Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1221
alligator

alligator

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts

Olvasstok el, hogy minek a helyettesítésére javasoltam a sebváltóolajat. ;) Egyébként ez így konkrétan le van írva egy tunning alkatrészeket gyártó cég honlapján.

Off:
Én értem mire gondolsz Jani,kenésre gondoltál.De mondhatnánk úgy,hogy csak akkor használjon mindenki,vagy te is váltóolajat,ha más nincs.
Remélem azért egyetértesz abban,hogy ha egy mód van rá akkor maradjunk a célterületre kifejlesztett kenõanyagoknál.
A viszkozitás egyezõsége nem minden,illetve ahogy rocko mondta,csillapításra valószínûleg alkalmatlan.Kenésre esetleg megfelelõ lehet,de csak tényleg akkor ha más nincs.
On:
A teljesen szintetikus olajra egyébként azért van szükség mert a telók/rugóstagok mûanyag ill. gumi alkatrészei,tömítései hasonlóan a fékekhez,félszintetikus illetve ásványi alapanyagú olajokkal érintkezve (tehát nem megfelelõ olaj,fékeknél ez vica-verza) sérülhetnek,károsodhatnak.
A gyártók azért is ragaszkodnak lehetõleg a saját kenõanyagaikhoz,mert azokat tesztelték hosszú távon és csak ezekkel az anyagokkal tudják garantálni a termékük megfelelõ mûködését károsodás nélkül.
Ettõl függetlenül más gyártók ilyen célú termékei is megfelelnek a célnak,viszont minden esetben célszerû igazodni a lehetõ leginkább hasonló tulajdonságokkal bíró kenõ/csillapító olajokhoz.
Nyilván "bármilyen" hasonló viszkozitású olaj jó lehet kenéshez,de hidd el ez nem minden,mert attól függetlenül teljesen más körülményekre találták ki.

Bocs a bõlevû válaszért, nem szándékom kioktatni senkit,remélem senkit nem is bántok vele,és persze ahogy rocko mondta mindenki azt csinál amit akar.

Lejtõt és hátszelet mindenkinek.
beerdrinking,rákkenróóll,frírájddánhillenduromontenbájking:D

#1222
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Olvasstok el, hogy minek a helyettesítésére javasoltam a sebváltóolajat. ;) Egyébként ez így konkrétan le van írva egy tunning alkatrészeket gyártó cég honlapján.


A sebesség mindent megold.

 


#1223
Rocko6

Rocko6

    vendég

  • fórumtag
  • 80 posts
angolosoknak érdemes átfutni a fenti linkemet. ott a fószer felállítja és bizonyítja az "összeesküvés elméletét". itt van egy nagyon szép táblázat: Peter Verdone Designs - Low Speed Damping az eredeti olajodhoz simán megkeresheted az alternatívákat.
szerintem se használjon senki váltó, motorolajat... max kenéshez, de csillapításhoz erõsen eretnekségnek számít... persze mindenki azt csinál, amit akar... :)


#1224
alligator

alligator

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
Off:
Gondolom hozzánemértésemet a hozzászólásaim számából ítélted meg.;)
"néhány" év autó és kerékpárszervizes tapasztalattal a hátam mögött talán akad némi hozzáértésem remélem.
Aki ismer úgyis tudja honnan jöttem merre megyek.
On:
A kenõanyagokat azért nem véletlenül fejlesztik specifikusan,és ugye úgy is ajánlják õket.
Tudom,manapság divat összeesküvéselméleteket gyártani,gondolván,hogy mindenki le akarja húzni a másikat,és ugye nem is az az igazság amit mondanak.
Én továbbra is kitartok amellett,hogy optimálisan üzemeltetni valamit hosszú távon az odavaló alkatrésszel, kenõanyaggal,szakszerû munkával ,stb. lehet.
A többi csak félmegoldás,vagy sufnikendács.

