Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Zemplén Maraton

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1012 hozzászólás a témában

#61
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
A systemsport oldalán már van néhány fotó a Zempléni arcokról.
;-)

http://www.systemspo...a112a89b25c.ivy
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#62
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Bikertigger!

Köszi! Még mindig nem tudtam megemészteni.....

Daninak is köszönöm!
" A Cube el van vetve! "

#63
vendég_háMoll_*

vendég_háMoll_*
  • vendég
Szerintem a rajt/cél területen szóló zene, és a szpíker különös kapcsolata a magyar nyelvvel is mindenképp említést érdemel...

#64
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Bikertigger!

Köszi!! :)

#65
SuperMike

SuperMike

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Hali!

Nekem is ez volt a harmadik középtávú ZM zsinórban, és ha lesz lehetõségem jövõre is indulok. A pálya nekem idén nagyon bejött, lehetett küldeni :-). Kicsit túl is vállaltam magam és a 30. km-nél buktam egy csúnyát. Ez úton is szeretném megköszönni a srácoknak akik utánam jöttek és összeszedtek, mert a járás nem igazán ment (és még ma sem tökéletes...)
Már már feladtam az egészet, de beért egy régi barát és átlendített a holdponton így végül teljesítettem a távot.

Köszönet a szervezõknek, jövõre ugyanitt!
SuperMike

#66
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
hú kössz bary!

találtam egy csomó jó képet haverról meg magamról, köszönjük szépen Neked és a fotósoknak!

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#67
bary

bary

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
Sziasztok mindenki!

Olyan sok jót írtatok errõl a maratonról. Én szerintem viszont felemásra sikerült több szempontból is.
Lebonyolításról:
+ Rajt szervezése, indítása
+ Frissítõk, vízvétel
? útvonal (túl sok volt az írtás, bár ezt elõre mondtátok)
? pálya kijelölés (szalag színe nem vlt túl jó, meg egy két helyen csak egy beláthatatlan kanyar után volt, sikerült is eltévednem, igaz egyedül mentem nem volt kit követni, figyelhettem volna talán jobban is, ezért +3km, meg ácsorgás, hátha jön valaki)
- Rajtszámomat csak órákkal késõbb tudtam átvenni, mint a honlapon volt idõpont.
- kaja (nemtudom ti mit ettetek... :) )
- idõmérés, és eredmények (hát ez nem jött be):

Chipes idõmérés nem lesz, de ebbõl senkinek nem lesz hátránya.

Nekem ugyan nem lett, de:
ez a Zemplén maraton szégyene! (hasonlót csak a kona pancsin, a balaton-maratonon tapasztaltam tavaly)
Úgy kellett eljönnöm, hogy nem tudom hogy hol végeztem a mezõnyben. Két eredmény hirdetést néztem végig, mind a kettõ egy vicc volt. Persze hogy mindenki hazament, mert senki nem tudta az eredményét. Csak a kategróiák elsõ három helyezettjét írták ki, bár gyanúsak az eredmények. Pl. félmaratonon volt olyan célidõ felírva, ami majdnem 26 km/h átlagot feltételez ami szerintem nem lehet (nekem pl Erdõbénye után 19-es átlagom volt, ekkor voltam abszolút 15.), bár mint tudjuk vannak terminátorok :), és olyanok is, akik ismerik a környék összes ösvényét mint a tenyerüket :) :) :), és ugye nem állt minden útelágazásnál versenybíró :) :) :)

Amúgy vannak képek, több mint 400.

http://www.bari02.atw.hu


#68
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
Zsizsi, Boca

Dani küldi

zsizsi: http://kkgaleria.ebo...g_66/e_3568.jpg

boca: http://kkgaleria.ebo...g_66/e_3557.jpg
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#69
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Na szóval.

Szilváson megfogadtam idén nincs több maraton, de erre mégis eljöttem és nem bántam meg. A hõség adott volt, de nekem ki sem fogyott a kulacs annyi itató hely volt. Nagy pirospont.

