Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#1401
AMadam

AMadam

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts
értem köszi szépen!

#1402
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
átdobóban kompatibilis a sram , azt tudsz használni (de abból meg úgyis jobb a shimano) a hátsó váltók nem mûködnek.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1403
AMadam

AMadam

    újonc

  • fórumtag
  • 7 posts
Sziasztok, nekem olyan kérdésem lenne ,hogy a Shimano XTR ST-966(Dual Control) fékváltókar Sram váltókkal is kompatibilis-e mert nekem a boltban nagyon erõsködtek h csak shimano váltóval mûködik?!

#1404
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts

Köszi, ez is valami. :)
Akkor ezek szerint tudnak Shimanohoz illõ alkatrészt gyártani, ennyi a lényeg.


minden alkatreszt ugy terveznek hogy shimano kompatibilis legyen. pont azert mert tudjak hogy az embereknek csak akkor fontos az ar ha mukodik a jelenlegi rendszerben. en orszaguti RS hatso valtot siman osszelottem a sora fekvaltokarral es sram sorral.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1405
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
én most adtam el az uccsó garnitúra gripkómat
valahgy 2-3 év után "visszakivántam" a pöckölõst
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1406
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
ez lassan ilyen szentendrei beltopic lesz, kösz a tippet, kezdek elszánt lenni a kipróbálásban.
aztán ha utálni fogom, végülis legfelejebb szerez a sram egy kegyetlen ellenséget, aki styloval vadássza le õket egyesével...

#1407
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 posts
én használok mindent, de a legjobban a gripshiftet szeretem. 9es az elmúlt két évben hibamentesen ment - javasolom!

#1408
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
sziasztok,
na ez jó hír, mert gyerekbringára lesz. nekem eddig az xt-k bejöttek, de az országútimon sram van és ki akarom próbálni montin is (bár ezt a double tap dolgot eléggé nehéz megszokni a montis shimanos váltás után).
így a mozgásom arnéval éppen ellentétes, ha hozza azért az xt-hez mérhetõ pontosságot, kipróbálom, egy jó gripshift érzésre kíváncsi vagyok.
sram-on olvastam, hogy áprilistól lesz xx 2x10es gripshift, Kulhavy már azzal nyert világkupát (vagy futamot).
üdv, tg

#1409
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
annyi elõnye van még most is a sramnak hogy beállításra/utánállítgatásra sokkal igénytelenebb
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1410
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ezt is köszönöm:)
mivel van gond, csak az átdobóval vagy a teljes szettel?
üdv, tg


nem olvastam pontosan utana, mert nem erint a dolog, csak forumokban lattam, hogy nem hozza ugyanazt, mint a korabbiak. most 10es slx/xtt hasznalok, elotte x7/x9 volt, es semmivel sem rosszabb mar a shimano, sot meg precizebbnek is tunik ahogy kopnak az alkatreszek.

#1411
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts

az uj x9et nem igazan dicserik.


ezt is köszönöm:)
mivel van gond, csak az átdobóval vagy a teljes szettel?
üdv, tg

#1412
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
az uj x9et nem igazan dicserik.

#1413
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 posts
sziasztok
ki akarok probálni egy montis sram váltást, és ha már lúd, gripshift váltókarokkal (x.9).
a kérdésem: van ezeknek valami hibájuk, hogy ennyire nem terjedtek el? mire számítsak, fogok-e szívni pl. finombeállítással, vagy akármivel?
és még egy kérdés: sima montis 42/32/22 vagy 44/32/22 hajtómûnél milyen elsõváltót kéne vennem: "SRAM X.9 Umwerfer in der High Clamp Version" oder Low Clamp version? vagy?
kösz, tg

#1414
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts

Én csak Sunrace váltókarokról tudok nyilatkozni.Azok jól mûködnek a Sram X-Gen elsõ és XT Shadow hátsó váltóval...


Köszi, ez is valami. :)
Akkor ezek szerint tudnak Shimanohoz illõ alkatrészt gyártani, ennyi a lényeg.

Izomtéridõninja-geológus!


#1415
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
Sziasztok!
Használ valaki Shimi M775-ös DC-váltókart?
Van a kar alatt egy állítható,tekerhetõ bordó tárcsa,"free stroke" felirattal. Ha tudja valaki, h mi cél szolgál megköszönném a felvilágosítást.

thx!

Ridley Noah Fast 


#1416
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 posts

Használ valaki SunRace hátsó váltót mtb-n?
Vélemények érdekelnének úgy általában a márkáról.
És tényleg jól megvan a Shimano váltókarokkal?

Elõre is köszi.

Én csak Sunrace váltókarokról tudok nyilatkozni.Azok jól mûködnek a Sram X-Gen elsõ és XT Shadow hátsó váltóval...
Magellan-os

#1417
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Igen, határozottan úgy értem, hogy a 2004 óta gyártott összes Shimano elsõ váltó használható úgy alulról, mint felülrõl vezetett bovdennel.


Oké, oké, tiszta sor, magam is így tudtam:-) és köszi a megerõsítést!
Akkor már csak a régi Shimano gyári szûkítõ miatt kell aggódnom, hogy kell-e reszelnem a peremét az újabb XT váltóhoz. ;-) (27,2-es nyeregcsövet fogad a hardtail vázam, ami azt hiszem, 31.8-as külsõ átmérõvel bír, a váltómat meg egy 34.9-es külsõ átmérõjû csõrõl szedtem le...)

#1418
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts

Ok, köszi, külföldi fórumokon olvastam fura dolgokat. Tehát kérdésemre a válasz az, hogy mûködni fog.


Igen, határozottan úgy értem, hogy a 2004 óta gyártott összes Shimano elsõ váltó használható úgy alulról, mint felülrõl vezetett bovdennel.

#1419
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ok, köszi, külföldi fórumokon olvastam fura dolgokat. Tehát kérdésemre a válasz az, hogy mûködni fog.

#1420
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts

2008-as XT elsõ váltó (és minden újabb Shimano elsõ váltó) már dual pullos, ugye? Azért kérdezem, mert eddig alulról fûzött bowdennal használtam, viszont áttenném a tartalék bicajra a régi (talán Alivio) váltó helyére, ami viszont felülrõl fogadja a bowdent. Jól sejtem, hogy elvileg nem lehet gondom a váltással, mûködnie kell az XT váltómnak is a bowdent felülrõl bekötve?


Idézném MJanit: "Kb. 2004 óta csak alsó és felsõ húzású shimano elsõ váltók léteznek."

Ja, a kérdés, amire válaszolt:
"Több egymásnak ellentmondó adat kering a neten, ezért megkérdezem itt, hátha sikerül tisztázni a helyzetet. A Shimano SLX FD-M660-E elsõ átdobóból létezik külön felsõ és külön alsó és felsõ húzású vagy csak alsó és felsõ húzású modell van?"