Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balatonkör 2004

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
100 hozzászólás a témában

#81
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
No, átolvastam, Yala kérdésén én is gondolkodtam, s mi alapján határozzák meg a tempót?
Már régóta meg akarom kerülni a balcsit bringával, lehet engem is láttok

#82
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
szvsz egy normális dolog ,hogy az ember a saját tempójában akar tekerni. Tavaly a Bakony 200-at (100 km-t mentem csak), 29km-es átlaggal mentünk végig montival.
Akkor a felvezetõket nem lehet megelõzni??

Azért én mindenképpen szeretnék ott lenni!!

üdv a szervezõknek
ya£a


#83
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Potty: Ok, ez egy abszolút túra, és te szervezed, te irod ki a feltételeket. Nem bántásképp akartam írni, csak felháborodtam néhány túlzás olvastán. Goindoltam, aki ennyit leteker, nem ír ki ilyen dolgokat. Az tisztában van a kerékpársávokkal, milyen állapotban vannak, rajta megy boldog boldogtalan, ráparkolnak, ráhajtanak (engem már többször ott akartak elütni), tele hordalékkal, szeméttel, üvegszilánkkal, stb. Egy tömeg rávitele egyszerûen nem oda való, ilyen keskeny éles kanyarokkal teli valamin. A kerékpárút, ahogy nálunk építették, csak bevásárló közlekedésre jó.
Nem arról van szó, hogy én nem tudom milyen tempót akarnék, meg milyen jó vagyok, stb. de egy bolyt nem lehet korlátozni 20 körüli sebességre, annak van egy önálló élete... Pont a jó kerékpárosérzéshez kell egy jó tempó, de ez biztos nem 20-as átlag (és persze nem is 40), a kettõ között van még tér. A Tour de Pelso a másik véglet, ahol néhány "profi" az amatõrök minél korábbi leszakítására utazik, így az 50 feletti tempó, ill. a 40-es átlag sem a legmegfelelõbb...
Én az áprilisi TT-n biztos nem indulok és csak azért írok, hogy ne legyen még eggyel több rossz TT.

#84
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
a 22es átlag jól hangzik, úgyis montival megyünk ;)

#85
Bapu

Bapu

    vendég

  • fórumtag
  • 68 hozzászólás
Nem kell elkapkodni , megsértõdni ! Ez egy abszolút túra , késõbb van egy "kerülõ" verseny , majd másnap (május 30.) egy teljesitmény túra (Balatonalmádi) . Ki-ki a neki megfelelõt vegye igénybe.....

#86
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Kedves Pcycle!

Köszönöm kérdésed.Igen, már kerékpároztam. Kb. tíz éve évi 8000et tekerek és immáron 7edik alkalommal rendezzük a túrát. A "bolyozást" természetesen engedjük. Csak óvatosan beszélgethetsz bárkivel. Csak azt nem szeretnénk ha 10cmre lenne a kereked az elõtted menõtõl. (a bolyozásról meg csak annyit, hogy NEM ez a sport lényege, hanem hogy jól érezd magad+ láttál már valakit bolyozni DH, DS, CC, Freeride versyenyen? pedig tudtommal az is kerékpározás?!?)
A balesetveszély miatt mi is aggódunk, de amennyire lehet próbáljuk visszafogni a bandát. A 200km meg csak annyit hogy tavaly volt egy 14 éves srác aki "nagyáruházi bringával" simán körbejött (és nem volt versenyzõ). Persze ha komolytalannak érzed a dolgot mert te mineden nap simán lenyomsz 200km akár 40es átlaggal is akkor május elsején szeretettel várunk a pelso kupán!

YALA gyere nyugodtan montival én is azzal megyek! Várunk szeretettel!

BRICK
A két átlagot azért véstük ki ,hogy ha valki csatlakozni akar valahol kb. tudja mikor érünk oda. Ez valószínû még modositva lesz a honlapon kb. egy hét múlva. Valamennyire kötött lesz a menet sebessége, mert a felvezetõ emberek fogják diktálni a tempót.

Mindenkinek elárulom h. 21-22 es átlag szokott kijönni a végén.

