Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Veszélyben a Pilisi montizás, avagy Ne hagyd magad becsapni!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
399 hozzászólás a témában

#81
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Gondolom nincs sok motoros tapasztalatod. Ha mindenhol betartod a törvényeket motorral, akkor tuti, hogy sávot váltanak rád, elgázolnak, nem adnak elsõbbséget..stb. Mondom, hogy nehéz elhinni de ez van. Min. 70%-ban ez a baleset oka. Hasonló a helyzet mint a bringások esetében, csak még sokkal rosszabb.

Motorosok között szállóigévé vált: "Motorozz úgy, mintha mindenki rád vadászna."

És igen, nem kell 130-al menni, azért mert bírsz, ezt mondom én is mindig minden motorosnak, nem erre gondoltam.

nem tényleg nincs sok olyan 50 K....:) (meg még 600 K autós, a mindennapi forgalomban)
1ébként nem emléxem hol beszéltem az általános motoros törv, tiszteletrõl....de ez már a motoros topikba
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#82
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Gondolom nincs sok motoros tapasztalatod. Ha mindenhol betartod a törvényeket motorral, akkor tuti, hogy sávot váltanak rád, elgázolnak, nem adnak elsõbbséget..stb. Mondom, hogy nehéz elhinni de ez van. Min. 70%-ban ez a baleset oka. Hasonló a helyzet mint a bringások esetében, csak még sokkal rosszabb.

Motorosok között szállóigévé vált: "Motorozz úgy, mintha mindenki rád vadászna."

És igen, nem kell 130-al menni, azért mert bírsz, ezt mondom én is mindig minden motorosnak, nem erre gondoltam.

#83
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sok igazság van abban amit mondasz. Nem próbálom meg igazolni, inkább csak azért írom, hogy érhetõbb legyen: A motorozás egy nagyon más világ, ahol a motoros kénytelen rendszeresen áthágni a törvényeket, csupán az életben maradása érdekében. Ezért aztán kialakul bennûk az a szemlélet, hogy a törvény már nem szent többé, mert nem védi meg õket. Csak saját magukra számíthatnak.

Ettõl független sokhelyen motoros körökben nem számít "jó mókának" a törvények áthágása, a "200-al a városba" mentalitás. Hidd el sok itt is az értelmes ember, családapák, akik nem csak magukkal, hanem másokkal is törõdnek, tudnak más fejével is gondolkozni. Az a tapasztalatom, hogy ált. azokkal van a baj, akik még túl fiatalok, sok pénzük van vagy méginkább az apjuk megveszi nekik a nagy gépet és igazából nem is a motorozást szeretik, hanem azt élvezik hogy keménykedhetnek és azt a nyers erõt ami az övéké, de sokszor nem is tudják használni. Sajnos õk azok akik sokat ártanak maguknak és másoknak.

De, hogy gyakorlatiasabb vizekre evezzünk: szvsz a bírság önmagában nem megoldás, mert kicsi a lebukás esélye. Inkább erre kellene vmit kitalálni. Ha 80-90% eséllyel lehetne õket elkapni, akkor más lenne a szitu. A motoros rendõr pedig azért gázos, mert "a fürdövízzel együtt leengedjük a gyereket is", mert a rendõrmotor uúgy szétszedi az erdõt.

Tényleg jó lenne változtatni, ha nektek lesz vmi ötletetek és sikerül megvalósítani, annak örülni fogok. Viszont biztos vagyok benne, hogy csak olyan megoldás lesz tényleg megoldás, ami megoldást ad a cm-esek problémáira is. Ezért jobban meg kell ismerni és érteni õket. A kommunikáció itt is kulcsfontosságú!

A legjobb az lenne, ha valahogy sikerülne az emberek szívében elültetni a természet szeretetét és akkor eszükben sem jutna ilyesmi.

