Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túrák Magyarországon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
18574 hozzászólás a témában

#18501
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Hello!

Lenne egy kérdésem. Meg tudjátok nekem mondani, hogy minden vonaton lehet kerékpárt szállítani vagy csak olyanokon, ahol van arra alkalmas kerékpárszállító kocsi. Lehet hogy hülye kérdés, de eddig még nem nagyon vonatoztam biciklivel.


A sebesség mindent megold.

 


#18502
Viko

Viko

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Igen, akkor elõttem álltál a sorban a jegypénztárnál, vagy a lejáró mellett?:-))))Ja a gép kék merida cross 5800sx.


Szia AgentOrange!
Én a pénztárnál voltam. Mivel hamarabb értem oda, nekem volt a feladatom a többiek jegyének beszerzése is. Egyébként aki a lejárónál állt, õ is velünk jött.
Sokszor van arról szó, hogy a Gyõr - Veszprém vonal mennyire nincs kihasználva. Hétközben könnyen lehet, hogy így van, de túraszezonban a hétvégéken azért sokan vannak. Most is tele volt gyalogosokkal. Sõt rengeteg bringás is volt. Te, mi heten, meg Bakonyszentlászlón még öt vagy hat Meridás szállt le a vonatról. Azon csodálkoztam, hogy ennyi bringa elfér egy BzMot-on :-)
Üdv,
Viko

#18503
AgentOrange

AgentOrange

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Igen, akkor elõttem álltál a sorban a jegypénztárnál, vagy a lejáró mellett?:-))))Ja a gép kék merida cross 5800sx.

#18504
Viko

Viko

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

A hétvégén tekeregtem a bakonyban, szombaton egyedül:

gyõr-zirc: vonat, onnan bringa -> bakonybél -> kisszépalma -> kõris-hegy -> kisszépalma -> hódosér völgye -> fenyõfõ-vinye-bakonszentlászló elágazás -> bakonyszentlászló -> románd -> bakonypéterd -> ravazd -> écs -> nyúl -> gyõr.

össz táv: 97km, avs:19.7km/h


Ja, trekking


Szia AgentOrange!

Lehet, hogy téged láttalak azzal a kék Merida Crossway xxxx (talán 8700?) kerékpárral? Már a Gyõri vasútállomáson láttam ezt a gépet, aztán a Kõris-hegyen újra. Mi épp fenn voltunk, amikor felérkezett. Mi is egy hasonló túrát tettünk. Zircrõl indultunk mûúton Borzavárra, majd onnan a K jelzésen átvágtunk a hegyre vezetõ mûútra. Ott érkzeztünk rá, ahol az a háromszög elágazás van. Innen a Kõris-hegyre vezetõ mûúton felmásztunk, majd ide visszagurultunk. Aztán a Z jelzésen Porva, Porva-Csesznek, Cuha völgyében át Vinyére majd mûúton Bakonyszentlászló, Gic, Sokotópátka. Sokorópátkáról megy be egy egysávos aszfaltút a Sokoróba át egészen Tényõig. Ezen mentünk, majd Tényõtõl haza Gyõrbe. A táv és az átlagunk is ott van, ahol a Tiéd!

Üdv,
Viko

#18505
AgentOrange

AgentOrange

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
A hétvégén tekeregtem a bakonyban, szombaton egyedül:

gyõr-zirc: vonat, onnan bringa -> bakonybél -> kisszépalma -> kõris-hegy -> kisszépalma -> hódosér völgye -> fenyõfõ-vinye-bakonszentlászló elágazás -> bakonyszentlászló -> románd -> bakonypéterd -> ravazd -> écs -> nyúl -> gyõr.

