Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Kamera bringára

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
465 hozzászólás a témában

#141
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Abban a kamerában szinte minden szoftveres, ha akad valami probléma a képélességgel, jó eséllyel a következő firmware javítani fogja. Két-három új Hero3+ Blackkel készült bringás videót láttam csak. Szerintem sokkal nagyobb gond lett velük, hogy a Youtube erősen lebutítja a videók minőségét. Sőt, valamennyire még a Vimeo is, bár nem vészes.

Nekem az alap Hero3 White van, hobbis célokra tökéletes. Nekem már ez is többet tud, mint amire valóban szükségem van.

 

Ez optikai probléma, nem egy youtube videót láttam, ahol leszedik az lencsét tartó/védő gyűrűket és magát a lencsét megfogják egy kombinált fogóval és tekernek rajta 2-3mm-t. Minőségben a lehető legjobbat szeretném, főleg ha fotózom is vele, mivel zoom nincs, ezért a megfelelő képrészlet kivágásával lehet zoomolni. Ezért inkább a Sony AS30-ban gondolkodom, mert az AS15 csak 2 megapixeles. (Annak a vízálló tokja necces, nagy a szélzaj, de azt lehet cserélni.)



#142
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
...

A Hero3+ black-ek közül sem biztos, hogy minden készüléket érint ez a hiba és nem tartom kizártnak, hogy a silver-nél nem futhatok bele. Nem szeretnék egy vadonat új készülékkel a GoPro-val garancián bajlódni

...

Abban a kamerában szinte minden szoftveres, ha akad valami probléma a képélességgel, jó eséllyel a következő firmware javítani fogja. Két-három új Hero3+ Blackkel készült bringás videót láttam csak. Szerintem sokkal nagyobb gond lett velük, hogy a Youtube erősen lebutítja a videók minőségét. Sőt, valamennyire még a Vimeo is, bár nem vészes.

Nekem az alap Hero3 White van, hobbis célokra tökéletes. Nekem már ez is többet tud, mint amire valóban szükségem van.



#143
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ezzel pláne nem szeretnék hasra esni... :D
A Sony képstabija ugyanazon az elven működik elvileg mint a YouTube funkciója. Az igazi az optikai, az meg ilyen körülmények között elvérezne szerintem, nem rázkódásra, vibrációra való.

Nekem 3+ silverem van, egyáltalán nem lágy a képe, borotvaéles mindenhol, úgy tudom a black-el vannak gondok csak.

Amúgy ezek az új kamerák mind szép képet vesznek fel, bármelyikkel elégedett leszel. Mind csak utómunka kérdése...

 

Ez igaz, a formája miatt nem kicsit béna a mellkas pánt. Amúgy én sem vagyok oda a szoftveres képstabért, de erre minden teszten nagyon jókat írnak és a felhasználók által feltett tesztvideókon magam láttam mit tud. Én is tudom, hogy a fotózás és a videózás a feldolgozáson legalább annyira múlik mint a többin. Jelenleg nekem időhiány miatt előny az amatőr funkció, ha a kamera már eleve úgy menti, ahogy nekem tetszik. Talán tévedtem a raw-al kapcsolatban (olvastam valahol), a GoPro mp4-be ment. Akkor hogyan lehet utólag a színeken változtatni? Olyan ez mint a képeknél a RAW vagy inkább utólagos gányolás a színekkel? Egyébként ha már a kamerában nincs képstab, a saját vágószoftverében lehet stabilizálni a rezgéseket, bemozdulásokat?

 

Ha egyikben sem csalódom nagyot, akkor is inkább a Sonyt venném, nekem annyival jobban bejött a tesztvideók alapján. A fényképezőgép teszteknél (dpreview) is a végeredményt nézem, amit az eszköz produkál, ha az nem tetszik, akkor tőlem tudhat még bukfencezni is vagy istenítheti a fél világ, akkor sem kell. Sajnos a youtube konverzió miatt az összehasonlítás csalóka, ront a minőségen.

 

A Hero3+ black-ek közül sem biztos, hogy minden készüléket érint ez a hiba és nem tartom kizártnak, hogy a silver-nél nem futhatok bele. Nem szeretnék egy vadonat új készülékkel a GoPro-val garancián bajlódni. Ráadásul azt olvastam, hogy az ilyen garanciális ügyeknél visszakaphatok egy más által használt, javított készüléket. Már önmagában ez a dolog eltántorít a gopro-tól. A silver-ről nem tudom miben különbözik a black-tól, de tesztvideókon nem győzött meg a képe sem a silvernek, sem a black-nek. Szerintem az optikája lehetne sokkal jobb is.



#144
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Ezzel pláne nem szeretnék hasra esni... :D
A Sony képstabija ugyanazon az elven működik elvileg mint a YouTube funkciója. Az igazi az optikai, az meg ilyen körülmények között elvérezne szerintem, nem rázkódásra, vibrációra való.

