Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Veszélyben a Pilisi montizás, avagy Ne hagyd magad becsapni!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
399 hozzászólás a témában

#21
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

A Tota is hozzafuzott a multkorihoz :)
http://w.blog.hu/200...tok_ket_kereken


Érdemes végigolvasni azt a több mint 600 véleményt.

#22
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
A Tota is hozzafuzott a multkorihoz :)
http://w.blog.hu/200...tok_ket_kereken

#23
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Na ja! Igazad lehet, de az akitõl az infót kaptam, azt mondta, - akit kérdeztem - Õk itt szoktak motorozni. Ebben én is pesszimista vagyok, valószínûleg ez nem csak a pályát jelenti, hanem a dombságot! :(

#24
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
legszebbcsavo: Igen én is azt tartom a legnagyobb hibának, hogy a médiában arcátlanul nyomják a különféle off-road sportokat úgy, hogy közben nem hívják fel a nézõk/leendõ vásárlók figyelmét arra, hogy ez a magatartás az erdõkben illegális. Felháborítónak tartom, amikor egy terepjáró/quad/cm bemutatásában szemmelláthatóan természetet károsítanak. Ilyenkor hivatalból ki kéne vizsgálni, hogy történt-e szabálysértés, volt-e rá engedélyük, hisz ott van a mindent bizonyító képsorok. Nálunk az elmúlt hetekben propagálnak egy kb. fél órás filmecskét, amiben -elsõsorban diákoknak- hívják fel a figyelmét a helyes gondolkodásra. Ha jól emlékszem "Ne motorozz, inkább kirándulj!" a fõ szlogen. Láttam a filmet, amiben természetvédelmi õrök, rendõrök, erdészek beszélnek, közben "audióvizuálisan" ütköztetik a természet szépségét a rombolással. Nem tudom mit várhatunk az ilyen próbálkozásoktól, lehet 100 fiatalból 5-6-ra hat, de közben 20 vág bele (a többinek nincs rá pénze) az ilyen jellegû kedvtelésbe. Sajna a hülyeség jobban generálja önmagaát. Tegnap délután is kb. 10 motorosból álló csapatot láttam, akik nagy valószínûséggel nem helyiek voltak.

zsizsi: Nekem nincsennek ilyen jó tapasztalataim a cm-esekkel kapcsolatban. Erdõben motorossal való találkozás alkalmával többnyire baleset lenne a következménye, ha nem állnék félre. Egyszer repült már el egy kb. kilós kõ a fejem mellett, amikor a motoros erejét és tudását fitogtatta mellettem. Motorosok közül csak 1-et ismerek (a kb. 20-ból) aki felelõsségteljesen gondolkodik és utánfutóvan legális pályára jár. A többi csak fenyegetõzik és bízik abban, hogy akadálytalanul hódolhat romboló kedvtelésének. Nem tudom hogy ezek a "kedves" motorosok hogy reagáltak volna, ha montad volna hogy törvénybe ütközõ amit csináltak. Általába eddig szokott tartani a kedvesség, utána kibújik a szög a zsákból.

#25
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Azért a hétvégi Gödöllõi-dombság tekergészése közben - lsd. Dante, mint fõ koordinátor/machinátor/kalauz/állnok szervezõ - bizony rátévedtünk egy enduró útvonalra. Ez nem hivatalos pálya, de ezen a vonalon szoktak hivatalos - nemzetközi - versenyeket rendezni. Na most, ahogy annak lennie kell hétvégén, jöttek is a mocisok. De láss csodát! Nem anyáztak, köszöntek, volt rá idejük, mert félre álltak, hogy felfelé elférjünk! Sõt! Egyikük még rászólt a társára, hogy kotródjon már le a nyomról, mert nekünk - bringásoknak - szarabb felfelé tekernünk! Ezek után az egyik kanyarban megálltam én is két motoros mellett, hogy ugyan árulja már el, hogy ezen az "enduró" pályán, ahol mi bicózunk van-e kötelezõ haladási irány, mert mi láttunk a fákon ilyen kis piros köröket mutató pici táblákat. Válasz: van, igen, és mi ezzel pont szemben tekertünk.. De ez nem zavarta Õket.

No ezt csak azért írtam, hogy van ilyen is!

#26
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
nagyon fasza a tendencia.
épp tegnap láttam talán a sport1-en valami motorkiállítást, ahol a kicsit már megereszkedett 30-as körüli zsírnyak (ezáltal motorizációra kényszerült) mûsorvezetõ azt ecsetelte az új, szupermotóból városiasra "butított", csupán 70 lóerõs KTM-rõl, hogy ez azé jó öcsém, mert lámpától lámpáig tucc hasítani és nózvillizve tucc megállni a rémült gyalogok elõtt.
aztán meg miközben egykerekezel a sok köcsög autós mellett a záróvonalon (mer azok a mocskok ugye "nem engednek el" - nem párolognak el az utadból azonnal) a rendõr még a BMW-vel sem fog utól érni - hehehehe - sátáni röhögéssel zárva a beszámolót.

és ezt nyomják a tévében, bele a sok kispöcsû buta arcába, akik az ilyen mûsorok hatására rögtön nyomatnak a motorpiacra, hogy õk is lehessenek valakik a maguk kis szánalmas szintjén.

és a gáz az, hogy az ilyen "használjuk a várost meg az erdõt edzõterepnek bátran, hiszen ehhez is jogunk van" mûsorokhoz, közéleti személyiségek adják az arcukat (lsd Szabó kéthónapja motorozom fasza vagyok Gyõzõ) és az autósokat köcsögözik, mert fel vannak háborodva, hogy nem tudják akadálytalanul megszegni a kresz szabályokat - és jogokat követelnek.

na én akkor erre most jól felháborodok, hogy nem tekerhetek az M1-es leállósávjában Gyõrig, pedig nekem arra lenne a legrövidebb. beszarás.

na, most kiment a gõz, így már jobb :D

#27
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Ja en is ,de menjenek mar azert, hogy ilyen tomegesen sz*rnak ra.
Engem mar csak azert is bosszant mert szetk*rjak az utakat. Viszont legalabb a sziklas hegytetokre nem tudnak felmenni haha

#28
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Épp most akartam linkelni... :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#29
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
http://index.hu/poli...ar/motbukk1119/

#30
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
hmm...most ilyen táblákat raktak ki az erdészeti utak sorompóihoz.....
ezeken nincs 7vége és munkaszüneti nap korlátozás....persze még kint vannak a régiek is amiken igen....akkor most mivan ?

ja meg csomó ilyen bringás méretú "kresz tábla" fõleg a karikás 30, meg az a teherautónak csapodó bringás ábra...

Feltöltött kép

ja és ez a parkerdõ az emberért, mondat fakítja azt a "környezettudatos erdõmûvelést" amit jelenleg pl a pap réti út mellett folytatnak --azt is lefotoztam volna, de pont ott volt a ker.vez, erdész..de rettentõ barbár munka -......vagy csak én vagyok kissé cinikus ? :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
hát itt nem szoktál letenni télen sem...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás

CM-esek nyomulnak ilyen pocsék idõben?


A cm-esek egyik legnagyobb ellensége a por, olyan mint nekünk a szembeszél. Ha csoportba mennek csak az elsõ nem nyeli. Persze nem azt mondom, hogy szerentek sarat dagasztani, de kifejezetten felüdítõen hat egy kis esõ aszályos hetek, hónapok után. Ahogy közelít lassan a tél, õk is leteszik majd a vasat, de rendesen belehúztak a vénasszonyok nyara alatt.

#33
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Tényleg, nem tudjátok? CM-esek nyomulnak ilyen pocsék idõben, mint ami most van, vagy a cangásokhoz hasonlóan õk se szeretik, ha zuhog és folyik a lé az úton??


Még ilyen kérdést! :D Igazából ugye a kerékpárosoknak mondjam azt kb 0,1%-a indul el esõben terepre biciklizni, de lehet sokat mondtam... Mi ugye elázunk, elakadunk, meg még ezernyi nyavaja jár a dologgal, legtöbbünk azért addig nem megy terepre amíg az járható nem lesz az esõ/csapadék után annyira, hogy azért legyen értelme a dolognak... Tehát az erózió fõ okozója, azaz A KERÉKPÁROS ilyenkor otthon marad... És természetesen biztos így tesz a crossmotoros, qados is, akik tényleg vízzáló ruhában vannak meg minden, és egyértelmûen nem élvezik, ha fullgázon kapar a kerék a sárban, és versenghetnek a hvcs elismerõ címért, aztán a városban is nyomnak még majd egykét egykerekezést, hogy milyen kömény gyerekek is õk... (És igen, mielõtt még valaki megkérdené, ezt mind-mind csakis irigységbõl írom, mert én soha nem lehetek majd olyan menõ, mint õk, akármennyire is szeretném! :D)
És természetesen a holnapi munkanapon a 3 tengelyes erdészeti jármûvek, és lkt-k sem fognak a fakitermelésekhez kimenni hogy közben szétbarmolják az utakat...

#34
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tényleg, nem tudjátok? CM-esek nyomulnak ilyen pocsék idõben, mint ami most van, vagy a cangásokhoz hasonlóan õk se szeretik, ha zuhog és folyik a lé az úton??

sztem darabja válogatja.......bár az õ ruhájuk alapból full vizálló, meg a gumik se csusznak annyira, nem sajárt erõbõl kell a sárból kivergõdni....qudról nem is vbeszélve..
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#35
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Tényleg, nem tudjátok? CM-esek nyomulnak ilyen pocsék idõben, mint ami most van, vagy a cangásokhoz hasonlóan õk se szeretik, ha zuhog és folyik a lé az úton??
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#36
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
itt nálunk egyszerûen szarnak rá a rendõrök....haver mesélte hogy egyszer kihívták õket az erdõrendészek, cm-esekre, aztán legközelebb már mindent kitaláltak hogy ne kelljen menni /mert ugye ahhoz hogy le lehessen venni a delikvensket pár ezer forintra túl nagy a közönség, ha meg lepapírozzák az csak plusz munka, és még ki is kell autózni a halál fas...a/

a 10 természetvédelmi õr meg elég csekély szám az egész pilisre.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#37
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

nincs rá kapacitása a rendõrségnek........hehehe........ez jó.
A franc se gondolta, hogy ennyi rendõr van hazánkban. 23-án majdnem annyian voltak, mint a tüntetõk!


Demagóg a szöveg, de mindenkinek arra van ideje amire igazán akarja... A Nemzeti Parki igazgatóságoknál szerintem kb negyed annyi ember dolgozik, mint igazából kellene, de ezt a Robespierre megtudja mondani pontosabban is szerintem, szóval ezekrõl az emberekrõl tényleg nem nagyon lehet még egy bõrt lehúzni. Ellentétben van jónéhány nagyon jó rendõr ismerõsöm, nem akarom õket megsérteni, de közölük jópár simán eltölt a biciklisboltba beszélgetve egy órácskát munkaidõben...

(OFF: és 45 éves korukban nyugdíba mennek...!)

#38
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
nincs rá kapacitása a rendõrségnek........hehehe........ez jó.
A franc se gondolta, hogy ennyi rendõr van hazánkban. 23-án majdnem annyian voltak, mint a tüntetõk!

#39
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Lens: az élet hozza így. Elõször egy-kettõ jön, látják itt még nem tartatják be a törvényeket olyan szigorúan, mint náluk, a következõ évben már motort is hoznak, pár hónap múlva meg a panziós már rendesen várja õket. Ha beleolvastok egy motoros/quados fórumba errõl szól a dolog: hétvégén ide, jövõ hétvégén oda.

Bálna: Hidd el nincs rá kapacitás, még ha nagy eséllyel beléjük is futnának. A természetvédelem csak természetvédelmi területen intézkedhet, lakott területen nem. A panzió védett területtõl messze esik és különben is magánterületen van, elhajtanák õket, mint a lovat. A rendõrség is csak akkor intézkednek, ha közúton pl. rendszám nélkül közlekenek vagy tábla tiltja az erdõ szélén a továbbhaladást. Nagyon jól ismerik a törvényeken tátongó kiskapukat.


Persze tudom... Egyértelmû, beszélgettünk már errõl Krisztivel is... A rendõrségnek viszont lenne rá kapacitása, csak akarni kellene... Lenne megoldás a mikéntre is, mi is beszélgettünk már, és jutottunk olyan megoldásra ami nem sok embert igényelne...

#40
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Lens: az élet hozza így. Elõször egy-kettõ jön, látják itt még nem tartatják be a törvényeket olyan szigorúan, mint náluk, a következõ évben már motort is hoznak, pár hónap múlva meg a panziós már rendesen várja õket. Ha beleolvastok egy motoros/quados fórumba errõl szól a dolog: hétvégén ide, jövõ hétvégén oda.

Bálna: Hidd el nincs rá kapacitás, még ha nagy eséllyel beléjük is futnának. A természetvédelem csak természetvédelmi területen intézkedhet, lakott területen nem. A panzió védett területtõl messze esik és különben is magánterületen van, elhajtanák õket, mint a lovat. A rendõrség is csak akkor intézkednek, ha közúton pl. rendszám nélkül közlekenek vagy tábla tiltja az erdõ szélén a továbbhaladást. Nagyon jól ismerik a törvényeken tátongó kiskapukat.