Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SPD cipõ

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
2429 hozzászólás a témában

#101
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

 

 

SPD/platform: a húzás fázisában komoly Wattot adsz le.

 

igen, ez így van. viszont a bringakezelés technikáját platformpedállal lehet igazán megtanulni. pl kezdetnek azt, hogy rázós terepen se csússzon le a lábad a pedálról, vagy egy "egyszerű" nyuszit.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#102
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Spdvel sokat lehet huzni, foleg akkor erzed, ss bringaval mesz emelkedon, alacsony fordulaton.

#103
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

OFF: Az egyik bringámon platform, a másikon (SS) spd van. Egészen eltérően lehet velük menni/haladni (a váltó/ss-től függetlenül is), de nem mondanám, hogy a platformpedál haszontalan. Ha valaki platform pedállal megtanul rendesen biciklizni, spd-vel szárnyalni fog. Az spd sok hiányosságot el tud fedni.


Kisherceg módosította - 2016. augusztus 13. - 13:09

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#104
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mit értesz felemás pedál alatt? 

 

http://www.port.hu/m...i_film_id=11925

 

:)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#105
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Pontosan ! A felemás pedál a legnagyobb zsákutca.

A cipő viszont lehet fűzős is, nincs azokkal baj. Persze a belépő szintűek fűzősek de vannak azok közt komolyak is. pl http://mavic.hu/inde...troller=product

 

Mit értesz felemás pedál alatt? 

A keretes SPD-kbe könnyebb dokkolni rázós terepen, és jobban alá is támasztják a lábat.
A féloldalas SPD-k ideálisak városi használatra, ha utcai cipőben is bringázol néha. 

Egyik típus sem zsákutca, csak éppen nem túrázásra, XC-re valók. 

A csatos cipők pedig csak a high-tech megjelenés végett léteznek. Több cipőt elhasználtam már több márkából, és nem volt még gondom a tépőzárral. Itt szerintem csak a gyártó által elérni kívánt külső dönt az alkalmazott megoldásról : a fűző hagyományosabb megjelenést kölcsönöz, a tépőzár sportcipőset, míg a csathoz a drágább árkategóriát társítják az emberek. 

 


kalaius módosította - 2016. augusztus 03. - 10:53


#106
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
Azért a fűzős verziót szoktam használni mert ha több napos túrára megyek csak egy cipőt viszek és ebbe megyek bringázni és várost nézni. A nem fűzős típusnak ilyen használat mellett hamar elkopik a talpa.

#107
Domonyiferenc

Domonyiferenc

    vendég

  • fórumtag
  • 28 hozzászólás
 

Mielőtt cipőt cserélnél, megpróbálhatod a stoplit áthelyezni, akár előre-hátra, akár jobbra-balra. Ez előbbinél valszeg a nyereg helyzetét is állítanod kell. De van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem elég merev/vastag a talpa cipődnek, mivel hogy csak fűzős - látom ez a legolcsóbb a szériából. Kár, hogy nem kérdeztél bennünket a vétel előtt, mert szerintem mindegyikünk lebeszélt volna a fűzősről! Ha ktm-hez ragaszkodsz, én mindenképpen az egyel feljebb lévőt - Team -  javasoltam volna, még, ha esetleg csak később tudod is megvenni a keret miatt, mivel az már csatos, tehát normálisan meghúzható.

 

#108
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Az nem lehet, hogy a csatos megoldást inkább a tépőzáras rögzítés gyengesége miatt használják a gyártók?

 

Semmi gond a tépőzárral ha minőségi cipőt veszel. Nekem a talpa használódik el, letépett bütykök, elszakadt a cipő oldala mert valami belevésett, ilyesmi.

 

A felemás pedállal is megint kivétel vagyok :) Nekem tök jól bejön, városi használatra, terepezésnél az SPD-s oldala "lábra áll", csak városi üzemmódban tornacsukában nem lehet vele nagyon ugratni, ezek nem csavaros DH-s pedálok. Komolyabb terepre kétoldalú SPD persze.



#109
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Egyébként a Drift is tépőzáras, ott talán a magas szár miatt elég az. A fűzős viszont egyértelműen alsó kategória, tehát  a talpa se, az igazi. Városba persze elég lehet, ha nincsenek komoly emelkedők. 

