Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Váltók, váltókarok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7430 hozzászólás a témában

#341
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Hello.
Alivio váltás szettes bringámat most fejlesztem kicsit. Vettem rá xt első és hátsó váltót. Alivio váltókarokkal nem volt az igazi. Vettem xt váltókarokat is.
Azon gondolkodom vegyek e hozzá jagwire ripcord bowdwn szettet? Van értelme a teflonos bowdennek és az összenyomódás mentes bowden háznak? Vagy maradjak az egyszerűbb jag. Szettnél? Vagy ha nem ezt, akkor mit... Tapasztalat esetleg valakinek?

Mindeképp váltóhoz való bowdenházat vegyél, pl a fékbowden ház nem jó, 1x véletlenül felcseréltem és sokat felvett a bowden mozgásából --> használhatatlan lessz a váltó, nem tudod beállítani.

A váltóhoz való házban hosszirányú drótok vannak a fékhez valóban fém spirál. Mindegy melyik márkát veszed, ugyanaz a megoldás lesz, csak váltóhoz valót vegyél.

A köszörült és teflonos bowdennek van érteleme, pontosabbá és gyorsabbá válik a váltó mozgása, nem kell zsírozni a bowdent.



#342
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás

én ezt is megkérdezném:

http://www.ebay.com/...R-/301710132557

egy üzenet ingyen van :)


Dobtam neki, valahonnan csak meglesz ez a titokzatos dolog.

#343
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Hello.
Alivio váltás szettes bringámat most fejlesztem kicsit. Vettem rá xt első és hátsó váltót. Alivio váltókarokkal nem volt az igazi. Vettem xt váltókarokat is.
Azon gondolkodom vegyek e hozzá jagwire ripcord bowdwn szettet? Van értelme a teflonos bowdennek és az összenyomódás mentes bowden háznak? Vagy maradjak az egyszerűbb jag. Szettnél? Vagy ha nem ezt, akkor mit... Tapasztalat esetleg valakinek?

#344
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Végül is 4700 ft és 21 USD közt óriás szakadék van

én ezt is megkérdezném:

 

http://www.ebay.com/...R-/301710132557

 

egy üzenet ingyen van :)



#345
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Végül is 4700 ft és 21 USD közt óriás szakadék van

#346
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás

Ha sok pénzed van:

http://www.ebay.com/...E:X:RTQ:US:1123

13 ZusaDollár, 6 dollár a posta rá. (igen, megkérdeztem, és ennyit mondott..)

21 USD, ami kb. 6ezer ft mindennel együtt. HA hazai forgalmazó nem tudna szerezni, ez egy menekülőút

Ez már túl lenne a lélektani határon, de köszi hogy megkérdezted.

Bikertigger, küldtem privát üzenetet.

P3000 módosította - 2015. október 08. - 20:13


#347
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

megszűnő termék, nincs raktáron, amúgy 4690 a listaára.

 

(az hogy a mexünő, rendelhető e a fritzektől, azt nem tudom, majd holnap rákérdezek (de gyanítom nem))


Bikertigger módosította - 2015. október 08. - 19:49

  • P3000 kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#348
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Ha sok pénzed van:

 

http://www.ebay.com/...E:X:RTQ:US:1123

 

13 ZusaDollár, 6 dollár a posta rá. (igen, megkérdeztem, és ennyit mondott..) 

 

21 USD, ami kb. 6ezer ft mindennel együtt. HA hazai forgalmazó nem tudna szerezni, ez egy menekülőút


  • P3000 kedveli ezt

#349
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
Bikertigger, utánanézek a kódnak, megköszönném ha megnéznéd.

Találtam most hirtelen a 10-eshez, de ha ezt lehet, akkor a gondolom 9-est is: Y6JA98110.

P3000 módosította - 2015. október 08. - 12:53


#350
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Elvileg bármelyik hazai shimano forgalmazó meg tudja mondani, hogy rendelhető-e.

ha kerestek hozzá egy gyári("ipszilonos") kódot, megnézem rendelhető e.

de szerintem nem.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#351
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Igen ezt én is kigugliztam, csak az ebay-eset írtam az előző posztba, azért kérdeztem, hogy itthoni forrást esetleg tud-e valaki. Ebike-on stb nincs, a helyi boltok esélytelenek, de ha mondjuk Budapesten valaki látott, akkor az megoldható ha arra járok.

