Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Veszélyben a Pilisi montizás, avagy Ne hagyd magad becsapni!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
399 hozzászólás a témában

#41
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Huhh, hát ez kemény. És ki hívta meg õket?
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#42
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Jaja... vendégeskednek. Egy kis helyi panzióban szálltak meg, kint az udvaron furgonok és egy ktm-es sátor, a srácok meg jólérzik valahol magukat a hegyekben. Egy bolond százat csinál. Ha jól tudom egyszer már voltak itt németek. Olyan mint a balatoni bulik: szabad a pálya, itt mindent szabad! Hazamennek, motorosfórumon élménybeszámoló gps koordinátákkal és jövre tíszer annyian jönnek.


Vonuljanak ki a természetvédelmi õrök, menjenek át a rendõrségre krisztiék hogy menjenek velük, csináljanak már azok is valamit, nálunk nem kell parlamentet õrizni, legalább elfoglalnák magukat... :)

#43
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Jaja... vendégeskednek. Egy kis helyi panzióban szálltak meg, kint az udvaron furgonok és egy ktm-es sátor, a srácok meg jólérzik valahol magukat a hegyekben. Egy bolond százat csinál. Ha jól tudom egyszer már voltak itt németek. Olyan mint a balatoni bulik: szabad a pálya, itt mindent szabad! Hazamennek, motorosfórumon élménybeszámoló gps koordinátákkal és jövre tíszer annyian jönnek.

#44
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Az mit jelent, hogy "van nálunk"? Kicsit úgy hangzik, mintha vendégeskednének. :D


Igen, jól értelmezed! A természetvédõ beállítottságú Robi "bácsi" és Bükki Nemzeti Park által alkalmazott "asszonykája" szíves vendéglátást biztosít a csapatnak...! :D

#45
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Az mit jelent, hogy "van nálunk"? Kicsit úgy hangzik, mintha vendégeskednének. :D
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#46
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Most épp egy kb.15 motorosból álló német ktm csapat van nálunk. Szerintem nem is tudják, hogy itt is illegális amit mûvelnek. Egyszer büntettek már meg természetvédelmi õrök egy osztrák motorost, pedig az elején örült is a találkozásnak, mert épp eltévedt.

#47
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
A salgótarjáni rendõr-crossmotorosokhoz annyit, hogy beszélgetünk szombat este otthon a haverokkal, és az egyik felkacagva mondja, hogy te! - hallottad mit vett az erdészet a rendõrségnek? Én meg válaszoltam nagy tájékozottsággal hogy így meg ugy meg stb... Õ meg csak röhögött (MotorbV2i a srác) és azt mondta, hogy ilyen "túra" jellegû motorok ezek, kb 50m kell lerázni egy crossmotorosnak, még ha gyakorlatlan akkor is... De mindezek ellenére üdvözlöm a dolgot. Nálunk az együttmûködés hiányát érzem nagy problémának. Mi hiába lépünk az ügyben (pl 2en vagyunk polgári természetõrök a helyi igazgatóságnál - Robespierre "asszonyaéknál" :D) ha más nem érzi ezt fontosnak. Jó példa, kb egy éve jött egy levél a rendõrségtõl melyben a helyi egyesületeket, szervezeteket keresték meg akik valamilyen szinten kötõdnek a város természeti környezetéhez. Az volt benne, hogy együttmûködés, közös ellenõrzés, szigor, stb... Azóta is megállt a dolog azzal a levéllel...

#48
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nem igy volt.....

egyébként ismerve a parkerdõ vezetõségét, egy tarvágás közepére sem engednék felállítani, ha épp reggel olyan volt a vizeletük....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#49
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ja értem. Én azt hittem, hogy elõre alaposan kinézték azt a helyet, ahova lehet egy ilyet építeni. Pl.én nem akarnék fákat kivágni azért, hogy az alkotásomat valahova odarakjam. Báár nem is tudom, hiszen az alkotásom ebben az esetben fából készült! Meg a legtöbb kilátó úgy készül, hogy lecsupaszítják elõtte a talajt. Sõt, talán épp azért kell a kilátó is, mert egyébként a fáktól nem látunk semmit. Szal mégse tudom, mi a helyes.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#50
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Hát, ha jártál a Tüskés-hegyen, ott nem sok szabad hely van, sok fa, rengeteg bokor - és tüskések - némi sziklával körítve. Lehet, hogy ennek a "kilátónak" a megépítése a szülõi munkaközösség megnyilvánulása volt, kedvenc gyermekeiknek. Csak elfelejtették errõl informálni a Pilisi Parkerdõ ZRt-t.

