Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Please log in to reply
7430 replies to this topic

#541
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Itt van a link

 

http://si.shimano.com/#seriesList/38

 

Neked a BR-6800 és az ST-6800 kell.... a DM a Dealer's manual a leg részletesebb leírás UM user's manual EV Exploded view


  • maszmata likes this

#542
maszmata

maszmata

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts

Sziasztok!

Shimano Ultegra 6800-as sorozatú országúti váltóhoz és fékekhez keresek magyar nyelvű használati utasítást.

Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm!



#543
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts
Ok. Köszi!

#544
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

igen

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#545
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts
Szép napot!
Vettem új váltókarokat, amikhez jár bowden. Bowden házakat érdemes újra cserélni?

#546
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 posts

Én ilyet használok a láncra is, meg sok minden másra. Nekem nagyon bevállt-különösen persze a láncon. http://www.motip.com...10-kettenspray/ Ajánlom. 

rapidfire váltókart mivel lenne érdemes kicsit újrakenni? (xt)

tf2 sprayt próbáltam, ideig óráig jó, de vmi tartósabb cucc kéne. 

a hátsó váltó karja lefele váltáskor már nem olyan puha mozgású mint kéne. működik meg minden, de az első sokkal jobb érzésű. szerencsére nincs semmi beragadva, hibátlanul vált, csak szerintem örülne egy kis kenőanyagnak.

van ilyen hogy zsír spray, az vajon jó lehet?



#547
smalltown

smalltown

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts

Mert potom áron jutok hozzá, (pontosabban jutottam hozzá tegnap) szép állapotú és ilyen öregen is könnyebben gyorsabban vált, merevebbnek is érződik.



#548
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő lenne. Adott egy 3x9 sebességes országúti 3500-as Sora rendszer, elöl 30-39-50 kiosztású hajtóművel. Fog-e megfelelően működni egy régi, tripla, Fd-6503-as Ultegra első váltóval? Okozhat-e az gondot, hogy az Ultegrához 52 fogas nagytányért lehet  használni (eredetileg 30-42-52 hajtómúvekkel szerelték) nekem pedig elöl csak 50-es a legnagyobb.

én azt mondom, fog, de kérdés: miért cseréled le az FD-3503-ast?



#549
smalltown

smalltown

    újonc

  • fórumtag
  • 8 posts

Sziasztok!

 

Kérdésem a következő lenne. Adott egy 3x9 sebességes országúti 3500-as Sora rendszer, elöl 30-39-50 kiosztású hajtóművel. Fog-e megfelelően működni egy régi, tripla, Fd-6503-as Ultegra első váltóval? Okozhat-e az gondot, hogy az Ultegrához 52 fogas nagytányért lehet  használni (eredetileg 30-42-52 hajtómúvekkel szerelték) nekem pedig elöl csak 50-es a legnagyobb.



#550
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

igen

köszi



#551
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

rapidfire váltókart mivel lenne érdemes kicsit újrakenni? (xt)

tf2 sprayt próbáltam, ideig óráig jó, de vmi tartósabb cucc kéne. 

a hátsó váltó karja lefele váltáskor már nem olyan puha mozgású mint kéne. működik meg minden, de az első sokkal jobb érzésű. szerencsére nincs semmi beragadva, hibátlanul vált, csak szerintem örülne egy kis kenőanyagnak.

van ilyen hogy zsír spray, az vajon jó lehet?

igen


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#552
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

rapidfire váltókart mivel lenne érdemes kicsit újrakenni? (xt)

tf2 sprayt próbáltam, ideig óráig jó, de vmi tartósabb cucc kéne. 

a hátsó váltó karja lefele váltáskor már nem olyan puha mozgású mint kéne. működik meg minden, de az első sokkal jobb érzésű. szerencsére nincs semmi beragadva, hibátlanul vált, csak szerintem örülne egy kis kenőanyagnak.

van ilyen hogy zsír spray, az vajon jó lehet?



