Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ketten egy bringán - tandemekrõl mindent

- - - - -

  • Please log in to reply
1322 replies to this topic

#141
golax

golax

    vendég

  • fórumtag
  • 54 posts
paff... Köszi :)

#142
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,517 posts
Bocs hogy beleugatok, szerintem ez az a link



http://www.expressz....detes-19220501/

Sok szerencsét!

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#143
golax

golax

    vendég

  • fórumtag
  • 54 posts
SZiasztok!

Eladóvá vált Citromfû, a tandemem. Magánéleti okokból...

Minden egyéb a hirdetésben, azt hiszem jutányos áron van.

http://www.expressz....220501&cid=1678

a golaxo(kukac)gmail.com-on érdeklõdjön, akit érint.

Bocsánat a reklámozásért, de itt annyi segítséget kaptam, hátha valakinél szeretõ gazdira lel :)

golax
a leendõ ex-tandemes

#144
trindem

trindem

    vendég

  • fórumtag
  • 29 posts
Bocs...
Már megvették. (febr. 22-én)
:(
TRINDEM World Traveller

#145
trindem

trindem

    vendég

  • fórumtag
  • 29 posts
Na sziasztok!

Povi_ írt, én is írok... Szóval a Vaterán is van egy: http://www.vatera.hu..._163509639.html
TRINDEM World Traveller

#146
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 posts
Sziasztok!
Most találtam egy agyváltós tandemet 35ezerért.
Itt lehet megnézni:
http://maxi-bike.hu/...kparok/trekking

#147
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 posts

Majd jókat fog aludni közben. Szerintem, amíg a közelben vagytok bírni fogja legalább egy vagy két napig. Azért nem árt, ha lesz B tervetek is. Én is a Fertõ-tó irányában érdeklõdök, ha van valami konkrétum, útiterv, szállás hálás lennék, ha leírnád ide.


fix bázisról indulunk, egy bababarát apartmant foglaltam le Fertõd-Nyárliegeten egy hétre: http://www.saralux.hu/magunk.html
A baba-kompatibilitás mellett az tetszett benne, hogy az osztrák határ mellett van, a "túloldalon" pedig sokkal több nyugis, forgalommentes bicajút van, ahol bejárható és megismerhetõ a környék.

2005 körül az egyesületünkkel megkerültük a tavat, akkor Sarród volt a bázis, valami vendégházban laktunk ami olcsó is volt meg jó is és elfértünk 25-en. Ha érdekel, szerzek elérhetõséget.
A teljes kör (Burgenland B10 útvonal) egy nap alatt inkább csak edzettebbeknek ajánlott, mi "kettévágtuk" a túrát az Illmitz-Mörbisch komppal, elsõ nap az északi kört tettük meg, másnap a délit, este mindig visszatérve a bázisra. Így is összejött egy százas az elsõ napra, a szél pedig elég erõs tud lenni a környéken. Ha nem csak a megkerülés a cél, hanem felfedeznéd a környéket (rengeteg alternatív útvonal van, és nagyon jók, pl. a B12 tavasszal gyönyrû), akkor mindenképp ezt javasolnám. Ha csomagokkal túráztok, abban sajna a környéken nincs tapasztalatom.
Térképek és útvonalak itt a legjobbak: http://www.burgenlan...adns/b12radweg/

#148
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 posts

zacq: szerezzetek olyan gyerekülést, ami hátradönthetõ. Abban elvileg kényelmesebben tudnak aludni. A mieink fixek, abban is elalszanak a picik, de úgy lógnak összevissza, hogy rossz nézni.

Arra azért számíts, hogy nem fogtok tudni sokat menni, és meg kell állni rendszeresen olyan helyeken, ahol a kölök talál izgalmat magának.

Aztán a végén szervezhetnénk egy nagy össznépi gyerekes-tandemes túrát. Látványos konvoj lenne :)

--Trifo


Köszi!