#51
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Marha jó. Nem értem, ezt miért nem lehetett volna engedélyezni! Vagy lehet, hogy olyan helyre akarták a Tüskés-hegyen rakni, ahol emiatt sok fák kellett volna kivágni?

Robespierre: én is erre gyanakodnék! A bringásokat fogják tudni a leghamarabb elkapni. És most akkor mi lesz, éjjel nappal 2 rendõr fog majd CM-ezni a Karancsban? Mi pont ma indulunk oda tekerni, talán még össze is futhatunk velük? :D
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#52
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

De ez akkor most hol áll? /Újabb skanzen a Pilisben megvetett kilátók számára?/

pilisszentlászlón a kisrigó vendéglõ mellett - magánterületen -
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#53
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
De ez akkor most hol áll? /Újabb skanzen a Pilisben megvetett kilátók számára?/

#54
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
Feltöltött kép
Feltöltött kép
Feltöltött kép


ha céllövöldét akartak volna állítani annak gondolom nem lett volna akadálya...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#55
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Tegnapelõtti hír: A helyi erdészet 2 motort ajándékozott a rendõrségnek, hogy határozottabban tudjanak fellépni a off-road-osok, fatolvajok és illegális szemétlerakók ellen a Karancs-Medves területén. Kíváncsi leszek...lehet minket fognak elõször megtalálni.

#56
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Felénk a helyzet változatlan, minden maradt a régiben: az erdõkbe látogatók jelentõs része még mindíg a "rossz" oldalon van. Nyár elején gombamód nõtte ki magát egy helyi quad-os csapat, akiket nem nagyon zavar a tiltás. Kiadós rombolás után saras gépeikkel vidáman idõzgetnek a város közterületein, szép példát mutatva a fiatalságnak. Változik a világ...

#57
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
Pilis tetõn, lom hegyen /lajos forrás fölött/, és az urak asztalánál /pap rét mellett/ voltak légvédelmi lokátor illetve rakéta állások....ezeknek az "agya" volt dömörkapu felé anna völgyben, ott még mindig van lõtér, meg idönként a dömörkapu és szentlászló közti erdõrészen lövöldöznek a bakák. elvtársak nem nagyon takarítottak de csak a pilistetõi szanatóriumot, üzemeltették ivánék, a többi magyar kezelésben volt, de ezekrõl még elvitték a tulajok ami mozdítható volt, többit azért nem bontják szét mert természetvédelmi szempontból több zavarással járna a bontás meg az elszállítás mintha lerohad magától.....és akkor még van a csobánkai harckocsilõtér. többrõl én nem tudok...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#58
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Pont a Pilis tetején van valami szétbarmolt repülõtér, vagy légvédelmi központ vagymi. A romok alapján elég komoly lehetett, persze az afromagyarok rég elvittek minden mozdíthatót.

Piliscsaba mellett van még egy régi reptér, meg Csobánka és Pilisszentiván között a nyeregben egy lõtér vagymi, ahol tankokkal is rallyznak néha, meg sokszor hallani hogy ugat az ak:)

Gondolom van még pár elhagyott bázis, párezer hektó kerozinnal meg ki tudja mivel a földben...az elvtársak nem nagyon takarítottak maguk után:mad:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#59
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Meg van ahol harcaszat is van, pl. Domorkapu kornyeken, egyszer pont arra jartam mikor kisebb haborut rendeztek ott a zsernyakok. Meg az se nagyon jo ha az embert seggbelovik egy repeszgranattal. Mondjuk katonai teruleteket nem ismerek annyira a Pilisben, illetve nagy reszuket mar felszamoltak.

#60
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Öhm, mi is az a céllövölde????

magas les--
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való