Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SPD cipõ

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
2429 hozzászólás a témában

#141
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Azt gondolom távolról ennél többet nehéz segíteni. Menj el környékbéli boltba, próbálj...

Szerintem a lényeget már rég megértetted, biztos nem fogod megvenni az első ákcijós darabot.

És a mindennapi használatban nem hátrány, ha nagyon passzentos? Nekem mondjuk hosszú, keskeny lábfejem van, ilyen szempontból szerencsém van a "makkos cipőkkel".



#142
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

És a mindennapi használatban nem hátrány, ha nagyon passzentos? Nekem mondjuk hosszú, keskeny lábfejem van, ilyen szempontból szerencsém van a "makkos cipőkkel".

Nem, sokkal jobb, nem nagyon passzentos csak passzentosabb, finomabban rá van formálva a lábra, ergo kényelmesebb.



#143
Novics

Novics

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Nekem öt Specim van, négy modellből, hosszban nincs eltérés közöttük, szélességben is jó mind, de ahogy haladunk felfelé a ranglétrán egyre paszentosabbak.

 

És a mindennapi használatban nem hátrány, ha nagyon passzentos? Nekem mondjuk hosszú, keskeny lábfejem van, ilyen szempontból szerencsém van a "makkos cipőkkel".



#144
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sehogyan nem úszom meg! :D

Ha felpróbálok egy Speci montis cipőt, és mondjuk a 46-os jó, akkor van rá esély, hogy egy másik - de hasonló fazonú - Speci montis cipőből is jó lesz a 46-os? Vagy még típusok között is van eltérés?

Nekem öt Specim van, négy modellből, hosszban nincs eltérés közöttük, szélességben is jó mind, de ahogy haladunk felfelé a ranglétrán egyre paszentosabbak.



#145
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

erre sajnos mar nem tudok valaszolni.gyanitom hogy azert modellek kozt is van elteres.ha jol remlik shimanonal van kulon szeles es keskeny is adott modellbol.

 

erdemes szetnezni az aproban.sokszor van alig vagy egyaltalan nem hasznalt cipo felaron szinten netes rendelesbol eredoen.

 

pl ilyenekre gondolokhttp://apro.bikemag....45-l234879.html

gyanitom hogy a heten elkel.


ridelife módosította - 2014. június 06. - 12:21

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#146
Novics

Novics

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Talphossz csak az egyik a donto parameterek kozul.
Pl a 44-44,5 os labamra shimano 46 os cipo hosszban tokeletes viszont vastagabb zokniban szelteben mar necces.
Mig a bontrager 44es merettel hosszban es szelteben is tokeletes.

Nincs tokeletes recept.fel kell probalni.

 

Sehogyan nem úszom meg! :D

Ha felpróbálok egy Speci montis cipőt, és mondjuk a 46-os jó, akkor van rá esély, hogy egy másik - de hasonló fazonú - Speci montis cipőből is jó lesz a 46-os? Vagy még típusok között is van eltérés?



#147
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Talphossz csak az egyik a donto parameterek kozul.
Pl a 44-44,5 os labamra shimano 46 os cipo hosszban tokeletes viszont vastagabb zokniban szelteben mar necces.
Mig a bontrager 44es merettel hosszban es szelteben is tokeletes.

Nincs tokeletes recept.fel kell probalni.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#148
Novics

Novics

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Ahojj!

 

A pedálos topikból nagyon helyesen átirányítottak ide, szóval most titeket zaklatlak egy kicsit. :)

Most veszem életem első kerékpáros cipőjét, eddig klipszes pedálokat használtam, de már egy éve outim van, és úgy gondolom ideje lenne valami normálisabb cipőt beszereznem. Mivel nem bp-i vagyok, így nem nagyon tudom végigjárni a boltokat, és felpróbálgatni a cipőket, hogy melyik méret a jó. A pedálos topikban kaptam egy linket egy angol webshopról, ahol jóárasítva van egy Specialized montis cipő - ja igen, mivel mindennapi közlekedési eszközöm is az outi, ezért inkább montis cipőt ajánlottak - és elsősorban az érdekelne, hogy ezeknél a számozásnál kell e matekozni, vagy a 46-os cipő, az 46-os, és nem 44-es? A mérettáblázatban 29,5 cm írnak hozzá, ami jó lehet ha nem a külső talprészt mérték le. :D Nekem 29 cm-es a talpikám. Érdemes itt is kb 1 ujjnyi helyet hagyni, mint a túracipőnél javallt? Mert akkor a 48-as lesz az én számom.



