Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Specialized

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6564 hozzászólás a témában

#121
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Ez az Enduro Evo, ami egy erõsen szteroidozott változat. Mondhatni DH orientáltabb. A normál Enduro 2013-ra karcsúbb lett és a súlyából is vesztett.

#122
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a fekete orok :) ezek az enduro bringak egyre brutalabbul neznek ki, par eve meg ranezesre az am bringakkal is ossze lehetett keverni, most meg olyan, mint egy dh gep lassan.

Posted Image

#123
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

nincsenek kiugróan könnyû vázaik, ez meglepõ. vagyis a Speci eddigi felhozatalát nézve nem meglepõ (mert inkább csinálnak jó bringákat, mint ultrakönnyûeket)

az is érdekes, hogy nem vették át a trendet, hogy a vázon belül vezessék a bowdeneket


a vázon belül bovdenezés igazi állatság.

a 29er stumpy tényleg egész pofás, de a Tig féle kona szebb. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#124
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Szerintem nagyon rendben van a felhozataluk. Talán a BB30 pressfit fura nekem. Akkor már lehetett volna BB86/92, amibe a 24mm-es hajtókartengelyek mehetnének és lehetne hagyományos hajtókarokkal szerelni. (Persze biztos nem nagy gond ez, inkább csak fura nekem.)
Nem vagyok 29er rajongó, de a fekete SJ carbon comp-ot elfogadnám.
Posted Image

#125
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
nincsenek kiugróan könnyû vázaik, ez meglepõ. vagyis a Speci eddigi felhozatalát nézve nem meglepõ (mert inkább csinálnak jó bringákat, mint ultrakönnyûeket)

az is érdekes, hogy nem vették át a trendet, hogy a vázon belül vezessék a bowdeneket

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#126
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Csak egy kis érdekesség, ami véletlenül tûnt fel. Kering a neten jópár fotó a 2013-as felhozatalról, tömegadatokkal. Új 29er merevfarú Stumpiknál tûnt fel, hogy a komolyabb modellek mind a "kuplungos" XT vagy XTR-váltóval szereltek lesznek: Mtbr Forums - View Single Post - 2013 Specialized bike release dates?

#127
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Kerestem én de ezekszerint túl hülye vagyok . . .
Nagyon Köszönöm !
szedrik

#128
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis help bringa cserélés témában!

Van egy 2008 Enduro Expert-em és szeretném lecserélni DH bringára!

Kaptam egy ajánlatot, de nem tudom,h megéri-e

Amit ajánlottak: Használt eladó Santa Cruz VP-Free 2009 DH/FR /XC csere

Viszont rá kéne fizetnem és nálam a labda ajánlanom kéne valami összeget, de nem nagyon vagyok tisztában az értékekkel fogalmam nincs,h megérné -e egyáltalán.

Amit az enyémrõl tudni kell, full gyári minden és a vázon lévõ karcoktól eltekintve hibátlan a vas.

Van esetleg valakinek valami tippje? Nagyon megköszönnöm a segítséget! :)


az avatarban levo csaj is jar melleje? :) teljesen gyari?

#129
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nem kerested eléggé

http://service.speci...-FSR-Manual.pdf

#130
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Google Csak ezt találom de ez a "régi"
szedrik

#131
szedrik5

szedrik5

    vendég

  • fórumtag
  • 107 hozzászólás
Valaki be tudná nekem linkelni a big hit fsr 3 robanttot rajzát pdf ben ?
Már megörülök ,h nem találom
szedrik

#132
waster

waster

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Sziasztok!

Kéne nekem egy kis help bringa cserélés témában!

Van egy 2008 Enduro Expert-em és szeretném lecserélni DH bringára!

Kaptam egy ajánlatot, de nem tudom,h megéri-e

Amit ajánlottak: Használt eladó Santa Cruz VP-Free 2009 DH/FR /XC csere

Viszont rá kéne fizetnem és nálam a labda ajánlanom kéne valami összeget, de nem nagyon vagyok tisztában az értékekkel fogalmam nincs,h megérné -e egyáltalán.

Amit az enyémrõl tudni kell, full gyári minden és a vázon lévõ karcoktól eltekintve hibátlan a vas.

Van esetleg valakinek valami tippje? Nagyon megköszönnöm a segítséget! :)

#133
hemp

hemp

    vendég

  • fórumtag
  • 193 hozzászólás
na. megjött végre a cseretag és jó jó jó. nem is olyan rossz dolog ez a brain, ha mûködik :) innen is küldök egy köszönetet Gulyás Misinek, amiért intézte a dolgot.
stumpjumpa

#134
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Jogos a kérdés. A tagot Gulyás Misinek adtam oda, õ vitte be a specihez. Nem vagyok közvetlen kapcsolatban a forgalmazóval. Kicsit vicces, hogy elõször a - pécsi bolt segítségével - én mentem el az avexhez, de nem volt cseretagjuk, és azt mondták, hogy 3 hét az átfutás. Én meg akkor azt sokalltam. :) Aztán felhívtam a Misit és pár nap múlva leadtam nála a tagot.