Béke

off: Feri,jelentkezem ha már jobban vagyok
beerdrinking,rákkenróóll,frírájddánhillenduromontenbájking:D

#1225
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

(Ferikém a tiédben fox olaj van);),de nyugi mondtam,hogy utántöltjük motorexszel!
Egyébként kérnék mindenkit,szerelõtársaim nevében is,hogy az ilyen váltóolaj és hasonló ötleteket felejtsétek el!
Szokták mondani,hogy aki majmot vett vegyen neki banánt is!;)
De ezen most ne sértõdjön meg senki,ne ezen spóroljatok,fõleg ne egy foxnál!
Teleszkópba teleszkópolaj való!pont.
Vehettek motorteló olajat is de abból jóesetben 10-est fognak csak tartani a motorosboltok,mert õk max csak profi versenyvillákban használnak "könnyebb olajat".
Kiválthatjátok a fox fluidot,pl 7,5-ös motorexszel,vesztek egy literest,aztán egy darabig elég lesz,mert ugye olajcserekor is jól fog jönni.(mert ugye hordjátok cserére?! ;) )

Béke


Ezt beszéld meg néhány hozzáértõvel is! pont.


A sebesség mindent megold.

 


#1226
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
ú. benéztem:)
off
meggyógyultál? meg mikor vihetem be a gépet? hívni nem tudlak még egy darabig, mrt megrottyant egy kicsit a telefonom..
on

#1227
alligator

alligator

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts
(Ferikém a tiédben fox olaj van);),de nyugi mondtam,hogy utántöltjük motorexszel!
Egyébként kérnék mindenkit,szerelõtársaim nevében is,hogy az ilyen váltóolaj és hasonló ötleteket felejtsétek el!
Szokták mondani,hogy aki majmot vett vegyen neki banánt is!;)
De ezen most ne sértõdjön meg senki,ne ezen spóroljatok,fõleg ne egy foxnál!
Teleszkópba teleszkópolaj való!pont.
Vehettek motorteló olajat is de abból jóesetben 10-est fognak csak tartani a motorosboltok,mert õk max csak profi versenyvillákban használnak "könnyebb olajat".
Kiválthatjátok a fox fluidot,pl 7,5-ös motorexszel,vesztek egy literest,aztán egy darabig elég lesz,mert ugye olajcserekor is jól fog jönni.(mert ugye hordjátok cserére?! ;) )

Béke
beerdrinking,rákkenróóll,frírájddánhillenduromontenbájking:D

#1228
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
köszi Rocko, az én vanillámban sem fox olaj végzi a kenést, hanem motorex. a foxfluid(float fluid) a szimeringek alatti szivacsgyûrûre kell hogy kerüljön.
erre gondoltam:
Feltöltött kép

#1229
Rocko6

Rocko6

    vendég

  • fórumtag
  • 80 posts

hamár szóba került a foxfluid.. ki lehet váltani valamilyen másik(sokkal olcsóbb), de hasonló hatékonyságú cuccal ezt a fluidot?


Fox recommends using Fox High Performance Synthetic Suspension Fluid or any 7wt. synthetic suspension fluid for their forks. If you have read my motorcycle page, you can understand how moronic this suggestion is. One companies 7 is another's 5 and yet another's 10. The actual viscosity numbers of this oil are 31.82 cSt@40C/9.57 cSt@100C/VI 300. Torco RSF Medium is what Fox is reselling, so using Torco should provide exact results. I have found that Red Line Synthetic Oils are about the finest oils to use in suspension systems (as well as Silkolene). Red Line oils will mix very well with each other to provide you with precise oil tuning. The wide range of viscosities provide for almost any mix that could ever be needed. Other similar oils to the stock Fox oil are:

Peter Verdone


#1230
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
X-factornál van mind a két kiszerelésû. 700Ft az 5ml-es, 5100Ft a 226g-os.
"Ride today, heal tomorrow"

#1231
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Okés.Akkor beszerzek valami jobb fajtát.Szerinted milyet érdemes venni?


Szerintem teljesen mindegy, bármelyik gyártó terméke megfelel erre a célra.
De itthon biztos nem tudod beszerezni a kis kiszerelésû fox fluid-ot vagy az már megszûnt? Az talán olcsóbb, mint 1 liter sebváltóolaj (mondjuk az sem akkora tétel).


A sebesség mindent megold.

 


#1232
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Okés.Akkor beszerzek valami jobb fajtát.Szerinted milyet érdemes venni?
"Ride today, heal tomorrow"

#1233
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Ásványi nem jó?Pont az van itthon.


