Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XC-sek & Maratonisták ide :)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1607 hozzászólás a témában

#1581
skiri

skiri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás

Nincs elég megosztottság a bringások között?
Kellett még egy topic?

Én tisztelem a DH-st, mert le mer jönni olyan helyen, ahol én nem merek, nem tudok. Õ nem mászik, mert nem "dolga".
Én tisztelem a triálost azokért a trükkökért, amiket tud, a rengeteg kitartó ismétlésért, gyakorlásért.
A dirtest a szaltóért.
A maratonistát pedig a kitartásért, elszántságért, állóképességért.

De hogy melyik gizdább?? Miért lenne menõbb az aki 3 perc alatt ér le a hegyrõl, mint aki 3 óra alatt lenyomja a 100-as maratont?

És maradok cc-s, mert szeretem a természet nyugalmát, szeretek felfelé szenvedni és lefelé gurulgatni. Ettõl még nem leszek se több, se kevesebb, mint bármelyik free a fogason.

És végül. Ha nem meggyõzni próbálnátok a másikat, hogy ti vagytok a gizdábbak, hanem inkább keresnétek a másik szakág szépségeit, sokkal hamarabb jutnátok el ugyan oda.

Hegyibeszéd vége! Haza lehet menni! ;D

#1582
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Úgy látom sikerült összeugrani egy tök felesleges dolgon:mindkettõnél tekerni kell és mind a kettö BICIKLI!!!
Nem kellene hasonlítgatni,mert mindennek van visszája is.Ez a vita évekig is elhúzódhat,fõleg ha eggyes szavakon lovagoltok.
Nekem(xc-maratonistának)a legjobb haverom egy idazi DH-s,mégis rengeteget tekerünk együtt hegyekben is és bemegyek a kórházba látogatni a nyílt orrcsonttörését is....
Ennyi.
Ez a topik ne errõl szóljon :-\

#1583
Lenco

Lenco

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Üdv all
Szerintem felesleges ebben a topicban a 2 stílust öszehasonlitani. Itt elég ha csak cc lesz. Nekem semmi bajom a többi stílusal tisztelem õket is.

Ezen kívül Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei cc sek mondhatnak nekem jó helyeket, vagy mehetnénk együtt tekerni.
üdvözlet, egy ujjonc


#1584
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ujabb cc vs dh topik?
ejj ejj.
nemkéne. :-X

#1585
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Don Gabi:Távol áll tõlem a kötekedés csak javítok pár dolgot ami leginkább csípi a szemem az az hogy nem számít a súly..igenis számít mert minél könnyebb egy dh gép annál könnyebb vele kanyarodni ugrani és sprintelni..nem hiába van szétfurkálva egy csomó cucc verseny dh gépeken meg full dura ace drive train..
A másik meg az hogy miért kéne egy downhill géppel felfele menni amikor azzal lefelé kell?És miért kéne cc géppel dh versenypályán lejönni?De igaz nem szabad összehasonlítani.. ;)

Ja és fuckbkv:Egy használható dh bringa ugyan annyiba van mint egy használható cc bringa..hidd el ;)

#1586
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Ha nem volt érthetõ, használd az alábbi helyettesítõ szót:
több= sok
így lehet, hogy már jobban érthetõ

#1587
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
fuckbkv:
ha az elõzõ postodban rendre kicserélném a fríí-t xc re és fordítva, akkor az én véleményem látnád

mindenki szeretne fejlõdni, ha jut több gépre akkor úgy ha nem akkor szerényen de próbálkozik...
ezvan

ez az egész hogy jön az XCsek ide topikhoz

???



#1588
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

Egy XC-s azért több olyan helyen lejön ahol a DH-s, de a DH-s a fele annyin sem képes fölmenni a saját gépével, mint az XC-s.


Na ezt nem igazán értem. Egy xc-s miért jön le több helyen mint egy dh-s?

