Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatonkör 2005

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
175 hozzászólás a témában

#121
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Ha inden jól mwgy akkor idén én is eljutok még a szálláson gondolkodom...
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#122
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
interneten érdemes szállást keresni, majd tefonon beszélni 1-2vel ,amelyik szimpatikusnak tûnik. a Telefonban(élõ szó) 1-2perc alatt rá lehet jönni, ki a vendégszeretõ is ki nem(bár a utóbbi elég kevés).
Nyáron kb. 2000Ft/fõ/éj áron színvonalas szállást lehet találni.
Érdemes kicsit távolabb menni a balaton-parttól(2-3km). kis falvakban sokkal olcsóbb a szállás. és bringával az a kis távolság max. 10perc.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#123
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Tihany: barát lakások, Sajkod, Apátság, piros túrista a hegy gerincen.
Füred: sétány, kikötõ
Zánkánál meg fel lehet csalingázni a Káli medencébe is, ha elég a partból egy kicsit és Badacsony felé mondjuk vissza.
meg persze bórkóstoló :P

#124
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Savanyugabi: Én vagy 10 éve a szüleimmel voltam Balatonszepezden és vittük a bringát is igaz az kicsit más volt, de akkor nagyon jó volt az a stílusu tekerés:) És réfülöpnél feltekertünk a balatonfelvidékre és az gyönyörû táj!!! és ott szerintem találtok földutat is de vannak szép tavak is ha a balcsi nem elég:D meg kedves házak.
az a táj nagyon rulez és nincs anyi bunkó alak.
Lehet kapni egyébként olyan könyvet hogy balatoni kerékpártúrák, abba miztos vannak jó dolgok is meg akkora hogy könyvesboltban el lehet olvasni:)
balaton rulez:cool2:

#125
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
Sok sikert mindenkinek a Balatonkörhöz. Én nyárra tervezem Balatonos dolgot, fõként nõmmel, akinél a "napi 200 /km/sose telt" :P így rászánnánk vagy 3 napot a környék becserkészésére. Megszállni valszeg az északi részen fogunk -Balatonfüred- így arra kérnék tippeket, hogy lehet a badacsonyt, illetve a balcsikör egy részét sûrítve megismerni. Illetve hová érdemes elcsavarni, s mi az, ami nem túl izgi.
Ja, montival lenne a dolog. ami a balatoni keróutakat illeti, egy részéhez volt szerencsém- /balatonfüred-tihany/ szerintem pöpec, fõleg, ha az ember tihanyra a barátok fülkéi?? felé mászik fel ;-)

#126
pt-toco

pt-toco

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hali!

Voltam tavaly és én is a leszakadók táborát erõsítettem és fogom idén is. Nem tudom ez miért baj, sztem tavaly sem volt ebbõl probléma. Badacsonyig minden pihenõhelyen bevártuk a többieket, így max többet pihentünk. Beszélgetni egyébként is ott lehetett csak, mert a szûk kerékpárutakon libasorban haladva ez elég nehezen kivitelezhetõ. Meg nem is túl biztonságos. Keszthely után meg versenyeztem a vonatommal. 19:40-kor megy az utolsó vonatom Siófokról, ezért onnantól már muszályból is elõre kellett mennem. Erõm meg kedvem sem lett volna már, hogy még 100km-t tekerjek hazáig, mindezt azért hogy a többiekkel érjek be. Emiatt viszont nem fogok azon gondolkodni, hogy lehet nem kellene elmennem!? Nah, ez most a leszakadás egy másik véglete volt. Ki ezért rohan, ki azért. Sztem nem kellene emiatt senkit megszólni. A lényeg, hogy mindenki érezze jól magát. Ha valaki attól érzi jól magát, hogy elõre teker, tekerjen. A többieknek emiatt biztosan nem lesz roszabb a hangulatuk. Én pedig, ha a technika közbe nem szól, idén is elõbb fogok Siófokra érni, mint a vonatom.

A poló az tök jó dolog, lesz mivel villogni a tunya haverok elõtt:)) Az elõnevezõk ugye mindenképpen kapnak?!

