Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Túrák Magyarországon

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
18575 hozzászólás a témában

#18461
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én is ott leszek. Ne dramatizáljátok a "csalánost", tekerhetõ volt ahányszor mentem rajta - bár tele is lettem karcolásokkal. :D Mondjuk én a Fontán-keresztes utat felfelé ismerem (úgy már sokszor másztam) - nem durva az lejtmenetben kissé? ;) (gondolok itt arra, hogy mókuskerék-üzemmódban még csak kikerülöm a sok ágat valahogy...) Jah, nem vadrózsa. Málna és szeder. Azaz frissítõpont.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#18462
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Sajna igen, de egy nem túl bõ, hosszúujjú felsõ is megteszi.


#18463
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Én tuti ott leszek meg haverom is, csak egy lebetegedés tarthatna vissza.
Ez a csalános, rózsás rész tényleg annyira durva mint le van írva? Mert akkor be kell szereznem vmi ruhát addigra.

#18464
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ahogy azt már korábban is jeleztem, augusztus 6-án Börzsöny túra a következõ útvonalon:



Nagymaros/Visegrád vasútállomás - Köves mezõ – Törökmezõ – Szent Gál föld – Kóspallag – Kisinóci turistaház - Nagy Hideg hegy - Rakodó – Égés tetõ – Szabó kövek – Csóványos - Három hárs – Foltán kereszt – Sajk kút bérc – Sajk kút nyereg – Sajk kút – Szén patak völgye – Szállásoki rétek – Madaras fa oldal – Királyréti Szabadidõközpont – Királyrét – Szokolya – Kismaros.



A Köves mezõig a kék+, majd a túra további szakaszán a kék jelzésen haladunk. A visszaúton, nem sokkal még Királyrét elõtt, a Madaras fánál áttérünk a zöldre, és Királyréttõl, pedig levezetésképpen az autóúton jövünk vissza Kismarosra.



Találkozás Nagymaroson, a CBA mellett 10.45-kor. A CBA a Nagymaros/Visegrád vasútállomás Duna felõli oldalán található. Indulás 11-kor.



Vonat 1: Nyugatiból 9.30-kor Vácig, és közben minden állomáson megáll (Vácra érkezik 10.14-kor)

Vonat 2: Nyugatiból 9.55-kor, és Vácig nem áll meg (Vácra érkezik 10.22-kor, lehet átszállni a Vonat 1-el érkezõknek). Nagymarosra érkezik 10.39-kor.

Komp: 10.35-kor indul, Visegrádról.



Nagymaroson lehet tápolni, készleteket feltölteni. A következõ frissítési pont Kóspallag után a Kisinóci-, majd a Nagy-Hideg hegyi turistaház. Innen több lehetõségünk már nem lesz. Kismaroson igény szerint lehetõség van egy kellemes estebéd elfogyasztására a Patak Vendéglõben. Innen visszaút lábon vagy vonattal (vonat megy BP-re 16.06, 17.06, 17.41, 18.06).



Függetlenül az idõjárástól, javasolt legalább hosszú ujjú felsõt hozni, mert a Foltán kereszttõl lefelé vezetõ út, kissé csalános, vadrózsa bokros, susnyás rész lesz, és a végére az emberke úgy nézhet ki, mint ha macskával verekedett volna.


#18465
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Mindenki túrázik, hogy senki nem néz be ide?:afro:

#18466
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Sziasztok!
Mi itt a keleti oldalról (Debrecen) Tokajba szoktunk menni, azt már úgy ismerjük mint a tenyerünket. Ez a legközelebb lévõ "hegy" ide hozzánk.
De voltunk már párszor a Bükkben Bánkút-Szilvásvárad-Mikolc környékén is.
Most valahova máshova is jó lenne elmenni. Innen a keleti oldalról mit ajánlanátok? (Én személy szerint lefelé jobban szeretek menni ,így ezt is vegyétek figyelembe :) ) Jah Sátoraljaújhelyen és környékén is voltam már de ott nagyon kezdõ montis koromban kb 96-ban :) , még merevvillával (egy rémálom volt a lefelé a sziklás részeken)

Jó lenne elmenni még a Mecsekbe , Bakonyba is, csak túl messze van. Mi amolyan reggel megyünk korán késõn este jövünk túrákat szoktunk csinálni.
Jah és kocsival mennénk. Tehát megbízható parkolóhely sem ártana a kocsinak.

#18467
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ma megnéztem, Dömör-kaput. Sajna pont akkor eredt el az esõ és ráadásul nem a beigért gyors zivatar, hanem a lassúelhúzódó fajta... Az ügyvédek után a meteorológusok következnek...:) Szóval csak megnéztem, hova kell visszajönni.

A Libriben jó bicós térkép Pilis és a Visegrádi-hegységrõl. Érdemes megnézni, de addig ne kapkodjátok el, amég én nem veszek egyet.

mármint a szentendrei dömör kaput ? mer pécsen is van ha jól tudom...
én a multkor budai hg pilist találtam, nem cartografiást, 1:25000 és még az utcanevek is rajta vannak ahol a településeken indulnak a turistautak...lehet csak nekem új de nagyon tetszik..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#18468
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
"Akit nem érdekel merre megy, az nem tud eltévedni."

Tény és való, hogy kell egy kicsit térkép nélkül csatangolni, így kircsi helyeket találhatsz, de azért mégis szükség van rá, hogy legközelebb is visszatalálj, hamarabb haza érj és nekünk is elmonhasd, merre van a jó pálya.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#18469
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én azt tapasztalom, hogy soxor jobb térkép nélkül csatangolni - nem is hinnéd milyen király kis terepeket lehet így találni. Itthon úgysem lehet eltévedni, max kicsit többet mész a kelleténél. ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#18470
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Ma megnéztem, Dömör-kaput. Sajna pont akkor eredt el az esõ és ráadásul nem a beigért gyors zivatar, hanem a lassúelhúzódó fajta... Az ügyvédek után a meteorológusok következnek...:) Szóval csak megnéztem, hova kell visszajönni.

A Libriben jó bicós térkép Pilis és a Visegrádi-hegységrõl. Érdemes megnézni, de addig ne kapkodjátok el, amég én nem veszek egyet.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#18471
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
hát igen...
ami a lepkéket illeti, mátra is konkrét már ..Sárhegy északi oldalát rendesen lerágták...
a piszkok, még elkezdték enni a szamócámat rohadt polifág dögök...

#18472
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás

ááá, így jó ez, ahogy van. Ez az evolúció, ugylátszik, a férgek jobban bírják aggyal, mint mi. Gyõznek abban a játékban, amit mi kezdtünk el. pedig még kezük sincs, hogy meghuzzák a ravaszt az orosz rulettben. Csak mi pörgetünk, s húzunk.


savanyugabi! Kár, hogy ezt az orosz rulettet mi szekrénytárassal játszuk, így annyi esélyünk van mint mókusnak az erdõtûzben.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#18473
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Fú, ezt rossz nézni! :(

#18474
AgentOrange

AgentOrange

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
Pár kép a pusztításról, este még teszek fel....
http://pix.bikemag.h...navId=x91b220d4

#18475
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
A Keleti Mecsek azon részén, amerre én voltam hétvégén, nem láttam szerencsére egyetlen ilyen dögöt sem.
Viszont ahol láttam a hernyók pusztítását, ott ahogy észrevettem, sávszerûen haladnak az erdõben és nem szerte-széjjel. Errefelé próbálkoztak valami permetezéssel is, de nem használt semmit. Ki kellene küldeni az erdészeket meg a vadászokat hernyót taposni...

#18476
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Vannak dolgok amit nem feltett kézzel kell(ene) néznünk.Bizonyos szinten minden amit az emberi faj jelen korban a Föld nevû bolygón mûvel beavatkozás a természetbe.
Nem kivánom senkinek azt a látványt amit a Bakonyban hétvégén láttam.Teljes katasztrófa , nem lehet hova tenni azt , hogy nyáron a téli erdõt látod.
Fogalmam sincs mennyi dög van de lehet a milliós nagyságrend is csak optimizmus.

#18477
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ááá, így jó ez, ahogy van. Ez az evolúció, ugylátszik, a férgek jobban bírják aggyal, mint mi. Gyõznek abban a játékban, amit mi kezdtünk el. pedig még kezük sincs, hogy meghuzzák a ravaszt az orosz rulettben. Csak mi pörgetünk, s húzunk.

#18478
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Ez a hernyós dolog országos szintû probléma. Néhány ezer ével ezelõtt ez belevették volna a bibliába. :-) De ha jobban odafigyelünk a dolgok alakulására, igencsak megdöbbentõ amik manapság történnek a természetben. Gyerekkoromban kellemesebbek voltak a nyarak. A tavasz se volt ilyen lagymatag és télen is sokkal több volt a hó, (vagy csak én voltam kissebb??!) nomeg tovább is tartott... Ehhelyett vannak tökös árvizek, viharok, hernyók, cunami, lavina, belvíz, stb... Nem lehet, hogy elrontottunk valamit?
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#18479
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Sziasztok!

Tegnap én is túrázgattam egy jót! A célpont Kelet-Mecsek volt.
Reggel 8:30 körül indultam Tamásiból. A Gyulaji erdõn keresztül kezdtem az utamat, ahol szintén probléma ez a hernyó-dolog, bár az út melletti részen már nem nagyon voltak, mert ott már mindent lerágtak.:(
Nem figyeltem mindig az idõt, de kb. 11:30 felé már Szászvárnál voltam (kisebb eltévedésekkel, mert mindenáron le akartam vágni az utat:)), ott kezdõdött a Mecsek. A település elején találtam egy kis információs táblát a Mecsekrõl térképpel, ami nagyon jól jött. Ezután Magyaregregy felé vettem az irányt, onnan pedig felmentem a Máré-várba. A Vár-kútból (egy közeli forrás) feltöltöttem ivótasakomat és mentem tovább Kisújbánya felé. Közben picit esett az esõ is, de ez inkább jól esett a nagy hõségben.
A Kisújbánya-Óbánya közötti szakasz egyszerûen fantasztikus. Fokozottan védett természetvédelmi terület, ezért elvileg nem szabad bringázni itt (vannak olyan részek, ahol gyakorlatilag sem lehet), ennek ellenére láttam crossmotor nyomokat is:(. A kis túristaösvényt többször átszeli a kis patak, néhol egyenest a patakmederben kellett menni, kidõlt fákon, köveken. Ezt a részt fõleg gyalog teljesitettem.
Óbányáról egy kis térképnézegetés után elindultam Máza felé egy turistaúton. Innen pedig Szászvár, majd hazafelé vettem az irányt. 18:30 körül megérkeztem haza.

Az út végig jól tekerhetõ aszfaltút volt, nagyon gyér forgalommal, voltak olyan szakaszok, ahol kb. félóránként találkoztam 1 autóval.
A Mecseki utakon is alig van forgalom, csak pár turistával találkoztam, pedig nagyon szép a környék. Szóval ajánlom mindenkinek a Kelet-Mecseket (gyalog is)!!! Azt hiszem fogok még arra menni, csak még beljebb (pl. Zengõ)

A sok (több, mint 90%-os) aszfaltos tekerést jól birta a hátsó 2.35-ös Z-max, de a tereptõl sem ilyedt meg;). Szivesen terepeztem volna többet, de annyira nem ismertem az utakat és nem akartam eltévedni.

Táv: 158 Km

#18480
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
A Tényõ-Ravazd közepe szintén lekopasztva.Hogy nem lehetett volna tenni ez ellen semmit???