Egyébként jó kis téma lenne ez egy amolyan Sikárosi Sütögetõs eseményen...

a múltkor mikor Hozéékkal mentünk, pilisbe, tahitól az akácos árokig 3 helyen álltak többé kevésbé elbújva a természetvédelmi õrök....sztem quadosokat cm-eseket vártak....a baj az hogy kb ez a teljes létszám, meg ha rájuk is tudják hívni a rendõröket az is max 10-15 K büntetés, azt meg röhögve....

1ébként az erdészetnek, ha lenne egy kis esze (meg vmi olyan vezetõje) akkor rég talált volna term.védelmileg értéktelenebb 1-2 ha-os területeket ahol simán üzemeltethetne, quad meg cm pályát, amibõl fennterthatna több term.véd. õrt stb stb...ha csak a cm-esek 40%át ki tudnák legál helyekre tudnák szorítani már elõrébb lennénk...csak ez nem az az ország...

mellékesen mondom magam is motoros volnék, bár pillanatnyilag inaktív,,,de eszembe nem jutna redei utakra menni motorral...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#84
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

A motorozás egy nagyon más világ, ahol a motoros kénytelen rendszeresen áthágni a törvényeket, csupán az életben maradása érdekében. Ezért aztán kialakul bennûk az a szemlélet, hogy a törvény már nem szent többé, mert nem védi meg õket. Csak saját magukra számíthatnak.


Nem kénytelen, és nem az életben maradás hanem a motorozás érdekében!
Miért kéne a törvénynek õt védeni, ha õ az aki szabálytalankodik?!

Ez olyan mintha vennék egy sportkocsit, ami 80-nál vált kettesbe és azt mondanám hogy mostantól mindenhol 150-nel megyek, mert ilyen autóm van és kész. Arra tervezték hogy száguldozzanak vele, a törvények meg ugye nem érdekelnek.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#85
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Sok igazság van abban amit mondasz. Nem próbálom meg igazolni, inkább csak azért írom, hogy érhetõbb legyen: A motorozás egy nagyon más világ, ahol a motoros kénytelen rendszeresen áthágni a törvényeket, csupán az életben maradása érdekében. Ezért aztán kialakul bennûk az a szemlélet, hogy a törvény már nem szent többé, mert nem védi meg õket. Csak saját magukra számíthatnak.

Ettõl független sokhelyen motoros körökben nem számít "jó mókának" a törvények áthágása, a "200-al a városba" mentalitás. Hidd el sok itt is az értelmes ember, családapák, akik nem csak magukkal, hanem másokkal is törõdnek, tudnak más fejével is gondolkozni. Az a tapasztalatom, hogy ált. azokkal van a baj, akik még túl fiatalok, sok pénzük van vagy méginkább az apjuk megveszi nekik a nagy gépet és igazából nem is a motorozást szeretik, hanem azt élvezik hogy keménykedhetnek és azt a nyers erõt ami az övéké, de sokszor nem is tudják használni. Sajnos õk azok akik sokat ártanak maguknak és másoknak.

De, hogy gyakorlatiasabb vizekre evezzünk: szvsz a bírság önmagában nem megoldás, mert kicsi a lebukás esélye. Inkább erre kellene vmit kitalálni. Ha 80-90% eséllyel lehetne õket elkapni, akkor más lenne a szitu. A motoros rendõr pedig azért gázos, mert "a fürdövízzel együtt leengedjük a gyereket is", mert a rendõrmotor uúgy szétszedi az erdõt.

Tényleg jó lenne változtatni, ha nektek lesz vmi ötletetek és sikerül megvalósítani, annak örülni fogok. Viszont biztos vagyok benne, hogy csak olyan megoldás lesz tényleg megoldás, ami megoldást ad a cm-esek problémáira is. Ezért jobban meg kell ismerni és érteni õket. A kommunikáció itt is kulcsfontosságú!

A legjobb az lenne, ha valahogy sikerülne az emberek szívében elültetni a természet szeretetét és akkor eszükben sem jutna ilyesmi.

Egyébként jó kis téma lenne ez egy amolyan Sikárosi Sütögetõs eseményen...