A tészta király volt, még szerencse hogy öregem nem szereti a tésztát, így az övét is betoltam :)

Én középtávon indultam és nagyon elfáradtam.
5 év után ujra SPD-vel mentem, de igy utólag azt hiszem hiba volt...

Sajnos 3km-el a vége elõtt kaptam egy elsõ szúrásos defektet, így az egyik legjobb lejtõt (három lefelnyilas a szõlõk közt) teljesen lapos elsõvel kellett abszolválni, ami nem sikerült 100%-osan, melyenek áldozata a könyököm és a tenyerem lett, ja meg a kettészakadt kesztyûm.

Eltvédni nem sikerült. Annyi hogy nem árt ha nyitott szemmel közlekedik az ember.

A kezdetektõl járok maratonokra, és mindig is sok erõs ember volt, de valahogy a lefelé az emberek 90%-nak nem az erõssége. Ez csak egy ilyen empirikus megfigyelés amugy.

Összességében nagyon jó volt, de a napos emelkedõk megöltek.
Jövõre is megyek szerintem, de valszeg nagybicajjal a sok kõ miatt.

#70
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 hozzászólás
Na ja, én a rövid végén, ahogy kiértem arra a kb. 200 m aszfaltra, valamilyen rejtélyes okból nyomtam egy jobbost (semmilyen jelzést nem láttam, hiába meresztettem a szemem), de 2 mp múlva már fordultam vissza, mert tavaly is voltam, és ez valahogy nem stimmelt. Mondom itt erre biztosan nem lehet, és ahogy visszanéztem, a távolban láttam két bringást, na akkor már biztos voltam benne, hoigy jól emlékszem.
Másik téma: 400 körüli létszámmal azért lényegesen könnyebb lehet rajtoltatni, mint 1300 indulóval, akár szét van szedve, akár nincs.

#71
Luiz

Luiz

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Szevasztok!

Úgy jött ki a lépés, hogy valamiért a Zemplén Maratont választottam elsõ montis versenyemnek - az igényes, inkább a bõséges információkra, mint a dizájnra épített weboldalnak nagy szerepe lehetett ebben. A röviden mentem, próbának, kevés tapasztalattal (néhány hónapja montizom) és ócska, ropogós térdekkel, hogy belekóstoljak, milyen is ez. Olyan szinten felejthetetlen élményt nyújtott, hogy azt hiszem, nem választhattam volna jobban...

A szervezõk szerintem nagyszerû munkát végeztek - nem rajtuk múlott, hogy tettem néhány fölösleges kanyart. A rajt nagyon klassz volt, soha rosszabbat (bár tapasztalatlan tippem az, hogy ennél csak keményebb rajtok vannak - tumultusos, tubusos-emberkrémes), a felfeléket igencsak élveztem, a lefeléken persze megkaptam a magamét, de hát meg kell még tanulnom biciklizni.

Szóval azt remélem, hogy ennél rosszabb versenyem nem lesz - ha így lesz, az nagy lesz. Az összes szervezõ elõtt le a kalappal, a hozzállásuk miatt leginkább (a profizmusukat nem tudom megítélni, de mindenki roppant készséges volt).

Nagyok vagytok, hajrá! Jövõre ugyanitt...

#72
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Üdv a maratont végig tekerõknek.
Akkor én is egy kicsit.
Elõször is,örülök,hogy megismerhettem enté-t ( a bringája nagyon ÁLLAT élõben) és (ugyan csak futólag a rajtnál)
Valeria Victrix-et is.

