Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatonkör 2004

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
100 hozzászólás a témában

#21
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás


Szervusztok!

Elõször is nagyon köszönöm, hogy ennyi szépet és jót írtatok a szervezõkrõl, szervezésrõl! Örül a pici szívem! :) Igyekeztünk nagyon!
Azonosítás:
Cs. Gábor azzal a natúr lakkozott aluvázzal ment a tange telóval. Magas, nyulánk srác
A Shimano kerekes merevvillás szintén natúr színû vázas srác az ördög buksiban volt a Lakatos Zoli.
Márkus Gabi ment a kék pinarello országútival.
A szakállas srác a merida országútival volt Berki Gergõ.
Én pedig (Szeles Peti) a kék fort vázas csirke gumis montival voltam a gyönyörû virágmintás buksiban.
(egyébbként a honlapon fentvannak a szervezõk képei)

Válaszok: BAdacsonynál járt már a maradék, amikor elált az esõ és utána már egyáltalán nem eset. A nevezési listán összesen 88 ember volt regisztrálva, amibõl valamivel kevesebb mint 30 ember ért be Siófokra, ebbõl 2 lány volt, akik minden elismerést megérdemelnek (puszi Nórinak!). Keszthelytõl Siófokig 25km/hás átlagot mentünk. Összesen a túra során 10 defekt volt (ebbõl 3 a szervezõknek ;))

Jõvõ évi terveink: NO ESÕ!!! ;D
VAlószínû május közepére teszük át a túra idõpontját, a biztosabb idõjárás miatt. Kicsit gyorsabb átlag (25km/h), amit úgy próbálunk elérni, hogy a másik irányba megyünk, így a minimum táv 150km lessz, ami által talán csak erõsebb fizikumú emberek neveznek.
Ezekre a tervekre várjuk észrevételeiteket!!!

Ha sikerül öszzeszedni a túra fotóit feltesszük a honlapra hogy gyönyörködhessen benne mindenki!
Mindenkinek köszönjük a részvételt és várunk mindenkit jövõre is!

Ja küldjetek magatokról képeket az emilcímre, hogy Ti is azonosíthatok legyetek.

#22
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Síííímáááán! ;)

#23
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
Igazából mi nem tudtuk elõre, hogy az egyik kisérõ kocsiba be lehet rakni a hátizsákokat, én pakoláskor úgy számoltam, hogy vinnem kell 200 km-en a hátamon, ezért nagyon kevés cuccot vittem. Ha tudom elõre, hogy ilyen lehetõsgünk is van, be raktam volna egy csomó plusz ruhát. Na mindegy kitolt velünk az idõ nem nagyon kell asszem ezt tovább ragoznom, jövõre remélem körbemegyünk!

#24
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
nekem még váltásrühára is gyüjtenem kell ha jövõre menni akarok!!!!
sajnos nekem tegnap dolgoznom kellett.


#25
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Vázze ez hihetetlen... ma meg már ragyog a nap... BRRR

Sztem jövõre még termocuccot is beszerzek. :D Meg egy bazi esõkabátot. Sajna részemrõl az volt a gond, hogy nem is az esõ miatt fáztam leginkább (leszámítva a cipõt amiben tocsogott a víz), hanem hogy az izzadtság megrekedt abban a szar kabátban, ami a pihenõk utáni elindulásoknál rettenetesen hideg volt.
Az egyik hajcsár (ördögnek volt álcázva :), és azzal a fasza virsligumis arany színû vázzal tekert shimano kerekekkel... hmm be szép bringa) meg komplett váltásruhát hozott. :) Fürednél átvett mindent, még a cipõjét is. :) Ilyen egy felkészült ember. ;)

Ja a V-fékeket meg elfelejthettük azon nyomban... Egyszer majdnem buktam is ezért, késõn kezdtem el fékezni, egy országútis kerekébe kicsit bele is mentem egy 90 fokos jobbosnál. ::) Elkezdek gyûjteni tárcsafékre. :)

#26
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Én szintén Zánkánál szálltam ki, Eric, ggx mindent leírt már, amit én is gondoltam

azért én is megismételném:
minden elismerésem a szervezõknek!
Jõvõre megint ott leszek, de több váltás ruhával ;D ;D


#27
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
Hát a 80. km után a fázás már annyira eluralkodott rajtunk, hogy sajna nem láttuk értelmét folytatni, de az elsõ 60km tényleg nagyon élvezetes volt!

A szervezés kapcsán pedig csatlakoznom kell eric-hez, tényleg példa értékû volt a rendezõ csapat, minden keresztezõdésben megálltak biztosítani a forgalmat, egyszer sem kellett amiatt megállni, hogy "hú most merre is kéne menni..."
illetve a pihenõknél a kaja+pia telitalálat volt, a pizzából megettem vagy ötöt :)

Sajnálom, hogy az idõ igy elbánt velünk, én biztosan ott leszek jövõre is, ilyen körülmények között, amit a rendezõk elõteremtettek, élmény a túrázás!

Köszönjük a szervezõknek!