Hamax Sleepy-t szereztünk be, szóval a dönthetõséggel nincs gond. A legkisebb babasisak viszont még nagy a fejére, de ez még változhat nyárig :)
Nem a tó körbetekerése a cél, inkább jól szeretnénk érezni magunkat, madarakat nézni, fûben piknikezni, kirándulgatni, stb...

Az össznépi tandemezést maximálisan támogatom :)

#149
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,175 posts
zacq: szerezzetek olyan gyerekülést, ami hátradönthetõ. Abban elvileg kényelmesebben tudnak aludni. A mieink fixek, abban is elalszanak a picik, de úgy lógnak összevissza, hogy rossz nézni.

Arra azért számíts, hogy nem fogtok tudni sokat menni, és meg kell állni rendszeresen olyan helyeken, ahol a kölök talál izgalmat magának.

Aztán a végén szervezhetnénk egy nagy össznépi gyerekes-tandemes túrát. Látványos konvoj lenne :)

--Trifo

#150
vauvau

vauvau

    vendég

  • fórumtag
  • 56 posts
Majd jókat fog aludni közben. Szerintem, amíg a közelben vagytok bírni fogja legalább egy vagy két napig. Azért nem árt, ha lesz B tervetek is. Én is a Fertõ-tó irányában érdeklõdök, ha van valami konkrétum, útiterv, szállás hálás lennék, ha leírnád ide.

#151
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 posts
kérdés elsõsorban a babás topiclakóknak:

Ti mikor vittétek elõször a gyerkõcöket babaülésben?
Nagy lelkesedéssel belevetettem magam a nyaralás szervezésébe, megyünk tandemezni a Fertõ-tó partjára egy hétre, de azért picit aggódok, mi lesz, ha Barnabás nem fogja élvezni / bírni a dolgot. Azt mondják, mikor stabilan ül, már lehet vinni ide-oda, a kilenc hónapot érdemes megvárni alsó hangon, de a gyakorlati tapasztalatokat többre tartom.

Most múlt 6 hónapos, két hete már üldögél, a nyaraláskor 11 hónapos lesz. Tavasszal persze fokozatosan mennénk egyre nagyobb túrákat, hogy belerázódjon õ is, a feleségem is, meg én is. Ránk fér a gyakorlás, lassan másfél éve csak pihen a tandem az erkélyen... :(

#152
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,517 posts
Ezt mondom."Eredetileg" fogalmam sincsen mi van egy ilyen vázhoz, de gyanítom hogy nem egy 180 at mozgó duplavállas villa, amivel én használtam.Ennél a merevvillánál viszont tutira nem lehet hosszabbat kapni, ugyanis a beépítési magassága akkora, mint egy 100 at mozgó manitou blacknek.Egyszerûen nem tûri a durvább dõlést......:DMajd beleteszem a fixim kerekeit, aztán meglátom, azzal hogyan ér le a pödáll.......

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#153
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,175 posts
Csipisz: gyanítom, hogy az a villa, ami eredetileg volt benne, jóval hosszabb volt. A kerékagy-fejcsõ alja távra gondolok. Ha más nem változott geometriailag, akkor ennek kell lennie.

--Trifo

#154
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,517 posts
A villa elég hosszú:
http://berek.lordcsi...ctureid/7923918

A pedál is csak a dõlés miatt ér le, az érdekelne, a 622-es kerékkel járó +kb 3 centi érdemben változtatna-e ezen.