#149
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.640 hozzászólás

Akkor segíts mire, kikre is gondoltál "réteg" alatt !


Marci

#150
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Már ne haragudj de hol van pénztárca szerint megkülönböztetve a bringás társadalom ? A kérdésed eleve rossz. Proli is, kőgazdag is ugyan azt a hirdetési oldalt olvassa.

uhh, de félre értettél...



#151
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.640 hozzászólás

Már ne haragudj de hol van pénztárca szerint megkülönböztetve a bringás társadalom ? A kérdésed eleve rossz. Proli is, kőgazdag is ugyan azt a hirdetési oldalt olvassa.


Marci

#152
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Vatera, eBay, olx, expressz, jófogás, velo.hu, testbike, ..........

DE!!! a legextrémebbet a végére hagytam: http://apro.bikemag....-zokni-kamasli/

Én mondjuk ezzel kezdeném a helyedben.

igazából az érdekelt volna, hol van az a réteg, akit érdekelhet egy ilyen cipő



#153
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.640 hozzászólás

Vatera, eBay, olx, expressz, jófogás, velo.hu, testbike, ..........

DE!!! a legextrémebbet a végére hagytam: http://apro.bikemag....-zokni-kamasli/

Én mondjuk ezzel kezdeném a helyedben.


Marci

#154
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Tudom nem kicsit spam, de méret probléma miatt (mivel nem tudtam, hogy létezik fél méretes Sworks) eladnám az idei, fekete S-worksom. 45-ös méret. Csak versenyeken és 1-2 túrán használtam , úgy 300 km van benne. 

Ilyet hol érdemes hirdetni?



#155
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Én pont ma vettem egy ilyet, gyakorlatilag új, de úgy tűnik kicsit nagy rám. :(

 

Melyik része nagy, lejön a cipőről vagy a lábszáradnál nem lehet rászorítani?



#156
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás

Szemtelenül egyszerű és olcsó megoldás búvárok "levedlett" neoprén csizmáját, ruháját megszerezni, annak a talpát kivágni (vagy csak a stoplinál, vagy ha kell gyalogolnunk is a bringás cipőben valamennyit, akkor egész felületén, hátul pedig tépőzárral megoldani az egyszerű felhúzást, rögzítést. Nyilván nagyobb lábú embertől kell szerezni, mint a mi talpunk. 

 

Én pont ma vettem egy ilyet, gyakorlatilag új, de úgy tűnik kicsit nagy rám. :(



#157
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

gyógyszertárban vannak olcsóbban is ilyenek.

http://www.honor.hu/...re&iProduct=158

én éjszakai airsoft játékokhoz használok ilyet télen.

 

Ha előbb írod, lehet inkább a gyógyszertárit vettem volna meg. :) Már megvették nekem a Decathlon-ban kapható Aptonia márkájút, 2 csomaggal. Ez Japán, 5 órát tud. Azt írja, hogy 20 perc után kezd el működni. A mechanikai hatás, gyaloglás indítja el vagy a levegőn mindenképpen elindul? Mondjuk jó lenne ha tudnám szabályozni, hogy mikor mert kb. 1-1.5 óra után kezd fázni a lábam.

 

Szemtelenül egyszerű és olcsó megoldás búvárok "levedlett" neoprén csizmáját, ruháját megszerezni, annak a talpát kivágni (vagy csak a stoplinál

 

Jó ötlet, de sajnos nincsenek nagy lábmérettel rendelkező búvár rokonaim. :)

 

Freddyke viszont nagy lábon él. Sok kisebb gyártó nem is gyárt akkorát :) sóval eddig a BBB vált be nálam.

 

Nekem van egy Pro egyébként, csak már kiszakítottam, meg lett foltozva. Azért akartam egy vadi új NW kamáslit tenni a NW cipőre, mert gondoltam passzol majd méretben és formában is. De lehet túlkombinálom és jó lesz a Pro.

