Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#1321
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
az elsõ váltóknak két típusa van: az egyik 42/44-es nagytányérhoz való, a másik meg 48-ashoz (treking).
na most az a kérdés, hogy az E-type-ból lehet-e kapni utóbbit.
ennek járj utána!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1322
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
alapvetoen minden atdobot egy adott tanyerszetthez csinalnak, ha attol elterot hasznalsz, valahol kompromisszumot kell kotnod a beallitasban, es lehet nem is fog olyan hatarozottan mukodni.

#1323
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts
valaki nem tud
E-types Shimano elsõ váltott ami tudja a 48 at kezelni?
most van egy FD-970-E (XTR) de a 48 nagyot el is felejtetem de a 36 közepet se tudja mert ha nagy ra váltok akkor nem a lánc hanem a fogaskerék ér bele a lemezbe.
a vázra csak ilyet lehet fel tenni mert okosan oválisra csinálták meg a szemetek.
valaki segítsen a témában.
3 tányéros rendszer

#1324
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
Nah...elsõ váltó nélküli tapasztalatom, hogy nem igazán mûködik sima 3 tányéros hajtómûvel

sajnos le és fel! is dobálja a láncot városban is, nem sûrûn, de többször, mint ami kellemes

mondjuk már megvettem a jó kis alivio elsõ váltót, remélem jó lesz, többet nem akartam ááldozni rá, úgyse használom sokat

#1325
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
berguson, big bike....

ha más nem idõlegesen lt tudják venni bringáról, amennyiben kellõen rugalmasak
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1326
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
én is váltófület vadászok.
amiken biztos ez van: 2012-es Kellys Blade, Majestic, TNT-29"

hol tudnék ilyet beszerezni?
legszívesebben postáztatnám, hogy a héten még ideérjen

Feltöltött kép

(belül van a csavar feje és a vázon kívül van a váltópapucs)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1327
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

nézz be a mesterbike-ba
multkor készitettek valakinek ilyen lehetetlen váltófület.



köszi

#1328
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

letört a '95 körüli GT panterám váltófüle

elvileg ilyen

Derailleur Hanger #15

viszont ez amerikából jön

esetleg tud valaki ilyen eladót itthon, vagy olyat aki hamarabb elkésíztené, mint ahogyan ez megjönne? a törött darab megvan

nézz be a mesterbike-ba
multkor készitettek valakinek ilyen lehetetlen váltófület.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1329
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts
letört a '95 körüli GT panterám váltófüle

elvileg ilyen

Derailleur Hanger #15

viszont ez amerikából jön

esetleg tud valaki ilyen eladót itthon, vagy olyat aki hamarabb elkésíztené, mint ahogyan ez megjönne? a törött darab megvan

#1330
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 posts
Szétjött a cucc.
Csavaros, és pattintós..... a fedél csak ez össze volt gyógyulva........

#1331
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 posts

Nem kell szétbontani azt hiszem a baloldalinál van egy fekete mûanyag csavar azt kell kitekerni a hátsónál pedig lehajtani egy takaró elemet. Ha jól emlékszem a 13-as elem mind a két oldalon.

Javítanám magam 961. a cucc.
Sajna nincs rajta mûanyag csavar.
Shimano oldalán néztem a robbantott ábrát, de azzal sem lettem elõbbre.
Ez a típus:
Feltöltött kép

#1332
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Srácok
Hogy a rákba kell a ST-M960 dual control-ban kicserélni a váltó bowdent?
Házat szétbontottam, amennyire tudtam, és kb meg is akadtam, mert még mindig takarja pár mûanyag elem.

Nem kell szétbontani azt hiszem a baloldalinál van egy fekete mûanyag csavar azt kell kitekerni a hátsónál pedig lehajtani egy takaró elemet. Ha jól emlékszem a 13-as elem mind a két oldalon.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1333
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 posts
Srácok
Hogy a rákba kell a ST-M960 dual control-ban kicserélni a váltó bowdent?
Házat szétbontottam, amennyire tudtam, és kb meg is akadtam, mert még mindig takarja pár mûanyag elem.

#1334
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
persze . j press alsó és nike poló. nálam így nyáron a kocsiban mindig van egy ilyen váltó szett, ha szétizzadom amiben elindultam le tudjam csrélni.

amúgy + pl :

sram xx. van most akciósan is.

netán kanyarítanál még egy félig összetett mondatot, hogy mégis milyen jellegû biciklire, meg milyen kategóriában, akkor tán egyszerûbb lenne. mert amúgy a maga mûfajában a campagnolo veloce is igen jó, de montin pl kevés örömet fog okozni.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1335
reptsi

reptsi

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts
Sziasztok!

Tudnatok ajanlani egy jo valto szettet?

#1336
tonsair

tonsair

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Úgy elvileg jó lehet, csak egy kicsit furcsa lesz az ilyen "öszvér" rendszer.
De shimano-kompatibilis hátsóváltót lehet, hogy olcsóbban tudsz szerezni (ha tényleg azzal van a baj), mint Sram kart. Külön jobbos az apróban se nagyon szokott lenni...


na ma mentem egy kicsit hosszabbat, gyanítom a sram sem véletlenül lett anno leselejtezve, nem az igazi az sem, szóval azthiszem veszek egy shimano hváltót és azzal sztem jónak kell lennie...:) kössz a segítséget!!

#1337
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 889 posts
Úgy elvileg jó lehet, csak egy kicsit furcsa lesz az ilyen "öszvér" rendszer.
De shimano-kompatibilis hátsóváltót lehet, hogy olcsóbban tudsz szerezni (ha tényleg azzal van a baj), mint Sram kart. Külön jobbos az apróban se nagyon szokott lenni...
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#1338
tonsair

tonsair

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Tudtommal a Sram hátsóváltók áttétele különbözik a Shimanoétól (ugyanannyi bowdenhúzásra nem akkorát mozdul), vagyis egy Sram hátsóváltó nem valószínû, hogy mûködni fog Shimano karral. Inkább a meglévõ mAcerát nézd át, nem deformálodott-e, nem kotyogósodott-e ki. Bowdenek rendben vannak? A sor nem kopott szét, a lánc nem nyúlott ki? Ezeknek a cseréjére használt bicikli vásárlásakor számítani lehet.
De legalább a váltokarodnak ugynannyi fokozata van, mint ahány lánckerék a hátsó soron, úgyhogy nagy baj nem lehet... A váltó egy buta állat, õ nem tudja, hogy 7-es, vagy 8-as.


kössz a választ! volt egy sejtésem hogy nem nagyon lesz jó eza párosítás:) a fogsor rendben ahogy néztem, láncot újat vettem szóval megnyúlva még nem lehet, a bowdenekkel nincs gáz... a váltókarok viszont nem nagyon tetszenek, akkor ha veszek egy 8as sram váltókart hátra akkor az úgy jó lehet nekem az 5.0val?

#1339
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 889 posts

csao mindenkinek, még új vagyok erre, szóval nézzétek el ha hülyeséget kérdezek, és valahol már volt róla szó... hétfõn vettem egy bicót(használtat), összesen a váltással vannak gondok... egy alivio elsõ átdobó és egy acera hátsó váltó volt rajta, elöl 2, hátul 8, valami gagyi shimano váltókarokkal(az elsõ 3 sebesség, a hátsó 8)... na az acera nem nagyon tette a dolgát kicseréltem egy itthon kallódó sram 5.0-ra... csak az a baj hogy a sram csak 7 fokozatot kapcsol... na most ezt hogy hozzam össze, ha valahonnan intézek egy 7es sram váltót az úgy jó lesz nekem, vagy a 8as fogaskoszorúra sehogy se jó a 7es hátsóváltó?


Tudtommal a Sram hátsóváltók áttétele különbözik a Shimanoétól (ugyanannyi bowdenhúzásra nem akkorát mozdul), vagyis egy Sram hátsóváltó nem valószínû, hogy mûködni fog Shimano karral. Inkább a meglévõ mAcerát nézd át, nem deformálodott-e, nem kotyogósodott-e ki. Bowdenek rendben vannak? A sor nem kopott szét, a lánc nem nyúlott ki? Ezeknek a cseréjére használt bicikli vásárlásakor számítani lehet.
De legalább a váltokarodnak ugynannyi fokozata van, mint ahány lánckerék a hátsó soron, úgyhogy nagy baj nem lehet... A váltó egy buta állat, õ nem tudja, hogy 7-es, vagy 8-as.
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#1340
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts
Sziasztok!

Kerámia perselyes váltógörgõt kell zsírozni olajozni? Tudtommal nem kell rá semmi.