Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#381
vendég_anorche_*

vendég_anorche_*
  • vendég

Szükségem lenne egy hátsó fék és váltó bowdenre. Viszont nem tudom hogy milyet, és mennyiért szabad venni. Tudtok ajánlani valamit?



#382
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Nekem van egy itthon (hátlappal, jelzőszalaggal együtt), bár 8-as karról, de simán kompatibilis. Ha levakarod a nyolcas egyik szárát, máris jó 9-esnek. :) Ha érdekel, ingyé' a tiéd. Küldj privátban címet, küldöm postán.

Írtam, előre is köszönöm!


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#383
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Sram X9 váltókaromban a fokozatokat jelző plasztik? csík eltört több helyen. Lehet ilyet kapni külön? Ha igen, merre keressem?

 

A  3-as számú alkatrészrészről van szó:  http://www.veloruf.d...tml?id=50000118

 

Nekem van egy itthon (hátlappal, jelzőszalaggal együtt), bár 8-as karról, de simán kompatibilis. Ha levakarod a nyolcas egyik szárát, máris jó 9-esnek. :) Ha érdekel, ingyé' a tiéd. Küldj privátban címet, küldöm postán.



#384
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Igen,pl. ott pont  lehet kapni,ahonnan linkelted.

 

Köszi, tényleg.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#385
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Sram X9 váltókaromban a fokozatokat jelző plasztik? csík eltört több helyen. Lehet ilyet kapni külön? Ha igen, merre keressem?

 

A  3-as számú alkatrészrészről van szó:  http://www.veloruf.d...tml?id=50000118

Igen,pl. ott pont  lehet kapni,ahonnan linkelted.


  • stp1 kedveli ezt

#386
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Sram X9 váltókaromban a fokozatokat jelző plasztik? csík eltört több helyen. Lehet ilyet kapni külön? Ha igen, merre keressem?

 

A  3-as számú alkatrészrészről van szó:  http://www.veloruf.d...tml?id=50000118 


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#387
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás

igen itt tarok én is...
ez akkor normális?? :(

tegnap mentem vele egy kört, ez menet közben használhatatlan kb.


Egy-két fokozatot már üzembiztosan váltok egyszerre, de többnél már megkavarodik. Kár, gondolom te is azért ugrottál rá, mint én, 20+ ezret nehezen adnék ki alsócsöves váltókarra, főleg, hogy egy relatíve egyszerű szerkezet. A hetes ergya Shimano úgy működött mint a Doxa óra, de ez szenvedés, senkinek nem ajánlom.
  • albertfish és Vejne kedveli ezt

#388
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Ezzel szenvedek én is. Nagyjából oké, de úgy látszik egyszer ki kell izzadnom a Dura Ace-re a zsetont. Amikor felrakod, úgy lődd be a legkisebb fokozatra, hogy a kart csontig előre tolod. A váltás meg úgy mrgy, hogy húzom magam felé, hallom a kattanást és nagyon finoman visszamozgatom egy kicsit. Olyan mintha szorulna a kar, szóval nagyobb fogaskerékre váltásnál túlhúzod két fokozat közé ezért vissza kell tolni oda, ahol a "klikk" van. Uhh, ez elég érthetetlenül hangzik, ha nem világos megpróbálom még kifejteni.

igen itt tarok én is...

ez akkor normális?? :(

 

tegnap mentem vele egy kört, ez menet közben használhatatlan kb.


albertfish módosította - 2015. augusztus 27. - 13:58

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#389
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás

http://ebike.hu/term...aguti-valtokar/

Ezt a váltókart ismeri valaki? Próbálta már? Én vagyok tukó hogy nem tudom beállítani vele a váltómat? Előbb vált, mint ahogy kattan a fokozat.. ötlet?


Ezzel szenvedek én is. Nagyjából oké, de úgy látszik egyszer ki kell izzadnom a Dura Ace-re a zsetont. Amikor felrakod, úgy lődd be a legkisebb fokozatra, hogy a kart csontig előre tolod. A váltás meg úgy mrgy, hogy húzom magam felé, hallom a kattanást és nagyon finoman visszamozgatom egy kicsit. Olyan mintha szorulna a kar, szóval nagyobb fogaskerékre váltásnál túlhúzod két fokozat közé ezért vissza kell tolni oda, ahol a "klikk" van. Uhh, ez elég érthetetlenül hangzik, ha nem világos megpróbálom még kifejteni.
  • albertfish kedveli ezt

#390
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Akkor mit árul az ismerősöd?Magvas gondolatot kötetbe szedve?

