Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

SPD cipõ

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
2429 hozzászólás a témában

#61
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Én pont az orr tartó rendszertől félnék a legjobban, az SPD jóval biztonságosabb. Az orrtartónál ha előre lassulsz nem tudsz kilépni, sőt még jobban odafog, az SPD úgy van kitalálva hogy csak függőlegesen nem enged el, ami gyakorlatilag kizárható eset.

 

Az az orr tartó ehhez hasonló, annyi különbséggel, hogy jobban ráhajlik és húzni is lehet azzal. 

Vagyis mindenhol nyitott és kevésbé korlátoz, habár van amikor ez is soknak tűnik. Legutoljára amikor próbáltam akkor ez sok volt és inkább akadálynak éltem meg mint hasznosnak, mert nem tudtam szabadon errébb vagy arrébb tenni a lábam a pedálon. Pl előrébb akartam volna és kicsit és a szélei felé. Ezzel meg nem megy máshova, csak ahova ez engedi.

 

Oldal címe:  http://www.decathlon...id_8171435.html

 

big_0dd3ad06257b438a984a4890db3fd1d5.jpg

 

Az enyém jobban ráhajlik a cipőre, de ugyanígy nyitott oldalt.

 

.


Balu1 módosította - 2016. augusztus 26. - 11:12

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#62
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ezek az SPD- pedálok és cipők egymással mennyire kompatibilisek?

A kioldás biztonságát befolyásolja a cipő is, vagy csak maga a pedál?

 

üdv

J.

mig konkrétan spd ről beszélünk addig teljesen 

 

ha patentpedálról akkor van öt hat féle amik nem, de az spd vel nem tudsz mellélőni.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#63
j4ni

j4ni

    vendég

  • fórumtag
  • 330 hozzászólás
  • LocationBudapest

Ezek az SPD- pedálok és cipők egymással mennyire kompatibilisek?

A kioldás biztonságát befolyásolja a cipő is, vagy csak maga a pedál?

 

üdv

J.



#64
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Egy ilyen rögzítés nekem túlságosan félelmetesnek tűnik, főleg az után, hogy az a laza cipő orr tartó is túlságosan zavart


Én pont az orr tartó rendszertől félnék a legjobban, az SPD jóval biztonságosabb. Az orrtartónál ha előre lassulsz nem tudsz kilépni, sőt még jobban odafog, az SPD úgy van kitalálva hogy csak függőlegesen nem enged el, ami gyakorlatilag kizárható eset.
 

Ezen a videón, 50 perc 48-nál (ha nem ott indulna), megránt egy nyomvályú.
Azt hogy lehetett volna kivédeni rögzített lábbal?


Simán, automatizmusból. Az ilyen farolásnál még könnyebb is, mert oldalra rántja a bringát a tömegedhez viszonyítva, tehát már fordul a lábad a pedálhoz képest. A másik meg hogy SPD-vel (egy kis gyakorlattal) jó eséllyel nem faroltál volna ki.

Ettől függetlenül előfordul hogy nem tudsz kilépni SPD-vel, de ez gyakorlatilag csak agyagos sárban fordul elő amikor már telepakolt és nehezen old ki, összességében jóval többet javít a biztonságon mint amit ilyenkor elvesz. Ha viszont csak városban cikázol autók meg villamosok között a körúton, akkor jobban jársz taposópedállal. Kivéve amikor át kell ugrani a sínt  ;)
 

Megtanultam már nagyon régen és elég gyors a reflexem is, csak nem bekötött lábbal. A videón jól láthatóan, biztonsággal kivédtem az esést, amikor a levél alatt lévő gödrön megfarolt a kerék és keresztbe fordult a bringa.  Rögzített lábbal ott nincs ember aki megáll lábon, Mire kihúzod, már eldőltél, spd-s gyakorlattal együtt.

 
A kilépés ilyen helyzetben nem tudatos hanem automatizmus, ha már tudatalattilag elhatározta az agyad hogy most ki/lelépsz, akkor a beidegzett mozdulat - ami nagyjából megfelel a sima lelépésnek - nem nagy lépés  :) Ha ilyen helyzetben attól félsz hogy nincs időd tudatosan gondolkodni hogy mit csináljál akkor igazad van, nincs. Te is automatizmusból léptél le, SPD-vel is azt csinálod. Ez egy macro, megnyomsz egy gombot és az előre betárolt lépéseket teljesíti a program. Csak a Windows-al ellentétben, minél többet használod annál jobban beidegződik és gyorsabb lesz :)
 

Viszont ha nem jönne ki a lábam esetleg egyből, akkor nagyon csúful összetörhetem magam, mert a lábamat még viszi az elszálló bringa, aztán törhet, ficamodhat, szóval félelmetes eléggé a gondolat.


