Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SPD cipõ

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
2429 hozzászólás a témában

#161
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Köszönöm. Bánom, hogy nem vettem meg, amikor ott mutatta az eladó. Nem tudom, hogy ez lehetett-e, úgy rémlik mintha fehér csomagolása lett volna és 2000 forint körüli ára. Van még egy ilyen fajta is. Teljes választék.

gyógyszertárban vannak olcsóbban is ilyenek.

http://www.honor.hu/...re&iProduct=158

én éjszakai airsoft játékokhoz használok ilyet télen.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#162
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Megpróbáltam vékony zoknival vastag helyett, jobb volt, de ma este csak -1 és -4 fok között volt és rövidebb ideig voltam kint (a kormánycsapágyam csak egy negyed óra után hűlt le annyira hogy kattogjon :)).

 

A ragasztószalagos megoldás tetszik, azt még kipróbálom :)



#163
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Nem extrém ötlet a kamásli a téli cipőre, haverék is így használják őket. Egy téli cipőre már kár lenne ilyen extrémprofi kamáslit venni, egy egyszerűbb is megteszi. Mondjuk, ahogy látom ezek a csúcs-kamáslik már majdnem fél-télicipő árban vannak.


Marci

#164
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

kint se sokkal olcsóbb

http://www.ebay.co.u...=item58a8a0ad37

 

de ennél nagyobbat már nem is találni



#165
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

https://www.pacificc...4-HARDWEAR.html

 

én ilyet hordok

 

de ha nem elég akkor

 

https://www.pacificc...ARCTICDUTY.html

 

vagy ez

 

https://www.pacificc...-ULTRAWEAR.html

 

szerintem a legjobb kamáslik

ha nagy ritkán fázik a lábfejem vagy a lábujjam akkor gyakran "ökölbe szorítom" a lábujjaimat. Szóval menet közben vagy 10x-er ezt teszem. De ez általában csak akkor fordul elő, ha kamásli nélkül elázik a lábam.


montimi módosította - 2014. január 27. - 23:57


#166
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Kisérletezgetek én is ezzel a hideggel - egyenlőre nyerésre állok. Előre bocsájtom, nem vagyok hiteles a hideg kérdésében, ugyanis nagyon nem vagyok fázós az átlag kispolgárokhoz képest.

Szóval, nekem ilyen cipőm van: http://www.bikeradar...ing-boot-10540/  Ez GoreTex meg minden de a lábujjam ebben is fázott. Vettem méregdrága túra zoknit, abban is fáztam. Vettem még egyet, abban is fáztam. Más a gond.

A német BIKE Magazin javasolta, hogy levegő a legjobb szigetelő réteg, lazítsuk ki a cipőt egy kicsit. Én a lábujjam körül teljesen kilazítottam + még sufni tuning gyanánt a cipő orrára a lábujjak fölött ragasztottam széles ragasztószalagbol egy-két réteget. Tegnap több mint 4 órát tekertünk, tökéletesen meleg volt a lábujjam végig. Hurrá.

Van régi Aldis bőszabású téli bringás nadrágom, elején szélálló résszel. Alá egy aláöltöző nadrág, tökéletes volt ez is.

Valami lehet ebbe a "levegő is szigetel" dologban. De az is kiderült, sok-sok évnyi téli bringázás után is még van mit tanulnom.

Hát végül is, jó pap is holtig...

 

A cipőt már én is olyan lazán hordom amennyire csak lehet, szinte meg sem húzom a "fűzőket" vagyis szorító szerkezetet. Csak a száránál a tépőzárat, mert ott különben bemenne a hideg. Vastag túrazoknival is van egy enyhe lötyögése a lábamnak. Bőven elég hosszú a cipő, biztosan van a lábujjaim előtt 1-1.5cm. Nem mondom, hogy ez nem javított, de nem lett tökéletes. A leragasztásról jutott eszembe, mi lenne ha vennék a cipőre egy kamáslit? Eredetileg is így akartam egyébként.


freddyke módosította - 2014. január 27. - 21:31


#167
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Kisérletezgetek én is ezzel a hideggel - egyenlőre nyerésre állok. Előre bocsájtom, nem vagyok hiteles a hideg kérdésében, ugyanis nagyon nem vagyok fázós az átlag kispolgárokhoz képest.