össz táv: 97km, avs:19.7km/h

Már bakonybélben rengeteg hernyót láttam, de jelentõs pusztítást nem tapasztaltam egészen kisszépalmáig, onnan viszont....zöld levelek, levéldarabok borították az utat, sok fán (fõleg a fiatalabbakon) már alig van levél, a hernyók csak a levelek erezetét hagyják meg, szóval nagyon durva a helyzet.

vasárnap asszonnyal: ugyanaz mint szombaton, kiegészítve egy küllõtöréssel a kõris hegyrõl lefelé az elsõ kanyarban, szerencsére kiakasztott fékkel a hatalmas nyolcas ellenére lehetett gurulni, és tekerni is, persze csak óvatosan, így csak bakonyszentlászlóig mentünk.
(asszonypajtásnak ez volt az elsõ hegyi túrája, sík terepen már simán leteker egy százast, nagyon jól bírta a kõrist, tolás nélkül felküzdötte magát a szerpentínen).

kedd: régi kerekek (merida "gyári" x-rims szimpla felni szerintem ötforintos küllõkkel) : kukába (kivéve az agyak) , új kerekek fûzetése (FIR net 97, DT küllõkkel) -> sok pénz szervízben hagyása:-))))

Ja, trekking

#18506
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
A téli minuszoktól (konkrétan -20 alatt) el kellett volna pusztulniuk.Ott ahol jártál -25 alatt volt napokig és az eredményt láttad.Permetezés , bizakodás, ennyi amit lehet tenni.

#18507
Viko

Viko

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Legalább csipõfogót dobj a szerszámkészlethez.
Ja és világítsd ki magad mint egy dunai híd mert a vadászok voltak olyan szívesek és felhívták a figyelmet , hogy sötétedéskor lõnek.
Egyébként a gyapjaspille hernyója idén lerendezi a Magas-Bakonyt.
Azt sajnálom , hogy a kerítést és a magasleseket nem zabálják meg.
Már most marékszám hemzsegnek mindenhol és csak most kezdenek kajálni.Szomorú látvány amit tudnak mûvelni.Tavaly láttam a Balaton felvidéket....Tél a nyárban amíg a szem ellát.
Rohadtúl van pénz minden szarságra , Alsóperén a több száz millás vadászházra , amihez és csak ide egy zsír több mint tíz kilóméteres murvás utat csináltak.
Szóval óvatosan túrázzunk!!


Sziasztok!

Mi a hétvégén csináltunk egy gyalogtúrát Bakonybél - Kõris-hegy - Porva-Csesznek útvonalon. Bakonybéltõl Kõris-hegyig mindenhol találkoztunk a gyapjaslepke hernyóival. Még csak most kezdtek kikelni, de már így is elég riasztóan néz ki a helyzet. Kõris hegy után nem rémlik, hogy mennyi volt, de lehet csak azért mert addigra annyira hozzászoktunk. Ezek ellen lehet védekezni valahogy?
Üdv,
Viktor

#18508
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás
Halihó!

Zala megyében vannak esetleg jó útvonalajánlatai valakinek?
Idén el akarjuk ezdeni párommal a többnapos túrázásokat sátorral a tandemünkön, és kezdetnek jövõ héten mennénk ide, de az útvonal még elég képlékeny.
A happybike.hu-n már találtam letenye-lenti útvonalat, de onnan északra még semmi konkrét.
Ötlet, javaslat?

#18509
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Hát szomorú vagyok! Bratyómmal most tervezgetünk egy családi kiruccanást Porva-Csesznek környékére. Asszonyos, gyerekes, szalonnasütõs... Szerintem! No mindegy, majd megvizuáljuk. Viszont az mán az új cajgával lesz. (Magellan Draco, Gila T5 Plusszal szerelve.)

#18510
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Legalább csipõfogót dobj a szerszámkészlethez.
Ja és világítsd ki magad mint egy dunai híd mert a vadászok voltak olyan szívesek és felhívták a figyelmet , hogy sötétedéskor lõnek.
Egyébként a gyapjaspille hernyója idén lerendezi a Magas-Bakonyt.
Azt sajnálom , hogy a kerítést és a magasleseket nem zabálják meg.
Már most marékszám hemzsegnek mindenhol és csak most kezdenek kajálni.Szomorú látvány amit tudnak mûvelni.Tavaly láttam a Balaton felvidéket....Tél a nyárban amíg a szem ellát.
Rohadtúl van pénz minden szarságra , Alsóperén a több száz millás vadászházra , amihez és csak ide egy zsír több mint tíz kilóméteres murvás utat csináltak.
Szóval óvatosan túrázzunk!!

#18511
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Pier! Lehet, hogy legközelebb dózerrel kell túráznom?! ):-/>

#18512
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
a sok köcsög hobbitelkes.