Csak akkor tudsz sérülni ha valahogy becsíped magad a váz és a kormány közé, amire elég kicsi az esély (velem előfordult párszor versenyen, de kb. mindig azt jelentette hogy lassabban álltam fel, összetörni magad így nem igazán lehet), más esetben a bringa oldalirányban mozog el tőled ami azt jelenti hogy elfordul a lábad a pedálhoz képest, tehát kiold. Amig ugyanabba az irány mozog mint te, addig meg nincs gáz :)
 

Na meg mindenkitől hallottam, hogy "annyit estem eleinte", ez már önmagában is elég riasztó gondolat.

 
Ez főleg tapasztalatlanság, én egész egyszerűen elfelejtettem hogy be voltam kötve :) Állítsd a leggyengébbre, támaszkodj egy falnak/korlátnak és gyakorolj egy párat, ha én is ezt csináltam volna valószínűleg nem dőltem volna el :)
 
 

Ez mukodik taposopedallal is, nekem sikerult :D


Nekem is, hátrafelé :)



#65
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

És mi van akkor, ha nem az erő, hanem a tüdő esetleg a tapadás vagy egyéb más faktorok jelentik a szűk keresztmetszetet. Azokon nem fog semmit javítani az SPD.

 

Ha tapadás akkor fog, mert jobban tudod kontrollálni a bringát, pl. felugratni egy gyökérre amivel a kipörgést csökkented. Ez az egyik nagy előnye. Ugyanez érvényes oldalmozgásokra is, ahol a bringa hátulja egy nehezék taposópedállal, ott arrébb rakható SPD-vel. Nem trial-os mutatványokról, end(ur)ozásról stb. van szó hanem kis, alig észrevehető korrekciókról ami egy idő után szintén természetes ha SPD-t használsz, csak akkor veszed észre a különbségeket ha megint visszamész taposóra.
 

Egyébként meg az izmok is olyan dolog, hogy ha SPD nélkül, taposópedállal tekersz, akkor annak megfelelően erősödnek az izmaid. Ha valaki X éve SPD-vel teker utána meg lecseréli az SPD-t fél órára egy taposópedálra és konstatálja, hogy izommal nehezebben bírja az emelkedőt, az nekem nem megalapozott érv.


Én ezzel úgy vagyok hogy a singlespeed-esek mind hibbantak, nem szabad rájuk hallgatni ;)  :lol: 
 

Két izom, fél-fél erővel, vagy egy izom teljes erővel... :)

 
Ha az egyik izom jóval gyengébb akkor viszont lehet hatékonyabb csak a másik duplaerővel :) Sajnos eleget görcsölök hogy tudjam miről beszélek :P (kicsit más, de alig tekerek kiállva versenyen emiatt)
 

Elején az én hajam is égnek állt, szóval ezt nem 5km alatt fogod megtanulni, hanem inkább 500 alatt.

 
Én 5 km alatt tanultam meg, az üzletből jövet az első lámpánál eldőltem :D Persze középerősre volt állítva és azóta elég gyenge állásban használom, néha úgy érzem hogy kéne rajta csavarni mert durvább terepeken járok ahol gyorsabban kiold, de a gyakorlatban csak akkor húzok rajta amikor kopik a stopli és laza használatnál is óvatlanul kiold. Sose jutok el a "félerő" szintig, előbb cserélem a stoplit. Ha jól emlékszem a Look féle "SPD" kötést próbáltam amin nem lehetett állítani, annak messze túl erős volt a rugója, gyorsan vissza is váltottam a Shimano-ra.



#66
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Én eddig simán kitéptem mindig...de magától soha nem old le. Tegnap is eldőltem mint egy zsák de a cipőt kiszedtem. Az okos kollégám vett cipőt, pedált. Tökig tekerte a csavarokat, bele lépett. Első megállásnál el is dőlt...le kellett venni a cipőt, de úgy se tudta kioldani....vannak azért végletek...

#67
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

hát én simán nyomtam egy bukfencet fejem fölött a bekötött bringával...


Ez mukodik taposopedallal is, nekem sikerult :D

#68
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

S baj esetén simán kitéped a lábadat, olyan mint egy síkötés, ott se szakad le a lábad vagy hasonló.

hát én simán nyomtam egy bukfencet fejem fölött a bekötött bringával...


