Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Zemplén Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1012 hozzászólás a témában

#81
korcs

korcs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.246 hozzászólás

Nem értem a hisztit, ha sokat iszol, vigyél 2 kulacsot és kész. 30 km-re mégis mit vársz? Enyhe luxus lenne 1nél több frissítõ... A hõség meg adottság, nem fog mindenki térdreborulni elõtted, mert 40 fok van - ilyen melegben mindenki szenved.


Egyetértek, 30km-re elegendõ az egy frissítõ... 2 kulaccsal meg meg se kell állni! Egyébként meg ilyen melegben igya kicsit túl magát az ember a rajt elõtt... vigyázva nehogy "béka üljön a hasába":-D

#82
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Én azt mondom ez egy jó verseny volt! Nagyon élveztem, középtávon valóban minden vagy majdnem minden ponton, ahol a szervezõk irányítottak, volt víz is! Én is hátival mentem így max a kulacsot töltögettem amibõl a fejemre locsoltam a vizet. Egy biztos! Az erdõbényei vízvételnél vagy 2 perccel tovább voltam ott, mint akartam vagy szükséges lett volna. Egy olyan szép lány töltögette a kulacsokat, hogy nem tudtam csak úgy tovább rohanni, meg kellett állnom nézelõdni :D
Szalagozással sem volt igazán gondom, egy helyen kanyarodtam majdnem rossz felé, de ott már jött egy kollega visszafelé, hogy nem arra, így eltévedés se lett:)
Szóval jó verseny volt, de idén sokkal jobban feltûnt, hogy nagyon sok irtásos km van a versenyben, 40 fokban ez igen megterhelõ, meg annyira nem is szép, talán jövõre mehetne kicsit többet a mezõny az erdõben!
Persze mi is ott leszünk megint!

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#83
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Nem az egy frissítõ volt az elsõdleges gond... Hanem hogy minden hiradásban 3 szerepelt, így készült az ember. Ha azt mondják egy lesz viszek 2 kulacsot.


Így már jogos. De nem keveritek össze a "vízvételi lehetõséget" a frissítõponttal? Nem ugyanaz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#84
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Én 5 után indultam haza de akkor még nem volt meg ezért kérdeztem.
Fél 5 körül szaladtak neki másodjára de az sem volt még jó.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#85
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Négy, fél öt magasságában.


Vicces én kb 5-re értem haza :P (Törökbálintra) És még verseny után fürödtem meg minden.

#86
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Négy, fél öt magasságában.


#87
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Mikorra lett végleges eredményhírdetés?
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#88
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Sziasztok!
Bár mondták, hogy lesz plusz vízvételi lehetõség, én mégis vittem a 2 lityis vizestatyót, mert tudom mennyi folyadékot fogyasztok. Tudtam azt is, hogy iszonyat meleg lesz. Nekem is tetszett minden, jövõre biztos jövök megint!

Kár, hogy fel kellett adnom, ugyanis a 10. km-nél a hátsó váltóm rögzitõje nem bírta, és eltört.... :(

A szombati túra jó volt, csak visszafelé vették nagyon sietõsre a dolgot a srácok, egyszer várták be a végét. Azért voltak ott olyanok is akik nem keróznak sokat....
Viszont a szervezõk közvetlenek, segítõkészek voltak, amennyit tudtam menni a pályán az nagyon klassz volt!
5 pontból 4 és fél
" A Cube el van vetve! "

#89
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Én is ott voltam ám !!!!

Én teljesen elégedett voltam a rendezéssel !!!! A jelöléssel semmi bajom nem volt simán tudtam követni, szerintem egyértelmû volt. A frissítõk száma is teljesen jó volt középen találkoztam vagy 4-5-el. Ami szerintem teljesen jó.
Mondjuk én a frissítõkön inkább csak a fejemet locsoltam, meg ettem az utcsónál, mert vittem a pupomban 2L vizet, meg kulacsban 0.7L energiát. Mondjuk ezeket a végére pont meg is ittam.

Nekem nem volt bajom a célbaérkezéskor se mert nálam bemondta a spíker a nevem. Utánna a tészta isteni volt igencsak jól esett.

Összeségében szerintem egy igen jó verseny volt. Én tuti jövõre is ott leszek.

#90
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
Igaza van geoff-nak, lehet hogy dante afrikából származik? és bírja a szomjúságot? meg aztán nekem mondta az a sportbíró aki elrajtolatott minket, hogy ne lepõdjek meg ha minden nagyobb emelkedõ után találok vizet, mert csak így lehetett megoldani ebben a nagy hõségben! Gondoltam akkor elég egy kulacs, a kétliteres kulacsot még nem tudtam beszerezni! Meg hát én is befizettem a 6000 forintot, úgy mint a többi táv résztvevõi! Áljjon meg má a nászmenet vazzze.

