Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1181
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
hajrá
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1182
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás

foxba motorexet használok mindenhová, semmi gond, szivacsgyürüre csak vékonyan az olajjal, ha nem akarod, hogy a szimmering tocsogjon állandóan

Ugyanaz elég, mint ami a csillapításhoz? Ez tök jó. 5w-s Motorex úgyis van itthon.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

#1183
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
nitrogén feltöltõrészt kinyitni
dugattyút (úszót) letolni adott méretig, olajjal feltült csurig, nyomórudat betol légmentesen, nitrogénnel másik oldalát feltölt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1184
dutyi

dutyi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

légmentesen tele legyen olajjal az olajkamra, és igen nitrogén sem árt bele, és nekineállj, kérdezt iceshark kollegát, aki csak annyit csinált, hogy kitekerte a csillapitás tekerõt, h megpucolja, a 18bar nitrogén meg kifosott mindent...
13e jó magyar forintja bánta....

Dani993: kicsit nyomd összébb a villát és közben próbáld kicsavarni a csavart

csak zárójelben, félve jegyzem meg, a szétszedés elve MINDEN villánál ugyanaz, az olaj mennyisége és minõsége változó


Köszi a gyors választ. Szétkaptam a tagot és a nitrogén az szépen távozott az univerzumba. Az olajkamrában van még egy fehér mûanyag egy tömítéssel ami az olajat és a nitrogént választja el egymástól. Azzal mit csináljak? Ha az benne van akkor légmentesen nehéz telenyomni olajjal.

#1185
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc

Üdv!

Elolvastam az összes bejegyzést és arra lennék kíváncsi, hogy aki 80w-s hajtómûolajat használ Float Fluid helyett a szivacsgyûrûre, az pontosan milyen márkát próbált már? Szívesebben vennék olyat, amivel már van valakinek ( pozitív :) ) tapasztalata.
Próbáltam venni Float Fluidot, megfogadván az "aki majmot vesz, vegyen hozzá banánt is" tanácsot, de nincs. X-factorban nincs, pár boltban próbáltam, de semmi. Ha esetleg van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne beszerezni, ne tartsa magában. Sürgõs lenne.

Köszi!


Fehér kerékpárszalon, budaörs, szabadság ut sok

foxba motorexet használok mindenhová, semmi gond, szivacsgyürüre csak vékonyan az olajjal, ha nem akarod, hogy a szimmering tocsogjon állandóan
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1186
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Múlt héten szétszedtem a telómat, mozgott rendesen, de gondoltam, hogy szilvás és crosskovácsi után nem árt kitakarítani. Volt is rá szükség, volt benne kosz. Kitakarítottam, összeraktam. Aztán valahogy nem akart rendesen mûködni benne a csillapítás. Amikor jól megnyomogadtam akkor mûködött, de állás közben állandóan kifolyott a csillapításból az olaj. Fogalmam sincs, hogy mi baja volt. Tegnap újra szédszedtem, kicsit megpiszkáltam a szelepeket csillapításban, aztán most teljesen jó.

Üdv!

Elolvastam az összes bejegyzést és arra lennék kíváncsi, hogy aki 80w-s hajtómûolajat használ Float Fluid helyett a szivacsgyûrûre, az pontosan milyen márkát próbált már? Szívesebben vennék olyat, amivel már van valakinek ( pozitív :) ) tapasztalata.
Próbáltam venni Float Fluidot, megfogadván az "aki majmot vesz, vegyen hozzá banánt is" tanácsot, de nincs. X-factorban nincs, pár boltban próbáltam, de semmi. Ha esetleg van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne beszerezni, ne tartsa magában. Sürgõs lenne.

Köszi!


Nem a szivacsgyûrûre ajánlják a hajtómûolajat a fox fluid helyére, hanem a légkamrába.
Én pl eddig még sohanem raktam fox fluid-ot a szivacsgyûrûre, az én foxom manuáljában még nincs is bent. Sima teleszkópolajba szoktam beáztatni és teljesen jó.


A sebesség mindent megold.

 


#1187
Rocko6

Rocko6

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
parancsolj, banán a majmodhoz:
egyes lépés: Peter Verdone
kettes lépés: http://www.pvdwiki.c...cosity-Data.gif


#1188
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Üdv!

