Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatonkör 2005

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
175 hozzászólás a témában

#141
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Figyelem!
Kedves leendõ túrázók! Szeretnénk szervezni egy elõregisztrációt, ami abból állna, hogy a lenti elérhetõségekre jelezzetek pár adatot a résztvevõkrõl. Ezek arra kellenek, hogy a reggeli regisztrációt kissé fel tudjuk gyorsítani. Az adatok: Neved(k), város ahonnan érkezel(tek), elérhatõséged (telefon vagy emil), Korod(tok) szeretnél -e megelõzõ estére szállást (errõl a késõbbiekben még bõvebben).
Ahova várjuk az adatokat: info@balatonkor.hu v. 06202114242 (a délutáni órákban)

#142
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Szeretettel Várunk!
Nekem is mindig gáz van az idõponttal, de most talán sikerült berakni elé az elsõ sor zhmat. Mivel jönnél, országútival? Tavaly montival voltam slik gumával, de idén jó volna villogni az új retro országútival, csak azzal azért kicsit kellemetlenebb lesz biztosítani. Majd még meglátom.

#143
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Idén már megpróbálok mindenképpen ottlenni.
4 éve nem jön össze, mindig valami halaszthatatlan jön közbe(Érettségi, vizsga, szigorlat, külföldi túra...ez az elmúlt 4 év.)

Idén ha törik, ha szakad...

#144
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Szevasztok!

Néhány új infónk van, ami már biztosnak látszik:
- Idén a nevezési díj 1000ft lesz.
- A rend õreit idén is hanyagoljuk --> bringaúton megyünk körbe (légyszi ne kezdjétek el szapulni)
- Szállás idén is lesz elõzõ éjszakára, erre MAJD jelentkezni kell.
- Csinálunk egy elõregisztrációt, hogy az indulás reggelén ne keljen túl sokat szöszölni.
Aztán majd ha eszembejut még valami írok. Figyeljétek a honlapot is!
Addig is jó tekerést mindenkinek!

#145
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
mindent a maga idejében....
kerépár az úton, punci az ágyban...
:-))))

#146
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás

Azt mi is nagyon reméljük! Két éve 10fok volt meg szél, tavaly elõtt csak szél, de viharos erõsségû. Tavaly meg ugye szétáztunk! Bezzeg az esõ után milyen állat volt a déli parton hazáig tekerni! Na azt már élveztem!
Idén a következõ idõjárás lesz: Kellemes 23fokos meleg hátszél mind a két parton és közben gyönyörû napsütés! Lyányoknak természetesen a bikini lesz a kötelezõ viselet! Szóval mindenkit várunk szeretettel!
Addigis jó tekerést!


vagy a lányoknak szoknya lesz a viselet és felesleges tangát húzni....

És végig hátszelünk lesz..... hmmm
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#147
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Persze mindenhol vannak hüle emberek sajnos. Viszont nem vagyunk sokan bringások, ezért szerintem toleránsak lehetnénk legalább egymással szemben. Úgyis van elég ostoba autós akikkel meg kell küzdeni nap, mint nap.

#148
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Kicsit visszatérve az elõzõ vitatémához, azt érdemes megfigyelni,hogy csak az egyik irányba megy a fújás-fikázás.
amikor egy versenyzõ elmegy egy TT-re, túraversenyre, akkor öszesúgnak a háta mögött,hogy "ez mit keres itt?!"
de amikor egy hobbista elmegy egy vérbeli kerékpárversenyre és 3km-en belül 4szer hozza a szívgörcsöt a mezõnyre, és másnak kell korriggálni az Õ hülyeségét, mert nem tud 5nél több emberrrel együtt biciklizni, meg tempóssan befordulni 1 kanyarba...
Sokszor volt,h ott helyben vagy a célban elõvették az embert(tehát rászóltak,h nem kellene másokat veszélyeztetni) akkor rögtön megy a védekezés,h neki joga van itt lenni!!!

Annyi ilyen majom van...de annyi.

Persze a versenyzõk között is van, aki lesajnálja az hobbistákat8fõleg a profik ilyenek9 és pofátlanul bevág mindenki elé...stb. Na az ilyenrõl is megvan a véleményem!
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#149
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Azt mi is nagyon reméljük! Két éve 10fok volt meg szél, tavaly elõtt csak szél, de viharos erõsségû. Tavaly meg ugye szétáztunk! Bezzeg az esõ után milyen állat volt a déli parton hazáig tekerni! Na azt már élveztem!
Idén a következõ idõjárás lesz: Kellemes 23fokos meleg hátszél mind a két parton és közben gyönyörû napsütés! Lyányoknak természetesen a bikini lesz a kötelezõ viselet! Szóval mindenkit várunk szeretettel!
Addigis jó tekerést!