#86
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Hozzátenném hogy aki krossz géppel endurozik sem túl okos.
Mellesleg van egy rakás pálya meg mezõ, és a trú arcok romániába mennek;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#87
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

, mint kedves páromra a tanga. Azaz, sehogyan sem!


Feltöltött kép LOL.

#88
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Totálisan egyetértek. Arra a kérdésre, hogy mit szólnék én, ha Cm-es lennék, csak azt tudom felelni, hogy pont azért nem lettem és nem is leszek soha Cm-es, mert épp azért imádok gyalogtúrázni és biciklizni, mert így a saját erõmbõl tudok eljutni helyekre. Szép csendben, halkan, (kivéve ha épp zörög a tárcsám meg kattog a szabadonfutóm a túl sok gõzborotvázástól;) ), szinte egybeolvadva a természettel. CM-ezésnél szó sincsen semmiféle egybeolvadásról, ott inkább kilökõdésrõl van szó. A CM úgy illik bele a természetbe és a hegyi ösvényekre, mint kedves páromra a tanga. Azaz, sehogyan sem!
A megoldás a nagy bírságokban lenne, mint nyugaton.

Egyébként respect, hogy a természet miatt nem Cm-ezel! :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#89
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

Sziasztok!

Amellett, hogy montizok, motorozok is (bár én nem krosszozok, hanem csak aszfalton túrázni szeretek) ezért sok cm-est ismerek. Szerintem a legtöbb cm-es jó arc és ha az ember egy kicsit tud az õ fejükkel gondolkodni, akkor meg tudja õket érteni.

Ti mit szólnátok például, ha mondjuk kijelölnének nektek egy akkora pályát amit hosszában 3 perc alatt letekertek és azt mondanák, hogy mostantól csak itt tekerhettek. És az erdõbe ne menjetek, hisz van kijelölt terület. Menjen cm-el az aszfaltra? Ti is tudjátok, hogy nem arra való, nincs benne semmi öröm, ti se aszfalton szerettek montizni.

Ugyanakkor, mint a természetet szeretõ ember, én is féltem az erdõt és sajnálom, mert tényleg nagy kárt okoznak vele az erdõben, össze sem lehet hasonlítani egy bringával. Szívesen kipróbálnám a cm-ezést, de nem fogom, mert egyedül csak az erdõben lenne igazán jó, hisz oda való, de nem visz rá a lélek, mert sajnálom az erdõt.

Szóval ez egy nehéz kérdés. Nem tudom mi lenne a megoldás. Talán nagyobb, rendes erdõterületeket kellene kijelölni, hogy ott lehet és máshol pedig szigorúan fellépni..stb. Nem tudom. Én annyit teszek az ügy érdekében, hogy szoktam megfordulni motorosok között és igyekszem megértetni velük a problémát, hogy lássák más szemszögbõl is ezt a dolgot. Ez tõlem, mint motorostól talán jobban elfogadják. Hátha változtat ez valamit.

De fontos, hogy ne lássuk a másikat ellenségnek és ne kezdjünk el gyûlölködni, mert az nagyon rossz irányba vezet.

