Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

XC-sek & Maratonisták ide :)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1607 hozzászólás a témában

#21
zsééé

zsééé

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
húú már alig várom, mi mindjárt indulunk Szilárdal Egerszegre. ZKSE-bõl is sokan jönnek ki, mondjuk a fele fotóz meg segít, szóval többen leszünk mint az osztrákok:D:D:D

Tavaly 17 magyar indult minden korcsoprtot együttvéve.

Múlt héten a bringaexpón beszéltem ismerõsökkel-barátokkal-haverokkal, kb 25 embert tudok aki jön, közöttük Parti Joe és Sziszkó, A fél Meditech, és BB, Meridások, KTM(õk nem mondták 100-ra) Fillari, Cube és persze a ZKSE ... jó kis derbi lesz ...

Így nem csak azt hallod majd, achtung-achtung ... vagy Pozor-Pozor (mert Szlovákokra is lehet számítani) lesz majd a megszokott Bal vagy Jobb :)

Az ELIT 9 kört megy .... JUJJJ ... én csak öregember kategóriában nyomulok majd :)


http://teamzkse.hu/ A csapat!

High5 - szerintem

#22
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Erre a túrára a Hozé lámpa kötelezõ viselet
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#23
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Meg a 150+ etapokhoz nem árt egy jó lámpa, mert csúnyán bent lehet ragadni az erdõben.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#24
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Szerintem: olyan cipõt válasszatok, amiben a gyaloglás is megy (pl betonlépcsõkön, sziklás helyeken).

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#25
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás
A 2. 3. és 4. napra én is beszállnék
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#26
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
ha kékesnél jártok ,csatlakozom Egerig
az már nem sok

#27
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

nem gondoltam, hogy ennyire népszerû ez a verseny :)
aszittem' csupa Jürgenek és Hansok lesznek a mezõnyben :)


Tavaly 17 magyar indult minden korcsoprtot együttvéve.

Múlt héten a bringaexpón beszéltem ismerõsökkel-barátokkal-haverokkal, kb 25 embert tudok aki jön, közöttük Parti Joe és Sziszkó, A fél Meditech, és BB, Meridások, KTM(õk nem mondták 100-ra) Fillari, Cube és persze a ZKSE ... jó kis derbi lesz ...

Így nem csak azt hallod majd, achtung-achtung ... vagy Pozor-Pozor (mert Szlovákokra is lehet számítani) lesz majd a megszokott Bal vagy Jobb :)

Az ELIT 9 kört megy .... JUJJJ ... én csak öregember kategóriában nyomulok majd :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#28
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Franci!
Azért majd írd be ide, hogy mikor mentek, mert a 3.napra szívesen csatlakoznék hozzátok.



Szia MJani01!

Szolni fogunk természetesen. Itinerröl,szervezésröl:
-1 fö végig kisér autoval,kajával,innivaloval,zselével,szerszámmal,tartalék alkatrészekkel.
-a nap felénél a kisérö elöre megrendeli egy utbaesö pizzériában 8db hawaii pizzát a 4 tulélö kerékpáros részére : )
-ha esetleg vki kiszállna,azt az aznap végállomásra szállitja.
-én személy szerint beüzemelek egy "egyszerübb kerékpárt" mert nem akarom a maratom/ox gépemet 1100km keresztül amortizálni:
Kéktura biconak: 3 éves Magellan Pyxis Team váz,Ebay-en rendelek 680grammos merevvillát,Shimano Octalink1 hajtomü,Deore váltás,V-fékek,a régi crossmax kerekeimmel.
Mivel nem verseny nem a bicon fog mulni : )

Minden érdeklödöt/kiséröt/szurkolot szeretettel várunk,ha csak 1-1 szakaszhoz is csatlakoznak.
Noti lesz a kisérönél,és este sztem majd tudunk helyzetjelentést adni.
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#29
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Mi megyünk!Már szombaton lent leszünk.Szombathelyen lesz szállásunk.Ti hol aludtok majd?

gondolom Egerszegen :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#30
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás

Hétvégén XC verseny Ausztriában, közel a határhoz.
http://www.mtb.eisenberg.at/
Nagyon sok Magyar lesz kint, gyertek ti is!:)


Hali zséééé!

Mi megyünk!Már szombaton lent leszünk.Szombathelyen lesz szállásunk.Ti hol aludtok majd?
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#31
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Ti jöttök:)? Én kb. az egész magyar XCO mezõnyrõl tudok ..... Jó kis verseny lesz, 25-30%-s emelkedõk, egy kis katlanos és brutál gyors rázatós lefelék ...
A végén rövid lesz a pálya annyian leszünk :)

nem gondoltam, hogy ennyire népszerû ez a verseny :)
aszittem' csupa Jürgenek és Hansok lesznek a mezõnyben :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#32
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Franci!
Azért majd írd be ide, hogy mikor mentek, mert a 3.napra szívesen csatlakoznék hozzátok.


A sebesség mindent megold.

