Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Specialized

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6564 hozzászólás a témában

#81
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás
a végfelhasználó dolgát csak az szokta megnehezíteni, hogy egyes cégek/nagykerek termékeit nem minden bolt árul(hat)ja. tudtommal a speci is ilyen (vagy csak volt?)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#82
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hu de alapos, jol forditott, informaciodus kis webshop...

de amugy az tenlyeg igaz hogy vegfelhasznalo ne hivogassa a nagykert, en is utalom. Pont arra van a boltos, majd o tudja hogy hol kell elerni oket.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#83
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Azért az király, hogy se telefonszám se semmi hozzájuk...


Fõoldal | AVEX webáruház

#84
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Azért az király, hogy se telefonszám se semmi hozzájuk...

#85
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
elvileg neked teljesen mindegynek kell lenni, hogy ki forgalmazza, a helyi viszonteladót kell keresned, neked õ a partnered

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#86
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Specit ki forgalmazza itthon? Vice sisakomba kellene szivacs...

Az Avex, ha jól tudom.
Na, míg kimentem vízért lett is válasz:)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#87
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Specit ki forgalmazza itthon? Vice sisakomba kellene szivacs...


Avex

#88
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Specit ki forgalmazza itthon? Vice sisakomba kellene szivacs...

#89
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás

2006-os Epic csapágyait most cserélgettem, a 19x10x5-ös csapágyak szerencsére szabvány cuccok, szaküzletben 1300Ft/db.

A menet megszakítása, hogyan történt, nyomatékkulcs ellenére sikerült?

A csapágyak valóban szokványos méretüek.6802 meg azt hiszem 6804.A menetet gondolom nem nyomaték-kulccsal húzták meg,azért lett elnyalva.

#90
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
2006-os Epic csapágyait most cserélgettem, a 19x10x5-ös csapágyak szerencsére szabvány cuccok, szaküzletben 1300Ft/db.

A menet megszakítása, hogyan történt, nyomatékkulcs ellenére sikerült?

#91
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Szia!Köszi a választ,pontosan a 2.c alkatrészröl van szó.Próbáltam beszerezni,de csak készletben találtam az Avex-töl,igy inkább legyártatom esztergályossal.

#92
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

Sziasztok!
2007-es karbon Epicemen csapágy-csere után megszakították annak a csapnak a menetét,ami összefogja tagot és a vázat és a karbon himbakart.Azt szeretném kérdezni,hogy ha vágok új menetet,akkor az ugyanolyan hosszan maradjon meg a csapon vagy esetleg nem baj ha hosszabb lesz.Magyarul ha jobban meg tudom húzni a kontra-anyát,akkor az össze is húzza a forgáspontokat vagy van köztük valami távtartó ami fix távolságra enged csak összehúzni?!


http://service.speci...-FSR-Manual.pdf

A linkelt doksi alapján a "2.c" csavaron sérült a menet. Ha jobban megnézed a rajzot, akkor láthatod, hogy a csapágyak/váz és bal oldali csapágy/tag között is hézagolók vannak ("1.m" ill. "1.o"). Tehát elvileg vághatnál rá hosszabb menetet is, a hézagolók miatt nem tudnád jobban összehúzni, mint eredetileg. Viszont én nem vágnék rá hosszabb menetet, mert a vágott menet már rövidítené a jobb oldali csapágy felfekvõfelületét, ami nem biztos hogy egészséges...(magyarán a jobb oldali csapágy az általad vágott menetes részen feküdne fel, és nem lennél kicsit sem elõrébb a dologgal, mivel a hézagolók miatt nem tudod jobban összehúzni)

#93
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Sziasztok!
2007-es karbon Epicemen csapágy-csere után megszakították annak a csapnak a menetét,ami összefogja tagot és a vázat és a karbon himbakart.Azt szeretném kérdezni,hogy ha vágok új menetet,akkor az ugyanolyan hosszan maradjon meg a csapon vagy esetleg nem baj ha hosszabb lesz.Magyarul ha jobban meg tudom húzni a kontra-anyát,akkor az össze is húzza a forgáspontokat vagy van köztük valami távtartó ami fix távolságra enged csak összehúzni?!

#94
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Mit kell tudni errõl a Stumpyról?


Semmit,2hete volt az apróban ócsóé

#95
SikiMano

SikiMano

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Mit kell tudni errõl a Stumpyról?

#96
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Teljesen újszerû 2012 Specialized Stumpjumper Carbon bõven félár alatt! « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
itt a két hete olcsón megvett stumpy

#97
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
sajnos vannak egyáltalán nem szabvány specialized csapágyak is.
se metrikus se inch szabványnak nem felel meg...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#98
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Köszi a választ-ez is egy járható út,valószinüleg ez lesz az elsö megoldás,ha nem tudnak beszerezni,akkor muszáj lesz a gyári.

#99
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

Ebay-en találtam már,de ha nem muszáj,akkor inkább itthon venném meg.


Én anno a demo összes forgáspontjának a csapágyát és a hátsóagyban lévõket cseréltem. Kiszeded õket, felírod melyikbõl hány DB kell, viszel egy mintapéldányt mindbõl és elballagsz egy-két csapágyszaküzletbe.
- Nekem az egyikben el voltak alélva a japán csapágyaktól: kiváló minõségûek, de nem metrikus méretek, így nem tartották készleten. Mondtak az egészre 12ezret egy hét múlva érkezett volna meg.
- Bementem a másikba, ott a polcról volt minden 7 ezerért. nem az a minõségi gyártó terméke, de mivel a csapágy fordulatszáma nulla, nem fontos a csúcsminõséget megvenni. Azt a pár fokot amit fordul egy forgáspontcsapágy simán kiszolgálja a legolcsóbb, mert annak is olyan az illesztése.

Ez kb öt éve volt.

#100
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás

Bikes | Mountain Bikes | Road Bikes | Bicycles | Bike Accessories & Cycling Clothing nem hazai, de gyorsabbak a mieinknél és ingyen posta. Én gyakran vásárolok náluk!


Jónak tünik,idáig ez a legkedvezöbb.