Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatonkör 2004

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
100 hozzászólás a témában

#61
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Most úgy áll, akkor nem írunk z.h.-t meg ilyen kis röpiket, majd még informálódom oszt megpróbálom. Nehogy má miattam vesszen a remény (ami inkább utoljára hal meg)

#62
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Phil minden reményem Benned volt!!!!
de majd legközelebb...
vagy lógj a suliból.. ;)

#63
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Sulim van 24.-én
B*sszameg, úúúúúúútálom ezt a sz*r sulit má

#64
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
írtam neki mailt, mert honlapon még nincs semmi konkrétum, hogy lenne egy pár fõ aki szívesen ott aludna elõzõ este.

...

remélem lesznek konkrétumok is , hiszen a határidõ vészesen közeleg. ::)

#65
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
A szállás engem is érdekelne!

#66
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás

Szállás lehetõség érdeklne Siófokon elötte estére!!!!!!!!!



Segítségeteket elõre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#67
Fehérje

Fehérje

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
...upppsz, igazad van az tényleg hegy, vagy ilyesmi. Hiába no, déli parti vagyok, lehetek egy kicsinyt alulinformált.

Síkvidéki patkányként tetszene is az a hely (ejha, helyenként még az elsõ váltót is használnom kellett!), csak nem feltétlen a hõségtõl gõzölgõ aszfalt fölött görnyedezve, hanem esetleg földúton/terepen.

#68
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Bizony Hegyestû meg Köveskál, micsoda metropoliszok! ;D


Hegyestû nem egy metropolisz, az tuti. Egy hegy. :P Most ne mondd azt, hogy bizony nem egy Csomolungma. Nem az, de nagyon szép.
Egyébként, aki Balatonfelvidéket és Káli-medencét fikázza, annak velem gyûlik meg a baja, úgyhogy tessék vigyázni. ::) Egyik legszebb térség hazánkban!

#69
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Szállás lehetõség érdeklne Siófokon elötte estére!!!!!!!!!



#70
Fehérje

Fehérje

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Bizony Hegyestû meg Köveskál, micsoda metropoliszok! ;D Annyira elvadult volt a vidék, hogy nem gyõztem kémlelni, hátha látok élõ mamutokat is.

#71
Fehérje

Fehérje

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Tavaly augusztusban voltam arrafelé (tavalyelõtt kellett elõször a Zánka utáni szakaszon kerülnöm, a táblákat követve)... Háááát, nemtom, én K felõl Ny felé mentem és az összes eláagzónál a táblákat követtem. Ennek megfelelõen Zánkánál kezdtem el a parttól távolodást és Badacsonytördemicnél kerültem vissza a fõút mellé. Ismétlem: útközben végig "Balatoni bringakörút" táblák voltak, megerõsítvén, hogy "jó felé" járok.

Bringakörút rúlz! ;D

#72
tmls

tmls

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
Fehérje, amire Te gondolsz, az mûúton megy a Hegyestû alatt Köveskál fele, igaz?
Van bringaút is, ami lehet, hogy akkor még nem volt kész, mikor kitáblázták a körutat. NYról K felé, ahogy Káptalantóti felõl mész Köveskál fele, a kékkúti (salföldi) leágazásnál van egy tábla, ami azt az utat jelzi bringakörútnak, amire szerintem Te gondolsz, a helyett, hogy egyenesen levezetne a balatoni bicajútra Ábrahámhegyre.
Több helyen vettem észre ilyen bosszantó hibákat, ami könnyen félrevezeti a helyismerettel nem rendelkezõket.

#73
Fehérje

Fehérje

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Nem, nem, nem arra gondoltam.