Elvileg mindenbõl csak szintetikus jó a teleszkópokba. Hogy miért, azt nem tudom.


A sebesség mindent megold.

 


#1234
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Ásványi nem jó?Pont az van itthon.
"Ride today, heal tomorrow"

#1235
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

hamár szóba került a foxfluid.. ki lehet váltani valamilyen másik(sokkal olcsóbb), de hasonló hatékonyságú cuccal ezt a fluidot?


80W szintetikus hajtómûolaj/sebváltóolaj is jó helyette.


A sebesség mindent megold.

 


#1236
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Arra én is kíváncsi lennék.Elég horror ára van.
"Ride today, heal tomorrow"

#1237
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
hamár szóba került a foxfluid.. ki lehet váltani valamilyen másik(sokkal olcsóbb), de hasonló hatékonyságú cuccal ezt a fluidot?

#1238
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Ha betartanám a 100 órát, másfél havonta lehetne vinném szervizbe...

Ha rendszeresen tisztítod, véleményem szerint bõven elég évente egyszer szervizbe vinni, s kérni egy nagygenerált, szimeringcserével stb.


Köszi az infót! Tényleg csak azért érdekel, hogy sacc per kábé betájoljam magam, mire számíthatok; szóval, hálás köszönet! Akkor még nem kérek nagygenerált, inkább a legközelebbi lesz az.
OFF: Tyû a rézangyalát, idõmilliomos vagy? :) Évi akár 12e km-t tekerni terepen az azért nem semmi! Nekem úgy sikerül az évi 6-7e (egy merevfarút is használva), hogy télen is nyomom hóban, reggel háromnegyed hatkor kelek és munka elõtt még megyek egy kört, heti 2x, néha 3x - plusz hétvégén egy hosszabb túra, ha az idõjárás sem lónyál. Asszonypajtás így is ferde szemmel néz rám és a havarok sem tartanak már teljesen százasnak, pedig nem is megyek annyit, mint amennyit szeretnék... ;) (Cserébe a Polar Running Index a béke s*gge alól felkúszott egy év alatt úgy 80-ra. Na itt már nem olyan õszinte a mosoly az eleddig lenézõ arcokon...:))

_____________________________________________
AM rlz


#1239
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts
Ha betartanám a 100 órát, másfél havonta lehetne vinném szervizbe...

Ha rendszeresen tisztítod, véleményem szerint bõven elég évente egyszer szervizbe vinni, s kérni egy nagygenerált, szimeringcserével stb.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1240
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Mennyit szoktak bírni komolyabb beavatkozás nélkül a Fox teleszkópok? Lassan ismét küldenem kell a TALAS-t olajcserére, mivel elég sok órát használtam a legutóbbi olajcsere óta s lassan közeleg az a bizonyos századik óra, amit a Fox oldalán írnak. Ez egy 2008-as (és a netes beszámolók alapján ha nem is rossz, de nem is a legjobban sikerült) modell, amiben a TALAS egység ún. IFP-szeleppel felfújandó stb. Szerencsére nálam semmi, de semmi gond nem volt eddig vele soha. Inkább csak az érdekel, mikor kell pl. porlehúzót cseréltetni (vagy ezt úgyis látják a Factornál?), mikor cserések az O-gyûrûk és egyéb - számomra, laikusnak ismeretlen - furcsa alkatrészek. :) Eddig ~5000 km van a villában egyébként, amit 1 év és 2 hónap alatt toltam bele, s túl van már 2 szervízen - ez lesz a harmadik. Mindenféle ajánlott praktikát megcsináltam vele: folyton-folyvást tisztítom puha ruhával a becsúszókat, néha egy nagyon kevés gyári Fox olajat kenve rá ujjbeggyel és aztán megnyomkodva és letörölgetve; illetve, Fox float fluidot is rendeltem anno a Factortól és a porlegúzók alatti szivacsgyûrût a Fox oldalán leírtak szerint rendszeresen tisztítottam és újrakentem stb.
(Ha egyszer eladom, szerintem valaki igen jól jár majd ezzel a villával! Bár ezt nem tervezem még egy darabig...:))

_____________________________________________
AM rlz