Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#1521
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

köszi, megnézem ezeket a komplett szetteket. mondjuk a hajtásom még szinte új, azt nem akartam lecserélni, de nyilván a komplett szett jobb. ezt nézem, csak amint látod,. tényleg borzasztóan nem értek hozzá. halkan mondom, hogy azt sem tudom, mi az a 11-34 sor :) én csak bringázok, a mûszaki részhez teljesen sügér vagyok :(


a hátsó lánckeréksor kerekeinek fogszáma
11-34 nél a legksebb keréken 11 fog van
a legnagyobbon 34


a többi meg osztás szorzás
pl elõl kis tányér (mondjuk 10esnél 24 fog, hátul a legnagyobb mondjuk 32 az kevésbé lesz pörgös áttétel mint a 34 vagy 36)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1522
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

ps: de... +80 euroert kapsz egy xt hajtomuvet+lancot, es 10es a rendszer.


S a 10es rendszer pozitívum?


Sly78: Az össztelóshoz mindenképpen hosszúkanalas (SGS) váltót vegyél.

#1523
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

az elsovalto az vazfuggo... hatsobol en az sgst vennem 11-34el sorral. amugy ezek a cuccok nem olcsobbak nemeteknel (shimano az szokott lenni)? a komplett kit meg olcsobb (altalaban hajtas+valtas).

pl: Komplettgruppen - Action Sports-Bike Onlineshop

ps: de... +80 euroert kapsz egy xt hajtomuvet+lancot, es 10es a rendszer.


köszi, megnézem ezeket a komplett szetteket. mondjuk a hajtásom még szinte új, azt nem akartam lecserélni, de nyilván a komplett szett jobb. ezt nézem, csak amint látod,. tényleg borzasztóan nem értek hozzá. halkan mondom, hogy azt sem tudom, mi az a 11-34 sor :) én csak bringázok, a mûszaki részhez teljesen sügér vagyok :(

#1524
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás
Köszi, ezen már én is gondolkodtam!

csinaltam egy osszehasonlito tablazatot az attetelekrol - a 29es kerekeknel beleszamitottam a nagyobb atmerot: https://docs.google....Y192d3ZPZEdmVEE

kb osszevetheto, hogy minek felel meg pl egy 3x9es 26os attetel sora egy 2x10es 29ernel.



#1525
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
csinaltam egy osszehasonlito tablazatot az attetelekrol - a 29es kerekeknel beleszamitottam a nagyobb atmerot: https://docs.google....Y192d3ZPZEdmVEE

kb osszevetheto, hogy minek felel meg pl egy 3x9es 26os attetel sora egy 2x10es 29ernel.

#1526
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
az elsovalto az vazfuggo... hatsobol en az sgst vennem 11-34el sorral. amugy ezek a cuccok nem olcsobbak nemeteknel (shimano az szokott lenni)? a komplett kit meg olcsobb (altalaban hajtas+valtas).

pl: http://www.actionspo...13&sorting_id=3

ps: de... +80 euroert kapsz egy xt hajtomuvet+lancot, es 10es a rendszer.

#1527
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

a session vagy a sutis valtozokat csak a te geped latja :) nem latszik a kosarad.

ha nem akarsz valtozast a bringan, akkor olyat vegyel, ami rajta van. a kanal hosszat azt hatarozza meg, hogy mekkora fogaskerekekhez veszed, ertelemszeruen nagyobbhoz hosszabb kell. a 11-34el konnyebb lesz tekerni, jobban kell porgetni (marmint a 34en), de nehezebb.

a techdocson le van irva, hogy az adott hatsovalto mekkora atfogasra kepes, mekkora kazettat tud kezelni:
http://techdocs.shim...69830655487.pdf

pl ez 11-32, 11-34, a teljes kapacitasa pedig 45t.


sejtettem basszameg. ne röhögjetek :D

elsõ váltó

hátsó váltó

váltókar

fogaskoszorú

#1528
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a session vagy a sutis valtozokat csak a te geped latja :) nem latszik a kosarad.

ha nem akarsz valtozast a bringan, akkor olyat vegyel, ami rajta van. a kanal hosszat azt hatarozza meg, hogy mekkora fogaskerekekhez veszed, ertelemszeruen nagyobbhoz hosszabb kell. a 11-34el konnyebb lesz tekerni, jobban kell porgetni (marmint a 34en), de nehezebb.

a techdocson le van irva, hogy az adott hatsovalto mekkora atfogasra kepes, mekkora kazettat tud kezelni:
http://techdocs.shim...69830655487.pdf

pl ez 11-32, 11-34, a teljes kapacitasa pedig 45t.