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#69
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
Sokszor belépni nehezebb az spd-be mint kioldani. ( mondjuk nekem van régebbi pedálom is és új dizájnos 520-as, abba belépni is sokkal könnyebb) Egy bringázás alatt megszokható. Utána reflex lesz. Ha ésszel van beállítva a pedál akkor baj esetén simán kitéped a lábadat, olyan mint egy síkötés, ott se szakad le a lábad vagy hasonló. Akkor marad bent a lábad ha koppig húzod, akkor kifordítani se lehet. Egyébként én azt szoktam mondaniha valaki rendszeresen bringázik, sportol nem a kocsmába vagy közértbe jár akkor a lista elején legyen a pedál/cipő páros. A világ legnagyobb tuningja...nem pedig a csicsa hátsó váltó...viszont ha ennyire vegzál a dolog akkor kár rágódni rajta..hagyd a francba.."ha a szart sokáig paskolják akkor fos lesz belőle"... hogy egy kollégámat idézzem..:D

verti módosította - 2016. augusztus 25. - 20:32


#70
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás

Olyan bebújósat eszembe se jutna használni, nem csoda, hogy félsz az spd-től is. Taposóról általában melyik irányba rakod le a lábad? Oldalra? Mert akkor az SPD eléggé hasonló, hiszen oldalra kell kilépni. Ilyen hirtelen történésnél mint a videódon úgy lépsz ki, hogy észre sem veszed igazából. Persze ne rögtön ilyen terepen kezdjél, hagyj egy kis időt magadnak megszokni. Egy álló helyben eldőlés meg olyan, hogy hacsak nem az ikarus vagy ifa elé dőlsz, nagy bajod nem lesz.



#71
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Mindenkinek köszönöm a biztatást.

Nem is tudom erre mit mondjak, mert tényleg meggyőző a sok egybevágó érvelés.

Ezt még nagyon meg kell emészteni nekem és jókora bátorságot kellene vennem hozzá, hogy megpróbálkozzak az ismeretlennel. Attól is tartok, ha megveszem a hozzá valókat és esek kettőt vele, aztán inkább félredobom, mert nem akarom tovább próbálgatni ilyen esésekkel teli esélyekkel. 

 

Egyelőre majd csak szoktatásnak lehet, hogy felteszem azt a régi félklipszet jobban beállítva, mert ha kiadok az spd-re annyit, gondolom cipő+pedál legalább egy harminc-negyvenezerbe benne van minimum, akkor már nem akarom, hogy mégse tudjam jóérzéssel használni. 

Még nagyon át kell gondolnom. Addig is köszönöm a segítséget.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#72
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

 

Lehet, hogy először azt kellene elfogadnom, hogy biciklivel el is dőlhetek és nem kellene félni az eséstől.

 

Én is félek az eséstől, főleg, ha figyelembe veszem, mennyi csicsa törhet a bringán, amit nem szeretnék :)

Viszont ahogy lentebb is írták, kifordítod a bokád, közben hallod, hogy "katt", és már szabad is a lábad. Annyira, hogy valamelyik nap egy húzás alkalmával sikerült ezt eljátszanom, szóval akaratlanul kipatentoltam.

Amúgy meg ha azt veszed észre, hogy fáradtan, vagy pánik közben nem tudsz elég gyorsan kipatentolni, gyengébbre kell állítani a szorító csavart,  és menni fog.



#73
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Iszonyatos tévedésben vagy. Elutasítasz egy fantasztikusan jó dolgot. Az nem gyanús, hogy a bringások 98%-a - egy bizonyos szint felett 100% !!! - használ pedálrögzítést ??? Spd v kosaras klipsz kb mindegy.

Ezt egyszerűen használni kell. És szépen megszokod. Pont van a csapatunkban egy lány, aki retteg a nehezebb terepen. De az spd pedált lazán megszokta 1 túra alatt.

Ezt nehéz elmagyarázni de az spd használata olyan automatikus lesz, hogy NEM kell elmélkedned rajta, hogy vajon ki fog-e jönni a lábad. Ki fog. És kész, ennyi. A videódon látott szituban is simán kiszállsz a pedálból. De igazából nem TE, hanem a lábad jön ki. Ezen sokszor elmélkedem a mai napig, hogy az spd-t a lábad (jó, persze hogy az agyad) teljesen függetleníti a forgalomban/terepen való vezetéstől. Mikor kell, pl megállsz, mászás közben kipördül a kerék egy kövön,stb...a lábad kilép a pedálból.