Elolvastam az összes bejegyzést és arra lennék kíváncsi, hogy aki 80w-s hajtómûolajat használ Float Fluid helyett a szivacsgyûrûre, az pontosan milyen márkát próbált már? Szívesebben vennék olyat, amivel már van valakinek ( pozitív :) ) tapasztalata.
Próbáltam venni Float Fluidot, megfogadván az "aki majmot vesz, vegyen hozzá banánt is" tanácsot, de nincs. X-factorban nincs, pár boltban próbáltam, de semmi. Ha esetleg van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne beszerezni, ne tartsa magában. Sürgõs lenne.

Köszi!

#1189
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc

Üdv. Valaki tudja hogy mennyi olaj kell egy float r 190-es tagba? A csillapítás részbe kell tölteni nitrogént ennél a tagnál? Esetleg valami jó és gyors szaki az xfactoron kívül?


légmentesen tele legyen olajjal az olajkamra, és igen nitrogén sem árt bele, és nekineállj, kérdezt iceshark kollegát, aki csak annyit csinált, hogy kitekerte a csillapitás tekerõt, h megpucolja, a 18bar nitrogén meg kifosott mindent...
13e jó magyar forintja bánta....

Dani993: kicsit nyomd összébb a villát és közben próbáld kicsavarni a csavart

csak zárójelben, félve jegyzem meg, a szétszedés elve MINDEN villánál ugyanaz, az olaj mennyisége és minõsége változó
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1190
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
fórum tag sala
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1191
dani993

dani993

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
sziasztok olyan kerdesem lenne hogy 2003as fox vanilla 125r teloban az olajcsere hogy megy?
valaki mar csinalt ilyet?
mert en mindent ugy csinaltam ahogy le van irva de mikor kitekerem a villa aljan a csavart egy kicsit akkor az mind2 iranyba elforog igy se leszedni se visszatekerni nem tudom.

pls valaki segitsen!

#1192
dutyi

dutyi

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Üdv. Valaki tudja hogy mennyi olaj kell egy float r 190-es tagba? A csillapítás részbe kell tölteni nitrogént ennél a tagnál? Esetleg valami jó és gyors szaki az xfactoron kívül?

#1193
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
IGAZ!Ok!tiszta,hogy az alkatrész 7 e!Köszi ism.!

#1194
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc

Nagyon köszi a válaszokat!Sala!Tetszik az ajánlat!Még egy kérdés nem tenne kárt a telóban a tuning?


rugó oldalbol csak ki kell venni a távtartót, patron meg uj gyári alkatrészt kap, mi okozna problémát?

a 7e az csak az alkatrész ára...
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1195
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Nagyon köszi a válaszokat!Sala!Tetszik az ajánlat!Még egy kérdés nem tenne kárt a telóban a tuning?

#1196
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc

Sziasztok!
Van nékem egy Fox F80RL telom.mint nevében is benne van 80mm út:D.Nézelõdtem neten és arra jutottam, hogy át lehetne állítani 100mm-re.tlán jobban passzolna a vázam geo.hoz.Meg lehet oldani?Service maualban néztem valami távtartót....Eddig még nem kellett szét szednem fox telót.Látni már láttam élõben hogyan is zajlik ez a mûvelet.Más márkák palettáját elég jól ismerem mûködésüket és felépítésüket tekintve.Így bátorkodom most a telómat szétkapni és oil cserét ezközölni rajta!Köszi!


távtartó részével nincs gond, de a csillapito patron háza rövid lesz, ergo abbol uj kell , ~7e forintos költséggel kell számolni.
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1197
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Xfaktor vagy sala ha tökéletest akarsz.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1198
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás
Sziasztok!
Van nékem egy Fox F80RL telom.mint nevében is benne van 80mm út:D.Nézelõdtem neten és arra jutottam, hogy át lehetne állítani 100mm-re.tlán jobban passzolna a vázam geo.hoz.Meg lehet oldani?Service maualban néztem valami távtartót....Eddig még nem kellett szét szednem fox telót.Látni már láttam élõben hogyan is zajlik ez a mûvelet.Más márkák palettáját elég jól ismerem mûködésüket és felépítésüket tekintve.Így bátorkodom most a telómat szétkapni és oil cserét ezközölni rajta!Köszi!

#1199
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
na ja
alapban az a valószínû

de azért láttunk már pl a speckónál is elég érdekes méretû tagokat...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1200
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
én is így tudom, 200-as szemtávú van 57mm-es úttal