Nekem 3+ silverem van, egyáltalán nem lágy a képe, borotvaéles mindenhol, úgy tudom a black-el vannak gondok csak.

Amúgy ezek az új kamerák mind szép képet vesznek fel, bármelyikkel elégedett leszel. Mind csak utómunka kérdése...



#145
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Javítom, mellkaspánt is van hozzá.



#146
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Ebben igazad van, tényleg mellkasra lenne érdemes tenni, oda pedig a Sony a formája miatt nem tehető. (Emiatt sajnos egyik kamera sem ideális számomra.) Abban is igazad van, hogy ezek az összehasonlítások nem (teljesen) hűek, mert a GoPro raw-ba ment (amit utólag kell beállítani a szoftverével), a Sony pedig készformátumba. Egyébként nekem a Sony telített színei teljesen bejönnek. A színeket egészen biztosan lehet hasonlóra állítani a GoPro-nál is a feldolgozó szoftvere segítségével. A GoPro-ban nincs képstabilizátor és nem tudom a szoftverével mit lehet mókolni, de a Sony képstabilizátora egészen jól működik.

 

Mostanra már egészen sok összehasonlítást megnéztem és leszámítva a színeket (mivel azt tudjuk, hogy nem korrekt összehasonlítani), szinte mindegyiken üvölt, hogy a GoPro képe meglehetősen lágy, részletszegény és életlen a Sony-hoz képest. Azt gondolom ezek részben optikából erednek, a Sony optikája a legtöbb helyzetben észrevehetően élesebb képet ad. Részben pedig abból ered, ahogyan a Sony processzora feldolgozza a képet, a GoPro pedig raw. Persze tudom, hogy mennyit lehet egy lágy képen utólag javítani, de úgy gondolom a különbség a javításhoz már elég jelentős. A Sony képe sokkal jobb. Egyetlen helyen teljesít nagyságrenddel jobban a GoPro, víz alatt.

 

Ha már GoPro én csak a Black-et venném. A Hero3+-os verziót semmiképpen, mert a neten már a GoPro által elismert problémaként kering, hogy a végtelen fókusz életlen, csak közelre ad éles képet. Egyébként Hero3 és Hero3+ összehasonlításokat is néztem, a Hero3 jobban tetszett. Sajnos nem plusszos verzióról sokaktól azt olvastam, hogy, pl. rendszeresen lefagy és a memóriakártyákra is nagyon válogatós. Tehát egyik sem jó.

 

A Sony-ról azt írják sokkal átgondoltabb és kézreállóbb, egyszerűbb a kezelése. Az én nézőpontomból a kép élesebb, részletgazdagabb és a telített színei is bejönnek, a hang sokkal jobb és nem csak azért mert stereo (beleértve a szélzajt is, ami a GoPro-n szintén katasztrófa).

 

Nem igazán vagyok már motivált a GoPro irányába. Nem gondolom, hogy nagy mellényúlás lenne, de a Sony teljesen más.



#147
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 hozzászólás

Pl. hogy mellkaspántra nemigen lehet felszerelni, pedig szerintem bringán az adja a legélvezhetőbb nézőpontot.
Amúgy meg a Sony túlszaturált, szoftveresen élesített képe nem jobb, a szerkesztőprogramokkal a Gopro is ugyanezt tudja. Ha van rá igény. Nameg a szoftveres képstabilizátor... 
Gondolkozz esetleg a Gopro 3+ silver-ben, számomra elég meggyőző amit produkál.



#148
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nagyon úgy néz ki, hogy a Sony Action Cam HDR-AS15 lesz a nyerő. Megnéztem több youtube videót, ahol direktben hasonlítják a GoPro Hero 3 Silver/Black Edition-höz. Pl. itt és itt. Plusz még egy párat, amire nem emlékszem. Egyértelműen élesebb és jóval kontrasztosabb a kép, a Sony színei sokkal jobban bejönnek, a tesztvideók alapján a képstabilizátort is jobbnak találom és az audio is észrevehetően minőségibb. Az ára pedig a fele. Ha esetleg valaki tud a Sony-ról negatívumot, ami eltántorít a vásárlástól azt megköszönném, mert nem nagyon találtam.



#149
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A Hero3+ Black-nál elszúrták a fókuszt, ezt most már több helyről egyöntetűen olvastam. Az előző verzió (Hero3 Black Edition) rendben van. Ezt most minimális leárazással be tudnám szerezni (bike-disount.de).

 

Valaki használt már ilyet? Megéri az árát, nem csak egy szokásos befutott márkáról és túlárazott dologról van szó? Állóképek készítésére (fényképezésre) mennyire alkalmas? A szélzaj mennyire jellemző? Ha az is szempont lenne, hogy felvételkor kommenteket mondjak rá, hova érdemes mountolni? Mondjuk nekem a sisakom pont méret és nagyon stabilan áll, de gondolom ha rá is szeretnék beszélni, nem jó ötlet oda tenni. A mellkas rögzítés mennyire használható montizásnál?

 

 



#150
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Épp most kezdtem el szemezgetni a legújabb GoPro Hero3+ black edition-el. Kamerázáshoz és állókép készítéshez érdekelt volna. LCD panellel, plusz akksival elég szép ára lenne. Ahogy fórumokon olvasom, olyan gyerekbetegségei vannak mint például a fókuszálás (közelre van kalibrálva, távol homályos minden), hogy már teljesen el is vetettem az ötletet. Az ára másodlagos, használható dolgot szeretnék hosszú távra. Azon gondolkodom, egy sima, de jó optikai stabilizátorral és videozási képességekkel rendelkező kompakt fényképezőgép nem felel meg erre a célra? Mi a különbség a fényképezőgép és a kimondott sportkamera képstabilizálási képességei között?



#151
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Én premiere warp stabilizert próbáltam, de mozgás közeben az nagyjából használhatatlan. A rázkódást megszünteti, ez rendben volna, de a minõség közben gagyi kézi kamerás lesz, mivel a közben sokat skáláz felfele,
ami nagyon rontja a minõséget. Egy tippem van még, hogy 1080-ba felvenni, és 720as videót csinálni belõle stabilizálással, így elvileg nem kell scale, viszont warp stabilizer csak abban a felbontásban megy alapban
amiben az anyag van, tehát meg kell trükközni kicsit, ezért egyelõre még nem próbáltam ezt.
Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#152
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Rázkódásra különbözõ programok jelenthetnek megoldást , de még nem mondok semmi konkrétat mivel én is csak kísérletezgetek velük. (mercalli , warp , stb) A youtube meglepõen használható eredményt ad amúgy , de keményen croppol. Egy 808#18 Jumbot használok D lencsével (120°).

Ezen a videón az AVS szerkesztõ beéptett stabilizátorát próbálgattam , de nem olyan jó...
Happy the biker dog - Kamara erdõ 13Marc - YouTube
A videóból kivágva a youtube féle stabilizálás ilyen: PTDC0046 - YouTube rázkódik , de koránt sem annyira mint stabilizálás nélkül

A morcos.


#153
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás
Sziasztok!

Egy ideje használok egy gopro 2-es kamerát, így leírom a tapasztalatokat. Nekem fejkameraként nagyon rázkódik a kép, de más fajta fejvédõn,
lehet hogy jobban rögzíthetõ a kamera. Próbáltam bringára is rakni több helyre, jó szögeket lehet úgy elérni, de a rázkódás szintén probléma, terepen.
Ami eddig legjobban bejött az a mellkaspánt, wide módban még a kamera szögével se kell túlságosan foglalkozni, elég nagyjából belõni.

Mégjobb persze, ha valaki elõre megy és kamerázik egy-egy érdekesebb részt miközben nem mozog (van 1-2 ilyen a lentiben), mert akkor nem probléma
a rázkódás.

A lenti videó egy gopro 1 (fejen) és egy gopro 2 (mellkaspánt) kamerákkal készült. Sajnos a netes megosztók rontják a minõséget, ha érdekel valakit
megosztom az eredeti mp4 fájlt is. Ez egyébként az elsõ és egyetlen eddig megvágott bringás videóm.

Bringabanda Pilis 2012.11.4
Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#154
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

4 óra kb 30fps-be de ez formátumtól is függ hogy mibe menti
vettél talán valamit?

H.264 / 30 fps mov-ba ment.
Még nem vettem, csak akarok és ki szeretném találni mekkora SDHC kéne. Asszem elég lenne a 16GB is. Class10-es az elég ugye?

Amúgy ezt néztem ki: http://www.ebay.com/...984.m1438.l2649

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#155
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
4 óra kb 30fps-be de ez formátumtól is függ hogy mibe menti
vettél talán valamit?

#156
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Egy 32GB-os kártyára hány perc FullHD (1080p) video anyag fér percben?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#157
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Tudnátok véleményezni a lenti 3, 1080p HD sport kamerát?

1. 1.5" LCD HD 1080P Sport Dash DVR Vehicle Car Cycling Recording Camcorder Camera | eBay
Emellett az áll, hogy ez a legolcsóbb.

2. 1080P Full HD Car DVR Motorbike Video Camcorder Sport MINI DV Helmet Camera | eBay
Ehhez van távirányító, amit akár óraként is lehet hordani.