Elvileg bármelyik hazai shimano forgalmazó meg tudja mondani, hogy rendelhető-e.


  • Vejne és P3000 kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#352
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

persze. amennyiben a shimano is pont ugyanannyit húz akkor hogyne.

Közben ezt találtam, nagyon hasznos.

Sajnos ebből hiányzik a Dynasys váltókarok húzási hossza, a sima "Shimano 10 Mountain"-al nem jön ki a 10-es lánckerekek osztása.

De a lényeg, hogy nem jó kombinálni :(.


Atombike módosította - 2015. október 07. - 22:45

  • Vejne kedveli ezt

#353
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás

6 másodperc volt a gugliban
http://www.cheapbike...ear-indicators/

Igen ezt én is kigugliztam, csak az ebay-eset írtam az előző posztba, azért kérdeztem, hogy itthoni forrást esetleg tud-e valaki. Ebike-on stb nincs, a helyi boltok esélytelenek, de ha mondjuk Budapesten valaki látott, akkor az megoldható ha arra járok.

P3000 módosította - 2015. október 07. - 22:28


#354
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Hello,

 

A Shimano XT RD-M786 Shadow Plus hátsó váltó kompatibilis lehet a SRAM GX váltókarral?

mindkettő 10-es, a shimano Dyna sys-es ami 1:1 -ben vált mint a sram, ezért gondolom hogy használható lenne.

Ez így jó lehet vagy nem?

persze. amennyiben a shimano is pont ugyanannyit húz akkor hogyne.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#355
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Hello,

 

A Shimano XT RD-M786 Shadow Plus hátsó váltó kompatibilis lehet a SRAM GX váltókarral?

mindkettő 10-es, a shimano Dyna sys-es ami 1:1 -ben vált mint a sram, ezért gondolom hogy használható lenne.

Ez így jó lehet vagy nem?



#356
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Van ötlete valakinek, hogy hol tudnék itthon beszerezni (magyarul azt sem tudom hogy hívják) inline gear indicator-t? Egy kis műanyag vacak amit a fékváltókar váltóbowden kivezetéséhez tesznek, átbújik rajta a bowden és leolvasható rajta a hogy melyik sebességben vagy, mert egy műanyag gyűrű ráfeszül a bowdenre. Állítólag régen adták is a Dura Ace és XTR váltókarokhoz. Egyedül eBay-en találtam öt dollárért, de ő sem szállít ide, meg ha van itthon, akkor inkább a hazait választom.

Szerk.: vagyis olyan váltókarokhoz, ahol nincs beépített fokozatkijelző.

6 másodperc volt a gugliban

http://www.cheapbike...ear-indicators/



#357
P3000

P3000

    fórumtag

  • fórumtag
  • 71 hozzászólás
Van ötlete valakinek, hogy hol tudnék itthon beszerezni (magyarul azt sem tudom hogy hívják) inline gear indicator-t? Egy kis műanyag vacak amit a fékváltókar váltóbowden kivezetéséhez tesznek, átbújik rajta a bowden és leolvasható rajta a hogy melyik sebességben vagy, mert egy műanyag gyűrű ráfeszül a bowdenre. Állítólag régen adták is a Dura Ace és XTR váltókarokhoz. Egyedül eBay-en találtam öt dollárért, de ő sem szállít ide, meg ha van itthon, akkor inkább a hazait választom.

Szerk.: vagyis olyan váltókarokhoz, ahol nincs beépített fokozatkijelző.

P3000 módosította - 2015. október 07. - 16:41


#358
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

kérdés: montis shimano első váltóknál és váltókaroknál teljes az átjárhatóság? pl "régi" váltókar és új 2 tányéros váltó megy együtt, jól tudom ugye?

úgy tudom, igen.

 

Ha mégsem, gripshift vagy thumbie. (?) 



#359
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

kérdés: montis shimano első váltóknál és váltókaroknál teljes az átjárhatóság? pl "régi" váltókar és új 2 tányéros váltó megy együtt, jól tudom ugye?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#360
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

glc5-shift-r.jpg?PHPSESSID=aqvqjtf8s81fh

 

 

http://www.ison-dist...fh7999h3gditeh5


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"