Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XC-sek & Maratonisták ide :)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1607 hozzászólás a témában

#41
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Hello Franci!
Nekem is már megfordult ez az õrültség a fejemben, csak tényleg segítõk kellenek hozzá, a sok motyó miatt. Nyilván egyes napokon többet is lehet menni (ahol a terep engedi). Neked a sorozatterhelés meg úgyse gond, amiatt én nem aggódnék.
Sok sikert hozzá.

Bocs, ha már belekvartyogtam, próbálok segíteni is:
Szarvas Mátyás tavaly év végén futotta a végig ezt az útvonalat, remélem találtok hasznos infót a honlapján, vagy akár szerintem õt is megkereshetitek, biztos nem hajt el benneteket:
http://www.kektura.hu/index.xml

#42
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A Salzkammer 200 az lite ehhez képest. És a Transalpot se hasonlítgassátok, mentetek már többnapos montin egyáltalán? Nagyon más, van support, sok a sotter, könnyen tekerhetõ - itt meg 14324szer fogod átemelni a bringát a fatörzseken egyes szakaszokon. Elméleteket gyártotok, háttértapasztalat nélkül, de zsizsinek igaza van, menjetek neki, én gratulálni fogok, s õszintén drukkolok a sikereteknek, de jelenleg itthon nincs bringás aki ezt egyben, szépen, lenyomná. Ha 2-3 naponta befigyelne egy pihenõnap, reálisabbá válna a dolog.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#43
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

mikorra tervezitek letekerni? :)

Szia!Ha már nem lesz sár meg hó(pl Dobogó-kõ) a hegyekben.Nekem jo bármikor mert nem nyári szüneten vagyok : )
Egy olyan idöszak kéne ahol 2 hétig nincs verseny, talán Pilis-kupa után.De nem csak tölem függ,másik 3 emberrel is egyeztetni kéne.(akiknek a személye még nem tisztázott).Amugy van aki benne lenne, egyikük Salzkammergutot már lenyomta a 200-ason,nagyon jo helyen,de ö csak évvégén , szezon után.Mondtam neki hogy oké,én lenyomom még most vmikor év elején,és csinálunk mégegyet évvégén is.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#44
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
mikorra tervezitek letekerni? :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#45
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Köszi balu75 ! Végre vki aki pozitivan áll a dolgohoz : )

MJani01: Trans-Alp és a Crocodile Trophy se maraton,az is tura,mégis letekerik. Igaz ez két Trans-Alp egyszerre,azonos idö alatt, dupla szinttel.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#46
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Szerintem meg teljesíthetõ, az a kérdés mennyire vagy felkészülve, milyenek az alapok.
Ha egy jól alapozott és speciálisan a több naposra vagy felkészülve akkor gond nélkül menni fog.
... Ha már valaki úgy indul neki, hogy nem lehet megcsinálni az persze hogy gyenge és nem is fogja ....
Egy kocabringás persze, hogy nem tudja letekerni a napi mondjuk 5 órát, 10-12 napon keresztül.

Ahogy elgondolkodom ... a Trans-Alp-ot és a Crocodile Trophyt sem tekerte le még senki ember fia ...

Persze segítõ és elõre leszervezett szállások és jól felépített itiner, el engedhetetlen a sikerhez.

Részemrõl ennyi a vélemény!

Neked se menne...
Ez nem maraton. Kék túra, mindenen át.


A sebesség mindent megold.

 


#47
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Szia tbence!

" Csak egyszer jutnék már el egy külföldi versenyre..." azért lehet Mo.-n is ütös etapot csinálni.

Én például azt vettem a fejembe hogy:

Országos Kéktura végigjárása kerékpárral!



tbence: van kedved a teszt etapra eljönni, ha már nem lesz hó meg sár? 167km és 4830 szint, beválallod? :D ............................


Szerintem meg teljesíthetõ, az a kérdés mennyire vagy felkészülve, milyenek az alapok.
Ha egy jól alapozott és speciálisan a több naposra vagy felkészülve akkor gond nélkül menni fog.
... Ha már valaki úgy indul neki, hogy nem lehet megcsinálni az persze hogy gyenge és nem is fogja ....
Egy kocabringás persze, hogy nem tudja letekerni a napi mondjuk 5 órát, 10-12 napon keresztül.

