Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XC-sek & Maratonisták ide :)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1607 hozzászólás a témában

#1601
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Egy szóval nem mondtam hogy bénák vagyunk.
Amit az elõbb írtam azt úgy értettem, hogy legnagyobbrészt az kell az adott szakágakhoz. Izom is kell a dirthöz persze, hisz anélkül nehezen csinálnák a trükköket, a cc-sek meg az elsõ kisebb sárfoltban elesnének technika nélkül, v nem tudnának végigmenni egy ösvényen az erdõben.

#1602
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
azért az ügyesség nem feltétlen igaz. úgy értem hogy kell azért bõven technika az xcnél is.
példa:
építettünk northshoret. elõszörm mindenki parázott mer keskeny és leesünk mi lesz. xc-s srác kijött, nézte nézte "végig kéne menni". és odament és elsõre tök magabiztosan végigment a keskeny kis izéken.
szal cécések se bénák ne hogy azt higyjük!

#1603
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Sztem a két ág kétféle tulajdonságot igényel. A dirt, dual, és tsai ügyességet, és sok-sok gyakorlást. Az xc, maraton pedig izmot, és sok-sok edzést. Ezért szvsz nem lehet ilyen szinten összehasonlítani a kettõt, az egyikhez ilyen bringa kell, a másikhoz olyan.

#1604
Litespeed

Litespeed

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 343 hozzászólás
  • LocationBudapest

tudod, fölfele menni 5-tel nem olyan gizda, mint lefele 70-nel, vagy átugrani ezt-azt, felugrani erre-arra... ja, és ne felejtsük el, hogy kevésbé kell igényes bringa, és ált. egy esés után nem lessz semmi baja. Nem úgy egy xc-s bringával, amivel ha elesnek az xc-sek, már elállítódik/letörik a váltó, stb. ...


Ne haragudj, de ezt te sem gondolhatod komolyan!

Ebbõl látszik, hogy mekkora átok a szûk látókör.

Rakovics Márton

#1605
fuckbkv

fuckbkv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás

Egyre több embert látok versenyeken. Szilvásváradon pl láttam 1 egész családot a 45-ös távon. No meg még a jövö reménységei ..


Ja, de ne felejtsd el, hogy a street/dirt/4x/dh/trial sokkal inkább feltörekvõ ágazat, mint az xc... tudod, fölfele menni 5-tel nem olyan gizda, mint lefele 70-nel, vagy átugrani ezt-azt, felugrani erre-arra... ja, és ne felejtsük el, hogy kevésbé kell igényes bringa, és ált. egy esés után nem lessz semmi baja. Nem úgy egy xc-s bringával, amivel ha elesnek az xc-sek, már elállítódik/letörik a váltó, stb. ...

#1606
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 hozzászólás
meg lehet, nem is a techbe...


#1607
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Ez tenyleg nagyon jo, es klassz hogy egyre tobb az erdeklodo. De igazabol nem ertem hogy mit tudnank erre valaszolni

#1608
Janiii

Janiii

    vendég

  • fórumtag
  • 210 hozzászólás
Egyre több embert látok versenyeken. Szilvásváradon pl láttam 1 egész családot a 45-ös távon. No meg még a jövö reménységei ..