#18513
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Hellyel-közzel ide kivánkozó téma.AZ igazság az nem ide akarnám beírni , de talán a túrázokat érinti a legjobban.
Ma nyomtunk egy 70-est a Bakonyban , odatettük magunkat de vmi piszkosul zavart.
Kerítés jobbról , balról.Mintha egy rohadt haláltáborban tekertünk volna .Legalább a fele táv összeácsolt , rühes léc-vas-alu kombinációk között pörgött.
Komolyan ez botrány.Le van kerítva az egész Bakony és nem csak a járhatatlan erdõ , hanem a túrista utak is.Átjáró semmi.
Ajánlom mindenkinek , ha túrát tervez a Bakonyban vigyen magával fogót, pajszert, fürészt.

#18514
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
3napos, április végi páré, mondjuk Zemplénben?27-28-29 szabaccságon vok,meg utánna ott a 7vége is...ugyhogy sátoros parti lesz-ha az idõ addig jobbra fordul- s mé' ne tenné.
akinek van tippje utvonalra, szivesen venném. Jah, ha ratyi az idõ szállás is jühet,temérdek az üdülési csekkem, @ra kell verni.../

vagy brúsz:

szlovenszki ráj, sátorral? határtól bicóval, el tucc vergõdni bánrévéig vonattal...
onnan, egy soft 120~130km aszfalton pikk-pakk.

#18515
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég
én is ajánlanék egy túrát, bécsi úton kell kifelé menni a városból, de még bp területén belül, és mikor a vasút keresztezi, ott rá kell fordulni balra a Harsány-lejtõre...ott egy nagyon kemény mászás van az elején, elõször szar minõségû betonúton, aztán földúton.az út végén el kell fordulni jobbra a kék turistajelzésre, ott is még kemény mászásra kell számítani, de pár kilométer után rá kell térni a sárga jelre, és onnantól gyönyörûszép singletrack kezdõdik, hatalmas lendülettel lehet menni, de azért ésszel, van egy-két durva rész.fantasztikus kilátás, az erdõ gyönyörû és annak ellenére, hogy ilyen közel van pesthez, vannak állatok, legalábbis pár napja én láttam õzet:)aztán egy 15 kilométer után fantasztikus szép kis tisztásra ér ki az ember, ott van a paprikás patak, az egyik leggyönyörûbb hely itthon.aztán ha továbbmész a sárga jelzésen, ott már kiépítettebb úton lehet haladni, hamarosan meglátod a Rózsika-forrást, aztán fantasztikus vízesés van.aztán kiérsz egy betonútra (Solymár és Pesthidegkút között), ott haladsz száz métert, és visszafordulsz jobbra az erõbe, viszonylag széles földúton lehet haladni lendületesen és sokat, aztán rá kell térni a piros jelre, ami felvisz a Nagy-Szénásra.marha jó útvonal, én nagyon szeretem.nem vészesen nehéz, de azért nem is lehet minden edzettség nélkül megcsinálni...

itt van pár kép is:

http://fototar.origo...D=719434&SIZE=2
http://fototar.origo...D=719431&SIZE=2
http://fototar.origo...D=719429&SIZE=2
http://fototar.origo...D=719426&SIZE=2
http://fototar.origo...D=719423&SIZE=2
http://fototar.origo...D=719420&SIZE=2
http://fototar.origo...D=719414&SIZE=2

jó túrát mindenkinek!:)

#18516
Bagi

Bagi

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Ezt én is alátámasztom! Nagyon tetszenek ezek a SportArsenal cuccok, és utána is érdeklõdtem a forgalmazónál. Ha valakit érdekelnek némely tipusok árai, szívesen elküldöm, vagy iderakom. Nem mondom, hogy olcsó, viszont tényleg jónak néznek ki...

#18517
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás

Túraútvonal?! Hát amirõl beszéltem azt az útvonalat úgy néztem ki, hogy munkahelyemen ott van mellettem egy M.o.-térkép és ráérõ idõmben szoktam nézegetni, hogy merre szeretnék menni. Kinéztem néhány állomást és egy útvonaltervezõ program segítségével összeírtam e pontok közötti távolságot. Persze ez csak közelítõ érték lett, mivel itt autóutakra van számolva. Fejbõl nem nagyon tudom pontosan, de nagyjából: Tamási-Mecsek-Villány-Mohács-Szeged-Makó-Békéscsaba-Gyula-Debrecen-Tokaj-Miskolc-Bükkön keresztül-Eger-Mátrán keresztül-Börzsöny-Visegrád-Pilis-Bakony-Pápa-Sárvár-Keszthely-Badacsony-Tihany-Balatonalmádi-Siófok-Tamási

Szóval nagyjából minden jellegzetes vidék útba esne és ez így lenne kb. 1500 Km.
Elvileg -szerintem- megcsinálható egy kisebb háti táskával is, ha jó idõ van tartósan és nem kell mindenfélét vinni, csak a legszükségesebbeket(váltás ruha, szerszámok, pénz, kaja, víz), a szállást is elõre elrendezve. Bár nekem SEMMILYEN tapasztalatom (egyelõre) nincs se kisebb, se nagyobb túrák terén, de úgy gondolom, hogy ez megvalósítható lenne úgy 10 nap alatt. Fõleg, ha nem nagyon kavargok el földesutakon...


Véleményt, javaslatokat, tanácsokat szívesen várok!


Hali.

Én egy Zempléni túrát javaslok, két egymást követõ évben is voltam ott. Igaz akkor még nem keroval, de mindenképp visszamegyek oda kerékpárral is.
Fûzér és környéke igazán gyönyörû, bár ez az egész hegységre is igaz. Fûzéren van nagyszerû szállás is , ahol szívesen látnak ebéddel, meg ami kell.
A környéket érdemes megnézni. Ha onnan tovább megyünk, a másik nagy kedvencem a térségben Regéc és a hozzá tartozó vár. A várból fantasztikus a kilátás, még bicóval is föllehet tekerni egész a várig. A hosszú mászás után pedig kárpótól minket az a csodálatos panoráma, ami a szemünk elé tárúl, mikor a várromból körbe nézünk...
Persze a Fûzéri vár sem elhanyagolható, de a táj mesés, érintetlen...
Szerintem nézzétek meg, szerintem..

#18518
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Háj.


A hétibatyut nem ajánlom túrára, neke naggyon megfájdult a derekam tõle eccer.
Cserébe, még június elõtt megyek ki a Magas-Tátrába binyiglivel, ha valakit érdekel. 5 nap, cuccal Bp.-rul kb 6-700 kilcsi, de akkor durván számoltam fölfele.
Sátorbanalvásos parti.
Az útvonal: a, Bp-Szob-Börzsönykerül, Balassagyarmat, Nagykürtös, aztán rakni nyélem Poprádig.
b, Balassagyarmatig vonat, aztán lásd fentebb.
Azért Bgy, mert ott születtem, meg onnan már mentem a Tátrába.
Az utakról annyit, hogy jó minõségûek, sózást nem alkalmaznak, csak kicsi kavicsot, tehát a kanyarok csúsznak. Olyan 16%-os emelkedõkre lehet számítani, és mindegyik legalább 6 kilométer hosszú. Fõfele is Feltöltött kép, meg lefele is
Feltöltött kép. Nekem 70 kmh volt a plafon, akkor fékezni kellett, mert gyütt a visszafordító kanyar.

Na?

#18519
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Ez nagyon jó, hogy neked is ez a véleményed.
Kicsit irigyellek , hogy Sopronban laksz, nekem az egyik kedvenc városom. Na meg Kõszeg.
Bár igaz, ott lakni nem tudom milyen.
Mindenképp érdemes arra tekerni. Lehet , hogy idén is megyek a térségbe, igaz kicsit lejjebb de az is biztos nagyon klassz lesz....

#18520
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
A Fertõ-tó kör télleg nagyon szép! Én másfél éve lakom Sopronban, és tavaly nyáron elszántam magamat, hogy mekerülöm a Fertõ-tavat igaz a utolsó ötven km-en szakadt az esõ és akkor pont nem volt nálam esõkabát, de árpótolt a látvány, meg a nyugalom. Nagyon sép a térség fõleg az osztrák vonal. Végig van kerékpárút itt ott van bennt egy kis kerülõ de nyugodt szivvel ajánlom mindenkinek.
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!