Szóval ne félj tőle, ne agyald túl ! Kezd el használni !!

És néhány hónap múlva nem fogod elképzelni nélküle a kerékpározást.

a fentieket 100%-ban megerősítem, pár használat (és persze esés) után a kilépés ösztönös lesz.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#74
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.868 hozzászólás

katt.  kb ennyi idő alatt old. semmivel sem tart tovább, mint sima pedálról letenni a lábad.

 

reflex: ha megszoktad, nem az lesz a reflex, hogy letedd a lábad, hanem a pedálkötést kihasználva stabilizáld a helyzetedet.

 

 

btw: ez az egész kezd olyan lenni, mintha arról győzködnétek itt egymást, hogy a szőke vagy a barna. mindenkinek az tetszik, aki otthon várja. :) persze ki lehet próbálni mást is., de akkor próbálni kell, nem mások véleményén csámcsogni :D

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#75
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Köszönöm a tanácsokat. Egyelőre még elég félelmetes maradt a gondolata a láb rögzítésnek, de ha annyian megszokták akkor biztos szokható. Mennyi idő késleltetést jelent ami alatt kijön  kapcsolatból? Gondolom kell egy oldalra billenő? vagy féloldalra fordító? mozdulat hozzá, ami legfeljebb csak néhány tized másodpercbe telik. Viszont ilyen helyzetben már az is sok lehet. Főleg amikor az ember reflexből reagál és korrigálni próbál, akkor a rögzítés kioldása már nem fér bele mert az lenne a legelső mozdulat.

 

Lehet, hogy először azt kellene elfogadnom, hogy biciklivel el is dőlhetek és nem kellene félni az eséstől.

Végül is estem már párszor, de akkor általában egészen jól fogok talajt, mert engedem eltávolodni a biciklit és a kezemmel tompítok, úgy érkezem a földre, de ez nagyon ritka eset. Viszont ha nem jönne ki a lábam esetleg egyből, akkor nagyon csúful összetörhetem magam, mert a lábamat még viszi az elszálló bringa, aztán törhet, ficamodhat, szóval félelmetes eléggé a gondolat. Nyilván, ha minden rendben van, akkor az előnyei jók lehetnek, de ha baj van akkor nagyobb a kockázata mint megérné.

 

A kioldáshoz féloldalra billented és ki is jön egyből, kell még egy mozdulat, ami többlet és időbe kerül? Mert ott nem nagyon lett volna idő már semmire. Először reflexből mozdultam és csak utána próbáltam tudatosan a helyzet stabilizálására figyelni. Ha ott ki kell még billenteni, akkor már dőlők, az biztos. Nem lett volna rá idő. Ezért tartok tőle. 

 

Na meg mindenkitől hallottam, hogy "annyit estem eleinte", ez már önmagában is elég riasztó gondolat. kritikus helyzetben meg már késő mire kiszáll belőle az ember. legalább is bennem ez a gondolat van vele kapcsolatban.

 

Egy időben még a nagyon régi biciklin az a fél klipsz fent volt és azon használtam. Ott még jó is volt. Tudtam húzni vele felfelé a pedált és nem akadt, nem szorult a lábamra, csak amikor tudatosan előre tolva, bele illett a cipő akkor tartotta meg, A mostani próbánál a lábamat túlságosan hátra és a szélétől nagyon befelé kényszeríti és az zavart, ezért vettem le azt most egy próba után. Lehet, hogy ezt még jobban merném használni, csak be kellene jobban állítanom. Ezzel meg az volt eleinte a bajom, hogy mindig alul állt meg a súlypont miatt. Aztán a pedál másik oldalára tettem egy kicsi súlyt, ami már felső pozícióba fordította a műanyag félklipszet és könnyen bele lehetett lépni. Majd talán ezt jobban beállítom, akkor lehet, még ki fogom megint próbálni.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#76
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en sem ismerek embert, aki kiprobalta, es visszament volna taposopedalra :) persze biztos van, de nem lehetnek sokan.

 

sajat figyelmetlensegembol sose sikerult "eldolni", csak akkor, amikor meg tapasztalatlan voltam vele, es beleszaradt a sar, igy lassabban oldott, mint amire szamitottam. azota erre is figyelek, szuper dolog :) egyedul ott nem hasznalom, ahol utcai cipot preferalok. egyszer kell rakapni, es utana nincs megallas.