#87
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
a bolyozásos dolgot én sem értem ,bár a kerékpárút "szinte" ki is zárja v.mennyire ezt a údolgot. Akkor ez idõfutam lesz, vagy túra??
nem beszélve arról, hogy 200km-et szívesebben teker az ember szélárnyékban... >:(

#88
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Potty: kerékpároztál már? Hogy-hogy nincs bolyozás?? Ennek a sportnak ez a lényege. Összejön teszem azt 100 ember, aztán egyesével indítod õket, végig megtiltod hogy együtt menjenek, ismerõsök is 50m távolságból követhetik egymást, aki nem, kizárod? Végig kerékpárúton? Gondoltál már arra: ennyi embert rávinni mekkora balesetveszély?! Semmilyen kerékpáros rendezvényt nem lehet ezeken a rossz minõségû, járdákon vezetõ, kanyargós veszélyes kerékpárutakon (sávokon) tartani. És aki csak 20-al tud menni, az leteker 200km-t?? Komolytalan az egész...

#89
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
Hát ha 15-ttel v. 20-al kell menni az szenvedés lesz!!!!! ::)

#90
BrickTop

BrickTop

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
Hogyisleszez? ;)
A táblázatban a 15km/h és a 20km/h mit takar?
Mindenki úgy megy ahogy akar, vagy van valami kötöttség??

#91
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
én montival akarok menni!!!
úgy hogy a bolyozás télleg nem rajtam fog múlani, és elõre is örülök a poz. hozzállásnak.

Remélem az idõ is jó lesz és akkor semmi nem tarthat vissza...

#92
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás


Akkor pár dolgot tisztáznék!
Szigorúan túra jellegû, bolyozást nem engedünk senkinek. Végig bringaúton megyünk ezért is lassabb. Igen kb. 11 óra nyeregben,de lesz elõreláthatólag 6db 15 perces pihenõ.
A nevezés úgy történik, hogy menni fog elõl egy nvezõautó, ami begyûjti az 500ft és kapsz egy matricát amit a bringádra kell ragasztani. Ha útközben nem látnak aszervezõk matricát, akkor elhajtunk a csoportból. Szóval ha Akarattyán szálsz be akkor is kell fizetned. Létszám tavaly 57en mentünk körbe és voltak kb. 40en akik csak rövidebb távra jöttek. A hat óra tényleg netszes, de sajnos muszály korán indulni, hogy sötétedés elõtt viszaérjünk. Aki nem siófoki (v. Balaton környéki) az pedig egy éjszakát biztos ki tud fizetni egy olcsó diákszálláson v. koleszban.
Ja és a telefonokon tényleg lehet ilyen részletekrõl érdeklõdni ahonlapon megvannak a számok.

#93
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
hát ez tényleg elég érdekes! akkor én majd akarattyán csatlakozom és akkor nem kell nevezni sem. hmmmmm.
na jó azon az 500 HUf-on nem múlik.De nem gondolták, hogy 15 km/h -s átlagot akarunk menni, mert az mama tempó...
na mindegy én biztos, hogy ott leszek meg haver is...

#94
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ezt komolyan gondolják a szervezõk: reggel 6 órai indulás (ki ér oda akkorra, pontosabban elõbb kb. negyedórával) vagy csak Siófokiaknak rendezik? 15-20 km/h átlag (nyeregben 12 óra)? Mindenki ott lép be ahol akar, akkor mire meg hogyan fizeti be a nevezési díjat?? Attól hogy TT, normálisabban kellene megszervezni! Ilyen alapon értelmesebb dolog magánúton lenyomni egy 200-ast. :(

#95
MaNKi

MaNKi

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
nem tudom, én se voltam még csak olvastam a tavalyi beszámolókat, azt hiszem olyan 200 körül.

#96
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Hány fõ szokott részt venni ezen?

#97
MaNKi

MaNKi

    vendég

  • fórumtag
  • 201 hozzászólás
az a kiírás sajnos rohadtul nem jelent semmit, tavaly is túra volt, aztán bolyozás, meg geci leszakításos taktika volt végig...

csak rajtad mulik, h tura vagy verseny...

#98
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
igen most elõbb járt a kezem, mint az eszem, de azért kösz.

Különben erõs késztetésem van arra, hogy addigra kész legyen keróm...

#99
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ha megnezted volna a linket, ahol megvan a leiras akkor lathattad volna:

Föld napja alkalmából ismét megrendezésre kerül a Balatont megkerülõ kerékpártúra.


Tehat nem verseny!
;)

#100
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
ez a balaton kör mint tt vagy mint verseny?