#1589
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Véleményem szerint már az alap megközelítésetek is hibás!
XC, maraton: ez szerintem nem csak arról szól, hogy nyomjuk mint állat! Aki maratonozik, az általában a természetet is figyeli, nem csak elszáguld az utkon. Az XC-s versenyzõknél természetesen kemény pontokért megy a dolog, de most õket egyelõre hagyjuk.
Gondoljatok bele: lefelé mindenki tud gurulni. Ki gyorsabban, ki lassabban. Na de fölfelé??? Kemény izom és tüdõmunka, jó állóképeséget is igényel. Az XC és DH gépeket meg nem érdemes összehasonlítani, nem ugyanarra valók. Egy DH géprõl nem tud letörni a váltó? Miért? Én már láttam ilyet! Az XC gépek nem csillagrombolók, mint a DH-k, könnyebbek, vékonyabbak, a súly megtakarítás értékes másodperceket jelent. Persze, hogy a könnyebb és vékonyabb alkatrész hamarabb törik. A DH-nál meg minél nehezebb a gép, annál nagyobb a lendületbõl eredõ energia.
Ne felejtsétek el: Egy XC-s azért több olyan helyen lejön ahol a DH-s, de a DH-s a fele annyin sem képes fölmenni a saját gépével, mint az XC-s.
A Maratonokról meg annyit:
Nyílt verseny, ahol a legtöbben azért indulnak el, hogy azt a hegyet, amit eléjük raktak, legyõzzék. Mind fölfelé, mind lefelé. Az már eleve elismerésre méltó, ha valaki szintidõn belül az adott távot teljesíti.
Aki Xc-zik, az nem fog lépcsõkön és padokon ugrálni, mert más a stílusa.Viszont az téves gondolat, hogy a kerékpárkezelés technikáját nem lehet megtanulni XC közben. Nagyon is meg lehet. Az ösvényeken mindíg ott van a fa, ami soha nem akar odébb ugrani, és rohadt gyorsan közeledik, ott vannak a vízmosások, patakok, köves és sáros ösvények. Ezekhez is ugyanúgy kell technikai tudás,-mind fölfelé, mind lefelé- mint mondjuk a Dirt-hez. Ezt viszont a parkokban nem fogod soha megtanulni. Már csak azért is, mert a maratonon sokkal nagyobb a sebesség ezeken a helyeken, gyorsabban és jóval elõbbre kell gondolkozni.
Szóval már az alap megközelítés is sántít.

#1590
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
ja a többi fríí ágazatok nyomatják!

Egyébként meg én ismerek néhány (de tényleg kevés (sajnos?) ) fríí arcot, akiknek van xc bicójuk is. Tegyük hozzá, hogy egyik sem lakik a Sípálya alján, tehát szeretnének erõsödni is. És ezeket az arcokat nem látot a fogason xc bájkkal, mert akkor feltekernek... de az ugráló bicókkal nem fognak feltekerni, mert akkor nem azért mennek ki hogy a tekerésben fáradjanak el...

Én is tervezek pl. egy óccsó xc bicót összepakolni, és néha azzal kijárni hegyre... a mostani kis ugráló bájkommal is jobban/gyorsabban megyek fölfele mint mások... na ezzel nem aszondom, hogy föltekerek a sípályán, de az, hogy valaki gyökkettõvel teker föl Normafánál, azok nagy részérõl lerí, hogy a sípálya tövében laknak!

#1591
Litespeed

Litespeed

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 343 hozzászólás
  • LocationBudapest
Bocsánat, ha lelkedbe gázoltam a szûk látókör kijelentéssel. De csak az alapján gondoltam amit írtál.

Gizdább cselekedet??? Kinek mi...

Az elsõ hozzászólásdra visszatérve:
Én fos bringával nem DH-znék! Mivan ha 1 leérkezésnél széttörik alattam?
Szeintem az XC-ben nem törik több alkatrész mint DH-n. Ha ez így egyáltalán mérhetõ...
Amúgy 1 DH bicóról NEM TUD letörni a váltó...
Az, hogy szerinted a dh/street/dirt "feltörekvõbb" az 1 dolog, de azt se felejtsd el, hogy Magyarországon vagyunk!
Ráadásul az egész hozzászólásnak köze nincs az általatt idézetthez.

#1592
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
" De 99%-uk semmi mást nem nyomat."
ezt jólmegaszontad ;D
mert a frii arcok talán nyomatnak mást? ja persze a többi frii mûfajt ûzik, de hány fogasos arcnak van XC gépe??

mert ha az xc hogy feltekersz a hegyre akkor én is dh-s vagyok mert legurulok ;D

#1593
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

Mennyibe van egy használható dh bringa?


Persze többe, mint egy xc bájk. De ha azt veszed, 30 ezer huf-os bicóval is lehet déházni. Persze gyökketõvel, meg ráz mint az állat, meg fapados és örülsz, ha a pálya aljára leér egészben a bicó. De ugyanúgy xc-re is ha 30 ezres bicóval mész, fapados, nehéz lesz, a kövektõl itt is mehet 8as a kerékbe, stb.