 

amellett, hogy nem feloldalasan tekersz, hanem tudsz huzni is, es joval nagyobb pillanatnyi erot tudsz kifejteni, sokkal tobb kontrollod van a bringa felett. jobban erzed, hogy mozog, konnyebb korrigalni is. terepen pl jobban erezheto a csuszashatar, jobban eggye valsz a bringaval.


arn módosította - 2016. augusztus 25. - 10:04


#77
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Megtanultam már nagyon régen és elég gyors a reflexem is, csak nem bekötött lábbal. A videón jól láthatóan, biztonsággal kivédtem az esést, amikor a levél alatt lévő gödrön megfarolt a kerék és keresztbe fordult a bringa.  Rögzített lábbal ott nincs ember aki megáll lábon, Mire kihúzod, már eldőltél, spd-s gyakorlattal együtt. Csak villanásnyi időm volt lábakat letenni, Ha ott azzal vacakolok, hogy forgassam a bokám, akkor már dőlve érek földet és fekve old ki. Na ezért nem foglalkozom komolyabban a gondolatával sem a rögzítésnek. 

1-2 eldőlés biztonságos helyzetben megtanít arra, hogy hogyan mozdítsd a lábadat, onnantól kezdve vészhelyzetben automatikusan kipatentolsz.

Mondjuk mikor leszakadt a sárvédőm, eldőltem, mint egy darab fa, de nem lett bajom :ph34r:

 

Szóval na, ez olyan, mintha azért nem tanultál volna meg bringázni, mert jajj, egy sorban vannak a kerekek, mi lesz, ha feldőlsz. Lazára állított pedál + némi gyakorlás (direkt lassan mész, és ki-be patentolsz jó pár alkalommal), és biztosan fogod kezelni az SPD-s pedált



#78
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Megtanultam már nagyon régen és elég gyors a reflexem is, csak nem bekötött lábbal. A videón jól láthatóan, biztonsággal kivédtem az esést, amikor a levél alatt lévő gödrön megfarolt a kerék és keresztbe fordult a bringa.  Rögzített lábbal ott nincs ember aki megáll lábon, Mire kihúzod, már eldőltél, spd-s gyakorlattal együtt. Csak villanásnyi időm volt lábakat letenni, Ha ott azzal vacakolok, hogy forgassam a bokám, akkor már dőlve érek földet és fekve old ki. Na ezért nem foglalkozom komolyabban a gondolatával sem a rögzítésnek. 

Iszonyatos tévedésben vagy. Elutasítasz egy fantasztikusan jó dolgot. Az nem gyanús, hogy a bringások 98%-a - egy bizonyos szint felett 100% !!! - használ pedálrögzítést ??? Spd v kosaras klipsz kb mindegy.

Ezt egyszerűen használni kell. És szépen megszokod. Pont van a csapatunkban egy lány, aki retteg a nehezebb terepen. De az spd pedált lazán megszokta 1 túra alatt.

Ezt nehéz elmagyarázni de az spd használata olyan automatikus lesz, hogy NEM kell elmélkedned rajta, hogy vajon ki fog-e jönni a lábad. Ki fog. És kész, ennyi. A videódon látott szituban is simán kiszállsz a pedálból. De igazából nem TE, hanem a lábad jön ki. Ezen sokszor elmélkedem a mai napig, hogy az spd-t a lábad (jó, persze hogy az agyad) teljesen függetleníti a forgalomban/terepen való vezetéstől. Mikor kell, pl megállsz, mászás közben kipördül a kerék egy kövön,stb...a lábad kilép a pedálból.

Szóval ne félj tőle, ne agyald túl ! Kezd el használni !!

És néhány hónap múlva nem fogod elképzelni nélküle a kerékpározást.


Marci

#79
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Megtanultam már nagyon régen és elég gyors a reflexem is, csak nem bekötött lábbal. A videón jól láthatóan, biztonsággal kivédtem az esést, amikor a levél alatt lévő gödrön megfarolt a kerék és keresztbe fordult a bringa.  Rögzített lábbal ott nincs ember aki megáll lábon, Mire kihúzod, már eldőltél, spd-s gyakorlattal együtt. Csak villanásnyi időm volt lábakat letenni, Ha ott azzal vacakolok, hogy forgassam a bokám, akkor már dőlve érek földet és fekve old ki. Na ezért nem foglalkozom komolyabban a gondolatával sem a rögzítésnek. 

 


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#80
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

A trükk az, hogy meg kell tanulni kerékpározni. ;)


  • Vejne kedveli ezt


A sebesség mindent megold.