Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#1341
tonsair

tonsair

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts
csao mindenkinek, még új vagyok erre, szóval nézzétek el ha hülyeséget kérdezek, és valahol már volt róla szó... hétfõn vettem egy bicót(használtat), összesen a váltással vannak gondok... egy alivio elsõ átdobó és egy acera hátsó váltó volt rajta, elöl 2, hátul 8, valami gagyi shimano váltókarokkal(az elsõ 3 sebesség, a hátsó 8)... na az acera nem nagyon tette a dolgát kicseréltem egy itthon kallódó sram 5.0-ra... csak az a baj hogy a sram csak 7 fokozatot kapcsol... na most ezt hogy hozzam össze, ha valahonnan intézek egy 7es sram váltót az úgy jó lesz nekem, vagy a 8as fogaskoszorúra sehogy se jó a 7es hátsóváltó?

#1342
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Sziasztok!
22 / 32 / 44 -es fogszámú hajtómûhöz melyik Sram 3.0-s elsõ váltót kell választani:

- SRAM elsõ váltó 3.0 42/32/22 foghoz
vagy
- SRAM elsõ váltó 3.0 48/38/28 foghoz?


#1343
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
SRAM elsõ váltóknál a bilincs helyzetnél mi az eltérés, hogy "felsõ" vagy "alsó" kialakítású?

#1344
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!
Érdeklõdöm, hogy a Sram X7 3x9s elsõ váltó valamint a Sram X5 9s hátsó váltó Shimano kompatibilis lehet, illetve 8s. rendszerhez használható lenne?


igen
nem
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1345
Frenk

Frenk

    vendég

  • fórumtag
  • 37 posts
Sziasztok!
Érdeklõdöm, hogy a Sram X7 3x9s elsõ váltó valamint a Sram X5 9s hátsó váltó Shimano kompatibilis lehet, illetve 8s. rendszerhez használható lenne?

#1346
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 889 posts
Elõször a bowdent nézd meg, hogy szabadon mozog-e, nincs-e kiszálasodva, kinyúlva. Aztán a váltót, nincsenek-e kikotyogósodva a forgáspontjai, nincs-e eldeforválva. A váltókar az utolsó, ami itt tönkremehetett, hacsak nem pont úgy taknyolt vele az elõzõ "tulaj". Ilyen Sünrejsz cuccokat bárhol kapsz olcsón, hamar kinövõs gyerekbringára kár is jobb.
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#1347
laspring

laspring

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts
Sziasztok!

Kaptunk egy régi Neuzer Comp 1000 24"-os kerekû biciklit, gyerkõcnek éppen jó méret.
A hátsó váltója nagyon gagyi, legalábbis a váltókarja. Ez a tolod a kart amíg kattan, aztán vagy vált vagy nem típusú.... de a legfõbb gond, hogy olyan erõvel kell nyomni a kart, hogy a gyerkõc nem bírja!
A lényeg, hogy le lehet-e cserélni ezt a hátsó váltót és váltókart?
Sunrace 515L van a hátsó váltóra ráírva, a váltókar is Sunrace. 6db lánckerék van hátul.
Lehet/érdemes rátenni vmi 21. századi másik váltót?

#1348
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

Persze hogy érdemes ! Nem pazarlunk, használjuk a cuccot, amíg lehet. Milyen hozzáállás ez, hogy nem javítunk, újat veszünk ? Ez a fogyasztói társadalom behatása lehet.:D
Na, nem kell azért ilyen komolyan venni de ha menthetõ, akkor miért ne ?
OFF: A hajtáslánc/fogsor/lánctányérok gondod hogy áll ? Megoldódott ?

Szia Marci!

A trekking lánctányéron sokáig rágódtam XT kontra Deore, nem tudtam dönteni hosszú ideig. No meg nem is nagyon foglalkoztam vele hisz az outi teljesen rendbe volt és azt hajtottam. Eldöntöttem, marad az XT tányér. Lehet, h ostoba döntés, de majd meglátjuk több lánccal mit produkál, mennyi ideig tudom használni, fõleg így, h már második bicó lett.
Az outi váltópapucsát szívesen kiigazítanám, sokáig nézegettem, de annyira és olyan nagyon deformálódott, h szerintem reménytelen. A felületén látszik az alumínium jellegzetes szerkezetrongálódása a túlzott elhajlás miatt. Viszont jó hír, h a váltó szerintem nem sérült. Ahhoz viszont már rendeltem görgõt. Nagyon jó lenne ha nem kellene kicserélni.

