Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ketten egy bringán - tandemekrõl mindent

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1322 hozzászólás a témában

#81
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Köszöntjük weblapunkon
itt kb 400 Ft-ért vettem váltó és fék bowdent tandemhez, kérésemre vágatták, elég sok van még mindig náluk.
Ha jól tudom a zöld pontban is lehet kapni hasonló áron: Zöld Pont Kerékpárüzlet
Vigyetek magatokkal mindig bowdent, mert az eredeti hátsó váltóbowdenem a semmi közepén szakadt el, szarban lettem volna ha nincs a fent említett 400Ft-s cserebowden nálam.



...azért próbáltam a Jagwire felé orientálni a kollégát,mert az nem szakad és 700 Ft.
Ne ezen spóroljunk már!

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#82
godarbalazs

godarbalazs

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Na jó akkor: www utána bikeshop és hu a vége a nénikéjét már

#83
godarbalazs

godarbalazs

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Az említett bolt zuglóban: Köszöntjük weblapunkon (egybe és nem kötõjellel!)

#84
godarbalazs

godarbalazs

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Helló!
Belefogtam egy Swinn Csepel tandem építésébe. Az elsõ kört sima V-fékkel indítanám. (Késõbb valami tárcsa is felkerülhet) De van két godom. Elõször is:
Lehet e valahol méterre bowdent kapni, mert a gyári nem ér oda sem a hátsó fékhez, sem a hátsó váltóhoz?
A villa kérdése is megoldatlan, mert melyik villát gyártják 150 kg terhelésre. Ha valakinem van privát tapasztalata, minden infót, hálás köszünettel fogadok.
Kernács Attila


Köszöntjük weblapunkon
itt kb 400 Ft-ért vettem váltó és fék bowdent tandemhez, kérésemre vágatták, elég sok van még mindig náluk.
Ha jól tudom a zöld pontban is lehet kapni hasonló áron: Zöld Pont Kerékpárüzlet
Vigyetek magatokkal mindig bowdent, mert az eredeti hátsó váltóbowdenem a semmi közepén szakadt el, szarban lettem volna ha nincs a fent említett 400Ft-s cserebowden nálam.

#85
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Jagwire cégnek van tandemhez tervezett fék,illetve váltóbowdene.
Webáruház - Biker Kft. � Bowdenek � Fékbowdenek � HYPER fékbowden - Tandem

Ha lenne méterre kapható,szerintem nem lenne elég jó minõségû erre a célra.



Valamiért kétszer tette fel...

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#86
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Jagwire cégnek van tandemhez tervezett fék,illetve váltóbowdene.
Webáruház - Biker Kft. › Bowdenek › Fékbowdenek › HYPER fékbowden - Tandem

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#87
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
metudbacsi: Tegyél bele egy viszonylag vastag becsúszóval rendelkezõ, ámde viszonylag kis beépítési hosszú teleszkópvillát, azzal nem lesz bajod.

--Trifo

#88
metudbacsi

metudbacsi

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Helló!
Belefogtam egy Swinn Csepel tandem építésébe. Az elsõ kört sima V-fékkel indítanám. (Késõbb valami tárcsa is felkerülhet) De van két godom. Elõször is:
Lehet e valahol méterre bowdent kapni, mert a gyári nem ér oda sem a hátsó fékhez, sem a hátsó váltóhoz?
A villa kérdése is megoldatlan, mert melyik villát gyártják 150 kg terhelésre. Ha valakinem van privát tapasztalata, minden infót, hálás köszünettel fogadok.
Kernács Attila
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

#89
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás
Mostanában szerencsére a mi tandemünk is elég sokat kerül használatba, amellett hogy rendszeresen kölcsönadjuk a Bringarandisoknak (bringa randi | Criticalmass.hu) teljesült egy régi vágyam, és mentem egy komolyabb kört úgy, hogy nem az asszony ült hátul, hanem egy nagyjából velem egy erõben levõ montis sporttárs.

Felraktuk a 2.35 terepgumikat és elmentünk Pap-rétre, onnan pedig terepen kalandoztunk. Szentendréig sikerült tartani egy kényelmes beszélgetõs 32km/h-s átlagot. Felfele az aszfalton küzdöttünk, a terep pedig élmény volt - azt hiszem lesz még belõle repeta. A merevvilla egyáltalán nem hátráltatott, néha elakadtunk a nagyobb sziklák közt, de összességében nagyon élvezhetõ volt - ellenben nem semmi izomláz lett a karomban.

hazafele pedig én voltam a kazánfûtõ - jó néha átélni a másik perspektívát is :)

#90
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Mi nem rég értünk haza az idei extra rövid túránkról


Képek itt:
Picasa Web Albums - Strucz - Szlovákia bri...

#91
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Ellenben hogy tudtatok beférni a cuccal a rendelkezésre álló helybe?
Trifo


Hááát, az az igazság, hogy most sok helyünk volt, mert ez volt az elsõ olyan túránk, ahol elsõ táskák is voltak.

A bal hátsó táskában az én cuccaim vannak, a jobb hátsóban a feleleségemé.
A hátsó táskák tetején három nagyobb "henger" van: a sárga barlangász bag-be van belegyûrve a két hálózsák, a zöldben vannak a polifoam-ok, a kisebb pirosban pedig a sátor van.