#91
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás

Nem értem a hisztit, ha sokat iszol, vigyél 2 kulacsot és kész. 30 km-re mégis mit vársz? Enyhe luxus lenne 1nél több frissítõ... A hõség meg adottság, nem fog mindenki térdreborulni elõtted, mert 40 fok van - ilyen melegben mindenki szenved.



Nem az egy frissítõ volt az elsõdleges gond... Hanem hogy minden hiradásban 3 szerepelt, így készült az ember. Ha azt mondják egy lesz viszek 2 kulacsot.

#92
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Kicsit kikeltem magamból, mert:
-megcsinálták azt harmadfokú hõségriadó közben, hogy egy frissitõt raktak ki rövid távon. Ez nagyon kegyetlen volt, csoda hogy nem estem el, mert már a szomjúságtól nem láttam szinte, 50 km/h-s tempónál lefelé. Ez teljesen felelõtlen dolog volt, annyit mondtak hogy tavaly is csak egy volt, de könyörgök nem negyven fokban.


Nem értem a hisztit, ha sokat iszol, vigyél 2 kulacsot és kész. 30 km-re mégis mit vársz? Enyhe luxus lenne 1nél több frissítõ... A hõség meg adottság, nem fog mindenki térdreborulni elõtted, mert 40 fok van - ilyen melegben mindenki szenved.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#93
zaskarrace

zaskarrace

    vendég

  • fórumtag
  • 154 hozzászólás
Zemplén 85 km
A múlt heti Salzkammergut 109-es után kissé aggódva vágtam neki a nagy melegben a hosszútávnak. Az egy hét alatt ugyan kipihentem magam, de eléggé trtottam az erõs napsütéstõl, hiszen már a múlt héten Ausztriában is sokan feladni kényszerültek a versenyt, pedig az még csak a meleg elsõ napja volt. De szerencsém volt - bár néha úgy éreztem, szétmegy a fejem, és a vége felé már eléggé szét voltam esve - és teljesítettem a távot 5 óra 53 perc alatt. (ami GPS-es mérésem szerint 86 km volt). A pálya tetszett, a sok köves lefelén határozottan bátrabban tudtam menni az össztelóssal, és a defektet is megúsztam. Egyedül a sok keréknyom, vagy vályú volt az, ami néha nehézséget okozott, és megvezetett, de az esést minden esetben sikerült elkerülnöm. (láttam néhány embert akiknek nem -remélem jól vannak). A felfelék rövidek voltak a múlt heti 1000 méteres mászásokhoz viszonyítva. A szervezéshez kapcsolódva elsõsorban a frissítõpontokról beszélnék, amiknek ebben a hõségben igen nagy szerepük volt. A hosszútávon teljes mértékben elégedett voltam velük, mind gyakoriságukkal, mind az ellátással. Nagyon tetszett, hogy minden út szélén álló rendezõpárosnál volt víz, és a 60 km elõtti frissítõnél jégkocka is volt, így hideg italhoz juthattunk. A kijelölések számomra is megfelelõek voltak, pedig én bárhol el tudok tévedni, de itt nem sikerült.(Szintén hosszútávos barátomnak viszont összejött az eltévedés a végén a szõlõk között.) A tésztáról nem tudok nyilatkozni, mert beérkezés után csak valami hideg folyadékot kívántam, aztán már utaztunk is haza. Egy valami volt, ami kissé beárnyékolta számomra a rendezést, és az a célba való érkezésem. Tévedés ne essék, nem arra vártam, hogy rózsacsokrokkal fogadjanak és a világ nagy tévétársaságai álljanak sorba interjúért, de amikor beértem, elgondolkoztam, hogy valóban a célban vagyok? Azért jólesett volna egy pohár hideg víz, vagy esetleg a szpíker bemondja az ember nevét - nem voltak olyan sokan ezen a versenyen, fõleg hosszútávon, hogy ez nehézséget jelentsen. De így csak begurultam, és a kutya sem szólt hozzám. Na mindegy, lehet hogy csak én vagyok túl érzékeny...De amúgy nem bántam meg, hogy ott voltam, és még a napszúrást is sikerült elkerülnöm...:)
Gratulálok minden teljesítõnek!