#553
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Shimano GS váltó kapacitása 35T. Jól számolom a következőket? Elől 28/40, hátul 11-36. (40-28)+(36-11) = 37T.

 

Ebbe a két állásba nem válthatok? 28-11 és 40-36? Ha mégis odaváltanék, mi történik? 2x10-hez mindig a GS-t írták. Jó lenne ha nem kéne SGS váltót venni egy 2x10-es rendszerhez és legalább itt had váltsak mindenhova (néha, nem mindig), ha már a triplánál annyira figyelni kellett ezekre a keresztbeváltásokra.



#554
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts
Aztabetyármindenit!
Egy váltótol indultunk és mindjárt a húrelméletnél tart a sztori. :)

#555
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Pedig a Tükör általában a falon lóg, ergó rohadtul nem vízszintes, sőt, nehéz megmászni, még a hátoldalán levő finom ezüst is idővel lekúszik, és enyhén vastagabb réteg lesz a tükör földhöz közelebb eső végén. :D

 

Ez egy tévhiten alapszik, az üveg egy amorf szilárd anyag, tehát se nem klasszikus szilárd anyag (*) se folyadék, de a vizkozitása olyan magas (1040 Pa*s) hogy nem folyik. (*) A tükör fényvisszaverő rétege ezüst, ami egy fém, annak még "magasabb a vizkozitása" :)

 

A középkori ablaküvegek egyszerűen kezdetleges gyártási módszerrel készültek és az eltérő vastagsággal rendelkező daraboknál strukturális megfontolásokból alulra rakták a vastagabb végét.

 

Egyébként ha tökéletes tüköraszfalt lenne a városban az se lehetne teljesen sík, mert akkor a város szélén mindenhová lépcső kéne :)


  • Vejne likes this

#556
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

OFF

Kötözködhetnékem támadt. A TV-s közvetítéseken is zavar, de oké, ők kommentátorok és ez így terjedt el a kerékpáros körökben. Viszont a "biliárdasztalsík város" hasonlaton most megütköztem.

Ez nagyon nem az, amire gondoltál. Egy sík lehet függőleges is. A helyes kifejezés a vízszintes. Tudom, hogy folyamatosan ezt használni hülyén hangzana, de jelentéstartalmilag ez a megfelelő szó. Esetleg tudtok használhatóbb szinonímát erre?

ON

A síkság kifejezést hogy értelmezed? Mintha földrajzban használnák. :)



A sebesség mindent megold.

 


#557
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

b+ Vejne, még egy ilyen link és....!!! irgumbugum! most hogy fogok vacsizni?!


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#558
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Off: miért a hüvelygombáról, mikor a rinocerebrális mukormikózisról sokkal szebb képeket találsz

A pongyolaságra figyelni fogok, sajnos, hajlamos vagyok a vízszintes, szintkülönbségektől mentes terepet biliárdasztalnak, tükörnek és hasonlóknak titulálni. :)

 

Pedig a Tükör általában a falon lóg, ergó rohadtul nem vízszintes, sőt, nehéz megmászni, még a hátoldalán levő finom ezüst is idővel lekúszik, és enyhén vastagabb réteg lesz a tükör földhöz közelebb eső végén. :D 



#559
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Nem, látod, hogy nem mindenki! De én nem alkalmazkodnék mindenáron! :D

Viszont ha már kötekszünk, akkor legyünk konzekvensek, ha valami vízszintben van, akkor az k.rv.r. nem sík. De asszem ezt a dolgot Galilei már lesakkozta, azóta abban a másik tévhitben élünk, hogy a főd gömbölyű... :D :D :D

 

De beszéljünk inkább a hüvelygombáról, szerintem!

na de a biliárdasztalról mindenki tudja, hogy beüzemelve vízszintesre van szintezve.



#560
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

na de a biliárdasztalról mindenki tudja, hogy beüzemelve vízszintesre van szintezve.