Tihany irányából Keszthely felé tekerve Zánkánál merõlegesen el kell kanyarodni a fõútvonalról "fölfelé" azaz északi irányba. kb 4 km után (amibõl az elsõ 2-3 emelkedõ) balra fordulva párhuzamosan lehet haladni a fõúttal (csak 4km-re feljebb ugyi). Innen kezdõdik a hullámvasút, fel-le a dombok közt. Végül a Badacsony lábánál (de még mindig 1-2 km-re a fõúttól északra) körbetekerve lehet a hegy túloldalánál a fõút mellé visszaereszkedni. Pihenni se nagyon lehet ezen a szakaszon, legalábbis sehol egy "pihenõhely jellegû" rész, a falvak egyutcásak, terek nélkül, oldalirányban csak földutak vannak a szõlõk felé.

#74
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Arra gondolsz ami a fõút alatt megy a strandok mellett? Na igen, az télleg szép kis emelkedõ ott. ;D Én is néztem nagyokat hogy úgy mégis mért arra jelölték ki a bringautat... De utána asszem volt pár gyönyörû lejtõ... Lehetett is tépni rendesen.
Visszafele (tihany->tomaj) én már a fõúton mentem végig. Már sötét volt, vhol badacsonytomaj elõtt járhattam nemtom melyik városkában, mikor a bringaútról kiszólt egy idõs nénike hogy a bringaúton tessék menni!!! ;D

#75
Fehérje

Fehérje

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
...a hivatalos honlapról mintha hiányozna még egy-két táv, nemde?

Siófok   0
Balatonszabadi   5
Sóstó   7
Balatonvilágos   12
Balatonfûzfõ (buszmegálló az erdõ után)   28
Alsóörs   43
Balatonfüred (szívkórház)   53
Tihany, leágazás   57
Balatonakali   71
Zánka (ifj. tábor)   74
Köveskál   84
Káptalantóti   93
Badacsonytomaj   98
Balatonederics   111
Balatongyörök   116
Keszthely   124
Balatonberény   136
Balatonfenyves   150
Fonyód   158
Boglárlelle   167
Balatonszemes   176
Balatonszárszó   180
Balatonföldvár   185
Szántódi rév   189
Zamárdi   193
Balatonszéplak felsõ   198
Siófok   201


#76
Fehérje

Fehérje

    vendég

  • fórumtag
  • 46 hozzászólás
Hínnye, idén a kerékpárúton lesz?

A zánkai kitérõnél (ahol 20km-en keresztül jó messze kerül a kiijelölt bringaút a fõúttól) van egy szép 2-3km hosszú emelkedõ, ami alighanem érdekes dolgot mûvel majd a "mezõnnyel". Meg az azt követõ 20 km is dombra fel-dombról le... Tavaly egyedül menve (36C°-os, kellemes nyári melegben) volt is emiatt egy-két kedves gondolatom a bringakörút kijelölõivel kapcsolatban ;D


#77
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
OFF

Phil: THX a képeket!!
A bike nagyon szép és igazi cc -s!!

ON

Ha mindenképpen 4 kerekû frissítés lessz akkor érthetõ a dolog...
Akkor majd viszek magammal elég kaját!!
De még az is lehet, hogy egy jó kis túra kerekedik belõle így az év elején és a ti tempótokat tartom...

#78
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás


Hali

Persze, tök normális dolog, hogy mindenki a saját tempójában akar végigmenni és ha úgy tartja kedvetek természetesen el lehet szakadni a csapattól. Az egyetlen hátránya,hogy a kisérõkocsi szervízkocsi a gyengébb csapattal lesz +a frissitõautó is úgy ér be a pihenõhelyekre mint a nagy csapat. A tempó azokhoz lesz igazítva akik csak lassabban tudnak jönni. A pihenõhelyek pontos helyét még feltesszük helység, utca szinten a netre.
by

#79
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
OFF

A nyomulós topickba már beraktam, de most itt van csak neked

http://www.bikemag.h...umName=album183

A villa nem így áll benne, csak elfelejtettem elfordítani a képet :D

ON

#80
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Phil ha jössz akkor látni fogom az új keród ;)

ON