Sniper


Sniper: Nézd, nekem is vannak cm-es ismerõseim, közülük egyetlen egy az, akit "jó fej"-nek nevezek. Õ utánfutón viszi motorját legális pályára és ott ugrat fél napon keresztül és elmondása szerint nem tudna bepöfögni az erdõbe. Tisztelem és becsülöm ezért (és Téged is). Ami engem a cm-ezésbe zavar, az 50%-ban a rombolásuk, amit az erdõkben végeznek és 50%-ban a hozzáállásuk, ahogy viszonyulnak a dologhoz. Érdekes módon õk mindaddig szelíd motorosok, amíg el nem hangzik:...figyelj, úgytudom erdõbe, védett területen tilos motorozni...Onnantól kibújik a szög a zsákból! Akkor mindjárt fenyegetõznek:...no csak próbáljon meg valaki megállítani... meg ...senkinek semmi köze hol motorozunk...stb. Szal a modern kor páncélos lovagjainak hiszik magukat, akiknek mindent szabad. Ne haragudj, de ez az én értékrendemben nem "jófejség". Azt tudom, hogy a fiatalok körében sokkal menõbb, ha valaki cm-ezik, mint mondjuk teker vagy túrázik. Sajnos. És szerinted én miért nem cm-ezek? Pedig tetszene maga a motorozás, amennyit meg biciglire költöttem 2 használt cm-et behozhatnék kintrõl. Azért, mert ütközik az értékrendemmel és a törvényekkel. Hogy mi lenne a megoldás? Nyugati példa: teljes kitiltás az erdõkbõl, legális pályák, iszonyat kemény büntetések (ausztriában 1 milla, védett területen) és ahogy az osztrákok most nálunk motoroznak majd honfitársaink is mennének tovább pl. Romániába. Én nem látok bennük ellenséget és nem is gyûlölködök, csak mindent a maga helyén, ahová való! Aztán majd mi, kerékpárosok is sorrakerülünk...

#90
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

(legalábbis errefelé) fel is szántják az erdõt kerszbe-kasul.


Bár hozzáteszem a Nagykõrösi erdõ nem védett terület, legalábbis csak egy nagyon kis része az ha jól emlékszem. Tehát akkor már inkább itt, mint a hegyekben.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#91
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Csatlakozok _Alex_ véleményéhez. :zygi:
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#92
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Szerintem a montikat nincs is értelme kitiltani az erdõbõl, mert nem okoz kárt. Csak erdészeti utakon és ösvényeken lehet vele menni.
A cm viszon bárhol elmegy, és (legalábbis errefelé) fel is szántják az erdõt kerszbe-kasul.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#93
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
Sziasztok!

Amellett, hogy montizok, motorozok is (bár én nem krosszozok, hanem csak aszfalton túrázni szeretek) ezért sok cm-est ismerek. Szerintem a legtöbb cm-es jó arc és ha az ember egy kicsit tud az õ fejükkel gondolkodni, akkor meg tudja õket érteni.

Ti mit szólnátok például, ha mondjuk kijelölnének nektek egy akkora pályát amit hosszában 3 perc alatt letekertek és azt mondanák, hogy mostantól csak itt tekerhettek. És az erdõbe ne menjetek, hisz van kijelölt terület. Menjen cm-el az aszfaltra? Ti is tudjátok, hogy nem arra való, nincs benne semmi öröm, ti se aszfalton szerettek montizni.

Ugyanakkor, mint a természetet szeretõ ember, én is féltem az erdõt és sajnálom, mert tényleg nagy kárt okoznak vele az erdõben, össze sem lehet hasonlítani egy bringával. Szívesen kipróbálnám a cm-ezést, de nem fogom, mert egyedül csak az erdõben lenne igazán jó, hisz oda való, de nem visz rá a lélek, mert sajnálom az erdõt.

Szóval ez egy nehéz kérdés. Nem tudom mi lenne a megoldás. Talán nagyobb, rendes erdõterületeket kellene kijelölni, hogy ott lehet és máshol pedig szigorúan fellépni..stb. Nem tudom. Én annyit teszek az ügy érdekében, hogy szoktam megfordulni motorosok között és igyekszem megértetni velük a problémát, hogy lássák más szemszögbõl is ezt a dolgot. Ez tõlem, mint motorostól talán jobban elfogadják. Hátha változtat ez valamit.

De fontos, hogy ne lássuk a másikat ellenségnek és ne kezdjünk el gyûlölködni, mert az nagyon rossz irányba vezet.

Sniper

#94
obsidian

obsidian

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.038 hozzászólás
http://index.hu/poli...ek/?main
When the day is through, all I want to do is slow down...