#94
cmaxx

cmaxx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 354 hozzászólás
Röviden:Középtávon a kijelölés szerintem negyon jól meg volt csinálva.
Frissítõk elegendõ mennyiségben voltak jelen a pályán.Az erdményhirdetéssel volt némi gubanc.Jövöre is indulok az biztos

#95
XLR8R

XLR8R

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Öööö.....

nemtom hogy lehet eltévedni... ezek szerint nagyon jól tájékozódom :D

középtávon mentem. 1.5 lityó tevepúpban, plussz a frissítõk. alföldi (Makó) gyerek létemre elég volt. a végén a szõlõs nekem bejött... de hát kinek a pap kinek papné. kilométerekrõl annyit, hogy a Lidl-ös kilométerórám a gyors lefeléke csak ennyit volt hajlandó kiírni : "err" :D szal én órám szerint 40 kiló lett az 55. :D

Szinttérkép jó volt, magasságok nemtom mennyire, de a mászások a beígért helyen jöttek (20kilóig)...

Szal hajrá zemplén marci!

Én ott leszek az ötödiken is!

:D

#96
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
ami jó volt:

-rajt istenkirály, hogy nem kellett nyomorogni és normálisan el tudtunk jönni
-verseny után fürdés a tóban, feledtette minden bosszúságomat :)

ami nem tetszett:

-egy itató volt ebben a brutál melegben, gyerekek!! ne tegyünk már ilyet, ha már további kettõ be volt ígérve miért nem volt??
-uccsó 5 kilóméter, kolbászolni a szõlõsben, nekem nem tetszett, tavaly sokkal jobb volt
-jaa, és az utolsó 5km, kb.8 volt a valóságban, miért nem lehetett lemérni rendesen, csak egy óra kellett volna hozzá(mások is mondták hogy az 5km jóval több volt)
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#97
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
Szasztok!

Elõször is szeretnék elnézést kérni azoktól a hölgyektõl, akik a célban osztogatták a frissitõt. Kicsit kikeltem magamból, mert:
-megcsinálták azt harmadfokú hõségriadó közben, hogy egy frissitõt raktak ki rövid távon. Ez nagyon kegyetlen volt, csoda hogy nem estem el, mert már a szomjúságtól nem láttam szinte, 50 km/h-s tempónál lefelé. Ez teljesen felelõtlen dolog volt, annyit mondtak hogy tavaly is csak egy volt, de könyörgök nem negyven fokban.

Ez sorozatban a harmadik zemplén maratonom, de jövõre is megyek, csak kérem a szervezõket jobban jelöljék ki a pályát. A végénél volt egy erõs bal felfelé, ami mellett én is elmentem, de az volt a mákom, hogy két gyereket megláttam visszafelé kószálni és tudtam hogy eltévedtek. Kb. 100 métert mentem túl, aztán visszafordultam és ennek köszönhetõen a férfi felnõttek között 3 lettem. Sajnálom azokat akik eltévedtek. Ha nem téved el senki akkor kb. a tizenkettedik vagyok ami megintcsak szép eredmény lett volna.

A legnagyobb pozitívum a tészta, és a táblák kitétele, amik a hátralévõ távot mutatták, ez plussz erõt adott, hogy kibírjam végig.

#98
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás
Sziasztok!

Pár észrevétel (rövidtávon mentem):

Ami tetszett:
- a pálya szerintem jó volt
- a rajt is jó volt, itt végre nem voltak tumultus jellegû problémák :)

Ami nem tetszett:
- Itt is, a honlapon is többször elhangzott, hogy a nagy melegre való tekintettel extra frissítõ pontok lesznek ahol vizet kaphat az ember. A frissítõnél rá is kérdeztem, hogy ugye lesz még. Persze - bár csak víz - hangzott a válasz, mire én megnyugodva folytattam az utat. Frissítõpontot sehol nem láttam, nem mondom, hogy túl kellemes volt az utolsó 10 km-t üres kulaccsal megtenni :( /Ha nincs mondják hogy nincs, nem gond, akkor úgy készül az ember/

- A végén, amikor a szõlõ melletti betonos részrõl fel kellett kanyarodni nem volt semmilyen jelzés, itt többen elmentek egyenesen (a végén beszéltem egy lánnyal, õ onnét még fél órát kavargott)
- A középtávosok többen mondták, hogy eltévedtek, ill. hogy volt olyan ember akit leelõztek de elõttük ért be a célba... érdekes :confused:
- Szintén a végén mesélte egy másik rövidtávos, hogy elfogytak a nevezésnél a rövidek rajtszámai.. (hm ?) Kapott középtávos rajtszámot, hogy rövidnek számít, semmi gond. Erre a célba rögtön ki akarták zárni, mert eltévedt. Úgy kellett kimagyaráznia.
- Volt egy defektem is, bár errõl nem a szervezõk tehetnek :) (meglepõen sok defektesrõl hallottam amúgy)

#99
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 hozzászólás
Hát éppenséggel ez az idõ is egy büntetés volt.
Rövidtávon úgy leégtem, mint állat.
Azért jó volt, fõleg az eresztõs lefelék.

#100
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
hát én most komolyan mondom, ha holnap szakad én azt se fogom bánni :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító