Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SPD cipõ

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
2429 hozzászólás a témában

#121
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

oké, szóval vettem egy Northwave Scorpius-t. a boltban jónak tűnt, de néhány alkalom után be kell látnom, nem leszünk barátok, így vissza a piacra. mivel a diadora bevált, ilyet keresnék, de sehol sem találok. valakinek van esetleg ötlete, hol érdemes keresgélni, melyik boltban lehet esetleg? neten találtam megfelelőnek tűnő darabot, de mivel nekem a régifajta Diadorákkal van tapasztalatom, amiknek mind egyforma volt a talpa, jó volna tudni, ezeknek az újabbaknak változott-e a méretezése?

 

ugyanitt párszor használt 42,5-ös Northwave Scorpius jutányos áron eladó :(

na, akkor menj vissza a boltba, és vedd meg a 43-as Sh-t! Egy plusz vékony, nyári bokazoknit vegyél a bringás zokni alá, és megígérem, pont jó lesz. :)



#122
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

...és még egy kérdés: a shimano cipők mindegyike olyan, hogy a talpbetétet kivéve hozzáférhető a stoplit tartók csavarok ellendarabja? ez itt:

 

shcnt2-1.jpg

 

A vízállóaknál ezek csak roncsolással szedhetőek ki (MT60,MW80).

 

ml



#123
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

...és még egy kérdés: a shimano cipők mindegyike olyan, hogy a talpbetétet kivéve hozzáférhető a stoplit tartók csavarok ellendarabja? ez itt:

 

shcnt2-1.jpg


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#124
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

NW méretezésröl mit kell tudni? Kisebb/nagyobb mint a ráirt méret? Utcai cipőből 43, (régi) diadora-ból 42 a méretem, szeretem, ha passzol, ne lógjon. Próbáltam shimanot, M065 talán, a 42 kicsi volt, a 43 nagy...

 

oké, szóval vettem egy Northwave Scorpius-t. a boltban jónak tűnt, de néhány alkalom után be kell látnom, nem leszünk barátok, így vissza a piacra. mivel a diadora bevált, ilyet keresnék, de sehol sem találok. valakinek van esetleg ötlete, hol érdemes keresgélni, melyik boltban lehet esetleg? neten találtam megfelelőnek tűnő darabot, de mivel nekem a régifajta Diadorákkal van tapasztalatom, amiknek mind egyforma volt a talpa, jó volna tudni, ezeknek az újabbaknak változott-e a méretezése?

 

ugyanitt párszor használt 42,5-ös Northwave Scorpius jutányos áron eladó :(


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#125
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Ilyen cipőm van. http://www.ktmbikes....Character-Shoes Már használtam már vagy tízszer. Az a bajom,hogy ha 1-1,5h folyamatosan tekerek meg fájdul a talpam ahol a vas van a cipőbe. Van valamilyen megoldás?

#126
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Shimano cipőkkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Egész pontosan egy Shimano r171 wide típusban gondolkodom, de nem tudom mennyire jók ezek. Főleg mennyire igaz az, hogy szélesebb típus.

 

Esetleg bármi más szélesebb lábfejre való cipő ajánlat is jól jönne.



#127
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Az az igazán érdekes hogy 44-es a lábam és 44-es northwave cipőt is használtam/és jó volt/ aztán valahogy a 2. ugyanaz a típus/extreme tech/ 44,5-ös lett,és rájöttem hogy igazán ez a k.rva kényelmes nekem.Szóval igazán nem is tudom mindenképpen próba,illetve a felsőkategóriás olyan embernek akinek széles/torkos a lábfeje/ nem lesz jó!!!/szorít még a nagyobb is.



#128
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás
NW méretezésröl mit kell tudni? Kisebb/nagyobb mint a ráirt méret? Utcai cipőből 43, (régi) diadora-ból 42 a méretem, szeretem, ha passzol, ne lógjon. Próbáltam shimanot, M065 talán, a 42 kicsi volt, a 43 nagy...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#129
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Lehet itthon kapni Sidi Mega cipőt 49-50-es méretben?



#130
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

megpusztulni látszik a cipőm (Diadora Chili - amire egyébként kicsit morcos vagyok, még csak kb 3 éves és annyira azért nem volt strapálva...) a lényeg, hogy kellene egy új. de milyet vegyek? eddig (egy téli shimanotól eltekintve) csak diadora cipőim voltak, elégedett is voltam velük, de most nem igazán találok ilyet. melyik márkát érdemes nézni, ami hasonló lehet? ami a nyűgöm, hogy rövidek a lábujjaim, így az eddigi cipőimen mindig faragni kellett egy picit, hogy a stoplit megfelelően előre tudjam tolni, tehát ez egy fontos szempont. pénzben 25-ig mennék el.