#150
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
remélem jobb idõ lesz ,mint tavaly...
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#151
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
ha nagy a hideg, inkább futni megyek.

Ez egyéni probléma, de érzékeny fogakat örököltem. Ezért vigyáznom kell rá, nem bírják a sok hideg levegõt...2 éve télen sokat bicajoztam +fok alatt is, tavasszal derült ki,h az egyik fogam elhalt, gyökérkezeléssel lett rendbetéve. Engem sajnos ez hátráltat. Inkább kocogok ilyenkor, más 8-12km/h val kocogni, mnt 25-30al menni folyamatosan....pedig -10fokig fel lehet öltözni bringázáshoz szerintem.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#152
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
:)))
és ha 100-at? :P
(egyébként csak -5 volt)

#153
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Tököm lefagyna, ha csak 1km-t is kellne most bicikliznem a balaton mellett.
Az tuti, van kinnt vagy -15!!!
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#154
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Igen, a helyszínen lehet majd nevezni és a poló is oda értendõ.

#155
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

Az öccázforintot valószinûleg emelni fogjuk, eddigí számításaink szerint nyoccázra, max. ezerre. De ebben benne lesz az elsõ száz nevezõnek egy emblémás póló is!


akkor ez is ott a helyszinen értendõ?

#156
cs_gabor

cs_gabor

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Hát igen! Lehet kiszakadni a csoportból, elõremenni, két órával elöbb beérni, de:
- azoknak nincs frissítés, mert a frissítõkocsi a mezõnyt kíséri
- nincs szervízkocsi, mert ez is a fõmezõnyt kíséri
- a cuccodat se tudod berakni a kísérõkocsiba, mert ez is a mezõnnyel megy együtt
- ha kidöglesz, nem tudsz beülni egy kísérõautóba, mert ez is velünk jön együtt
- ha egyedül akarsz tekerni, akkor nem kell neveznek erre a túrára, mert egyedül bármelyik hétvégén körbetekerheted!

Ennek az egésznek pont az a lényege, hogy csoportosan, EGYÜTT, kényelmesen tekerjünk egy jót, és közben JÓL érezzük magunkat!

to ggx: nincs szükség elõnevezésre, mejd ott a helyszínen

#157
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Én semegyek profi versenyre, ahol szétcincálnának...
maradok az amatõr-hobbi versenyeken, ahol jól érzem magam.
a Tóth Karcsi bácsi(80év körül van a jópofa kisöreg) sem sír az amatõr Kupa futamokon,h õt miért nem várjuk meg...
Akkor ezzel az erõvel egy Gerecse 50 gyalogos teljesítménytúrán se induljanak terepfutók, mert õk 4 óra alatt lenyomják, holott 12ó a szintidõ.
Meg persze a TT-k se induljon olyan, aki nem bír magával...zárjunk ki mindekit, aki 50nél gyorsabban mer haladni...ez nem vezet semmi jóra.

A legjobb megoldás a kettõs rajt lenne:
induljon 5 perccel korábban, aki "no limit" akar menni, utánnam eg aki túrázni akar.
És akkor nem lesz gondja senkinek.

De elárulom,h aki leszakad elõbb v. utóbb, azokból úgyis összeáll 1 "döglött" sor, ami aztán helyrerázódik és elég csinos átlagot hajt a végére(30-35km/h).

Nem értem akkor,h mi a gond???

Han em bírod a tempót az elejével, szakadj le...mész pár km. egyedül ,aztán vagy felér rá valaki vagy Te érsz fel valakire.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#158
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
szerintem a lényeg, hogy ez a Balatont megkerülõ túra topikja, és egy kellemes tekerést igér, nagyon szép helyeken. Akit ez vonz, az jöjjön el. Ennyi.
cs_gabor:
hogy lehet elõre jelentkezni?

#159
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ez nem igaz, mit összekavartok ezzel az egésszel! Pontosan ott van, mit mire értettem, a Pelsoról beszéltem (ami tt és verseny is volt) + általánosságban a TT és versenyek viszonyáról. Meg kellene tanulni olvasni... Részemrõl lezárva ez az egész terméketlen vita, úgy sem változik itt semmi.
tpresident: nem írtam behatárolt átlagokról, bár pl. a Pelson hivatalosan is volt ilyen!! Ha butaság akármilyen limit, kíváncsi lennék mit szólnál, ha beleraknának egy profi futamba mint "amatõrt", ízlene a 45-60 km/h tempó 180-200 km át, amibe hegy is van, és ott lehet "pihenni" 25 km/h átlaggal?

#160
Marchello

Marchello

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Akkor ezek szerint ezek a Balaton körök vannak:
-Balaton 200
-Balatonkör 2005
-Tour de Pelso

jól veszem ki a dologokat?