3. NEW HD1080P Helmet Sports Camera DVR H.264 MOV Wide Rotatable 135° HDMI Laser | eBay
Ez meg a legkompaktabb.


Bármi más megoldás, ebben az árkategóriában van? Köszi!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#158
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Közben ahogy próbálgatom a napszemüveg kamerát, rájöttem dolgokra.

Az akkut elsõ alkalommal legalább 16-18 órán át kellett tölteni, mire elaludt a piros töltést jelzõ led.
Mivel lítium akku van benne ezért bármikor rátölthetek. Egyébként is, mire a legfrissebben felvett videót letöltöm vagy megnézem az átjátszó kábelen keresztül, addigra fel is töltõdik az akkuja mivel a rövidebb felvételektõl nem merül le nagyon.

Másik dolog..
Ahhoz, hogy nagyjából tudjam felvétel közben, hova esik a felvett kép bal és jobb széle, webkamera módban nézve beállítottam annak alapján. hogy a monitor bal sarkát megnéztem szemüveggel a fejemen és amikor a képmezõ sarkában is láttam, akkor a szemüvegre rányomtam emlékeztetõnek egy kis öntapadós gyúrt golyót oda ahova a tényleges látómezõmben esett a látvány sarka, vagyis az a sarok került a jelöléssel egybe és a webkamera képen is a kép sarkában volt látható. Ezzel megjelöltem mindkét sarkot, hogy ahhoz a jelhez képest kell majd néznem mit hol tudok majd felvenni. (..bármibõl, pl. gyúrható radírból lehet készíteni az ideiglenes kis ragacs golyót. Aztán úgy is késõbb belülre jön a tartósabb jelölés, mondjuk alkoholos filc toll pötty vagy bármi kicsi, pl fekete szigszalag kicsi sarka 1-2mm. Akkor már le lehet venni kívülrõl a kis ragacs golyót.)

Úgy néz ki jó a módszer. A szemüveg mindig ugyanoda és stabilan ül fel az orromra, fülemre. Most így nagyjából be tudom állítani. hogy tényleg az kerüljön felvételkor a két jel közé legfelül amit fel akarok venni. Vagyis a témának a képzeletbeli felsõ szélét a jelek közé beállítom. Lefelé már meg lehet saccolni mi hová esik és meddig látszik. Viszont nem szabad nagyon kapkodni felvétel közben mert elég kicsi a látószög ezért nagyobbnak tûnik minden kicsi elmozdulás.

Még másik.. , mint írtam a napszemüveg része polarizációs szûrõ hatású, viszont a polarizáció síkja nem volt teljesen azonos a két lencsénél. Szerintem a tervezésnél még rendben lehetett a dolog, de amikor kivágták a lencséket a polárszûrõ anyagból, akkor valami hibát véthettek, talán a lencse felsõ szélét állították egybe a polarizációval szinkronba, viszont az alját kellett volna, (vagy épp fordítva), ami más szögben áll.. nem részletezem, valamit elnéztek és úgy készülhetett a szerszám. Így hibás megdöntéssel vágták ki polarizáció szempontjából a szemüveg lencséit mindegyik darabnál (a netre feltöltött fotókon látom, hogy azok is úgy állnak, viszont a polarizációs sík azon amit vettem az így nem lett egy tengelyû, gondolom a többin sem).

Ez abban mutatkozott meg még módosításom elõtt, hogy az egyik szemnél kicsit balra a másikkal viszont kicsit jobbra billentett fejjel szedte csak le az út (vagy bármi) csillogását, egyszerre mindkét szemnél nem mûködött jól a hatás. Végül úgy oldottam meg a problémát, hogy a két szemüveg lencsét felcseréltem egymással. Igaz, azonnal nem maradt így a helyén. A tetején jól beült és a polarizáció is azonos volt mindkét lencsénél de a lencse külsõ széle és a keret között maradt mindkét oldalon kb 0,5-0,8mm rés és ebben az irányban ki igyekezett billenni a lencse. Végül erre is jött a megoldás. Ahhoz, hogy ne billenjen ki a külsõ oldal felé, kívül a keret horonynál megnyílt 0,5-0,8mm résbe egy-egy palmatex ragasztóval megkent "dárda alakú" fogpiszkáló hegyes végét nyomtam be és alkoholos filc tollal befestettem. Azóta is így jól mûködik a szemüveg is. Így már mindkét a szemüveg lencse alsó széle teljesen síkban, párhuzamosan áll egy sík lapon és a lencsék polarizációs síkja is teljesen azonos.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#159
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Kössz, de akkor én ezt megszívtam, micro SDHC ott 10750,-Ftba került a 16 gigás. Pfff..
A szemüveg-kemerát még holnap lehet ott kapni utolsó nap, legalábbis a reklám szerint, ha valakinek kell.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#160
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Ha micro Sd kell bele akkor 3500Ft a vaterán a 16G Micro SDHC én is onnan vettem