#28
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Nos én itthon vagyok mán'. Marhajó kis túra volt... úgy a 60. kilóméterig. ;D Ez Balatonfürednél volt, ahonnan kezdve végig szakadt az esõ. :-\ >:( Áztunk-fáztunk basszus. Talán nem kellett volna megállítani a tömeget a szakadó esõben a defektek miatt, így jártunk. Mi Zánkánál már meguntuk a dolgot és vonatra szálltunk. :)

A rendezvény színvonala 5 csillag az 5-bõl! A keresztezõdések rendesen biztosítva voltak, tartották a kapcsolatot a hajcsárok (;D), szal eléggé össze volt hangolva a dolog. A pihenõkön az ellátás pedig fantasztikus volt! Nemtudom hány maratonon/túrán adnak fincsi pizzát, pogácsát (ebbõl sajna nem vettem :'() ami ekég tisztességes nagyságú volt, Ice Tea-t!!! Persze a banán is finom volt, ja meg láttam dobozos gyümölcslevet is. :)

Az idõjárásról sajna nem tehet senki, nem a rendezõk hibája, így jártunk. Tavaly meg állítólag a legnagyobb szélviharban sikerült letekerni a távot. :) Szóval minden tiszteletem a Rendezõké, remélem jövõre már az idõjárás is stimmelni fog! Gratula!

cs_gabor: Te melyik hajcsár voltál? ;D
Végül hányan maradtatok az esõ ellenére? Bírták a fagyoskodást az embörök? Vagy lefújtátok inkább a túrát? Bocs a sok kérdésért csak kíváncsi vagyok. ;D
Ja meg télleg csak 10 bringás fért volna föl a hajóra?

#29
cs_gabor

cs_gabor

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Hali Fórumozók!!

Micsoda élet van ma... A webet majd' 100-an látogattátok ma...
Igen!!! Megyünk! A meteorológia valóban változékony idõt jósol egy nyugat felõl érkezõ mediterrán ciklon hatására, de ahogy a magyar meteorológiát ismerem, lehet csak vasárnap ér ide, ha ide ér... Mindegy! Mi ott leszünk, aki ott lesz az jön, aki meg nem, az meg otthon nézi a Forma-1-et. Majd meséljétek el mi volt az idõmérõn...

Más! Minden félreértést és félreinformálódást kijavítandó, közlöm: Valóban csak magadat és a megfelelõ mûszaki állapotban lévõ bringádat kell hoznod, valamint az egyéni ízlésednek és szokásaidnak megfelelõ táplálékot. Ennyi. A regisztráció, nevezés mind a helyszínen lesz, indulás elött. Mi már 5 órától ott leszünk, 6 kor pedig elindulunk. A helyszínen van egy pékség, az 6-kor nyit, ha valaki vásárolni akar egy-kis friss pékárut, azt persze megvárjuk!

Minden jót! Találkozunk szombaton reggel!
Ha eltévednétek, vagy gond van, hívjatok minket bátran:
(30) 4088-555
(20) 3545-658
(70) 270-58-58
(70) 312-71-26

Van egy térkép a weben, ha az segít!

Üdvözlettel: Csizmazia Gábor - szervezõ

#30
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ja és egyébként mindenki a helyszinen fogja regisztrálni magát, tehát nem kellett semmit elõre intézni, nincs akadálya, hogy elgyere :)

#31
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Ahány tvcsatorna annyi féle idõt mondanak... :)
Én a www.met.hu-t néztem és ott csak borult idõt mondanak, szombat este/éjjel lesz csak esõ, és 20 fok lesz napközben. ELVILEG
Sztem gyere! ;)

#32
Mongoose_16

Mongoose_16

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Juuuj!!!!
Hali mindenki!!
Személyesen hawerral már voltam balaton körön és tudom hogy milyen jo!!
Ha most ugy döntök igy csütörtök este hogy lenne kedvem hozzá akkor az lehetséges hogy csatlakozzak?
Csak egy gond van... Esõt sõt záport mondanak szombatra:(

#33
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Yeah baby, yeah!! ;D

#34
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ez elég egyértelmû: :D :D :D

http://balatonkor.fw.hu

#35
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
csak azért lenne jó már tudni, mert elvileg még ma este kéne a haverokkal is megbeszélni a holnapi leutazást...

#36
pt-toco

pt-toco

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Igen! Már eléggé csütörtök este Van ::)

#37
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
tudtok már esetleg valami infót a szomabati idõrõl, hogy meg lesz e tartva a dolog?

#38
netikett

netikett

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Szia Neumaki!Nem voltam még ilyen túrán,de mindig izgatta a fantáziámat!Ha idén nem is,de jövõre mindenképpen menni fogok.Mivel nem jössz,ezért felesleges izgatnod magad,mert úgy szól a közmondás is:"Nyugalom!A hosszú élet ritka!"
Remélem azért egyszer kedvet kapsz a túrához és ki is próbálod,nem csak az útvonalat kellene kritizálnod!
Minden jót:Netikett

#39
cs_gabor

cs_gabor

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Üdv Fórumlakók!

to eric
A 150-es távnál két lehetõség is van:
- vagy megvárod Fonyódon, míg mi letekerjük azt az 50 kilcsit (pihenõkkel együtt ez kb. 4 óra), majd tekersz tovább velünk együtt Siófokig
- vagy ha átértél a hajóval Fonyódra, és még nem vagy kihalva, fogod magad és visszabiciklizel Siófokra (vagy felülsz a vonatra ;D)

to ggx
A kajálás tényleg nagyon fontos dolog!
A kajcsizást mindenki önállóan oldja meg a 15-20 perces pihenõk alatt (amíg a fél csapat kajál, úgysem indulunk el ;D). Persze nem kell meglepõdni, ha kaptok egy ki banánt, pogácsát vagy valamit...

Minden jót, további jó fórumozást!

Üdv: Csizmazia Gábor

#40
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
A 150km-es távon mikorra van kitûzve a várható megérkezés Siófokra?