 


#33
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
és tegyük hozzá hogy te is állandóan a kék jelzés + bivakkal zaklatsz, igaz csak bp- eger vagy zemplén-eger távval, de az akkor is combos ám! nem is kicsit! :D

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#34
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
csináljátok Franci!
kiváncsi leszek, bár mindennap menni elég morcos.
Szeretem a beteg meneteket én is, de egyszer nyomj meg egy gyalogos TT-t bicóval, pl zemplén 120-at... Aki vinnyog, hogy "Áááá, köcsög szervezõk, nem szalagozták ki ezt a rettenetesenborzasztóanveszélyes lejtõt, annak furán hathat pl. Nagy-milic lefelé Füzér felé, úgy hogy már benned van vagy 70km, ilyen kis Regéc szerû mászókákkal...Én cseszkóba szoktam menni 3-4 napot, évente 1-2x, 80% aszfalt 20%dózer/ösvény 5-700km-el, de pl. egy murányi fennsík után még megrakni egy királyhegyet, úgy, hogy másnap még tudod hogy lesz 200km...elég fárasztó, bár nem lehetetlen
Sztem a túrázásnak másról kell szólnia, minthogy "basszus megin' nem érek oda, megin' hátrányban vagyok, megin' defekt stb..." de tudom, hogy a szabi nagy kincs...
szeszen biztos megy ;-)

#35
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Ne veszekedjetek ezen!
Én Francit nem ismerem, de vágjon bele, és ha sikerül neki, akkor minden tiszteletem az övé! A supportot szervezzétek meg jól, akár elõre fix állomásokkal - vendéglátóknál lerakott motyókkal, bár ez a költségesebb, vagy kísérõvel - akár ad-hoc pihenõkkel. Mindenképpen nagy élmény. Egy biztos, nem egy hosszútávú maraton, mert ahogy Dante is írta, gyalogosoknak tervezett útvonalon kell végigmenni, ez pedig nehéz lesz. Ehhez mérten lesznek váratlan kihívások!
Csak szurkolni tudok Nektek! Vágjatok bele és bármeddig is mentek, az élmény feledhetetlen lesz!

#36
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Hétvégén XC verseny Ausztriában, közel a határhoz.
http://www.mtb.eisenberg.at/
Nagyon sok Magyar lesz kint, gyertek ti is!:)


Ti jöttök:)? Én kb. az egész magyar XCO mezõnyrõl tudok ..... Jó kis verseny lesz, 25-30%-s emelkedõk, egy kis katlanos és brutál gyors rázatós lefelék ...

A végén rövid lesz a pálya annyian leszünk :)
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#37
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

A Salzkammer 200 az lite ehhez képest. És a Transalpot se hasonlítgassátok, mentetek már többnapos montin egyáltalán? Nagyon más, van support, sok a sotter, könnyen tekerhetõ - itt meg 14324szer fogod átemelni a bringát a fatörzseken egyes szakaszokon. Elméleteket gyártotok, háttértapasztalat nélkül, de zsizsinek igaza van, menjetek neki, én gratulálni fogok, s õszintén drukkolok a sikereteknek, de jelenleg itthon nincs bringás aki ezt egyben, szépen, lenyomná. Ha 2-3 naponta befigyelne egy pihenõnap, reálisabbá válna a dolog.


Dante; MJani01:
Légyszi olvassátok már el mit írtam ..... és egy szóval sem mondtam, hogy letekerném:no:, vagy mondjuk verem a mellem, hogy képes lennék rá:wtf:
.... Nem .... a véleményemet írtam le ... és azt is mellé tettem, hogy spec, felkészülés, valamint 10-12 nap alatt jól megtervezett itinerrel, ami magába foglalja mondjuk a pihenõnapokat is és bla-bla-bla-bla .......
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#38
zsééé

zsééé

    vendég

  • fórumtag
  • 234 hozzászólás
Hétvégén XC verseny Ausztriában, közel a határhoz.
http://www.mtb.eisenberg.at/
Nagyon sok Magyar lesz kint, gyertek ti is!:)
http://teamzkse.hu/ A csapat!

High5 - szerintem

#39
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Országos Kéktura végigjárása kerékpárral!

Olyan elvetemült ötlet jutott eszembe ,hogy le kéne nyomni 1 hét alatt. 26130 méter szint,és 1106 km.

Jól hangzik :)

Amire személy szerint felhívnám a figyelmeteket, az az, hogy a Kéktúrát gyalogosoknak "tervezték". Éppen ezért vannak benne lépcsõk, köves részek, meredek hegyoldalak, így a kilóméter adat csak egy jó támpont lehet, a nehézségnek csak egy részét mutatja.

Például a Gázló 130-at igen sokan tekerik le világosban, de a BEAC Maxi 110MTB-be viszont nagyon sokaknak tört már bele a bicskájuk. Történetesen ez utóbbi elég sokat megy a kéken.

Ha pedig inkább a 10 méterre menõ dózert választjátok, az nem "a" kék. Viszont szép túra! Mindenképpen csak bátorítani tudlak benneteket, menjetek, próbáljátok ki (magatokat is), de ne ragadjatok le a km adatoknál, se tervezésnél (mint mondtam az elõbb), se út közben.

Nekünk (KeXszel) egy hét volt, és kb a feléig jutottunk. Sajnos km adatokat azért nem tudok mondani, mert egyikõnknek sem volt mérõ kütyüje. Az eredmény(nem)centrikusságunkat mutatja ez is, meg az is, hogy pancsoltunk a Balatonban pár órát... meg szilvát szedni is megálltunk stb.

Az aktívabb fórumtagok közül Itózs(ék)ról tudom, hogy végigjárta(/ák). Nekik két hét volt. Legyetek kétszer olyan gyorsak! ;)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#40
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Zsizsire érdemes lenne hallgatni, mert az eddigi hozzászólók közül tudomásom szerint csak neki van tapasztalata több napos, hosszú maraton versenyrõl (nevezetesen a Transrockies-ról, amit nem is egyszer teljesített, csak szerénykedik, és nem említette:)).
Félreértés ne essék, én nem kívánlak lebeszélni a dologról, nem is tartom teljesíthetetlennek, de ezt "Hamm, bekaplak Döncike" stílusú hozzáállást kissé botornak tartom. Sokkal komolyabb a feladat annál, hogy ilyen lazán vedd.