Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Veszélyben a Pilisi montizás, avagy Ne hagyd magad becsapni!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
399 hozzászólás a témában

#121
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nekem sem kedvenceim, szívesen vadásznék rájuk "sportból". :snajper:
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#122
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Vadászbaleset...kisrepülõ baleset... motoros baleset... Hát hullanak millimosék. Azt hiszik, ha van pénzük és nem küszködnek megélhetési gondokkal, mint a pórnép, már mindenhez értenek és mindent megtehetnek. Tudnak bánni a fegyverrel, tudnak repülõt vezetni, motorozni stb. Meg azt is hiszik, több életük van. Az átlag kisember max. munkahelyi baleset érheti vagy agyvérzés a fõnöke miatt. Õszinte leszek, én sem sajnálom az ilyeneket, mert tudom, ha lóvés lennék engem sem sajnálna senki, kivéve a rokonokat, ismerõsöket.

konkrétan én laszorom hogy milliomos vagy nem...én a sportvadászokat utálom.. ( a quadosok és cmesek mellett)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#123
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Bokorra hogy adunk le celzott lovest? Amugy. :)

"A 37 éves, nyírbátori határõrként dolgozó férfi golyós vadászfegyverébõl célzott lövést adott le a tõle 10 méterre lévõ bokorra, és fejbe találta a mögötte tartózkodó üzletembert."

érzéketlen ge@i vagyok, de rohadtul nem tudom sajnálni
http://www.origo.hu/...12vadkanra.html


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#124
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Vadászbaleset...kisrepülõ baleset... motoros baleset... Hát hullanak millimosék. Azt hiszik, ha van pénzük és nem küszködnek megélhetési gondokkal, mint a pórnép, már mindenhez értenek és mindent megtehetnek. Tudnak bánni a fegyverrel, tudnak repülõt vezetni, motorozni stb. Meg azt is hiszik, több életük van. Az átlag kisember max. munkahelyi baleset érheti vagy agyvérzés a fõnöke miatt. Õszinte leszek, én sem sajnálom az ilyeneket, mert tudom, ha lóvés lennék engem sem sajnálna senki, kivéve a rokonokat, ismerõsöket.

#125
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Azt nem tudja valaki, hogy ki es miert vagdossa ki a heppibajkos tablakbol a terkepet? Gondolom nem sok mindenre jo egy ontapados foliara nyomtatott terkep....

#126
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Lassan már félek kimenni az erdõbe, tetves vadászok mostanában mindenre lõnek ami mozog! :mad:

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#127
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Ezt nem értem, ha egy bokor mozog, akkor arra rá kell lõni?

10 méterrõl hogy lehet összetéveszteni egy embert egy vaddisznóval?

Ez a srác valaki(k)nek nagyon bökte a szemét.

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#128
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
érzéketlen ge@i vagyok, de rohadtul nem tudom sajnálni
http://www.origo.hu/...12vadkanra.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#129
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Bikertigger: Én is felkaptam fejem a hír hallatára, de akkor neten nem találtam semmit.
Azért érdemes tisztán látni, hogy ki miért van a motorosok ellen. Mi kerékpárosok és a túristák azt szeretnénk, hogy nyugodt körülmények között sportolhassunk, hódolhassunk hibbijainknak és persze ne miattunk legyen veszélybe a montizás. A természetvédelem hivatástudatból, de õk az elmúlt években igencsak meg lettek nyirbálva. Hatósági jogkörüket elvették, kereteiket szûkítették, létszámukat leépítették. Ráadásul mindenki tõlük várja a probléma teljes megszûntetését. A vadászok érdekbõl. Mert ha nincs vad, nincs zseton a külföldi vendégvadászoktól. Nekik az lenne az ideállis, ha minden zöldterület be lenne kerítve és a kapu kulcsa az õ zsebükbe lapulna. És a legfontosabb, hogy a legbefolyásosabb emberek náluk vannak. Én úgy vettem észre, most a vadászok lovagolnak legjobban a témán. Ha sikerül is valamit törvényi szinten elérni, abban mi is nemkívánatosak lennénk.
Pedig folyamatos, kitartó, összehangolt munkával ki lehetne a motorosokat szorítani. És kik fognának össze? Léteznek együttmûködési szerzõdések a polgárõrség, a polgári természetõrök, a határõrség és persze a rendõrség, természetvédelem között. Amíg egy megyényi területen egy maréknyi zöldruhás hajkurássza õket, addig nem lesz változás.

#130
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
http://www.origo.hu/...nbuntetest.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#131
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nekem azt emilezték, hogy bár a "károk" egy rész azonos, nem terjed ki a bringára és nem is fog...

persze Õk igen....csak mikor döntõképes emberek kezébe kerül a dolog, a kkor simán lehet olyan túlbozgó ifjú titán akinek eszébe jut hogy akkor bringa se.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#132
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nekem azt emilezték, hogy bár a "károk" egy rész azonos, nem terjed ki a bringára és nem is fog...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#133
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem tudom, hogy ezt ismeritek-e, bocsánat, ha valahol már szerepelt :
www.kothalo.hu/cross.htm

Persze, nem tudom, hogy milyen egyértelmû állásfoglalásuk van a montisokkal kapcsolatban.

Lajosforrás th.: Amikor én ott voltam (2-3 hete) akkor valahol volt olyan tábla, hogy "omlásveszély, belépni, megközelíteni tilos", meg ilyenek.
Kíváncsi lennék, hogy egyáltalán ki a gazdája ennek.... Szentendre város honlapján még a mai napig ott szerepel, mint lehetséges szálláshely, címmel, telefonszámmal ....

volt ---és az a baj vele hogy q. könnyen õngól lehet, mert pillanatok alatt kiegészíthetõ a kerékpárral is ha netán vki elkezdene foglalkozni vele---szvsz
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#134
tammo

tammo

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Nem tudom, hogy ezt ismeritek-e, bocsánat, ha valahol már szerepelt :
www.kothalo.hu/cross.htm

Persze, nem tudom, hogy milyen egyértelmû állásfoglalásuk van a montisokkal kapcsolatban.