A kazánfûtõ kormányán is van egy kormánytáska-szerûség, aminek egyetlen hátrány, hogy hozzáért a váltóbowdenekhez, emiatt elég pontatlanul vált a hátsó váltó.

A jobb elsõ táskában két pár bakancs volt (a pihenõnapon megmásztuk a Rysy-t :-)).
A bal elsõ táskában kaja.

Eddig (az elsõ táskátlan korszakban) a kaját mindig begyömöszöltük valahogy a két hátsó táskába, de pl. 2 napi kaja cipelése esetén annyira meg voltak már tömve, hogy alig lehetett lezárni õket. Bakancsot csak most vittünk elõször, ami azért elég nagy luxus volt (de hát spd-ben meg nem lehet hegyet mászni!)

#92
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Povi: hát ez azért marhajó lehetett! Ellenben hogy tudtatok beférni a cuccal a rendelkezésre álló helybe? Az asszony már ráérzett a Galaxy 800 literes csomagterére, úgyhogy valahogy vissza kell majd terelnem a "helyes" útra :)

szabosityu: sajna így eléggé esélytelen megtalálni a bringát, bár mostanában labidani számolt be egy ilyesmi csodáról: neki meglett a meglovasított fixije, csak 10 ropi bánta.

--Trifo

#93
szabosityu

szabosityu

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok,
jómagam is tandemezek, szintén látássérültként. Azonban ezen a nyáron a nyaralásunkat sajna már kölcsönbringával kellett kiviteleznünk, ugyanis 07.28-án Bp. 07. Damjanich u-i lakásunk ajtaja elõl ellopták a tandemünket (két lakat õrizte).
Swin Csepel, 6-7 éves, piros-fekete színû, elsõ villa teleszkópos, a négy hajtókarból 3 matt ezüst színû, egy fekete. Az elsõ láncot jobbról baloldalra átszereltettük, narancssárga láncfeszítõ virít rajta.
Nem csúcsjárgány, de szerettük, hozzánknõtt az elmúlt években.
Akár vissza is vásárolnánk.

Ha bárki bármit tud róla, kérem jelezze: szabosityu@freemail.hu

http://dl.dropbox.co...5834/tandem.JPG
UI: lehet hogy mi voltunk a valaki által említett "furcsa" pár: elöl a barátnõm ül, aki alacsonyabb nálam...

#94
Povi_

Povi_

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás

Semmi tandemes esemény sehol?

Mi nem rég értünk haza az idei extra rövid túránkról (csak 6 nap)
Igazából csak 4 teljes, az egyik napon gyalogtúráztunk, és az elsõ nap csak 15 km-t mentünk, mert este 7-kor indultunk (szálltunk le a vonatról). :-)

Néhány kép ízelítõül:
Szlovák Paradicsom
Feltöltött kép

Magas-Tátra, Poprádi-tó (1494 m):
Feltöltött kép

Alacsony-Tátra, Priehyba-hágó (1190 m):
Feltöltött kép

Háttérben a Király-hegy (Alacsony-Tátra):
Feltöltött kép

#95
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Semmi tandemes esemény sehol?

Láttam ma reggel egy kissé furcsa párost, ahol a kisebb termetû leányzó ült elöl, de láthatóan jól vezette a gépet.

--Trifo

#96
tandemzsolt

tandemzsolt

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!

Az eladó Csepel aluvázas tandemrõl a képek az alábbi oldalon:
Index of /baloghzs

Akinek kérdése van írjon nyugottan zsolti at elektro-b pont hu

#97
tbo

tbo

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Nekem van egy eladó sokszor szóban forgó aluvazas Csepel tandemem


Üdv,
Képek engem is érdekelnének, már 1 ideje gondolkozunk tandem vételén, de idehaza nincs túl nagy felhozatal.

Üdv,
tibor

#98
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
zsolt: töltheted a képeket a kepfeltoltes.hu-ra, és belinkelheted ide, vagy felteheted az egész hirdetést az apróba fotóstul, és azt is belinkelheted ide.

--Trifo

#99
tandemzsolt

tandemzsolt

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!

Nekem van egy eladó sokszor szóban forgó aluvazas Csepel tandemem kb. 2005-os a vaz, v fekek shimano valtok 3x8-as rendszer hg lanc, duplafalu felnik legnagyobb attetel 52x11-es normalis tandem hajtomu tehat az elso lanc bal oldalon megy elore, vekony gumik, elegge orszagutira van epitve, persze par alkatresz cserevel alakithato.
Telos ulescsovek es elso telo. Bocsanat parametereket pontos alkatresz tipusokat most nem tudok irni, termeszetesen kepeket is kuldok akarkinek, ide nem tudom hogy kell feltenni.
Akit erdekel dobjon mailt!

#100
vauvau

vauvau

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Nekünk olyan vázat készítettek, amin dupla hátsó támvilla van, és extra hosszú fejcsõ. Szinte semmit sem nyeklik. A bringaboltos titkolja, hogy ki csinálta, de annyit mondott, hogy a csepel egy korábbi mérnöke, aki Szolnokon él.

K