#1529
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
segítsetek már egy kicsit légyszi. megrendelném az új váltókat+váltókarokat CRC-rõl, mert most elég jó árban vannak az xt cuccok, de én annyira nem értek hozzá, hogy az már röhej :(

ezeket néztem. ez így oké? igazából azt sem tudom, hogy mi a különbség a közepes és a hosszúkanalas hátsó váltó között. na meg ott a fogaskoszorú is. 11-32 vagy 11-34? és ez az egész így kompatibilis az slx hajtómûvemmel?

elnézést ezekért a láma kérdésekért, de sajna nincs kihez forduljak.

#1530
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Elsõhöz igen , hátsóhoz nem.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1531
Artika

Artika

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
A Sram X.7 Trigger váltókar ( 3*9 ) használható a Shimano LX-es váltókhoz ?

#1532
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Inkább csak érdekességképp. Enyém ugyanígy néz ki (2008-as, XT M772 SGS Shadow), 4 barázda van a persely részben:
Feltöltött kép
Gyárilag is lehetett benne valamennyi zsír vagy egyéb kenés, mert rendesen tele volt kosszal. Egyik este még egyszer nekiesek és megpróbálom ismét kivenni a kanalat feszítõ rugót, ami idõközben rájöttem, miért nem sikerült az ún. "P-screw" kicsavarása ellenére.

#1533
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Pedig úgy van kialakítva, hogy lehessen kenni. Barázdák vannak a perselyben a zsírnak.

nálam ami eddig volt szétszedve abban még nem volt.
de szvsz nincs sok értelme kenni a kerámiát.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1534
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
sziasztok. a montin szeretném cserélni a váltórendszert. sram x9-re gondoltam, mert kb ezt tudom megfizetni és úgy nézem, hogy ez van félúton a nagyon drága meg a gagyi között. most elõl deore, hátul régebbi slx van, váltókarok szintén deore. az elsõ hajtómû slx. esetleg gondolkodom 10 sebességes rendszerben, csak akkor gondolom új fogaskoszorú is kell. de új hajtómû ugye nem? elõre is köszönöm a tanácsokat.

#1535
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Sziasztok!

Sram váltóban (x-9) a kanálfeszítõ rugó cserélhetõ, vagy ha az beszart akkor kuka? Ha igen sx-5-bõl átrakható? Elõre is köszi a választ!


erre a válasz engem is nagyon érdekelne! pláne, hogy találtam egy ilyet: http://apro.bikemag....ett-l45727.html (mi van, ha a rugó már nem feszít olyan vadul, mint ahogy illene) egyébként szerintetek jó vásár? a fékeknek is hasznát venném, mert az sd-5 fékkarjaim már igen tropák, hajlottak, estem vele, elütöttek meg minden...

#1536
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ez a szoros forgású kerámiacsapágy engem is érdekel,hogy ennek tényleg ennyire nehezen forgathatónak kell lennie?Nekem egy 6700-as ultegra hátsóváltóban van ilyen felül és már én is tisztitottam újrakentem,azt mégse forog könnyebben.Szóval ez így okés,vagy nem okés.A tünet nekem is hasonló,mintha nem tudna a lánc rendesen áthaladni a láncfeszítõ kanálon.


Okés. De a láncnak minden gond nélkül tudnia kell forgatni. Egyébként nálam ment már tönkre kerámiacsapágyas görgõ. Oldalról kapott egy ütést és széttört benne a csapágy. Akkor kézzel nem tudtam forgatni, de a lánc még vitte.


A sebesség mindent megold.

 


#1537
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
Ez a szoros forgású kerámiacsapágy engem is érdekel,hogy ennek tényleg ennyire nehezen forgathatónak kell lennie?Nekem egy 6700-as ultegra hátsóváltóban van ilyen felül és már én is tisztitottam újrakentem,azt mégse forog könnyebben.Szóval ez így okés,vagy nem okés.A tünet nekem is hasonló,mintha nem tudna a lánc rendesen áthaladni a láncfeszítõ kanálon.
GT-Atee

#1538
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

a kerámia kétféle lehet: szoros vagy lógós.
kenni felesleges mert nem fér közé semmi általában.


Pedig úgy van kialakítva, hogy lehessen kenni. Barázdák vannak a perselyben a zsírnak.


A sebesség mindent megold.

 


#1539
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a kerámia kétféle lehet: szoros vagy lógós.
kenni felesleges mert nem fér közé semmi általában.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1540
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mennyire szorul? Mert annak elvileg szorosan kell járnia, nem szabad pörögnie.


Egyik kézzel a csapágyazást fogva, másikkal pörgetve a görgõt végül is elforogatható, de szorosan jár. Viszont, ha ez így jó, akkor lehet, hogy mégis a kanalat feszítõ rugó a ludas? Sajnos nem értek hozzá, neten eddig csak annyi információt találtam, hogy egy idõ után, ha elgyengült, esedékes lehet a cseréje, de ez nekem laikusnak nem sokat jelent. :-)