Szóval, nekem ilyen cipőm van: http://www.bikeradar...ing-boot-10540/  Ez GoreTex meg minden de a lábujjam ebben is fázott. Vettem méregdrága túra zoknit, abban is fáztam. Vettem még egyet, abban is fáztam. Más a gond.

A német BIKE Magazin javasolta, hogy levegő a legjobb szigetelő réteg, lazítsuk ki a cipőt egy kicsit. Én a lábujjam körül teljesen kilazítottam + még sufni tuning gyanánt a cipő orrára a lábujjak fölött ragasztottam széles ragasztószalagbol egy-két réteget. Tegnap több mint 4 órát tekertünk, tökéletesen meleg volt a lábujjam végig. Hurrá.

Van régi Aldis bőszabású téli bringás nadrágom, elején szélálló résszel. Alá egy aláöltöző nadrág, tökéletes volt ez is.

Valami lehet ebbe a "levegő is szigetel" dologban. De az is kiderült, sok-sok évnyi téli bringázás után is még van mit tanulnom.

Hát végül is, jó pap is holtig...


Marci

#168
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

nyári cipőmre felveszem a BBB BWS-04-es kamáslit azt semmi gond.meg ne csak nyomjad a pedált hanem húzzad is. Szombaton is simán letekertem 70 km.-t  -3 fokban és nem fázott a lábam (sem). Egy téli zokniban.Semmi extra a lábnál.

 

Szombaton terepen letekertem 30km-t 1000m körüli szintemelkedéssel, 3 órát voltam kint. 1.5 óra után kezd el igazán fázni a lábam, ez rendre így is lett. Ilyenkor próbálok leszállni, tornáztatni, kicsit gyalogolni, úgy emlékszem tekerés közben még húztam is, ezek így összességében javítottak valamennyit, de nem sokat.

 

A lábujjaid attól is fázhatnak,ha maga a lábszáraid teljes hosszában rosszul vannak szigetelve.Mire a lábujjaidhoz ér a vér kihűlhet a rossz lábszárszigetelés hiányában,próbáld meg melegebben tartani a lábszáraidat is hátha segít.a merev cipőtalp is sokat ront a komfort érzeten,én ilyenkor télen,legalább is 5fok alatt nem használok spd-t,csak normál pedált túracipővel,ég és föld a különbség komfort érzésre,a hajtáshatékonyság hátrányára.

 

A legkülső réteg, amit használok az egy Elastic szélálló betétes nadrág. Azt felfedeztem, hogy a szélállósága sok kívánnivalót hagy maga után. Rájöttem, hogy télen nem éppen a feszülős nadrág a legmegfelelőbb, enyhén szoríthatja az ereket és rontja a vérkeringést. Olyan kellene, ami lazán követi a láb vonalát és belül nagyon bolyhos. A rétegek jelenleg: 260g/m2 100% merino aláöltöző, vastag túrazokni, Elastic szélálló nadrág, hosszú-extra bolyhos anyagból softshell térdmelegítő (varrattam, nagyon meleg), a cipő és a nadrág találkozásánál ugyanilyen kamásli (nem ér össze a térdmelegítővel, direkt így akartam). Így a lábszáram jól elvan, de jobban örülnék a laza nadrágnak a feszülős helyett. Mit gondolsz?

 

A merev cipőtalppal és SPD-vel kapcsolatban teljesen igazad lehet. Sajnos annyira SPD függő vagyok, hogy el sem tudom képzelni anélkül. A cipőm nagyon kényelmes, kivéve a hőérzetet. Ha minden kötél szakad, megpróbálom normál pedállal, normál cipővel.

 

 

ha mar melegito parna.

tavaly egyik srac aki bringaval jar suliba (telen-nyaron) mutatott egy "ujraaktivalhato" melegito so parnat.

ha nagyon elfagyott a keze ut kozben elpattintott egyet es mar jott is a meleg.