én mostanában a NW-eket szeretem, viszont az alap speci sport-om meg rettenet tartós darab


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#131
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.885 hozzászólás

megpusztulni látszik a cipőm (Diadora Chili - amire egyébként kicsit morcos vagyok, még csak kb 3 éves és annyira azért nem volt strapálva...) a lényeg, hogy kellene egy új. de milyet vegyek? eddig (egy téli shimanotól eltekintve) csak diadora cipőim voltak, elégedett is voltam velük, de most nem igazán találok ilyet. melyik márkát érdemes nézni, ami hasonló lehet? ami a nyűgöm, hogy rövidek a lábujjaim, így az eddigi cipőimen mindig faragni kellett egy picit, hogy a stoplit megfelelően előre tudjam tolni, tehát ez egy fontos szempont. pénzben 25-ig mennék el.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#132
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Ez nem lehetett valami kellemes

 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#133
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás

Gaerne etna.....vicces cipő.....  :o

https://picasaweb.go...GaerneMerenylet

 

 

 



#134
Novics

Novics

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Akkor már elvihették, amin nem csodálkozom, ,,csak" 44-es volt.

 

Van ez így. :)

Majd szombaton felpróbálok pár cipőt, vasárnap meg a Sidit, aztán ha jó megveszem, ha nem, akkor valamelyik boltiért visszamegyek. Ha azok között volt jobb.

 

Bár a boltban is biztos elmondják, de van valami amire külön kell bicajos cipő vásárlása esetén figyelni? Mert ebben ugye nem az a lényeg, hogy milyen benne mászkálni, leguggolni, hanem milyen tekerni. De bicajt egyrészt nem viszek, másrészt úgysem engednének el egy próbakörre. :)


Novics módosította - 2014. június 09. - 23:23


#135
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Utcai cipőben 46. De a link nálam 404-et dob. :(

A 48-as Sidit megnézem magamnak jövő vasárnap.

Akkor már elvihették, amin nem csodálkozom, ,,csak" 44-es volt.



#136
Novics

Novics

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Nem tudom mekkora lábon élsz, de ha a méret jó én erre rá mozdulnék:  http://apro.bikemag....po-l235252.html

 

 

Utcai cipőben 46. De a link nálam 404-et dob. :(

A 48-as Sidit megnézem magamnak jövő vasárnap.



#137
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Köszi. Ez a probike nagyon szimpatikus ezzel a hosszú nyitva tartással, és hogy a Déli közelében van.

Nem tudom mekkora lábon élsz, de ha a méret jó én erre rá mozdulnék:  http://apro.bikemag....po-l235252.html



#138
Novics

Novics

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Bringaland=Dózsa Gy. u

Probike=Szilágyi E. fasor

 

Ők nyitva vannak hétvégén is, és elég jól megközelíthető mindkettő. Biztosan van még több is, de nagy hirtelen ez esett le.  

 

Köszi. Ez a probike nagyon szimpatikus ezzel a hosszú nyitva tartással, és hogy a Déli közelében van.



#139
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

Jövő hétvégén megyek fel Bp-re. (Így alakult. :)) Most akkor nem webshopra, hanem rendes boltra kérnék tippet. Ami hétvégén is nyitva van, és van választék is. Neten körbenézek, de mégiscsak jobban ismeritek ti őket. Fő tömegközlekedési utak mellett lévők érdekesek, mert nem akarok 15x átszállni, hogy eljussak egy bolthoz. Az egy kicsit drága lenne. :)

Bringaland=Dózsa Gy. u

Probike=Szilágyi E. fasor

 

Ők nyitva vannak hétvégén is, és elég jól megközelíthető mindkettő. Biztosan van még több is, de nagy hirtelen ez esett le.  


Ridley Noah Fast 


#140
Novics

Novics

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Azt gondolom távolról ennél többet nehéz segíteni. Menj el környékbéli boltba, próbálj...

Szerintem a lényeget már rég megértetted, biztos nem fogod megvenni az első ákcijós darabot.

 

Jövő hétvégén megyek fel Bp-re. (Így alakult. :)) Most akkor nem webshopra, hanem rendes boltra kérnék tippet. Ami hétvégén is nyitva van, és van választék is. Neten körbenézek, de mégiscsak jobban ismeritek ti őket. Fő tömegközlekedési utak mellett lévők érdekesek, mert nem akarok 15x átszállni, hogy eljussak egy bolthoz. Az egy kicsit drága lenne. :)