Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XC-sek & Maratonisták ide :)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1607 hozzászólás a témában

#1561
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Az én tippem más, de azt az újságban nem akartam megírni, mert ellent mond minden észérvnek!
Menj a hosszún mindig. Elõször meghalsz, de megcsinálod! Baromi jó érzés, és így többet fogsz edzeni. Másodszor meghalsz, mert azt hiszed mehetsz gyorsabban is a több edzés miatt. De megcsinálod, és jól érzed magadat...utánna ;D Még többet edzel, és akkor a harmadik 100km es táv már könnyen menni fog.
Én is így csináltam....de nem kell feltétlenül követni engem:):)


#1562
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

:-[
Lenne egy amatõr kérdésem:
Szeretnék 2005-ben indulni pár maraton versenyen. Mondjuk olyan 2-4 között, az idõmtõl függõen. Melyeket javasolnátok?


Szerintem nem az a lényeg melyiken indulsz, hanem hogy az edzettségednek megfelelõ távot válaszd, és a saját tudásodnak és erõnlétednek való tempót diktáld. Az evésre ivásra meg nagyon odafigyelni, fõleg hosszabb távoknál.

#1563
vendég_SenkiaLfonz_*

vendég_SenkiaLfonz_*
  • vendég
én piros Ben Gay-t szoktam használni verseny és edzés elõtt(mielõtt bemelegítenék) néha után is...szerintem segít...kb 1000 ft körül mozog, és gyógyszertárban, meg Drogerie Marktban is lehet kapni...ja és este ha be vagyok merevedve akkor zöld Ben Gay... :)

#1564
Rolesz

Rolesz

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Amúgy kinek van tapasztalata azokkal a furcsa szagú izomlazító/melegítõ Born krémekkel?
Maratonokon és Xc versenyek elõtt nagyon erõs izomlazító szag szokott lenni... ha már ilyen sokan használják akkor beruháznék a 2005-ös szezonra én is néhányra, csak kérdés hogy melyek a jók és melyiket érdemes venni?


#1565
Rolesz

Rolesz

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Miskolci vagy Borsodi XC és Maratonisták szóljatok ha erre jártok ! Kedvem volna valakivel vagy valakikkel járogatni edzeni és túrázgatni. :P

#1566
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
Szerintem közép esetleg rövid távon nyugodtan indulhatsz bármelyik maratonon.
Nem tudom mit értesz fontos dolgon, de az eléhezésre, folyadékbevitelre is figyelj, nem árt néhány apróság (pótbelsõ, szerszám stb.). Amúgy, ezzel kapcsolatos dolgokról volt szó néhány hónappal ezelött két bikemag újságban.

Az ilyen szintû vitának meg szerintem se sok értelme van.

szammer


#1567
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
:-[
Lenne egy amatõr kérdésem:
Szeretnék 2005-ben indulni pár maraton versenyen. Mondjuk olyan 2-4 között, az idõmtõl függõen. Melyeket javasolnátok?
Van némi hegyi rutinom, a Vértesben tekerek majdnem minden nap, de versenyen még nem voltam.
Van valami fontos fontos tudnivaló a maraton versenyekkel kapcsolatban?
:-[

Kösz!

#1568
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Én meg az Armstrongos könyvben azt olvastam, hogy ha nem elég erõs a hasizmod, akkor az is vezethet derékfájáshoz...
Viszont nekem megszûnt, mikor az elsõ agyat pont a kormány takarásában láttam!
Eleinte nekem is fájt a derekam...

#1569
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
úgy tudom a derékfájás a tartós megterhelés következménye, nálam is szokott jelentkezni 60-70km után.
úszással szoktam fellazítani, nálam heti 1 alkalom is csodát tesz. ha tényleg rendszeresen úszom akkor elõ se jön a fájdalom



#1570
Lenco

Lenco

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hátfájéshoz: nekem szintén fáj a hátam sok tekerés után, de minden 20-30 km után kissebb "hátlazitással" elejét lehet venni az egésznek. Ezt menet közben simán elvégezheted, sebességet sem vesztesz igazán. Persze ezt csak egyenesebb sima terepen tudod csinálni. (legalábbis én ezt a módszert használom, ha valakinek nem vállik be, vagy nem tetszik akkor ne foglalkozzon velem)

cc-sek ugrálásához:én is szeretek ugrálni meg dh-zni szabad idõmben. Ha profi vagy ügyesebb dh-sokal mész együtt biztos elleshetsz rengeteg olyan dolgot amit te is felhasználhatsz versenyen.

#1571
Janiii

Janiii

    vendég

  • fórumtag
  • 210 hozzászólás
Én kifejezetten szeretek ugratgatni. Bár nem az enyémmel mer odavágnám. A bringás haverjaim 95%-a vagy dh-s vagy 4x-os. Kölcsönkérem a gépet és usgyi. Szal nekem senki se mondja h. az xc-sek bénák báz

#1572
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A derék és hátfájás, nem csak a rossz tartástól lehet, hanem pl. a nagy áttételek hajtásától is. Hosszú távon elõ szokott nekem is jönni a derékfályás, ezért inkább pörgetek a lazább sík szakaszokon, s ahol kell ott meg ráállok a pedálra. Jó mondjuk egy XC versenyen ing-gatya, és nem foglalkozok vele, mert rövid, de maratonon gáz, ha fáj a hát.

#1573
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás

Szerencsére Skiri megelõzött, mielõtt egy hosszabb monológot írtam volna. Sztem itt is maradni kellene az eredeti nyitótéma kitárgyalásán, és nem a cc-dh-free ki a jobb vitát elkezdeni. Elég topikban olvasgattam már. Akinek mégis ez a perverziója, az húzzon egy nyugodt sarokba, és ott verje ki...a feéjébõl, hogy ide írogat.
>:(Vagy Ontopik, vagy Close >:(
Én maradnék az Ontopiknál
Itt a maratonos cc-s témákat tárgyaljuk ki.
Üdv:thy


;D ;D ;D
Szóval:
Akkor kérdezek:
Azt vettem észre, hogy maratonok és TT-k után, de ha hosszabb távot tekerek akkor is a hátam és a derekam bizony erõsen fájni kezd.
Gondoltam arra, hogy a rossz testtartás miatt van. OK, de akkor mi a helyes?
Próbáltam rövidebb stucnit tenni a gépre, a kormányt még a hajlítottról nem cseréltem le egyenesre, de már erre is gondoltam.
Ha a testhelyzet rossz, akkor mi lehet a helyes??
Többet kéne edzenem "derékra"? ;) ;D ;D

#1574
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
én bírom a dh-sokat, a freeridereket, az xc-seket, a maratonosokat, a triálosokat, az országútisokat is, ésatöbbi....
mindegyikben más a jó. felesleges keresni, hogy melyik a jobb...
akkor tudod becsülni a másik ágat is, ha kicsit belekóstolsz abba is...

a lényeg, hogy bringázz, és érezd jól magad :D
az, hogy melyik szakágban, az már egyéne válogatja....nem lehet mindenki dh-s, vagy xc-s....ésatöbbi

peace

#1575
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
csak a francért nem értem hogy kerültek már megint ide a dh-sok. ja látom, fuckbkv okosan idehozta. csak azt nem tudom még minek.
hiszen 2 más sportág, teljesen különbözik, egy dolgot leszámítva, hogy mind a 2 biciklivel történik.
és jellemzöen nem egy dh-s hozta ide. mert pont õk a jóarcok, akik nem fikáznak folyton más sportágakat, hanem jól elvannak mindenkivel.
de ez megint nem ide tartozik.
ne keverjük már a sz@rt folyton kéremszépen......

#1576
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás

cc-sek sem feltétlen bénák az ok. De 99%-uk semmi mást nem nyomat. Pedig ha lenne egy kis ugráló bicójuk is, azzal technikát is tanulhatnának, amivel a marathonon, vagy xc versenyen is jobban tudnának menni.

én xc-s vagyok, meg maraton rlz, és van egy állatkodós bringám, azzal szoktam gyakorolni a dh-sokkal meg a freeride-sokkal, yo :D

#1577
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás

példa:
építettünk northshoret. elõszörm mindenki parázott mer keskeny és leesünk mi lesz. xc-s srác kijött, nézte nézte "végig kéne menni". és odament és elsõre tök magabiztosan végigment a keskeny kis izéken.
szal cécések se bénák ne hogy azt higyjük!


köszi Matt ;) :D

#1578
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
szerintem is skiri fogalmazta meg legjobban és .

egyedül azt nemértem, hogy minek ez a topic
mert a versenyeket túrákat úgyis mindig az adott versenyes topicban vagy netán a bringás lányokban tárgyaljátok ki
a kerékpárral kapcsolatos kérdések elférnek a tech rovatban
szal... ???

nem azért mondom mert szúrja a szemem, hisz teljesen mind1 nekem, hogy egy topiccal több vagy kevesebb van a többi száz mellett, de ebbõl tényleg csak a viták lesznek...
szerintem.

#1579
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás
Szerencsére Skiri megelõzött, mielõtt egy hosszabb monológot írtam volna. Sztem itt is maradni kellene az eredeti nyitótéma kitárgyalásán, és nem a cc-dh-free ki a jobb vitát elkezdeni. Elég topikban olvasgattam már. Akinek mégis ez a perverziója, az húzzon egy nyugodt sarokba, és ott verje ki...a feéjébõl, hogy ide írogat.
>:(Vagy Ontopik, vagy Close >:(
Én maradnék az Ontopiknál
Itt a maratonos cc-s témákat tárgyaljuk ki.
Üdv:thy

#1580
Lenco

Lenco

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
ámen.
szívembõl szoltál :)