 

egy muanyag tasak amiben valami oldat van es egy fem lap.ha a lapot elpattintod kikristajosodik az oldat es kozben hot ad le.

mikrozassal lehet ujraaktivalni.

eleg draga ahoz kepest hogy fel ora alatt kimerul.

ezert en inkabb vettem egy jo kesztyut.

 

ocsem evekig hasznalt egyszerhasznalatos melegito talpbetetet lovaglashoz.

ha jol emlekszem talan 5 oran at adta le a hot.az elso 3-ban intenviven utana mar elkezdett langyosodni.

 

Hasonló elven működik, amit a Decathlonban láttam (el kell pattintani egy fémlapot benne). Sajnos nem küldenek postán, de családtag ma megvette nekem és holnap elküldi. Selyem aláöltöző zoknit is vett. Ezt is kipróbálom, lehet magában az aláöltöző is sokat számít.



#169
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

ha mar melegito parna.

tavaly egyik srac aki bringaval jar suliba (telen-nyaron) mutatott egy "ujraaktivalhato" melegito so parnat.

ha nagyon elfagyott a keze ut kozben elpattintott egyet es mar jott is a meleg.

 

egy muanyag tasak amiben valami oldat van es egy fem lap.ha a lapot elpattintod kikristajosodik az oldat es kozben hot ad le.

mikrozassal lehet ujraaktivalni.

eleg draga ahoz kepest hogy fel ora alatt kimerul.

ezert en inkabb vettem egy jo kesztyut.

 

ocsem evekig hasznalt egyszerhasznalatos melegito talpbetetet lovaglashoz.

ha jol emlekszem talan 5 oran at adta le a hot.az elso 3-ban intenviven utana mar elkezdett langyosodni.


ridelife módosította - 2014. január 27. - 01:49

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#170
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ma este voltam egy kis túrán és sajnos nekem is vlszg vérkeringés miatt kezdenek a lábujjaim fázni valahol egy óra után, de mondjuk még mindig a mezei Shimano MT-33-ban nyomom egy vastag boardos zoknival és neoprén kamáslival, kb. -5-7 fok körül. Néha húztam is meg kicsatolva tornáztattam de nem sokat segít. Bár nem igazán úgy érzem lehet hogy ezzel a zoknival mégis túl szoros a cipő szélességben. Második pár vastag zokni van de már nem passzoltam vele bele a cipőbe (hosszában se) :)

 

Én is kaptam ajándékba talpmelegítőt de nem találom  :rolleyes: Gondolom ezek kémiai alapon működnek és nem újrahasználhatóak. Ha megtalálom és befér az ujjaim elé/köré akkor beszámolok.



#171
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Bizonyára emlékeztek mennyit kínlódtam a téli cipő kérdéssel. Az volt a gond, hogy 0°C körül vagy alatt már másfél-két óra után is erősen lehűlt, kiengedős lábbal tértem vissza. Úgy éreztem a hideg felül, a cipő és a nadrág találkozásánál megy be. Rendeltem extra bolyhos softshell anyagot, ebből varrattam kamáslit, ami gyakorlatilag a cipő felé szélesedő kúp a végében csúszásgátló gumikkal. A cipőn a tépőzár alá került a gumis rész, így nem csúszik fel és bőven lefedi a cipő szárát körben. Nagyságrenddel javított a komfort érzetemen a kamásli, felülről határozottan szigetel és megszűnt az a kellemetlen érzés, hogy befúj a szél, valamivel tovább is bírom benne kint. Egy kicsit túllőttem a célon, -2-4°C körül 3 órát voltam kint, intenzíven mozogtam és megálltam többször is tornáztatni a lábam. Ennek ellenére amikor éreztem, hogy konkrétan lefagynak a lábujjaim, 10 perc alatt a melegben voltam, és sajnos tényleg le is fagytak. A Zoknik, amiket próbáltam nagyon vastagok és melegek, a cipő egyáltalán nincs megszorítva, extra vastag zoknival is kicsit olyan lötyögős jellegű, amilyennek kell is lennie.