De hogy is volt a idei, vagy tavalyi Bánya Extrémeken (asszem ott volt) ? Hogy egy gyerek a félteszkó bicójával (nem érhetett 50nél többet, és merevfarú) odavert egy jópár déhást, akik csak lestek, hogy mivan?

Ha valaki tud, az tud szarral is!

#1594
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Te meg olvashatnál pontosabban! Hol montam én hogy gizdább bicó?? :o Gizdább "cselekedet"!

Egyébként meg aki 5tel meg föl, kezdõ? Akkor mennyivel mennek föl pl. a Csillebérci xc-s pályán a faház melletti jó kis csúszós fölfelén? Mert aki azon 15-tel fölmegy azt megtapsolom!! De komolyan!

És visszatérve gizda bicó : dirthez se kell zoom meg pizzafék ;D

#1595
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Azért egy xc verseny mégis nagyobb tömegeket mozgat meg, itt a résztvevõkre gondolok.
Külföldön a pedig nézõk száma is szép. Meg csak olcsóbb részt venni egy maratonon mint dh-n.

Mennyibe van egy használható dh bringa?

#1596
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Nah akkor az elsõ hozzászólásodhoz egy kis kritika..aki öttel megy fel az igen kezdõ..
És hogy kevésbé kell "gizda" bringa?Ez szimplán hülyeség..meg hogy gizda..igen ha neked azt jelenti a gizda hogy professzionális akkor igaz amit írok ha meg azt hogy pizzafék meg zoom akkor az biztos gizda..
És valszeg azért mennek maratonra mert szeretnék megnézni hogy kûzdenek az emelkedõn/lefelén..
Szerintem nekik ez a menõ..

:-*

#1597
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

Nézz meg egy kinti XC versenyt..ott jobban mennek lefelé mint te azt lefogadom.. :-X


Ezt nem vitatom. De azért nem kell így leugatni, amikor finoman véleményt fejtem ki, és nem azt mondom hogy "sok hülye xc-s, inkább déháznátok"

De hogy az eredeti véleményemre visszatérjünk:

Rusty aszonta "jó látni, hogy jönnek többen xc-zni, még családok is"
Én erre aszontam "ja, de más ágak gizdábbak, azokat a jónép inkább lesi"

Ettõl szûk a látóköröm? Miért szûk a látóköröm azért, mert aszondom hogy a triál menõbb? Talán cross-contryban verseny/maraton közben duplákat ugrasz x-uppal meg felugrálsz lépcsõkön?

#1598
Janiii

Janiii

    vendég

  • fórumtag
  • 210 hozzászólás

Ja, de ne felejtsd el, hogy a street/dirt/4x/dh/trial sokkal inkább feltörekvõ ágazat, mint az xc... tudod, fölfele menni 5-tel nem olyan gizda, mint lefele 70-nel, vagy átugrani ezt-azt, felugrani erre-arra... ja, és ne felejtsük el, hogy kevésbé kell igényes bringa, és ált. egy esés után nem lessz semmi baja. Nem úgy egy xc-s bringával, amivel ha elesnek az xc-sek, már elállítódik/letörik a váltó, stb. ...


Szerintem 1 család(5 fõre gondolok) nem megy el 1 dh versenyre Caprine bicajjal ami 45 e. ft és a 45 éves néni meg a 12 éves kislany nem ugrat le a 2 méteres letötésen. De sokkal szivesebben túráznak egy versenyen.

#1599
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Istenem, miért kell kötekedni?
Nézz meg egy kinti XC versenyt..ott jobban mennek lefelé mint te azt lefogadom.. :-X

#1600
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
cc-sek sem feltétlen bénák az ok. De 99%-uk semmi mást nem nyomat. Pedig ha lenne egy kis ugráló bicójuk is, azzal technikát is tanulhatnának, amivel a marathonon, vagy xc versenyen is jobban tudnának menni.

Egy átlagos ember inkább nézi, hogy hogyan jönnek lefele a hegyoldalba, vagy inkább nézeget egy triálost hogyan ugrál a padokon, vagy egy dirtös a duplákon, minthogy végignézzen egy xc versenyt, ahol gyakorlatilag semmi extra sem történik. Én már voltam pár xc versenyen (persze nézõként), esküszöm majdnem elaludtam. Direkt a lejtõkhöz álltam és hajráztam, hogy engedjék a bicót, ne fékezzenek... nem mondom, persze kell techina az xc-hez is, mert kihúzott nyereg+orresõs geoval én szinte sehol sem mennék le.