 

lehet már megint kikapok  de én a derekamra teszek neoprén derékvédőt. tescoba vettem. próbáld ki. ha kezd izzadni az ember akkor ott fog legelőször fázni. így nem fázol és nem megy tönkre a derekad.

 

OFF Rendeltem egy webshopból (alapos méricskélés, gyártó mérettáblázata alapján), két számmal kisebb lett, náluk már nem volt nagyobb, ebayen meg már 50 EUR lett volna. Vettem ilyen anyagot, varrattam belőle kamáslit, térdmelegítőt és vesemelegítőt. Vannak más térmelegítőim, de ezek a legjobbak és legmelegebbek, a vesemelegítő is kiváló.



#158
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

lehet már megint kikapok  de én a derekamra teszek neoprén derékvédőt. tescoba vettem. próbáld ki. ha kezd izzadni az ember akkor ott fog legelőször fázni. így nem fázol és nem megy tönkre a derekad.



#159
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Szemtelenül egyszerű és olcsó megoldás búvárok "levedlett" neoprén csizmáját, ruháját megszerezni, annak a talpát kivágni (vagy csak a stoplinál, vagy ha kell gyalogolnunk is a bringás cipőben valamennyit, akkor egész felületén, hátul pedig tépőzárral megoldani az egyszerű felhúzást, rögzítést. Nyilván nagyobb lábú embertől kell szerezni, mint a mi talpunk. 

A neoprén elég nehezen javítható, de olyan szett, ami egy búvár számára már kuka, egy bringás számára tökéletes alapanyag lehet.  (ugyanígy lehet nadrágba szélvédő térdbetét gyártani fázósaknak) 

Ha nincs búvár ismerős vagy bolt a közelben, meg lehet fontolni egy 2-4 ezer forintos neoprén csizma vásárlását is az átalakítás céljából, de annyiért már kamáslikat is lehet kapni, szóval az már lehet, hogy nem éri meg. 

Továbbá ezt olyannak érdemes megfontolni, aki kőkemény hidegekben teker, mert egy tavaszi napon a legvékonyabb neoprén is izolál olyan jól, hogy pár óra alatt megfőzzük a lábunkat! :)

van akinek a 0 fok alatt már kőkemény hideg. ami azért még nem az. de azért akkor már megéri kamáslit felvenni. Nem rossz ötlet agyon csapni a búvárt a cuccáért.:)  viszont voltak már olcsóbb kamásliaim de azok hamar szétszakadtak. Szerintem a zippzáros a jó. Tépőzáras is volt de felejtős. Freddyke viszont nagy lábon él. Sok kisebb gyártó nem is gyárt akkorát :) sóval eddig a BBB vált be nálam. Már második éve azt nyúzom és semmi baja.



#160
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Nem extrém ötlet a kamásli a téli cipőre, haverék is így használják őket. Egy téli cipőre már kár lenne ilyen extrémprofi kamáslit venni, egy egyszerűbb is megteszi. Mondjuk, ahogy látom ezek a csúcs-kamáslik már majdnem fél-télicipő árban vannak.

 

Szemtelenül egyszerű és olcsó megoldás búvárok "levedlett" neoprén csizmáját, ruháját megszerezni, annak a talpát kivágni (vagy csak a stoplinál, vagy ha kell gyalogolnunk is a bringás cipőben valamennyit, akkor egész felületén, hátul pedig tépőzárral megoldani az egyszerű felhúzást, rögzítést. Nyilván nagyobb lábú embertől kell szerezni, mint a mi talpunk. 

A neoprén elég nehezen javítható, de olyan szett, ami egy búvár számára már kuka, egy bringás számára tökéletes alapanyag lehet.  (ugyanígy lehet nadrágba szélvédő térdbetét gyártani fázósaknak) 

Ha nincs búvár ismerős vagy bolt a közelben, meg lehet fontolni egy 2-4 ezer forintos neoprén csizma vásárlását is az átalakítás céljából, de annyiért már kamáslikat is lehet kapni, szóval az már lehet, hogy nem éri meg. 

Továbbá ezt olyannak érdemes megfontolni, aki kőkemény hidegekben teker, mert egy tavaszi napon a legvékonyabb neoprén is izolál olyan jól, hogy pár óra alatt megfőzzük a lábunkat! :) 


  • montimi kedveli ezt