 

Azt gondolom nem az én lábam ennyire fázós. Mindenem, beleértve a felsőtestem és a kezeim is teljesen jól vannak, a lábam a gyenge pont. Két fő oka lehet, hogy limitáltan bírom, egyrészt maga a cipő nem túl meleg (ezen nehezebb segíteni, a méretemben másik cipőt vennem majdnem lehetetlen), másrészt a merev talp miatt a láb nem tud természetesen mozogni és a vérkeringés sem úgy megy, ahogy kellene. Még egyet tudok megpróbálni, Decathlon-ban kapható selyem aláöltőző zokni. Illetve a cipőre kívülről kamásli, buta dolog vagy sem. A Decathlon-ban láttam valamilyen talpmelegítőt, amire ha rálép a tag, akkor egy kis meleget csinál a lábujjaknál, használható ez valamire? Egyéb tippek esetleg?

A lábujjaid attól is fázhatnak,ha maga a lábszáraid teljes hosszában rosszul vannak szigetelve.Mire a lábujjaidhoz ér a vér kihűlhet a rossz lábszárszigetelés hiányában,próbáld meg melegebben tartani a lábszáraidat is hátha segít.a merev cipőtalp is sokat ront a komfort érzeten,én ilyenkor télen,legalább is 5fok alatt nem használok spd-t,csak normál pedált túracipővel,ég és föld a különbség komfort érzésre,a hajtáshatékonyság hátrányára.


GT-Atee

#172
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Bizonyára emlékeztek mennyit kínlódtam a téli cipő kérdéssel. Az volt a gond, hogy 0°C körül vagy alatt már másfél-két óra után is erősen lehűlt, kiengedős lábbal tértem vissza. Úgy éreztem a hideg felül, a cipő és a nadrág találkozásánál megy be. Rendeltem extra bolyhos softshell anyagot, ebből varrattam kamáslit, ami gyakorlatilag a cipő felé szélesedő kúp a végében csúszásgátló gumikkal. A cipőn a tépőzár alá került a gumis rész, így nem csúszik fel és bőven lefedi a cipő szárát körben. Nagyságrenddel javított a komfort érzetemen a kamásli, felülről határozottan szigetel és megszűnt az a kellemetlen érzés, hogy befúj a szél, valamivel tovább is bírom benne kint. Egy kicsit túllőttem a célon, -2-4°C körül 3 órát voltam kint, intenzíven mozogtam és megálltam többször is tornáztatni a lábam. Ennek ellenére amikor éreztem, hogy konkrétan lefagynak a lábujjaim, 10 perc alatt a melegben voltam, és sajnos tényleg le is fagytak. A Zoknik, amiket próbáltam nagyon vastagok és melegek, a cipő egyáltalán nincs megszorítva, extra vastag zoknival is kicsit olyan lötyögős jellegű, amilyennek kell is lennie.

 

Azt gondolom nem az én lábam ennyire fázós. Mindenem, beleértve a felsőtestem és a kezeim is teljesen jól vannak, a lábam a gyenge pont. Két fő oka lehet, hogy limitáltan bírom, egyrészt maga a cipő nem túl meleg (ezen nehezebb segíteni, a méretemben másik cipőt vennem majdnem lehetetlen), másrészt a merev talp miatt a láb nem tud természetesen mozogni és a vérkeringés sem úgy megy, ahogy kellene. Még egyet tudok megpróbálni, Decathlon-ban kapható selyem aláöltőző zokni. Illetve a cipőre kívülről kamásli, buta dolog vagy sem. A Decathlon-ban láttam valamilyen talpmelegítőt, amire ha rálép a tag, akkor egy kis meleget csinál a lábujjaknál, használható ez valamire? Egyéb tippek esetleg?

nyári cipőmre felveszem a BBB BWS-04-es kamáslit azt semmi gond.meg ne csak nyomjad a pedált hanem húzzad is. Szombaton is simán letekertem 70 km.-t  -3 fokban és nem fázott a lábam (sem). Egy téli zokniban.Semmi extra a lábnál.



#173
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Köszönöm. Bánom, hogy nem vettem meg, amikor ott mutatta az eladó. Nem tudom, hogy ez lehetett-e, úgy rémlik mintha fehér csomagolása lett volna és 2000 forint körüli ára. Van még egy ilyen fajta is. Teljes választék.