#127
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Ó, erre nem is figyeltem...azthidtem, júniusban lesz!!!
az április 23 az nem nagy gáz.
Nekem május 20ig van a vizsgaidõszak, tehát elõtte kb. 3-4hétttel lesz. Az pont a 7. és a 14-15. hét között van félúton. akkor elméletileg elég kevés a ZH.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#128
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
így igaz! :-))
egyébként a Balaton kör még szorgalmi idõszakban van, csak azon belül a "legjobbkor" sajnos :-(
Nekem a vizsgaidõszakom extra lájt lesz, viszont ZH ZH és ZH

#129
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Még alakul a dolog, mert lehet,h közbeszól a vizsgaidõszak.
Az elsõ ZH-k sora után már kiderül,h mennyire lesz könnyû v. rázós a vizsgaidõszak...
Nemigaz Marchello???
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#130
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Csak gyõzd bevárni a lassabb csapatot, hogy õk is beérjenek! A sörözést a végén támogatom. Akár még egy kissebb pincebuli is belefér. Némi sör, bor mellett egy kis eszmecsere. Megkérdezem a többieket mit szólnának hozzá. Titeket érdekelne a dolog?
Nekem sajna igazodnom kell a lassabbakhoz, mert biztosítgatni kell a kersztezõdéseket. Bár nekem is lassabb a tempóm, olyan 30as körüli.

#131
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
A sok éles kanyar miatt, úthiba(ami elõtt fékezel) vasúti átjáró, szembejövõ biker vagy gyalogos miatt lassítasz többször, mint aszfalton, ezért 2-3km/h-val kisebb az átlag.
A 25km/h nekem elég lassúnak tûnik, tavasztól-õszig én sík úton, szél nélkül 32-35km/h-val halaodok, nekem az a kényelmes(130-150pulzus).
Remélem sokan leszünk és ki tud alakulni két nagyobb társaság, és mindenki megtalálja a neki kényelmes csoprtot. A végén pedig együtt sörözünk:-)))
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#132
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
igen, azon a részen úgy oldották meg sok helyen hogy a járdát felcsíkozták, vagy a kersekeny aszfaltcsíkot pár hónap alatt felnyomták a fák gyökerei. Rettentõ gagyi az ott.

#133
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Viszont Keszthely elõtt nagyon klafa a bringaút! Jó széles, nincs rajt "fékezõaszfalt" (ez jó!) és esténként még ki is van világítva! Ahol pocsék az a "keleti kanyar" (=a Pesthez közelebb esõ fele a Balcsinak) na ott szörnyû, ráadásul a fõút itt baromi forgalmas, meg tele van kamionokkal!

#134
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A kerékpárút körbe tényleg jó minõségû, a gond az akadályokkal meg az összevisza kanyargással van (pl. Keszthely) + érdekes tünemény: ha rámentem akárhogy is tekertem, mindig 2-3 km/h lassabban mentem, néhol jobb úton, mint az országút. Lehet hogy érdesebb a bringaút vagy fékezõ aszfalt van rajta?

#135
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
kössz!
én edzésen 6.5óra alatt szoktam körbemenni, bár nekem ez 210 körül van. A fõutat Akarattya és Zamárdi között szoktam elkerülni - ott csak gyönyörködök a "kastályokban" :P Meg a nagy forgalom miatt néha Keszthelynél feljövök a tapolcai útra. Egyébként helyenként egész kellemesre sikeredtek az új kerékpárutak is - szóval most már mindenki körbe tud menni komolyabb szívás nélkül.

#136
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
MArchello: Elõbb járt a kezem mint a szám. Megtaláltam a Veszprémet. Gratula az eredményekhez!

#137
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Marchello: Az itt élek pontosan mit takar?
Az a hat óra az majd 35ös átlag (megállás nélkül). Mi inkább a 25ös átlagot fogjuk közelíteni, azt is alulról. Persze ha ezt már nagyon unod, akkor mehetsz ahogy bírsz! A tapasztalat viszont azt mutatja hogy jól szokott esni egy kis beszélgetés, kicsi kaja a pihenõkben, ha némi csomagot be tudsz dobni a kocsiba...

#138
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
én itt élek és nem használom a bringautat, szóval lehet azon kívül is menni - persze saját felelõsségre ;)

#139
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát, ha bringaúton 6 óra alatt beér valaki, megemelem a kaplapom! (ugyanis potty kiemelte: nem lesz útbiztosítás, végig kerékpárúton!)

#140
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Én országútizom, természetesen azzal vágok neki a távnak.
6 órán belül szeretném teljesíteni, de ha bolyban haladunk természetesen csökken a "célidõ".