Ahogy elgondolkodom ... a Trans-Alp-ot és a Crocodile Trophyt sem tekerte le még senki ember fia ...

Persze segítõ és elõre leszervezett szállások és jól felépített itiner, el engedhetetlen a sikerhez.

Részemrõl ennyi a vélemény!
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#48
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Meg lehet csinálni, de nem ilyen idõbeosztásban. Kellenek pihenõnapok. A folyamatos terhelést nem fogjátok bírni. Évente csinálunk 2-3 ezer km-es túrákat, ahol minden nap tekerünk, de ezek jórészt aszfalton és dózeren mennek. (Igaz, mi visszük a felszerelésünket is.)
Az általad tervezett túra nagyon megerõltetõ, mind fizikailag, mind mentálisan. Mindenesetre egy nagyon érdekes teszt lesz azoknak, akik nekivágnak. Megismeritek magatokat, a korlátaitokat. /Félek, elég hamar./ :)
Hajrá, de csak ésszel!

#49
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Van egy jó pszichiáter és egy sebész ismerõsöm. Ha gondolod, segíthetnek a probléma megoldásában.:D


Ennyire ne biztassatok már,végén még lazára veszem a figurát és egyszerre akarom letolni megállás nélkül... :)

Egy probát akkor is megér,ez a poén,megprobálni ha bejön akkor majd következöre jöhettek ti is : )
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#50
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Bizunk a jo idöben : ) Ha meg mégsincs akkor elhalasztjuk, amig fel nem szárad.
24óráson mennyit tekert le a solo gyöztes? Hány km-et? ugy számoltam hogy olyan 440-et, szoval az 1100 egy hét alatt nem olyan gáz.(bár ebben sokkal több a szint)

Pro Bike Gear: végig toljuk majd,csak hozzunk össze egy csapatot (4fõ) ,és legyen száraz,aztán beszámolunk
: )

Van egy jó pszichiáter és egy sebész ismerõsöm. Ha gondolod, segíthetnek a probléma megoldásában.:D


#51
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
Mi van?:scared:
Ti õrültek vagytok? Egy olyan embert mondjatok, aki ezt végigtolta normálisan, és még él!

#52
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

(...)mi van az elõre nem kiszámítható dolgokkal pl. idõjárás?


Bizunk a jo idöben : ) Ha meg mégsincs akkor elhalasztjuk, amig fel nem szárad.
24óráson mennyit tekert le a solo gyöztes? Hány km-et? ugy számoltam hogy olyan 440-et, szoval az 1100 egy hét alatt nem olyan gáz.(bár ebben sokkal több a szint)

Pro Bike Gear: végig toljuk majd,csak hozzunk össze egy csapatot (4fõ) ,és legyen száraz,aztán beszámolunk
: )
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#53
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ezt nem nyomod le. :D Õszintén szólva már az elsõ etap se gyenge, de egy erõs bringás is, legkésõbb a 3. nap végén feladná. A teszt semmit sem jelent, ezekbõl bármelyik lenyomható - egyszer. Szerintem ide nem segítõ kell, hanem egy csapatorvos, aki folyamatosan intézi a vércserét és beszerzi az epót.

Én hinnék Danténak!
Másképp mondva
Én hinnék egy fanatikusnak ha már õ is azt mondja hogy nem nyomjátok le. Arról már nem is beszélve hogy mi van az elõre nem kiszámítható dolgokkal pl. idõjárás?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#54
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Ezt a fogadás dolgot szerintem ne erõltesd.:) Kérdezd KeX-et vagy Burce-t, mert õk ketten a dunántúli szakasz jelentõs részét megcsinálták! Majd elmesélik, hogy is van ez.


Köszi öket majd megkérdezem.
Szeretem az ilyen lehetetlennek tünö helyzeteket,pont ez ami lázba hoz!