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#155
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,175 posts
Csipisz: szerintem simán rövire sikerült a villa, amit gyártottál. Egy keveset lehet még nyerni más profilú gumival is, de az tényleg nem túl sok. Amúgy egy fotót azért szivesen megnéznék róla :)

--Trifo

#156
Csipisz_

Csipisz_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,517 posts
Üdvözlet!
Az utóbbi 3 évben szezonális tandemes voltam párommal, vagyis a freeride bicajomat szedtem szét évente 3-4 szer, és ilyenkor a cuccait felpakoltam a tanyóra.Beleraktunk jópár km-t.
Most hogy a nagybicajt eladtam, kissé módosult setuppal, de saját lábra állt a gép.A korábbi kerekek helyett két könnyebbet kapott, 1.5 ös slickekkel,és gyártottam bele telóvállas merevvillát, az eddigi 180 as marzó helyett.
És jött egy apró probléma.Kanyarban leér a hátsó pedál.Kivéve ha full vízszintbe hozom, de ez eddig nem volt így.esetleg egy 622-es kerék, a +3 centi sugarával szerintetek megoldaná?Max enyhébb erdei utat kap, pl a bükk maraton útvonala.

http://skidmark.blog.hu/
"Ostobákkal ne bocsátkozz konfliktusba,mert lesüllyedsz az õ szintjükre és legyõznek a rutinjukkal."


#157
scarbantia

scarbantia

    vendég

  • fórumtag
  • 80 posts
Fazekasg:

Nem bántottál meg, azt nálam elég nehéz. :) Igen voltak meredek kérdéseim, de hát valahogy el kell indulni, az elején nagyon sok mindennel nem voltam képben.
Az oldalirányú csavarás érdekes dolog, de végül is nem meglepõ, a hajtás eleve csavarja a középrészt. Amúgy nem tudom próbálta e már valaki, a vázak merevségét szokták "tesztelni" avval, hogy megfogják a nyeregcsõ tövénél, meg a kormánynyak tövénél a biciklit, és a középrészt meg lábbal megtapossák. Lehet látni hogy csavarodik a váz. Persze a kerekek küllõje is sokat enged. (ezt amúgy még a Dr. Nagy Sándor Új bicajoskönyvében olvastam)
Országúti hajtómûvet akarunk rátenni, 52-es lánctányérral, ami jócskán rontja a terepszögeket. (nekem a trekkingen 42-es volt a legnagyobb lánctányér, és nagyon élveztem hogy bármilyen vízmosáson, kisebb rönkön átmehettem vele) Egy jobb MTB-nek 30cm a középcsapágy magassága, szerintem az már bõven jó.
A hajtókarhosszoknak még utána kell járnom hogy mi az ideális, mert nem igazán értem hogy miért lényeges mondjuk fél centi(érezhetõ?) hajtókarhossz különbség)
Szerintem a vázmerevség a középsõ ember miatt a legérdekesebb, elég nehéz lesz úgy megcsinálni hogy ne nyeklõdjön. Persze igyekszünk, tervezni számolni kell.
A multifunkcionalitás kedvéért hajlok a 26"-os MTB-rendszer felé, egy vékonyabb slick, hátul esetleg valami minimál(oldalt bütykös) mintázatú gumival.
Az utánfutó az valahogy nem járja. Egyrészt így is több mint 3m a bicikli (a múltkor a 3.90-et rosszul írtam, de olyan 3.10 körül van a jelenlegi, szerintem sokkal rövidebbet nem tudunk kényelmesre megépíteni.) A másik pedig hogy terepen eléggé kolonc.
A gépet reményeink szerint nyár közepére tudnánk megépíteni, aug. 7-e után indulunk az útra, nem hiszem hogy egy utánfutó még beleférne a dologba. (valahogy nem is akarjuk...) Inkább spórolunk a cuccokkal, meg kevesebb ruhát viszünk és mosunk, ja meg csak egy fényképezõgépet viszek, lehetõleg egyetlen objektívvel, stb., stb... :) Ha 40kg-körül lenne 3 ember cucca, az már bõven jó.