 

Az nem lehet, hogy a csatos megoldást inkább a tépőzáras rögzítés gyengesége miatt használják a gyártók? Szerintem a fűzős csat nélkül is elég erős lehet. A Shimano-nak vannak fűzős gore-tex cipői vibram talppal, szerintem az nem alsó kategória. "Városi és túrázgatós célokra" nem kell karbon talp.



#110
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

És mindenképpen kétoldalast vegyél, hogy ha emelkedőn kell indulni, akkor ne kelljen már szarakodni a második pedálba való belépéssel. Meg így nem lehet sumákolni, hogy majd belépek, ha jön az emelkedő. Sokkal hamarabb meg fogod tanulni, ha rá vagy kényszerítve a használatra. Városban két délután alatt hozzá lehet szokni.

 

Cipőnél meg arra figyelj, hogy ne fűzős, hanem csatos legyen!

Pontosan ! A felemás pedál a legnagyobb zsákutca.

A cipő viszont lehet fűzős is, nincs azokkal baj. Persze a belépő szintűek fűzősek de vannak azok közt komolyak is. pl http://mavic.hu/inde...troller=product


Marci

#111
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Tényleg ennyire fontos lenne, hogy csatos cipője legyen? Nekem 5+ év SPD-zés alatt eddig csak fűzős és tépőzárás cipőim voltak, és sosem éreztem, hogy lötyögnének a lábamon. Persze lehet, hogy a napi 20 km ingázásomhoz nem kell komolyabb.

Egyébként a Drift is tépőzáras, ott talán a magas szár miatt elég az. A fűzős viszont egyértelműen alsó kategória, tehát  a talpa se, az igazi. Városba persze elég lehet, ha nincsenek komoly emelkedők. 



#112
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

 Cipőnél meg arra figyelj, hogy ne fűzős, hanem csatos legyen!

 

Tényleg ennyire fontos lenne, hogy csatos cipője legyen? Nekem 5+ év SPD-zés alatt eddig csak fűzős és tépőzárás cipőim voltak, és sosem éreztem, hogy lötyögnének a lábamon. Persze lehet, hogy a napi 20 km ingázásomhoz nem kell komolyabb.



#113
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Nyugodtan vegyél normál SPD pedált.

Kis haveri körünkben van egy csaj, szó szerint retteg terepen a bringáján. Már javasoltuk neki az országútizást - de attól még jobban retteg.  :D  A meredekebb lejtőkön tolta, ha gyökeret látott, leszállt. Mindegy is, bringázni viszont szeret. És ez a lényeg !

Rábeszéltük egy nagykerekű használt karbon bringára, hátha az segít. Mondtuk, hogy erre már nem rakhatja föl azt az ótvar taposó pedálját.

És láss csudát ! Gond nélkül használja az spd-t, megszokta azonnal. Persze a leglazábbra van neki tekerve de az nem gond, örül neki és szereti.

És mindenképpen kétoldalast vegyél, hogy ha emelkedőn kell indulni, akkor ne kelljen már szarakodni a második pedálba való belépéssel. Meg így nem lehet sumákolni, hogy majd belépek, ha jön az emelkedő. Sokkal hamarabb meg fogod tanulni, ha rá vagy kényszerítve a használatra. Városban két délután alatt hozzá lehet szokni.

Én annak idején november közepén kezdtem egy 785-ös xt Mavic Drift kombóval, Bejött.:) Szóval ne dőlj be annak, hogy azért, mert kezdő vagy, jól lesz a 6000 ft-os pedál is. Egy fenét. A gagyi éppen, hogy elveszi a kedvedet. Ne felejtsd el, a bringázásban pont a tekerés a lényeg! :) Cipőnél meg arra figyelj, hogy ne fűzős, hanem csatos legyen!



#114
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Sziasztok,

 

Segítsetek kérlek. Kezdőként szeretnék SPD-s ciőt plussz pedált. Nézegettem a Shimano-nak a Click'r rendszerét. Alapvetően mi a különbség? Használható vagy maradjak a sima SPD-nél? Mik a tapasztalatok? Városi és túrázgatós célokra használnám.

KÖszönöm a segítséget

Nyugodtan vegyél normál SPD pedált.