#95
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Most mondta be a rádió, hogy cm-es rendõröket állítanak csatasorba a veszprémi erdõkben. Fõ céljuk az off-roadosok elleni hatékonyabb fellépés, fatolvajok stb. Hát nem tudom...mint írtam itt már rég motoroznak a rendõrök... szabadidejükben.
A múlt héten beszélgettem egy sráccal a mai lesujtó közlekedési morálról. Gyorsan ki is derült, hogy a srác cm-es és fel volt háborodva, hogy mi a baj az erdõben való motorozással. Szerinte senkinek semmi köze, ki mit csinál az erdõben. A túrázók gyalogolnak, a bringások tekernek, õk meg motoroznak és kész. És ez így is lesz. Nem azért választották ezt a hobbit, hogy hivatalból leszabályozzák õket, különben is mit tudnak csinálni... És még fel volt háborodva, hogy az autósok utálják õket. Vajon miért? Mert ha õk is leszednék a rendszámot évente százezreket takaríthatnának meg...

#96
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Tegnap leültem a gép elé, végigolvastam az új hsz-eket és írni akartam a témában, amikor egyik kollegám mutatta az átdolgozást. Nem mondom, hogy minden sorával egyetértek, de úgy gondoltam belinkelem, mivel több van benne, amit hirtelen írni tudtam volna. Bocs, ha off.

Bõvebben a témáról:
http://velvet.hu/celeb/tereskova050/

#97
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Most nem írok, inkább linkelek. Nem Pilis, nem cm, nem monti, de kifejezõ:


Õöö, én nem értem. Lehet, hogy csak én vagyok a béna. Miért is bizom én az életemet egy ilyen helyre???
Vagy az "ébredj fel"-re gondolsz?? Az biztos, hogy egy jó kis ébredés mindenkire ráférne. Rám is.
Ez egyébként az eredeti szám?

Bikertigger:
ok, értem. :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#98
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

Tegnap találkoztam két cm-essel, és lazán motorozgattak a fõúton rendszám nélkül.

Rendõr persze nem volt a közelben, de ha lett is volna sem tudták volna elkapni õket, az tuti.


Felénk kb. 20-30 fõre tehetõ a helybéli cm-esek száma, akik minden nap csoportokba verõdve motoroznak. Közülük kb. a fele Bm-es, rendõr és tûzoltó.
Rendszám:
Most azt tudni kell, hogy a cm-eseknek 2 nagy csoportja van: a cross-ozók. Nekik cross motorjuk van. Gyárilag le vannak könnyítve (100 kg alá mennek) ezért nincs rajta lámpa, tehát közúti közlekedésre alkalmatlan, így rendszám sem lehet rajta. Csak zárt pályákon lehet(ne) használni, ahova tréleren vagy mikrobuszban szállítják. De elõnye: nem kell vizsgáztatni, átiratni, nem fizetnek utána súlyadót, kötelezõt. A másik az endúrósok. Ez ugyanaz, csak gyárilag van rajta lámpa, tehát alkalmas közúti közlekedésre is és mivel 50 köbcenti felett van, kötelezõ rá a rendszám. Elõnye: nem illegál a közúton, de fizethetsz utána mindent. Pusztítást nézve tök mindegy mivel teszik, de sajna több a cross-os. Az endúrósok meg leveszik a rendszámot, de azért maguknál hordják, nehogy a yard lefoglalja közúton. Vagy nehezen olvashatóvá teszik. Quad terén nem tudom mi a pálya, de szerintem köbcentifüggõ. Tavaly volt tettenérés és feljelentés, pénzbüntetés, de rájöttek nem muszáj megállniuk. Ezért a hatóságok is változtattak a stratégián, de nincs kapacitásuk. Beköszöntött a fûtési szezon...

#99
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Tegnap találkoztam két cm-essel, és lazán motorozgattak a fõúton rendszám nélkül.

Rendõr persze nem volt a közelben, de ha lett is volna sem tudták volna elkapni õket, az tuti.

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#100
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Most nem írok, inkább linkelek. Nem Pilis, nem cm, nem monti, de kifejezõ: