Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#1421
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
2008-as XT elsõ váltó (és minden újabb Shimano elsõ váltó) már dual pullos, ugye? Azért kérdezem, mert eddig alulról fûzött bowdennal használtam, viszont áttenném a tartalék bicajra a régi (talán Alivio) váltó helyére, ami viszont felülrõl fogadja a bowdent. Jól sejtem, hogy elvileg nem lehet gondom a váltással, mûködnie kell az XT váltómnak is a bowdent felülrõl bekötve?

#1422
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
Használ valaki SunRace hátsó váltót mtb-n?
Vélemények érdekelnének úgy általában a márkáról.
És tényleg jól megvan a Shimano váltókarokkal?

Elõre is köszi.

Izomtéridõninja-geológus!


#1423
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts

Attól függ mennyit és milyen körülmények közt hajtod, erõlteted. Ha vigyázol rá sokáig nem fog zörögni, lötyögni, de tény, hogy nem bírnak valamiért annyit, mint a felsõ bilincsesek. Miért nem tetszik? Az a klasszikus design.


Köszi a választ.
Tudom, hogy az a klasszikus, nekem most egy 1991-es Deore XT-m van. (tökéletes egészségnek örvend, csak nem megy rá az új vázra.) Szóval valahogy korszerûbb, kompaktabb kinézetû az alsó bilincses. De ezt a témát még meggondolom, talán inkább legyen tartósabb a holmi.

#1424
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,950 posts
Attól függ mennyit és milyen körülmények közt hajtod, erõlteted. Ha vigyázol rá sokáig nem fog zörögni, lötyögni, de tény, hogy nem bírnak valamiért annyit, mint a felsõ bilincsesek. Miért nem tetszik? Az a klasszikus design.


#1425
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts
Üdv,
Elsõ átdobó vásárlása elõtt állok, és jó pár oldalt végigböngészve többször felmerült, hogy az alsó bilincses elsõ váltók esetleg kikotyogósodhatnak, zöröghetnek. Ez mennyire általános probléma? Valamiért szimpatikusabb az alsó bilincses (esztétikusabb), de nem akarom magamat megszívatni, ezért a kérdés. (SLX FD-M660/M661)

#1426
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
a shimanonal mintha azt olvastam volna, hogy teljesen mas a kar huzasa (a trigger haza is sokkal nagyobb, mint a 9ese).

#1427
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

Üdv !
A 10 fokozathoz tervezett SRAM X9 hátsóváltó mûködik 9fokoztú váltókarral ???

..ha beállítod a végállásokat, mûködnie kell.

Ridley Noah Fast 


#1428
TurboGPityu

TurboGPityu

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts
Üdv !
A 10 fokozathoz tervezett SRAM X9 hátsóváltó mûködik 9fokoztú váltókarral ???

#1429
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mármint a kazettatestre gondolsz, amin a hátsó sor (fogaskoszorú?) van, ugye? Sose' tudom a nevét. :-) Igazad lesz, itt lesz a bibi, köszi!


Hasznos lehet mások számára is, mi volt az ok a lógós, csattogó láncra még november elején. Hátsó váltó szétszedés és megpucolás után is többé-kevésbé maradtak a problémák... Szóval, MJani01 ötlete jó volt, azaz a kazettatest szorult, amit nem gondoltam volna - lévén szinte új még a kerékszettem. Ahogy áttettem új bicajba, ugyanazt csinálta a lánc, így elég egyértelmû volt, hogy a hátsó agy körül lehet a probléma forrása. Az agy tengelyén a kontraanya nem volt túlhúzva, innen sejthetõ volt, hogy vagy kazettatest, vagy a csapágyazás körüli a gond. Fulctum hátsó agy szerencsére könnyen karbantartható, szétszedhetõ és összerakható, így néhány perc alatt darabokra szedtem. Feltûnõen sok zsír volt benne, az is fekete. Mindent kipucoltam rendesen és újrakentem, aztán összeraktam. Elõször... De maradt a szorulós futás és olyan hangot adott, mintha belement volna a por. Oké, szétszedtem ismét, óvatosan nekiálltam féktisztitó spray-el úgy, hogy a csapágyakra még véletlenül se menjen az oldószerbõl (papír törlõkendõre ráfújtam és azzal törölgettem ki a zsírt), majd ismét összerajtam, most már visszafogottabban bánva a zsír mennyiségével is. Úgy fest, sokkal jobb lett és lám, már nem csattog a lánc!
Remélem segít másoknak is ez a kis leírás a hasonló problémák felderítésében, megoldásában.

#1430
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts
ok
kösz
közben találtam igen kedvezõ áron ilyet
Shimano XTR 2007 RD-M970 Hátsó váltó, hosszú kanál
valakinek tapasztalat vele?

#1431
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
szia!
Jó az RD-M770 SGS

üdv:Joe

Ridley Noah Fast 


#1432
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts
hali

egy két kérdésem lenne
hátsó váltó kéne de nem tudom mi a jó vagy már nincs különbség köztük?
RD-M770 nézegetem. fékváltókarokat használok és így lenne fontos a Low irány is (hozzá szoktam és szeretem), vagy mit ajánlotok? 9 rendszerhez lenne és hosszú kannál is mivel elõl 48 as tányér van legtöbbet.

#1433
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
Hello srácok.

Van egy vadi új felsõbilincses SLX elsõváltóm ami nem kompatibilis a vázzal.

Ha valakit érdekel, vagy elcserélné alsóbilincsesre, akár Deore-ra is szóljon.

#1434
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

Koszonom a segitseget!!!!

Azewrt remelem masok is megosztjak a tapasztalataikat....

Szia!

Én négy éve használok DC-t, az elsõ évben egy LX volt fent, majd váltottam XT ST-M775-re. Nagyon megszerettem és megszoktam. Kézre áll, és könnyen "magadra szabhatod" a karok beállítását. Ráadásul nem montin, hanem trekkingen van a cucc. Valóban müa a burkolata, de hidd el semmit sem jelent ha vigyázol rá, de ez is relatív, én még nem estem vele, kopást sem vélek felfedezni rajta. Sokat használom, idáig csont nélkül tette a dolgát a többi XT (FC-M771K hajtómûvel, FD-M773 elsõ váltó és egy RD-M770 SDS hátsó váltó) társaival egyetemben. Az elején kicsit szokatlan volt, hogy nincs rajta fokozatkijelzõ, de már megszoktam. Sokan tartanak a váltás közbeni fékezéstõl, nagyon bénának kell lenni ahhoz, hogy besikerüljön. Annyira megszoktam, hogy a másik bicón lévõ SRAM Rivalt is idõnkét két irányba mozgatnám. Szóval nagyon szeretem. Ha van lehetõséged hozzájutni nem fogsz csalódni! A 8-ról 9-re történõ átállás nem egyszerû, (végigcsináltam) szinte mindent cserélned kell ami a hajtásláncban van, bocs azt írtad, a hátsód kilences, akkor azt nem. :-)
Ha van még kérdésed, vagy valami nem tiszta, szívesen megosztom veled csekély tapasztalataimat.

üdv

Ridley Noah Fast 


#1435
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Semmilyen gond nem lesz. Csak erõsebbnek kell lenned !
Marci

#1436
h0o2a7j6

h0o2a7j6

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 posts
A hátsó váltóm 12-32es sort kezel, ha egy 11-28as sort rakok fel, lehet-e komolyabb gond belõle?

#1437
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 posts
[IMG]http://http://www.google.hu/imgres?q=truvativ+boxguide+team&hl=hu&sa=X&biw=997&bih=583&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=L1e7d-VmNuNGpM:&imgrefurl=http://www.cnc-bike.de/index.php%3Fmanufacturers_id%3D49&docid=m-tHZTppfFGbtM&imgurl=http://www.cnc-bike.de/images/boxguide_alle_aufnahmen.jpg&w=550&h=433&ei=5rQNT6GIMaii4gSY6dyQBg&zoom=1&iact=hc&vpx=391&vpy=266&dur=3265&hovh=199&hovw=253&tx=151&ty=150&sig=118286220240290888999&page=1&tbnh=118&tbnw=160&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:13,s:0[/IMG]
szedrik

#1438
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 posts
Hello !
Nem biztos ,h ide tartozik ,de ez esik talán a legközelebb hozá.

Láncterelö/feszitövel kapcsolatban lenne pár kérdésem, méghozá a Truvativ Boxguide Team -röl.
Kifejezetten az also görgö érdekelne, jol tudom ,h ennél a tipusnál gumiszerü anyagbol van ?
Ipari csapágyas ?
szedrik

#1439
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

lefotóztam egymás mellett a kettõ példában emlitettet.
remélem segit.
http://i1234.photobu...pg?t=1326205814


megakoszi! :)

te keményen csavargyilkos vagy... :D


hat nalam elhullanak a gyengek, meg igy nyomatekkulccsal is :D

#1440
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 posts

a kormanybilincseken shimano milyen anyagu csavarokat hasznal? ranezesre, mintha rozsdamentes lenne. ami kicsit fura, mert az elvileg korrodalja az aluminiumot (menetet pl). ezert szimpla horganyzottat vettem, de ennek kekes a fenye, tuti nem ugyanolyan anyag. puhabb is az eredeti, egyszer felig nyomtam bele a bitet, es sikerult kikezdeni, ket kormanycsere utan meg is adta magat.

maniajuk egy ez a 14mm koruli csavar, ami persze nehezen beszerezheto, es nem eloszor futok bele, amikor potolni akarom.


te keményen csavargyilkos vagy... :D