujra elvittem a szervizbe a bringat, kis hummoges/allitgatas utan visszakaptam es a valasz az volt hogy ez igy mozog es pont. Miszerint a regi 100-120-140 helyett lett egy durvan 110-125-150 -es telom. Ettol meg kifogastalanul mukodik szerintuk. En nem ertek hozza, de az biztos hogy a 20 mm-es kozoket jol ki tudtam hasznalni maszas kozben. Most a nyerget kell b@sztatnom ha kenyelmetlen a hosszu felfele tekeres. Emlekeim szerint a szerviz elott ha 100-rol 120 vagy 140-re allitottam a rugoutat akkor kicsit ki is lokte magat a villa. Most viszont ott marad es fel kell rangatni hogy ujra adja a kar allasanak megfelelo (hehehe) rugoutat. Valaki ezt vissza tudna igazolni? Nem akarok senkivel sem ugy kotekedni, hogy ne tudnam biztosan igazam van.
Masik kerdesem amit szinten nem tudtak megjavitani a villan: a lockout alatti kek gyuru sajnos tovabbra is elfordul a lockout tekerese kozben. Ezt sajat szakallamra szetszedhetem? Ki kell csak pucolni? vagy inkabb bizzam szakemberre?

Arra viszont kivancsi lennek, hogy oraskent , ha megjavitom az orajukat es kesik 45 percet, amivel nem tudok mit kezdeni, valaszomra hogy mindig hozza kell adni 45 percet es ugy jo lesz mit szolna?!? Igy sokallom a 4500 huf os munkadijat...

Elore is koszi!


szevasz,

én tavaly év végén vettem meg a mostani gépemet (Speci SJ FSR Pro, 2006-os Talas van benne, 90-130 mm), eddig minimális km-t raktam bele, max 600-at, de 2 napja szétkaptam, hogy tisztán, friss kenéssel menjen neki a szezonnak. Szerintem ha van némi érzéked hozzá, a komplett villát nyugodtan szétkaphatod, nincs benne ûrkorszakbeli tekknológia, teljesen adja magát az egész, ráadásul a Fox honlapján pontról pontra leírnak mindent. Gyönyörûen készre van munkálva minden, sokkal egyszerûbb, mint amire számítottam, holott eddig összesen csak 3 féle különbözõ telót szereltem szét (egyik sem Fox).

Az útállításról: elvileg hogyha növeled az utat, ki kell löknie magát a villának, hogyha csökkented, elég, ha ráterhelsz, szürcsen egyet és megáll a kisebb úton. Elvileg ehhez az IFP kamrába nem kell nyomás, legalábbis én nem raktam bele (nincs hozzá kis bizbaszom), és gond nélkül mûködik az útállítás. Talán a kevés kenõanyag is lehet a gond, hogyha letapad a villa a kisebb álláson, nem löki ki magát, kapd fel a szimmeringeket (összeszerelt állapotban van a villa, errõl is találsz vidijót a Fox honlapon, csak nagyon vigyázz a becsúszókra, tisztítsd meg a szivacsgyûrûket kívül-belül, és adj nekik valami jó sûrû olajat, nem kell félteni, mehet rá bõven. Nincs kizárva, hogy lehet még vmit tuningolni (én pl a kis golyót nem raktam vissza az útállító kupak alá, így eltûntek a fokozatok, viszont könnyebben át tudom tekerni kifelé-befelé a tárcsát, ami fontosabb nekem, mint hogy be tudjam állítani a villát pl 108 milliméterre). Alapból a te Talasod útállító rendszere más, de (gondolom én) csak a fokozatokban, alapvetõen valószínûleg hasonló a rendszer (ha szétkapod, meglátod, hogy a nyomórúd hosszát változtatja a tekerõ.

A csillapításért, kompresszióért fefelõs tekerentyûket leszedheted nyugodtan, tisztítsd meg és adj nekik vmi pici kenést, akkor nem fog majd elfordulni a lock tekerentyûvel együtt a kis seb kompresszió tárcsája, de persze a végén a csavart se kell állat módjára megtépni, hogy ne szoruljon.

Sok sikert!

lev

#1248
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
ha most terveznéd AM/FR villa vásárlását csekkold elõször ezt

csak egy hétig 20% kedvezménnyel a 36 VAN R és RC2 modellek...