Bringákat, jókat is és kevésbé jókat is, szarokat nem igazán, illetve, muszáj hangsúlyozni, hogy nem fontos a váltás, mert, valahogy a kampát is rá kell beszélni az embernépre :)



#391
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Erre szokta mondani egy bringaboltos ismerősöm: nem kell váltani, fékezni meg csak a bzik szoktak.

 

 

Akkor mit árul az ismerősöd?Magvas gondolatot kötetbe szedve?



#392
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Jaaa, hát igen, az olyan... :)

Erre szokta mondani egy bringaboltos ismerősöm: nem kell váltani, fékezni meg csak a bzik szoktak.

 

Kár, hogy városi környezet-csúcsforgalom és a debreceni forgószéljárás ezt tökéletesen fölülírja...



#393
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Jaaa, hát igen, az olyan... :)


  • Vejne kedveli ezt

#394
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Miért?

:) Mind2en arra hivatkoztak, hogy ha lekopik a teflon bevonat, utána akad-szorul a bowden, elég komoly frikcióval. :)



#395
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Miért?

Teflonos huzalozassal is szemezgettem, de két tapasztalt róka lebeszelt róla.



#396
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

http://ebike.hu/term...aguti-valtokar/

 

Ezt a váltókart ismeri valaki? Próbálta már? Én vagyok tukó hogy nem tudom beállítani vele a váltómat? Előbb vált, mint ahogy kattan a fokozat.. ötlet?


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#397
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Reflexesen szoktam abba tenni... unconscious behaviour, de nem tulajdonitok neki mágikus jelentőséget..

Viszont nem fogok többé noname nem rosdamentes bowdent befuzni.

Teflonos huzalozassal is szemezgettem, de két tapasztalt róka lebeszelt róla.

Amúgy ma reggel érdekes állatot láttam.. 9es veloce ergo, még a logó nélküli perforált kanalas változat&rx100 hátsó váltó és atdobo &tripla trekking alivio hajtókar.. 8as sor athezagolva..

Az első váltókar ugyis 13 pozíciót tud, pozicionalatlan, a hátsó meg minimális hezagolomunkat kér csupán.

Nálam is működne.. szvsz Akár a mostani sort (5mm) is át lehet hezagolni 4.8 ra, és úgy 10 es campag fvk (ep15-vlbx) egy Shimano hatso valtoval kombóban...

3mm vastag hezagolok kellenek hozzá amúgy; )☺

#398
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

 

...Indulnék, szeretnék felváltani kónuszról (a tárolófokozat ugyebár kistányér-kónusz). ...

Hát ezen mindig felsírok. :D :P 

De tényleg bocsi ! Hitbeli kérdésekben nem szabad vitázni.


  • Vejne kedveli ezt
Marci

#399
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Mai vicces eset:

 

pár hónapja cseréltem a hátsó váltóhoz kanócot, mivel csak 100ft-os nem rozsdamentes olcsó kókánymókány volt nálam, azt tettem bele. Múlt héten végig szakadt az eső, kétszer megáztam. Hétvégén itt volt a bringa a pincében, ami szintén iszonyat nyirkos (berohad a fékbowden is, meg a csavarok.. minden)

 

Indulnék, szeretnék felváltani kónuszról (a tárolófokozat ugyebár kistányér-kónusz). Meg se mozdul a váltókar. Kíváncsiságból kibontottam a bowdent: totál szétrohadva a kanóc, mint a smirgli, olyan felülettel. Kértem szépen a boltban jófajta rozsdamentest, most olyan szép-álomszerűen finom és remek a váltás, hogy egy élmény az előző feszülő-szoruló mocsokhoz képest.

 

Tanulság: hiába a jó bowdenház, jó váltókar, jó váltó, ha sz.r rozsdás bowdened van, ott megette a fene a gyereket. :)

 

szerk: legalább adtam még egy lehetőséget Andreasnak, hogy kicsit szidja a büdös olaszokat, mikor, úgy dobtam vissza neki a sima rozsdamentes váltóbowdent, hogy "nekem ez nagy fejű, olyat szeretnék, amit befűzök az ergóba+"

 

s végighallgatni egy újabb monológot arról, hogy mekkora idióták az olaszok, fölbecsülhetetlen élmény :)


Vejne módosította - 2015. augusztus 24. - 17:31


#400
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Módositok, elméletileg nem gyakorlatban igen. A scott sparkon középkanalas XO volt 22-42 ill 11-32 simán vitte bár nagyon a határon volt a kanál. A váltás minősége is jó volt.


zeezoltano módosította - 2015. augusztus 24. - 14:45

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!