Kis haveri körünkben van egy csaj, szó szerint retteg terepen a bringáján. Már javasoltuk neki az országútizást - de attól még jobban retteg.  :D  A meredekebb lejtőkön tolta, ha gyökeret látott, leszállt. Mindegy is, bringázni viszont szeret. És ez a lényeg !

Rábeszéltük egy nagykerekű használt karbon bringára, hátha az segít. Mondtuk, hogy erre már nem rakhatja föl azt az ótvar taposó pedálját.

És láss csudát ! Gond nélkül használja az spd-t, megszokta azonnal. Persze a leglazábbra van neki tekerve de az nem gond, örül neki és szereti.


  • Martin2004 kedveli ezt
Marci

#115
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok,

 

Segítsetek kérlek. Kezdőként szeretnék SPD-s ciőt plussz pedált. Nézegettem a Shimano-nak a Click'r rendszerét. Alapvetően mi a különbség? Használható vagy maradjak a sima SPD-nél? Mik a tapasztalatok? Városi és túrázgatós célokra használnám.

KÖszönöm a segítséget

ha a sima SPDd 70 és 100 között állítható rugóerőben akkor a Click'R 40-70 között.

(elméleti értékek a könnyebb megértés érdekében)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#116
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Ezek alapján én maradnék a hagyományos SPD-nél.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#117
axis

axis

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Click'R-ről:

 

http://www.k2-bike.h.../mi-az-a-clickr

http://bikemag.hu/sh...kerekparos-cipo

 

Neked kell eldöntened, tudnod. Én nem erőltetném, a "hagyományos" spd pedál is be lehet állítani egészen alacsony oldási erőre. Kényelmes, gyalogláshoz is elfogadható cipőt meg találhatsz hozzá. Kérdés - amit mérlegelned kell - hogy mennyit akarsz gyalogolni benne? Ha arányaiban sokat, talán megéri próbálkozni a Click'R-rel, egyébként - szerintem - nem.

Köszi a választ, a Click'R cipőben persze nem túrázni akaraok, inkább csak rövid távok, vagy mondjuk egy rövid nap a melóban, ne kelljen cipőt váltanom magammal hurcolnom állandóan.



#118
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Click'R-ről:

 

http://www.k2-bike.h.../mi-az-a-clickr

http://bikemag.hu/sh...kerekparos-cipo

 

Neked kell eldöntened, tudnod. Én nem erőltetném, a "hagyományos" spd pedál is be lehet állítani egészen alacsony oldási erőre. Kényelmes, gyalogláshoz is elfogadható cipőt meg találhatsz hozzá. Kérdés - amit mérlegelned kell - hogy mennyit akarsz gyalogolni benne? Ha arányaiban sokat, talán megéri próbálkozni a Click'R-rel, egyébként - szerintem - nem.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#119
axis

axis

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok,

 

Segítsetek kérlek. Kezdőként szeretnék SPD-s ciőt plussz pedált. Nézegettem a Shimano-nak a Click'r rendszerét. Alapvetően mi a különbség? Használható vagy maradjak a sima SPD-nél? Mik a tapasztalatok? Városi és túrázgatós célokra használnám.

KÖszönöm a segítséget



#120
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Ilyen cipőm van. http://www.ktmbikes....Character-Shoes Már használtam már vagy tízszer. Az a bajom,hogy ha 1-1,5h folyamatosan tekerek meg fájdul a talpam ahol a vas van a cipőbe. Van valamilyen megoldás?

Mielőtt cipőt cserélnél, megpróbálhatod a stoplit áthelyezni, akár előre-hátra, akár jobbra-balra. Ez előbbinél valszeg a nyereg helyzetét is állítanod kell. De van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem elég merev/vastag a talpa cipődnek, mivel hogy csak fűzős - látom ez a legolcsóbb a szériából. Kár, hogy nem kérdeztél bennünket a vétel előtt, mert szerintem mindegyikünk lebeszélt volna a fűzősről! Ha ktm-hez ragaszkodsz, én mindenképpen az egyel feljebb lévőt - Team -  javasoltam volna, még, ha esetleg csak később tudod is megvenni a keret miatt, mivel az már csatos, tehát normálisan meghúzható.