Én most egy kicsit más perspektívából figyelhettem a versenyt,mint az elmúlt évben,ugyanis a feleségem bevállalta a középtávot és együtt tekertük le a távot.
Igaz csak sereghajtóként értünk be,de így a frissítõpontokról pontos képet tudtunk kapni.
Methogy ugye a legtöbb maratonon az az egyik fõ probléma,hogy akik késõn érnek a frissítõpontokra,már nem találnak sokmindent.
A 36KM-nél olyan terülj-terülj asztalkám fogadott,hogy csak tátottam a mafla számat.
Ennyi rendezõt,szervezõt mostanában nem nagyon láttam egyetlen maratonon sem.
Felkészültek,tájékozottak volta,bármit is kérdeztünk Tõlük.
A cél elõtti 3KM-nél már nem volt ott senki,viszont még 2db kanna ott volt tele vízzel (nem meleggel!).
Dícséretes.
A célbaérés után kértem az egyik szervezõt,hogy készítsen már egy nagyobb adag (2liter) energiaitalt,hogy ki tudjam vinni az épületbõl és kint falatozás után fogyaszthassuk.
Nem akadékoskodott,azonnal teljesítette a kérést.
A csomagmegõrzésrõl már nem is beszélve!
Ilyen apró kis figyelmességekkel szerintem nagyon sok hobby maratonozót tudnak megnyerni a további rendezvényeikre.
Mi jövõre biztos ott leszünk.
Köszönjük ezt a nagyszerûen lebonyolított versenyt,mi jól éreztük magunkat a hõség ellenére is.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#73
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Aki nem volt ott a versenyen, azt megkérném, hogy ne ossza itt az "észt!"

Az eltévedésrõl annyit - a középtávról nyilatkozom -, hogy aki a nagy magyar átlagnál egy kicsit is többet jár a természetben (akár gyalog, akár kerékpáron), van két szép szeme, és figyeli, hogy hol, merre halad, annak kizárt, hogy ezen a távon eltévedjen. Ha fáradt, akkor lassítson a keresztezõdéseknél és nézzen körül rendesen.


#74
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Én ugyan nem tekertem, de nagyon sokan panaszkodtak,h. eltévedtek.
Volt olyan srác, aki + 29 km el jött vissza, s nem buta.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#75
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

meleg zuhany?

ááááááá, én úgy vártam a hideg zuhanyra mint a messiásra, mellesleg sarasabb lettem, mint szilvás után, lool 40 fokban :)



Na ja akkor ezt lehet elirtam :P Megszokásból. Egyébként visszagondolva nem meleg volt :D

#76
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
meleg zuhany?

ááááááá, én úgy vártam a hideg zuhanyra mint a messiásra, mellesleg sarasabb lettem, mint szilvás után, lool 40 fokban :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#77
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Te mindig úgy rohansz verseny után, mint akit kergetnek! :)


Na ja nem bírok sokáig egy helyben lenni :D
Meg még volt utánna minimal programom. :P

Na meg verseny után álltalában elég zanza vok és nem nagyon szeretek emberek közt lenni, hanem csak egy meleg zuhany, meg valami zene.

#78
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Vicces én kb 5-re értem haza :P (Törökbálintra) És még verseny után fürödtem meg minden.

Te mindig úgy rohansz verseny után, mint akit kergetnek! :)
" A Cube el van vetve! "

#79
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
Szerintem...
1. Ha ilyen kánikula van, ajánlott lenne felkészülni rá - plussz kulacs, stb..., és nem mindent a szervezõk nyakába varrni.
2. Tény, hogy középtávon bõven volt frissítõ pont, ill. vízvételi hely, így a tevepúpból ki sem fogyott a lötyi.
Végre láttunk egy normális rajtot! Istenem, bár csak ilyen lenne minden maraton! A szervezõk nagyon készségesek voltak, engem még belsõvel is elláttak - négy defekt, mind szúrásos! - és az uccsó ellenõrzõ pontnál még orvosi ellátás is volt. ( Egy srácnak biz szüksége is volt rá, sztem hõgutát kapott.) Ja, és itt jeget is tartottak! Profik, nagyon profik!
A szalagozás nekem bejött, nem sikerült eltévedni, bár haveromnak igen, de õ sem magától, követte az elõtte haladót. Ez van. Sikerült begyûjtenem még egy bukást is - mert megyek mint az állat - ettõl eltekintve a pálya nagyon jó volt, kifelyezetten élveztem - a defektek közti idõben - a változatos terepet.
Jövõre ugyanitt!

#80
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás
mikor lesz eredménylista?
"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"