P

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1249
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts
egy kis 2011 hír csemege a Sea Otterrõl...

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1250
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,292 posts
thx para!
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#1251
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,001 posts

tudja valaki, hogy a 2011-es Fox garnitúra mikor fog kijönni a piacra? mi a tendencia?


KeX bá' a 2011-es villák terveink szerint június közepe-vége fele lesznek raktáron... Árak hamarosan... (elméletileg a Kashima Coat bevonat nem lesz árnövelõ tényezõ...)


PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1252
aszkaribusz

aszkaribusz

    vendég

  • fórumtag
  • 26 posts
csöcsök

A segítségeteket szeretném kérni, még pedig abban hogy melyik a masszívabb villa, vagy melyik bírja jobban a kiképzést? 32 vanilla R(2008) vagy 32 vanilla RL(2010)

#1253
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Az "ilyen július" az milyen?:)

Drusza hát általában "ilyen" száraz és meleg, néha kánikula ...ilesmi..:)


Az "ilyen," mint mutató névmás után szükségeltetik egy "grammatikai tárgy." Nem jelzõ/jelzõk, hanem TÁRGY, tehát jelen esetben egy száraz, meleg, kánikulai júliust illusztráló képet kellett volna beillesztened.
Nyelvtan 1-s. Leülhet!:D


#1254
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

tudja valaki, hogy a 2011-es Fox garnitúra mikor fog kijönni a piacra? mi a tendencia?


az útóbi években ilyen julius augusztus, és általában itthon is vannak hamarost.

Az "ilyen július" az milyen?:)


Drusza hát általában "ilyen" száraz és meleg, néha kánikula ...ilesmi..:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1255
KeX

KeX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,292 posts
tudja valaki, hogy a 2011-es Fox garnitúra mikor fog kijönni a piacra? mi a tendencia?
"The faster you are, the slower your life goes by" - Lucas Brunel

#1256
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

na az volt a rendellenes mûködés ....


Teljesen gyári volt ekkor, még az 1. szervíz elõtt. Volt már SR Suntourom, ami tudta ugyanezt, így fel sem tûnt, hogy ez nem teljesen jó így. :) (Természetesen unlock után tökéletesen mûködött tovább.)

@Spooon: nagyon szívesen, ápr. 19. után megoldható. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1257
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

Ha budapesti vagy, szívesen megmutatom egyszer, hogy mûködik az enyém - ez jó viszonyítási alap lehet..


Szavadon foglak! :) Kivancsi vagyok termeszetesen!
Sp

#1258
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

(értsd: 100-as állásban benyomtam 60-ra, ráfordítottam a lockot és úgy maradt, nem állt vissza 100-ra),


na az volt a rendellenes mûködés ....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1259
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Ha budapesti vagy, szívesen megmutatom egyszer, hogy mûködik az enyém - ez jó viszonyítási alap lehet. Enyém - szerencsére - teljesen úgy mûködik, mint gyári állapotában, így kb. 3500 km-en és 2 szervízen túl. Nálam az egyetlen furcsaság, hogy úgy emlékezem, újkorában benyomott állapotban is lehetett lockolni (értsd: 100-as állásban benyomtam 60-ra, ráfordítottam a lockot és úgy maradt, nem állt vissza 100-ra), most meg 100/120/140-nél, amihez éppen a rugóút idomul, oda tudom lockolni.

_____________________________________________
AM rlz


#1260
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts
Sziasztok!

Elvittem a drotszamarat a Factorba (harmadik kor). Kicsereltek a 2008-as villa rugout allito villaszar teljes belsejet 2009-re. A rugout az elso meresek alapjan meg mindig elternek a katalogus + - 5mm-tol, de pontosat az elso tekeres utan tudok mondani. A jelenlegi 2009-es villaban mar nincs a Semmiho altal emlitett IFP kamra, ahogy o is irta maskepp oldottak meg. Ez ebben az esetben nalam ugy nezett ki hogy 2x kellett egykerekeznem hogy 100-rol 140-re allitva vissza kapjam a rugoutat :( Olyanrol hogy allitasnal kicsit visszaad magatol mar nem is almodok :( f@sza
Egyebkent most is nagyon kedvesek es segitokeszek voltak ez vitathatatlan.
Sp