Az tényleg ugy lehet ahogy Dante irta:1 nap nem jelent semmit.Akkor azt kéne hogy nyomunk 5napon át minden nap egy Szárliget - Visegrádot 167km-el(4830mszinttel) ,és ha azt kibirjuk akkor menni fog ez is.

Szoval arrol hogy mi az ami lehetetlennek tünik,de megoldhato:

OFF: hányan indultak volna el Bristolbol(Anglia) - Magyarországra (össz táv 1950 km) ugy hogy az auto:

1.Nem volt kuplung(indulás elötti este elszakadt a kuplung bowden)
2.hengerfejes volt
3.zárlatos akkumulátorral

És hazajöttünk vele.Igaz hogy Dovernél röhögtek mint az állat amikor áttoltam a kocsit az ellenörzö bodénál.Rendes volt az angol határör mert segitett tolni : ),aztán olyan 3km/h-nél már bevette az egyest,onnan meg már lehet váltani kuplung nélkül is.És még a kompra is felálltam vele.

Aztán 1000km-re Mo-tol eldurrant egy vizcsö(ha hengerfejes sajnos ez az átka : ), jött a tréleres ember és levitt a pályátol.Szerencsére volt nála egy elfekvö vizcsöve azt 20 perc alatt belesufniztam a kocsiba(még most is azzal megy:) ,és már mentünk is tovább,még 12 óra ut hátra volt.

A zárlatos akkumulátor azért is volt szivás,mert kuplung néklül el lehet ugy indulni hogy leállitod a motort, beteszed 1-esbe,és ráöninditozol.Ha sikon állsz elindul.És mivel mi öninditozni se tudtunk,igy maradt az hogy nem állitottam le,és betolni annyira hogy guruljon olyan sebességel mint 1-esbe megy alapjáraton,akkor már elkapta,gáz és lehetett váltani
: )

Bocsi a kis kitéröért,remélem az admin nem eszi le a fejemet érte,na meg a többiek se : )
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#55
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Ja igen...le kellene már szednem azt a mondatot...tavaly is voltam 2 szlovák versenyen:)

Amugy augusztus környékén én simán bevállalnám ezt a könnyed kis túrát:)
Sajna most még suli,vizsgaidõszak,nyári gyakorlat patikában....szépen sorban július végéig, szóval örülök ha a versenyekre el tudok menni.

#56
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Az elsö etap "sik" viszonylag kevés a szint.Aztán amikor elérjük Visegrádot aznap csak 100-at mennénk.
Azt aláirom hogy az utolso napot azt valszeg felezni kell majd,de akkor is 1 hét szabival telljesithetö:)

Mibe fogadunk? :D

Ezt a fogadás dolgot szerintem ne erõltesd.:) Kérdezd KeX-et vagy Burce-t, mert õk ketten a dunántúli szakasz jelentõs részét megcsinálták! Majd elmesélik, hogy is van ez.


#57
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Ez elég kivitelezhetetlen a végén a Zempléni szakaszokról tudnék mesélni indultam már ott egy pár Zemplén 50tt bringával.Igen kemény a terep kb ha 15-16km/h tempóval haladsz az igen jónak mondható,de ez is ugy hogy ismered a terepet és az utvonalat.

#58
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Hány órát akarsz naponta tekerni? Csak azért, mert a 3.nap legalább 10 óra, de inkább több.


A sebesség mindent megold.

 


#59
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Ezt nem nyomod le. :D (...)


Az elsö etap "sik" viszonylag kevés a szint.Aztán amikor elérjük Visegrádot aznap csak 100-at mennénk.
Azt aláirom hogy az utolso napot azt valszeg felezni kell majd,de akkor is 1 hét szabival telljesithetö:)

Mibe fogadunk? :D
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#60
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ezt nem nyomod le. :D Õszintén szólva már az elsõ etap se gyenge, de egy erõs bringás is, legkésõbb a 3. nap végén feladná. A teszt semmit sem jelent, ezekbõl bármelyik lenyomható - egyszer. Szerintem ide nem segítõ kell, hanem egy csapatorvos, aki folyamatosan intézi a vércserét és beszerzi az epót.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)