Lajosforrás th.: Amikor én ott voltam (2-3 hete) akkor valahol volt olyan tábla, hogy "omlásveszély, belépni, megközelíteni tilos", meg ilyenek.
Kíváncsi lennék, hogy egyáltalán ki a gazdája ennek.... Szentendre város honlapján még a mai napig ott szerepel, mint lehetséges szálláshely, címmel, telefonszámmal ....

#135
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nohát, azt nem is vettem észre! :D

Bikertigger, én is gondoltam rá, hogy gyorsan kitalálom a legszopatósabb utat, csak aztán eszembe jutott,hogy akkor talán még több kárt fognak okozni, mivel ha látják, hogy nem tudnak továbbmenni, visszafordulnak és még tovább fogják keresni az utat. Igaz, azt mondhattam volna, hogy itt menjetek tovább a Tölgyikrekig, és ott a széles erdészetin jobbra le a betonig. Talán ez lett volna a legjobb megoldás.

Még egy kérdés: egyes helyeken az erdészet úgy oldotta meg, hogy a sorompót annyira kitolták, hogy nem lehet kerülni jármûvel, max csak úgy, ha lemész a meredek hegyoldalon és vissza. Ilyen hely van pl. a pilisi szerpentin elején. Ott a CM-esek ki is jártak már egy nyomot a sorompó mellett a hegyoldalon. Erre a quadosok is képesek, vagy ilyen meredek helyeken nem tudnak átmenni?

na az elküldsének még az a veszélye is +van persze, hogy az éppen arra járó gyalogokat legázolják....

azt a sorompót most nem tom konkrétan, de tecnikás "rider" majdnem mindenhol felmegy ahol a cm....de a sosrompók nagyrésze simán könnedén kerülhetõ sajnos
az egyetlen jó sorompó ami eszembe jut az a papréti út eleje skanzennél....meg tán visegrád felõl a szintén papréti aszfalt, de a dömörkapui simán kerülhetõ, az állórétre menõ zöld is, kisrigó mellett a piros kereszt (?) gerincút sorompója, ....csak igy hirtelen,
egy csomó meg sztenderd nyitva van, szal ha nagyon akarnék simán át tudnék autózni a pilisen sorompók ide oda....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#136
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

A 29. képen a tag már rutinos a leragasztott rendszámtáblájával. Leleményes a magyar! Nekem is már valami illegálba kéne fognom. Csakhát a lelkiismeret...


Nohát, azt nem is vettem észre! :D

Bikertigger, én is gondoltam rá, hogy gyorsan kitalálom a legszopatósabb utat, csak aztán eszembe jutott,hogy akkor talán még több kárt fognak okozni, mivel ha látják, hogy nem tudnak továbbmenni, visszafordulnak és még tovább fogják keresni az utat. Igaz, azt mondhattam volna, hogy itt menjetek tovább a Tölgyikrekig, és ott a széles erdészetin jobbra le a betonig. Talán ez lett volna a legjobb megoldás.

Még egy kérdés: egyes helyeken az erdészet úgy oldotta meg, hogy a sorompót annyira kitolták, hogy nem lehet kerülni jármûvel, max csak úgy, ha lemész a meredek hegyoldalon és vissza. Ilyen hely van pl. a pilisi szerpentin elején. Ott a CM-esek ki is jártak már egy nyomot a sorompó mellett a hegyoldalon. Erre a quadosok is képesek, vagy ilyen meredek helyeken nem tudnak átmenni?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#137
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A quad-ban az a gáz, amitõl szerintem is rosszabbak még a crossmotoroknál is, hogy szaktudást nem igényel (annyit), azaz ergó bármelyik sebességõrült belekezdhet túl sok kockázat nélkül. Felborulni nem nagyon fog.

az a vicc, hogy könnyebben borul mint bármi más.....csak sajnos ritkán...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#138
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
A 29. képen a tag már rutinos a leragasztott rendszámtáblájával. Leleményes a magyar! Nekem is már valami illegálba kéne fognom. Csakhát a lelkiismeret...

#139
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Lensver: Én nem tudom miért, de valahogy ilyen képek láttán valami nagyon rossz érzés lesz rajtam úrrá, annyira felháborít. És sajnos ha tekerek, valahogy mindig sikerül ezen érzéssel szembesülnöm. Én sem tudom, találkozáskor mi a helyes viselkedés. Ilyenkor megállok és nézem, amint a moder kori kereszteslovagok nagy robajjal eltünnek a dombok között. Megvárom amíg leül a porfelleg, elszáll a kipufogóbûz és indulok tovább...

Ma nézem a tv-ben a bicós magazint és megütötte szememet az egyik fán lévõ tábla szövege: INTENZÍV VADÁSZAT MIATT A TERÜLETEN TARTÓZKODNI ÉLETVESZÉLYES! Basszus! Ezt nevezem! Az ugrott be, hogy a cm-esek egyik legnagyobb ellenségeik a vadásztársaságok, merthogy elriasszák a vadakat. Egy a célunk, aztán majd minket szórnak meg ólommal, ha útban leszünk.

#140
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A quad-ban az a gáz, amitõl szerintem is rosszabbak még a crossmotoroknál is, hogy szaktudást nem igényel (annyit), azaz ergó bármelyik sebességõrült belekezdhet túl sok kockázat nélkül. Felborulni nem nagyon fog.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)