ohh, I see
azért kérdeztem, mert a kiskereskedõ is ember. és sokszor sokféle okból nem ápol tökéletes viszonyt az összes nagykereskedõvel, még néha akkor sem, ha a termékeit forgalmazza.
ez a dolog természetesen nem tartozik a vevõre, de sajnos kihatással van rá.
és sokszor végfelhasználók esnek áldozatul annak, hogy a kereskedõ adott esetben trehány/feledékeny/ritkán jár a nagykerbe vagy mondjuk anyagi jellegû nézeteltérése van a forgalmazóval (értsd: tartozik neki) emiatt nem szeret oda járni/ki se szolgálják... bármi megtörténhet. és persze ezt legjobban azzal a fedõsztorival lehet eladni a vevõnek, hogy a "getszi nagyker már hetek óta ül rajta"
félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy minden kereskedõ ilyen, hiszen természetesen nem így van. de egy-két fekete bárány mindenütt akad, ahogy máshol úgy a kerékpár kereskedelemben is.

persze ez nem jelenti azt, hogy a nagykereskedõnél nem lehet hiba, nem mentegetni akartam az avexet, csak nálunk szokássá vált mindenért egybõl a nagykert okolni, és ez böki a csõröm :) (érthetõ okokból persze)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#135
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

biketigger, szerintem a Kellys, de utána kérdezek, ha nem felejtem el. Egyébként repedt karbon vázat cseréltek szó nélkül legutóbb.


már kissé off

saját cuccaikkal nincs is gond, csak ha más alkatrész, pl teló, mint itt is rugóstag ilesmi..

on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#136
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
biketigger, szerintem a Kellys, de utána kérdezek, ha nem felejtem el. Egyébként repedt karbon vázat cseréltek szó nélkül legutóbb.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#137
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Szerintem nem, kapsz újabbat és jobban felszereltet is ennyiért. (Bár ez így kevés infó az alkatrészek pontos típúsa és kora nélkül ez így lutri, azonban biztos ha egy használt bringáért ennyit kiadok akkor azért jobb villa legyen már benne mint egy Tora.
http://apro.bikemag.hu/kereso.html beírod a keresõbe hogy 200000-300000 ft érték közt keressen és látod hogy mit kaphatsz ennyiért.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#138
m a n i a C

m a n i a C

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok!

Szevasztok!

Egy 2004-es Specialized Stumpjumper megér 250.000Ft, ha a következõ dolgok újak rajta:

-Rock Shox Tora villa
-Mavic felnik
-Mavic agyak
-Fox (nemtudom milyen típusú rugós tag) kormányról Lock-olható
-Shimano XTR váltó Deore valtókarok
-Truvativ Hussefelt kormány és hajtás
-Avid Jucie olajos tárcsafékek

Most egy merev KTM-m van, és össztelósokat csak boltban próbálgattam, igazából sosem mentem velük, de szeretnék egyet csak sajnos horror áruk van, vagy a fizum szar...
Nem mai darab a váz de ha valaki ilyet használ írna róla párt sort pro és kontra. Mire figyeljek vásárlásnál.? Bolttulajdonosé a bringa, õ is adná el, gondolom használva is volt a bicó emiatt, de küllemre csak pár szokásos karc van rajta. Tüzetesen még nem vizsgáltam meg mire figyeljek?

Elõre is köszi a válaszokat!

#139
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

kicsit elkanyarodott közben a kérdésemtõl a fonál (mekkora képzavar: D ) de mindenkinek köszi a braines tapasztalatokat!


szerintem több brainessel nem volt gond, mint amivel volt. de én nem a brain rizikója miatt nem beszélnélek rá, hanem magában a brain :) (szerintem elbaszott ötlet 100 nál többet mozgó, nem cc versenyre tervezett bringába) miatt, meg mert kicsi neked a váz szerintem. eldó meg teljesen megbízható.

hemp, annyit jelent a nem mûködés, hogy a propedalt ki-be kapcsolva az égvilágon semmi különbség nincs (a tulaj szerint). A srácok szóltak a forgalmazónak, állítólag nem ez volt az elsõ eset, de szerintük így a jó :D


ez a kelliz forgalmazó vagy a fox ?
mert a kelliznél néha érdekes a garis ügyintézés.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#140
hemp

hemp

    vendég

  • fórumtag
  • 193 hozzászólás
2009 óta használom a comp cipõmet; azon kívül, h a tépõzár meggyengült, elnyûhetetlennek tûnik.

mivel Te vele voltál kapcsolatba, így õt kellene számon kérned.
ugye úgy vannak a lépcsõk, hogy fogyasztó-kisker-nagyker. Te a kiskerrel (GuMi) állsz kapcsolatban, õt kell kérdezni


amikor az elején két-három naponta felhívtam a Misit, akkor nem túl kedvesen kifejtette, h felhívhatom én naponta 5x is, attól nem lesz hamarabb kész a tagom. õ leadta az illetékes helyen, innentõl nem rajta múlik a dolog (mondjuk ez teljesen logikus). a héten jött szállítmány Hollandiából: rossz méretû tagot küldtek, úgyhogy folytatódik a várakozás. totál tehetetlennek érzem magam, amit az is erõsít, hogy Pesttõl 240 km-re lakom.
stumpjumpa