#174
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Emlékeim szerint olyan 4-6 órán keresztül kellemesen melegít.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#175
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Havernak van olyan Decathlonos talpmelegítője, neki sok óráig működik. Szerintem próbáld ki, nem túl drága a cucc.

 


Marci

#176
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Bizonyára emlékeztek mennyit kínlódtam a téli cipő kérdéssel. Az volt a gond, hogy 0°C körül vagy alatt már másfél-két óra után is erősen lehűlt, kiengedős lábbal tértem vissza. Úgy éreztem a hideg felül, a cipő és a nadrág találkozásánál megy be. Rendeltem extra bolyhos softshell anyagot, ebből varrattam kamáslit, ami gyakorlatilag a cipő felé szélesedő kúp a végében csúszásgátló gumikkal. A cipőn a tépőzár alá került a gumis rész, így nem csúszik fel és bőven lefedi a cipő szárát körben. Nagyságrenddel javított a komfort érzetemen a kamásli, felülről határozottan szigetel és megszűnt az a kellemetlen érzés, hogy befúj a szél, valamivel tovább is bírom benne kint. Egy kicsit túllőttem a célon, -2-4°C körül 3 órát voltam kint, intenzíven mozogtam és megálltam többször is tornáztatni a lábam. Ennek ellenére amikor éreztem, hogy konkrétan lefagynak a lábujjaim, 10 perc alatt a melegben voltam, és sajnos tényleg le is fagytak. A Zoknik, amiket próbáltam nagyon vastagok és melegek, a cipő egyáltalán nincs megszorítva, extra vastag zoknival is kicsit olyan lötyögős jellegű, amilyennek kell is lennie.

 

Azt gondolom nem az én lábam ennyire fázós. Mindenem, beleértve a felsőtestem és a kezeim is teljesen jól vannak, a lábam a gyenge pont. Két fő oka lehet, hogy limitáltan bírom, egyrészt maga a cipő nem túl meleg (ezen nehezebb segíteni, a méretemben másik cipőt vennem majdnem lehetetlen), másrészt a merev talp miatt a láb nem tud természetesen mozogni és a vérkeringés sem úgy megy, ahogy kellene. Még egyet tudok megpróbálni, Decathlon-ban kapható selyem aláöltőző zokni. Illetve a cipőre kívülről kamásli, buta dolog vagy sem. A Decathlon-ban láttam valamilyen talpmelegítőt, amire ha rálép a tag, akkor egy kis meleget csinál a lábujjaknál, használható ez valamire? Egyéb tippek esetleg?



#177
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

a talpközép csontjaid összenyomják a vérereket a lábfejedben, ezért zsibbadhat.

próbáld kihézagolni a talpbetét alatt ehhez hasonlóan:

a1_2014_1_21_7jmo5bi3r0_tn.jpg

 

én béna vagyok és nem vágom ez hogy is van :)



#178
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás


sziasztok!

 

 

lábujjak zsibbadását okozhatja a rosszul beállított stopli? az kizárt, hogy a cipő szorítaná el, nem húzom szorosra, a méret is jó. meg vagyok áldva ezekkel a zsibbadásokkal...

a talpközép csontjaid összenyomják a vérereket a lábfejedben, ezért zsibbadhat.

próbáld kihézagolni a talpbetét alatt ehhez hasonlóan:

a1_2014_1_21_7jmo5bi3r0_tn.jpg


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#179
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

sziasztok!

 

 

lábujjak zsibbadását okozhatja a rosszul beállított stopli? az kizárt, hogy a cipő szorítaná el, nem húzom szorosra, a méret is jó. meg vagyok áldva ezekkel a zsibbadásokkal...



#180
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Freddyke a használt cipőnél 1 nap alatt mindenféle betegséget kitakarítasz belőle.

Hozzávalók 1 pár használt cipő, 1 neylon zacskó, 2 pamacs vatta, 4 csepp formalin, 24 óra. Ha valakinek nagyon büdös a bakancsa, cipője akkor is segít.


  • simon23 kedveli ezt
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!