#158
fazakasg

fazakasg

    vendég

  • fórumtag
  • 43 posts
Hali!
Bocs, nem akartalak megbántani csak az elején elég naiv dolgokat kérdeztél, ezért aggódtam hogy nehogy valami nagy önbizalmú tini legyél aki még azzal se igen van tisztában hogy mitõl kellene félnie.. :-)
De örülök hogy nem így van.
(Pl. asszem a Santana honlapján olvastam, hogy a középcsapágyakat összekötõ vázcsõ jellemzõ terhelése az oldalirányú hajlítás, ami a tekerésbõl adódik.. Ez engem jól meglepett anno pedig addigra már túl voltam a BME-n én is :-)

Amúgy a hosszúság több kérdést is felvet, pl. a középcsapágy magasságot, mert bármennyire is országútra készül a gép, azért nem szeretném ha egy földút gondot okozna, és felakadna mindenhol.

Nekünk egy 1.8m tengelytávú tandemünk van 26-os kerekekkel monti alapon, normál középcsapágy magassággal. Soha sehol még csak fel sem merült hogy gond lenne vele földúton. Padkázáskor figyelni kell hogy vízszintes hajtókarokkal kell venni az akadályt de kicsit sem gáz. Antinak van trindemje (szintén monti) ránézésre teljesen átlagos geometriával, tõle sem hallottam hogy megszorultak volna ilyesmivel.
Viszont a hossza miatt oldalirányba valószínûleg jól meg kell merevíteni,mert az aszimmetrikus terhelés hatására sanszos hogy nyekleni-nyaklani fog.

Jó volna valami mindentjáró világjárót összehozni, de elsõdlegesen szem elõtt tartva az országúti teljesítményt(utazósebesség, végsebesség), illetve a hosszútávú kényelmet.

Szerintem erre jó irány a merev vázas/villás monti - illetve az a geometria, azok az alkatrészek. Mi is 90% aszfalton használjuk és nem érzem hogy kompromisszumos lenne.. A 26-os kerék egy erõsebb fajta felnivel 36 küllõn is elég erõs, ha raksz rá slick külsõt akkor a gördülési ellenállása is kicsi meg kényelmes is. Nekünk a 2.0-ás Big Apple teljesen OK, de létezik 1.3-as Conti Sportcontact, az is biztosan elbirna.
Mi pár éve ezelõtt 25-30-as átlagokat mentünk a kedvesemmel felcuccolva, az azért túrára már OK szerintem.

Ugyanakkor mivel széles a kereke és robusztus a váz, szükség esetén bárhol el tudtunk menni vele (najó vizes dagonyában nem, de murva, föld nem probléma.)

A cuccolásra én is az utánfutót ajánlanám, 2(pláne 3) ember cuccát már nem tudod felpakolni elõre-hátra. És az is jó benne, hogy nem kell osztogatni, méregetni hanem van egy x térfogatod és addig szórod befele a cuccokat amig fér. Egy low-rider meg elfér még elöl ha kell.

Majd muti ha meglesz, kíváncsian várom mit süttök ki! :-)
üdv

#159
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,175 posts
Csak ilyen kicsike képet találtam:
Feltöltött kép

Alkalomadtán készítek nagyobbat...

--Trifo

#160
kboross@t-online.hu

kboross@t-online.hu

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,931 posts
Sziaszok !

Elöször is elnézéseteket kérem, hogy csak így belevágok, de nem vagyok jártas ebben a tandem témában. Ellenben meg vagyok róla gyözödve, hogy töletek kaphatom meg a leggyorsabb választ, ezért zavarkodok.
Láttam egyszer egy fotót egy (talán) tandemeken használatos excenteres láncfeszítési módszerröl. A nagyobb méretü, mondjuk Z-hajtómü középagy házban egy excenteres, forgatható betétben volt a menetes középagy rögzítve. Remélem, sikerült körülírnom, és értitek, mire gondolok. Erröl kellene nekem egy használható leírás, fotó, bármi.
Egy rokkant biciklire kellene, ami két személyes, három kerekü, és mivel házi gyártmány, ezer sebböl vérzik, ezért van rajta mit rendbe hozni. Többek között az összekötö lánc feszítése is megoldásra vár...
Elöre is köszönöm, CSÖÖÖ

You can never have "enough" bikes.