Ridley Noah Fast 


#1349
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts
Persze hogy érdemes ! Nem pazarlunk, használjuk a cuccot, amíg lehet. Milyen hozzáállás ez, hogy nem javítunk, újat veszünk ? Ez a fogyasztói társadalom behatása lehet.:D
Na, nem kell azért ilyen komolyan venni de ha menthetõ, akkor miért ne ?
OFF: A hajtáslánc/fogsor/lánctányérok gondod hogy áll ? Megoldódott ?
Marci

#1350
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
...érdemes ennyit veszõdni vele? Hát nem egyszerûbb egy újat venni? Ha meg valami miatt nem sikerülne a váltót beállítani, nem hagyna nyugodni, h a papucs nincs a helyén és azért szar. Hát ezt is szeretném elkerülni. Persze tudom Ti a költséghatékony oldalát nézitek és ez sem utolsó szempont. Most inkább a váltó foglalkoztat komolyabban. Görgõ kellene bele és lehet, h azután visszaraknám és nem kellene újat vennem, csak az a baj, h az is deformálódott, beállítása annak már biztosan nem egyszerû. :-(

Ridley Noah Fast 


#1351
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

...az a baj, h nemcsak elhajlott, hanem el is csavarodott. Meg tulajdonképpen nem lehet olyan Q...va drága. Egyébként hiába tudnám a helyére tenni a papucsot, a váltóm is gatya. Az is csavarodott, elhajlott ráadásul a felsõ görgõ ketté tört. Azt meg nem igazán látom, h miként kellene állnia helyesen a váltónak :-(

Bringaszervizben van papucs-visszaegyenesítõ szerszám. Egy hosszú rúd, végén egy csavarral, ami a papucsba megy be. Ezt forgatják a kerék körül, amerre ferde, a hosszú rúddal vissza lehet egyengetni.
Ne temesd még azt a papucsot de azért legyen majd egy új is tartalékba.
Marci

#1352
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Azt majd az új váltóval fogod látni. A csavarodás nem gond,azt vissza lehet tekerni.

#1353
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
...az a baj, h nemcsak elhajlott, hanem el is csavarodott. Meg tulajdonképpen nem lehet olyan Q...va drága. Egyébként hiába tudnám a helyére tenni a papucsot, a váltóm is gatya. Az is csavarodott, elhajlott ráadásul a felsõ görgõ ketté tört. Azt meg nem igazán látom, h miként kellene állnia helyesen a váltónak :-(

Ridley Noah Fast 


#1354
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Vagy leszeded a váltót és a helyére betekersz egy m10-és csavart és azt megfogta visszahajlitod a helyére a papucsot.

#1355
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

VÁLTÓPAPUCS!!
Sziasztok, ma sikerült egy Q..va nagyot perecelnem az Alföldön. Akkorát, h a Sram Rival hátsó váltóm kuka lett, de a legnagyobb fájdalmam az, h a Merida 905-ös váz váltópapucsa is rettenetesen elgörbült. Vajon hol lehet egy újat vásárolni. Gúgli a barátom, de nem segít. :-)
THX!!!

Miért nem próbálod meg visszahajlítani ? Az nem lenne egyszerûbb elsõ lépésnek ?
Fogod a váltót és elkezded finoman húzni. Valami csak lesz - max. eltörik. (de nem fog)
Marci

#1356
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

A merida forgalmazása az egyik legjobb itthon, simán szereznek neked pár napon belül váltófület.

Jani!!!
Te egy Isten vagy!!! Köszönöm a segítséged, van egy jó üzlet a közelemben, ráadásul Merida teszt center is, remélem akkor tudnak segíteni nekem. Ma az elsõ jó hír, azután hogy szétszedtem a bicót és megláttam azt amitõl féltem. :-(

Ridley Noah Fast 


#1357
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
A merida forgalmazása az egyik legjobb itthon, simán szereznek neked pár napon belül váltófület.


A sebesség mindent megold.

 


#1358
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts
....annyira már nem sürgõs, mert a váltóm is sz@..rá tört. :-) A Mavic keréknek is 8, szóval ahogy szokták volt mondani: "az anyagi kár jelentõs" :-)

Ridley Noah Fast 


#1359
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Ja, arra is van lehetõség, pl.
http://www.derailleu....com/merida.htm
http://www.amazon.co...k/dp/B000W8WLXY
de én elsõsorban a hazai beszerzést próbálnám meg, ha sürgõs

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1360
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

pl. hívd fel a speed-way boltot, de szerintem bármelyik normális boltban megrendelik neked a BikeFun-tól

Köszi, én már a külföldi megrendelésen törtem az agyam, a sokktól nem tudtam reálisan gondolkodni. :-)

Ridley Noah Fast